Czy warto brać ślub w wieku 23 lat? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 08:34   #61
weseleslub
Przyczajenie
 
Avatar weseleslub
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

"mmagduszka" a wiesz na czym polega antykoncepcja?. Wszystkie osoby, które wpadły są dla Ciebie nieodpowiedzialne i skrajnie niedojrzałe? Zdajesz sobie sprawę chyba że nie ma 100% sposobu na uniknięcie niechcianej ciąży. No chyba że zakładasz, że seks ok - ale tylko po ślubie. Jeśli tak podchodzisz do tego tematu to przepraszam.
weseleslub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 08:39   #62
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez weseleslub Pokaż wiadomość
"mmagduszka" a wiesz na czym polega antykoncepcja?. Wszystkie osoby, które wpadły są dla Ciebie nieodpowiedzialne i skrajnie niedojrzałe? Zdajesz sobie sprawę chyba że nie ma 100% sposobu na uniknięcie niechcianej ciąży. No chyba że zakładasz, że seks ok - ale tylko po ślubie. Jeśli tak podchodzisz do tego tematu to przepraszam.
Dziewczyno, czytaj ze zrozumieniem. Tak wiem na czym polega antykoncepcja, mogę Ci w tym celu wkleić zdjęcie mojej służbowej pieczątki Jeżeli para ma środki finansowe na wychowanie dziecka, to nawet jeśli ciąża nie była planowana, takiej sytuacji nie nazywam nieodpowiedzialnością, a takich par niedojrzałymi. Cały czas mam na myśli sytuację, w której osoby które w wyniki "wpadki" zostają rodzicami nie posiadają środków finansowych na wychowanie swojego potomstwa.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 17:07   #63
weseleslub
Przyczajenie
 
Avatar weseleslub
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Magduszka czy ty sama rozumiesz co piszesz? dla Ciebie osoby które wpadły ale mają kasę są ok, ale ci którzy nie mają kasy i wpadli są niedojrzali? Czyli z twojej wypowiedzi wynika jasno - nie masz kasy - zakaz seksu. Bo wpaść może przecież każdy na to nie ma rady. Wklej proszę to zdjęcie, bo twoja wiedza w tym temacie budzi we mnie duże wątpliwości.
weseleslub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 17:42   #64
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Jak widzę, pozostałe osoby słusznie uznały że dalsza próba dyskusji jest bezcelowa, więc i ja pójdę ich śladem
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 23:41   #65
Girlx1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 59
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Dziewczyno, czytaj ze zrozumieniem. Tak wiem na czym polega antykoncepcja, mogę Ci w tym celu wkleić zdjęcie mojej służbowej pieczątki Jeżeli para ma środki finansowe na wychowanie dziecka, to nawet jeśli ciąża nie była planowana, takiej sytuacji nie nazywam nieodpowiedzialnością, a takich par niedojrzałymi. Cały czas mam na myśli sytuację, w której osoby które w wyniki "wpadki" zostają rodzicami nie posiadają środków finansowych na wychowanie swojego potomstwa.
Czyli myślisz że para bez pieniędzy np są studentami, nie powinna uprawiać seks z zabezpieczeniem? Bo wpadną, czasem zabezpieczenie zawodzi? Nastolatki są dziećmi i nie powinni brać za to, ale dorośli? Dorosły partner prędzej znajdzie pracę niż nastolatek, więc zawsze sobie poradzi.
Oczywiście kobieta czy mężczyzna zmienia partnera ciągle dla zabawy i odejść w razie ciąży, czy oddać dziecko jak zabawkę to dopiero niepoważne zachowanie!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Girlx1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 05:39   #66
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez Girlx1234 Pokaż wiadomość
Czyli myślisz że para bez pieniędzy np są studentami, nie powinna uprawiać seks z zabezpieczeniem? Bo wpadną, czasem zabezpieczenie zawodzi? Nastolatki są dziećmi i nie powinni brać za to, ale dorośli? Dorosły partner prędzej znajdzie pracę niż nastolatek, więc zawsze sobie poradzi.
Oczywiście kobieta czy mężczyzna zmienia partnera ciągle dla zabawy i odejść w razie ciąży, czy oddać dziecko jak zabawkę to dopiero niepoważne zachowanie!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli osoby które chcą zostać rodzinę są w stanie tę pracę znaleźć i sobie poradzić, to mogę się pobrać nawet majac lat 18. Jeśli para w jakimkolwiek wieku spodziewa się dziecka, to zrozumiałe jest że szukają pracy, starają się zapewnić dziecku wszystko co najlepsze. Ale jeżeli tego nie robią, jeżeli uważają że ich małżeństwo i dzieci zostaną zasponsorowane przez rodziców to jest niepoważne i niedojrzałe. Nie wiem, w którym momencie mojej wypowiedzi uznałyście że każę młodych matkom i tatusiom oddawać dzieci. Nie, wg mnie to jest dla nich moment w którym muszą pokazać że są dorośli - iść do pracy, chociażby dorywczej, zajmować się dzieckiem najlepiej jak potrafią. Ale skrajną nieodpowiedzialnością jest zajście w ciąże, a po urodzeniu dalsze życie na utrzymaniu rodziców. Oczywiście rodzice mogą pomóc i tutaj chwała im za to i ogromne szczęście jeśli pomóc mogą i mają na to środki finansowe - ale nie można z ich pomocy korzystać bezkarnie.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 09:07   #67
weseleslub
Przyczajenie
 
