Szyna retencyjna bół przy noszeniu.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 17:26   #1
Amsti
Raczkowanie
 
Avatar Amsti
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Radziejów
Wiadomości: 49

Szyna retencyjna bół przy noszeniu..


Przepraszam " ból" a nie "bół" - NIE WIEM JAK TO EDYTOWAĆ.

Witam we wtorek tzn 05.11 miałam zdjęty aparat , założono mi wtedy taki drucik retencyjny na 4 górne zęby i kazano mi przyjechać 07.11 po odbiór szyny retencyjnej, czyli takiej przezroczystej nakładki na górne i dolne zęby. Odebrałam ja wczoraj, kazano mi ją nosić non stop przez 3 miesiące i zdejmować tylko do jedzenia, picia i do mycia zębów. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że w nocy nie mogłam spać bo tak bolały mnie zęby że musiałam wziąć tabletkę:/ przypomniała mi się od razu sytuacja z przed ponad 2 lat kiedy to nastała pierwsza noc po założeniu stałego aparatu.... Więc pytanie skąd ten ból? czy to dlatego że jeden dzień czyli 06.11 kiedy to po zdjęciu aparatu zęby nie były od razu zabezpieczone tą nakładką? przecież nie wykrzywiły mi się przez jeden dzień.... czy może te nakładki są jakoś za ciasno zrobione i uciskają zęby albo może są źle zrobione i teraz zamiast mi stabilizować to może mi wykrzywia te zęby troszkę mnie to martwi bo przeszukałam fora i każdy narzekał tylko że się w tym ślini albo że przeszkadza w mówieniu, nikogo nic nie bolało.... Proszę bardzo o pomoc w rozwianiu tej zagadki
__________________
Włoski rośnijcie szybciej...
Pasmo kontrolne: 50/Ciach! 4cm .. a miało być 2!/46/50/53/56/59/62/65cm
Black Witch is only one !
07.11. 13

Akcja włosomaniaczek: Mania masowania

Na blogu Anwen
http://www.anwen.pl/2013/11/akcja-wo...masowania.html

Edytowane przez Amsti
Czas edycji: 2013-11-08 o 17:31
Amsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:49   #2
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Przez jeden dzień zęby mogę się poprzestawiać, a czy bardzo czy nie to zależy od pokrzywienia jakie miałaś na początku. Oczywiście możliwość źle wykonanej nakładki też istnieje.
A czy dostałaś do tej nakładki oświadczenie o zgodności wyrobu? (to jest taki dokument)
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:13   #3
Amsti
Raczkowanie
 
Avatar Amsti
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Radziejów
Wiadomości: 49
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Przez jeden dzień zęby mogę się poprzestawiać, a czy bardzo czy nie to zależy od pokrzywienia jakie miałaś na początku. Oczywiście możliwość źle wykonanej nakładki też istnieje.
A czy dostałaś do tej nakładki oświadczenie o zgodności wyrobu? (to jest taki dokument)

Nie dostałam żadnego dokumentu, nakładka po założeniu wygląda dobrze, nie uwiera, nic nie odstaje, tak jaby leżała idealnie na zębach, może faktycznie przez ten jeden dzień w którym były poza stabilizatorem i coś się poprzesuwało, aparat nosiłam 2 i pół roku, wady nie miałam aż tak strasznej, nosiłam go długo mimo że od roku były już proste bo chciałam żeby już w aparacie się ustabilizowały. No nic poczekam i zobaczę co się będzie działo, może nie potrzebne panikuje,tylko zastanawiam się czy też ktoś tak miał.
__________________
Włoski rośnijcie szybciej...
Pasmo kontrolne: 50/Ciach! 4cm .. a miało być 2!/46/50/53/56/59/62/65cm
Black Witch is only one !
07.11. 13

Akcja włosomaniaczek: Mania masowania

Na blogu Anwen
http://www.anwen.pl/2013/11/akcja-wo...masowania.html
Amsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 22:05   #4
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Cytat:
Napisane przez Amsti Pokaż wiadomość
Nie dostałam żadnego dokumentu, nakładka po założeniu wygląda dobrze, nie uwiera, nic nie odstaje, tak jaby leżała idealnie na zębach, może faktycznie przez ten jeden dzień w którym były poza stabilizatorem i coś się poprzesuwało, aparat nosiłam 2 i pół roku, wady nie miałam aż tak strasznej, nosiłam go długo mimo że od roku były już proste bo chciałam żeby już w aparacie się ustabilizowały. No nic poczekam i zobaczę co się będzie działo, może nie potrzebne panikuje,tylko zastanawiam się czy też ktoś tak miał.
Na Twoim miejscu poprosiłabym orto o ten dokument. Mogłoby wtedy się okazać że to wina materiału z jakiego została zrobiona nakładka. Poza tym jeśli nie dostaniesz takiego dokumentu może to oznaczać że materiał jest wątpliwego pochodzenia. To są chińskie trujące buble po prostu. Orto ma obowiązek dać Ci ten dokument bo technik dentystyczny który wykonał nakładkę ma obowiązek przekazać oświadczenie o zgodności wyrobu ortodoncie. Jeśli tego nie zrobi to masz prawo ubiegać się o zwrot kosztów. Są na to przepisy prawne. Tu chodzi o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 16:31   #5
Amsti
Raczkowanie
 
