właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-27, 17:22   #1
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276

właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie


Witajcie dziewczyny, mam kręcone włosy (a raczej chyba miałam) tylko przez ok 5 lat niemal po każdym myciu prostowałam je i teraz mam wrażenie że skręt się albo zniszczył albo rozuźnił i już się nie chcą kręcić Ściełam je ok tygodnia temu więc nie są zniszczone ani wysuszone, krótkie do brody, kupiłam z welli spray na mokre włosy który ma poprawić skręt ale nie chcą się juz kręcić.. Macie podobne doświadczenia? Da się wrócić do loczków? Jak je układać po myciu żeby ładnie się układały a nie puszyły? Kiedyś, zanim zaczęłam namiętnie używać prostownicy układałam je albo na wosk albo na piankę i bardzo się kręciły teraz coś te kosmetyki nie sprawdzają się, może powinnam dłuższy czas poczekać i przy tym schować prostowniće głęboko do szafy?
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 17:30   #2
spoczko_loczko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 239
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Na Twoim miejscu odstawiłabym (całkowicie) prostownice i zaczeła używać kosmetyków regeneracyjnych ..... Siłą swoich włosów nie zmusisz do lokowania sie ...... Twoje loczki potrzebują trochę czasu na odnowę .....
spoczko_loczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 17:31   #3
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Cytat:
Napisane przez spoczko_loczko Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu odstawiłabym (całkowicie) prostownice i zaczeła używać kosmetyków regeneracyjnych ..... Siłą swoich włosów nie zmusisz do lokowania sie ...... Twoje loczki potrzebują trochę czasu na odnowę .....
właśnie o to mi chodziło, czy po jakimś czasie wróci skręt
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 18:43   #4
sue.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 398
GG do sue.
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

To jest też kwestia odpowiedniego ścięcia. Źle ścięte włosy nie będą się ładnie kręcić.

Przede wszystkim nawilżaj i nie pakuj chemią, tj piankami, żelami czy gumami.
sue. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 19:04   #5
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Cytat:
Napisane przez sue. Pokaż wiadomość
To jest też kwestia odpowiedniego ścięcia. Źle ścięte włosy nie będą się ładnie kręcić.

Przede wszystkim nawilżaj i nie pakuj chemią, tj piankami, żelami czy gumami.
to na co je ukladac??
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 10:31   #6
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

na szczotkę... ;-)

miałam długie kręcone włosy.
w czwartek je ścięłam... hehe
teraz są ... krótsze i proste... bo ciągle je prostuje.. tzn po myciu, co 3 dni
musiałam ściąć, ponieważ nie podcinałam włosów przez półtora roku i zrobiły mi sie brzydkie końcówki.
a i tak cały czas używam tych samych kosmetyków.... dobra odżywka... plus jedwab do włosów... taki mały w buteleczce 14 ml czasem troszkę wosku ... TOBIE TEż POLECAM
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 11:45   #7
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Mam taki sam problem...tzn. włosy nie kręcą mi się tak mocno jak kiedyś w wyniku częstego farbowania no i prostownica "doprawiła" resztę...

Spróbuj odstawić prostownicę, nie katuj je mocnymi "utrwalaczami". Może uda Ci się znaleźć coś lekkiego, żeby troszkę wspomóc skręt!

Jak odrosną Ci całkowicie "Twoje" włosy to będzie tak jak dawniej...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 10:44   #8
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Ja kiedyś miałam piękne fale - co dziwne, przy długich włosach. Przy farbowaniu też się kręciły. To nie zawsze tak jest,że po odstawieniu farb i prostownicy wraca skręt - przynajmniej u mnie - pozbyłam się całkowicie farby - pełna naturalność, prostownicy nie mam - a włosy jak były proste, tak nadal są. Nawet się nie kręcą, więc nie wiem,czy preparaty coś podkreślą - trzeba mieć co podkreślać :/
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 11:04   #9
bebaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Miałam dokładnie tak samo. Farbowanie, prostownica i po lokach. Poszłam zdesperowana do fryzjera i mówię ścinamy wszystko, a on że mądry i fajny uratował moję włoski. Ścieniował ładnie usuwając co suche a tym samym włosy się o niebo łatwiej układają a druga sprawa kosmetyki. Teraz używam tylko schwarzkopf proffessional repair rescue szampon i maskę - maskę trzymam godzinę po każdym myciu. A poza tym cudowny krem do loków Twin Curl również schwarzkopf i mam mięciutkie loczki bez paskudnych żeli,pianek i lakierów które wysuszają i tak suchę kręcone włos! Powodzenia, troszkę determinacji a loki będą jak nowe
bebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 13:49   #10
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Temat: Loki, loczki, fale -watek zbiorczy

polecam znajdziesz w tym watku wszystkie odpowiedzi na swoje pytanie
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 22:04   #11
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

Ach, skąd ja to znam. Bezmyślne prostowanie prześlicznych loków i wmawianie sobie, że prostsze są ładniejsze... Jaka ja byłam głupia, ale na szczeście udało mi się odzyskać moje cudeńka na głowie.

Polecam odżywkę: Natural classic treatment wax http://www.domzdrowia.pl/40029,treat...ych-480-g.html
Naprawdę jest świetna, tylko trzeba ją trzymac na głowie 30 minut i później spłukac, ale naprawdę warto, bo daje świetne efekty.

Oprócz tego oczywiście kosmetyki do włosów kręconych, ja uzywam:
* szampon Nivea do włosów kręconych
*odżywka pantene do włosów kręconych
* jedwab
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25874[2].jpg (17,4 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c8aab87cd93ff21eff05ec3b3be0b870500x500[1].jpg (21,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pan_lf_o[1].jpg (6,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jedwab%20farouk1II[1].jpg (22,6 KB, 3 załadowań)
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 10:45   #12
Mmmartuś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 114
Dot.: właścicielki LOKÓW zajrzyjcie i pomóżcie

włoski naturalne, bez prostownicy/lokówki/suszarki/farb/rozjaśniaczy łatwo się kręcą jesli masz z natury falowane/kręcone... miałam to samo co Ty teraz... wystarczyło zostawić po myciu 9a myłam Palmolive Naturals 2w1 (tak zjechany na KWC ) i byłam strasznie zadowolona... włoski błyszczące, miękkie ale mocne. Czasem na wilgotne włoski dawałąm żelu Taft taki jasnoróżowy nabłyszczający i zawijałąm na gumkę taki luźny koczek i było super. Prostowałam rzadko... Potem codziennie/2 razy dziennie, następnie zafarbowałam na blond (moje prawie czarne cudne włosy ah) i nigdy więcej. efekt... połamane włosy, siano bez prostownicy nie dało się żyć. MASAKRA!!!!!!!!!!:e ek:

od ok roku nie używałam prostownicy wróciłam do brązu, teraz są już prawie zdrowe. Polecam również WAXA oraz
Gliss Kur odż. w spreyu 19 składników regeneracyjna bez spłk. oraz
Tesco odżywka do włosów suchych i zniszczonych. Kosztuje 3.99 a efekt lepszy niż po Loreal moim zdaniem . Powodzenia! ahaa tabletki jakieś witaminki i duuuużo cierpliwości !!
Mmmartuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.