Avatar weseleslub
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Tak, jeśli "wpadli" to są dla mnie skrajnie niedojrzali i nieodpowiedzialni Decyzja o zajściu w ciążę powinna być przemyślana, a przyszli rodzice gotowi na otoczenie dziecka nie tylko miłością ale też zapewnienie mu bytu. Samo przypadkowe zajście w ciąże nie robi z nikogo odpowiedzialnego człowieka, wręcz przeciwnie.
A co tutaj napisałaś? wyraźnie piszesz że jeśli ktoś "wpadł" to jest dla Ciebie niedojrzały i nieodpowiedzialny. Dalej posuwasz się do stwierdzenia że przypadkowe zajście w ciąże nie robi z nikogo odpowiedzialnego człowieka. TO jest niepoważne z Twojej strony, to się może zdarzyć każdemu, bogatemu, biednemu, wykształconemu i ustatkowanemu lub młodym osobą, które jeszcze studiują i nie mają gorsza przy duszy. Rozumiem że ty ich rozdzielasz na lepszych i gorszych? jedni mogą uprawiać sex drudzy nie?
PS jak już nie masz argumentów to najlepiej stwierdzić że szkoda czasu na dalsza dyskusję tak, no faktycznie dobre rozwiązanie. Czekam cały czas na ten skan, o którym pisałaś, chyba że zwyczajnie kłamiesz.
weseleslub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 09:32   #68
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

To jest forum publiczne i zdecydowałam, że nie będę udostępniać tutaj swoich danych osobowych, a wkleić pieczątkę z przekreślonymi danymi to żadna sztuk i może to zrobić każdy, więc sobie daruję Możesz uznać, że kłamię, że nie wiem czym jest antykoncepcja, możesz też uznać że rozdzielam ludzi na lepszych i gorszych w zależności od tego czy "wpadli" i tak dalej - to Twoje prawo, każdy ma prawo do swojego zdania, a ja pozostanę przy swoim i na tym etapie zakończę swój udzial w tej dyskusji.

EOT
__________________
20.08.2016

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-08-10 o 09:33
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:50   #69
weseleslub
Przyczajenie
 
Avatar weseleslub
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

"mmagduszka" to jest forum publiczne wszystko się zgadza. Ale to ty oferowałaś, że prześlesz potwierdzenie swojej obszernej wiedzy na temat antykoncepcji, nikt Cię nie zmuszał, ani nie wymagał tego, to była twoja propozycja. Teraz się wycofujesz, pisząc że można stwierdzić że kłamiesz, no cóż to twoje słowa, myślę że mówią więcej niż można dodać. Na przyszłość szanuj bardziej swoje słowa. Co do podziału na lepszych gorszych, to także twoja opinia, piszesz że każdy ma prawo do własnego zdania. Prawda, każdy może się wypowiadać, ale szanuj innych, życie dla wielu ludzi bywa okrutne, łatwo jest oceniać innych.