Avatar Amsti
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Radziejów
Wiadomości: 49
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu poprosiłabym orto o ten dokument. Mogłoby wtedy się okazać że to wina materiału z jakiego została zrobiona nakładka. Poza tym jeśli nie dostaniesz takiego dokumentu może to oznaczać że materiał jest wątpliwego pochodzenia. To są chińskie trujące buble po prostu. Orto ma obowiązek dać Ci ten dokument bo technik dentystyczny który wykonał nakładkę ma obowiązek przekazać oświadczenie o zgodności wyrobu ortodoncie. Jeśli tego nie zrobi to masz prawo ubiegać się o zwrot kosztów. Są na to przepisy prawne. Tu chodzi o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.


Ojej teraz się wystraszyłam... Chińskie trujące buble? i ja mogę mieć to w ustach muszę to wyjaśnić z moją Panią Ortodontką dziś już trochę lepiej, wczoraj mnie raniło w jednym miejscu to wzięłam nóż i wyrównałam ta nakładkę Ogólnie cały proces leczenia był bardzo dobry, u niej kolejki nie mają końca, drogo ale solidnie, nie wydaje mi się żeby ryzykowała jakimiś chińskimi podróbkami bo by ją ludzie zjedli, nie mniej jednak na przyszłej wizycie to wyjaśnię

Dziękuje Ci bardzo za pomoc
__________________
Włoski rośnijcie szybciej...
Pasmo kontrolne: 50/Ciach! 4cm .. a miało być 2!/46/50/53/56/59/62/65cm
Black Witch is only one !
07.11. 13

Akcja włosomaniaczek: Mania masowania

Na blogu Anwen
http://www.anwen.pl/2013/11/akcja-wo...masowania.html
Amsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 16:50   #6
lollipop.ania
Zadomowienie
 
Avatar lollipop.ania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 126
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

nie noszę aparatu od jakiś 5 lat,obecnie raz w tygodniu nakładam na noc nakładkę i też mnie boli, nie jakoś maksymalnie, ale rano np. ugryźć chleba przez jakiś czas nie mogę
__________________
moja szafa
lollipop.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 17:39   #7
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Cytat:
Napisane przez Amsti Pokaż wiadomość
Ojej teraz się wystraszyłam... Chińskie trujące buble? i ja mogę mieć to w ustach muszę to wyjaśnić z moją Panią Ortodontką dziś już trochę lepiej, wczoraj mnie raniło w jednym miejscu to wzięłam nóż i wyrównałam ta nakładkę Ogólnie cały proces leczenia był bardzo dobry, u niej kolejki nie mają końca, drogo ale solidnie, nie wydaje mi się żeby ryzykowała jakimiś chińskimi podróbkami bo by ją ludzie zjedli, nie mniej jednak na przyszłej wizycie to wyjaśnię

Dziękuje Ci bardzo za pomoc
Proszę
Wiesz, ona może sama nie wie że powinna dostawać to oświadczenie od technika, albo nie chce wiedzieć...A póki ludzie nie pytają (bo sami nie wiedzą) to jest ok. No ale niestety nieznajomość przepisów nie zwalnia jej z obowiązku udostępniania pacjentowi oświadczeń o zgodności wyrobu z wymaganiami zasadniczymi.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-09, 20:34   #8
Amsti
Raczkowanie
 
Avatar Amsti
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Radziejów
Wiadomości: 49
Dot.: Szyna retencyjna bół przy noszeniu..

Zapytam o informacje dotyczące tych nakładek na przyszłej wizycie teraz już mnie tak nie boli ale dziwne uczucie jest mając to w ustach.. Nawet mówić wyraźnie nie mogę, bo mam ją na górnych i dolnych zębach,
Mam nadzieję że się przyzwyczaję bo muszę je nosić non stop przez 3 miesiące dzięki jeszcze raz za informację o tym oświadczeniu, na pewno o to zapytam. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lollipop.ania Pokaż wiadomość
nie noszę aparatu od jakiś 5 lat,obecnie raz w tygodniu nakładam na noc nakładkę i też mnie boli, nie jakoś maksymalnie, ale rano np. ugryźć chleba przez jakiś czas nie mogę


No ja też tak mam, jak zdejmuje do jedzenia to muszę chwilę odczekać bo od razu nie dam rady nic pogryźć, no i podczas mycia zębów muszę uważać bo mam dziąsła podrażnione ;/
__________________
Włoski rośnijcie szybciej...
Pasmo kontrolne: 50/Ciach! 4cm .. a miało być 2!/46/50/53/56/59/62/65cm
Black Witch is only one !
07.11. 13

Akcja włosomaniaczek: Mania masowania

Na blogu Anwen
http://www.anwen.pl/2013/11/akcja-wo...masowania.html
Amsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.