Krótki list formalny, ogłoszenie do sprawdzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 21:10   #1
dzagoda254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1

Krótki list formalny, ogłoszenie do sprawdzenia


1. Jesteś na kursie językowym w Madrycie. Wraz z dwoma innymi Polakami planujecie wycieczkę do
Toledo. Chcecie, by dołączyli do was inni uczestnicy kursu, których jeszcze nie znacie. Napisz krótkie
ogłoszenie, które powiesicie na tablicy informacyjnej.
*Przedstaw organizatorów wycieczki.
*Zaproś wszystkich zainteresowanych do udziału w wycieczce.
*Podaj środek transportu.
*Poinformuj o miejscu spotkania.
¡Hola amigos!
Yo con mis dos compañeros queremos hacer un viaje a Toledo. Invitamos a todos porque cogeremos el tren. Todos los interesados pueden ser contactar conmigo. Todo los interesados esperaremos en la estación de trenes en Madrit, a las ocho de la mañana. Mi número directo es 567 859 589.
XYZ


2. Napisz list, w którym zaprosisz autorkę swojej ulubionej powieści na Młodzieżowe Dni Książki, które odbędą się w Twojej miejscowości. W liście:
* poinformuj kiedy i gdzie będzie się odbywać impreza,
* wyjaśnij, jaki cel imprezy i dlaczego zależy Ci na obecności autorki
* zaproponuj zorganizowanie konferencji prasowej i kameralnego spotkania autorskiego,
* zaznacz, że koszty związane z przyjazdem będą pokryte przez organizatora imprezy oraz wyraź nadzieję, że zaproszenie zostanie przyjęte.

Estimada Señora Valko:
Le escribo para invitarla a "Młodzieżowe Dni Książki" en Kraków. La fiesta se celebrará en biblioteca el 28 de mayo en 17:00. Es importante para mí que usted venga porque estaremos leer usted libros que son muy famoso y querremos mostrar niños como es importante lectura. Propono organizar una conferencia de prensa donde usted contestará una pregunta(nie wiem jak napiać odpowiedzieć na pytania czytelników). Despues de conferencia de prensa tenerá lugar (nie wiem jak przetłumaczyć kameralne spotkanie autorskie). Costes del viaje cubrirá por en organizador y espero que usted reciba una invitación. Si requiere información adicional no dude en contactarme y le agradecería mucho si atiende este asunto lo más pronto posible.
Atentamente,
XYZ

Ogólnie mam napisane 101 słów a potrzebuje 120, nie wiem co jeszcze mogłabym dopisać w tych 19 słowach sad
Bardzo proszę o sprawdzenie i dziękuje!
dzagoda254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-06 21:10:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.