Edytowane przez weseleslub
Czas edycji: 2016-08-11 o 19:52
weseleslub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 14:43   #70
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Myślę że dyskusja zaszla juz na tyle daleko, że odbiega od tematu.Proszę o jej zakończenie.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:46   #71
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Ślub w wieku 23 lat jest ok jeśli czujecie sie na to zdecydowani, pracujecie i będziecie potrafili samodzielnie sie utrzymac i żyć razem. Ja wzięłam slub w wieku 22 lat i nigdy nie żałowałam i nie żałuje.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 11:05   #72
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Zgadzam się z misislipy nie ma reguły wieku, powinnaś zwrócić siostrze uwagę, że wiek nie ma znaczenia - nigdzie nie jest powiedziane czy mając lat 25 będzie bardziej pewna, albo czuje że chce spędzić z tym mężczyzną resztę życia i chce tworzyć z nim rodzinę albo nie ...
Drogie mężatki poprawcie mnie jeśli się mylę ale kiedy facet jest właściwy to się po prostu wie bez analizy i długiego zastanawiania.
Moja Mama jak się dowiedziała że przyjęłam pierścionek zapytała tak:

Czy go kochasz?
Czy wszystko byś dla niego poświęciła jeśli było by trzeba?
Czy jesteś gotowa znosić wszystkie jego wady do końca życia?
Czy wiesz że po ślubie raczej nic się nie zmieni?
Czy chcesz przy nim zasypiać i budzić się do końca życia?
Czy uważasz, że będzie dobrym ojcem?
Czy masz pewność że jego uczucia do Ciebie są szczere?

i takie tam - mnie to tylko utwierdziło w podjętej decyzji zamiast doradzać czasem lepiej zapytać co Twoja siostra myśli - ale tak naprawdę bez hamulców
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 13:11   #73
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez MsGo Pokaż wiadomość
Zgadzam się z misislipy nie ma reguły wieku, powinnaś zwrócić siostrze uwagę, że wiek nie ma znaczenia - nigdzie nie jest powiedziane czy mając lat 25 będzie bardziej pewna, albo czuje że chce spędzić z tym mężczyzną resztę życia i chce tworzyć z nim rodzinę albo nie ...
Drogie mężatki poprawcie mnie jeśli się mylę ale kiedy facet jest właściwy to się po prostu wie bez analizy i długiego zastanawiania.
Moja Mama jak się dowiedziała że przyjęłam pierścionek zapytała tak:

Czy go kochasz?
Czy wszystko byś dla niego poświęciła jeśli było by trzeba?
Czy jesteś gotowa znosić wszystkie jego wady do końca życia?
Czy wiesz że po ślubie raczej nic się nie zmieni?
Czy chcesz przy nim zasypiać i budzić się do końca życia?
Czy uważasz, że będzie dobrym ojcem?
Czy masz pewność że jego uczucia do Ciebie są szczere?

i takie tam - mnie to tylko utwierdziło w podjętej decyzji zamiast doradzać czasem lepiej zapytać co Twoja siostra myśli - ale tak naprawdę bez hamulców
Na kazde to pytanie odpowiedzialabym tak. Związalam sie z moim obecnym mezem gdy mialam 18 lat a on prawie 24. Juz po jakis 2 latach wiedzialam, ze to ten wlasciwy i nie chce nikogo innego.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 15:28   #74
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

właśnie! dzięki dorris23 !!! Albo się to czuje albo nie - w miłości i małżeństwie półśrodki się nie sprawdzą na dłuższą metę
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 22:23   #75
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Mam 23 lata, zdecydowałabym się na ślub choćby teraz, ale jest kłopot z mieszkaniem. Jeżeli mielibyśmy z tż własne mieszkanie albo chociażby pieniądze na wkład własny - jak najbardziej. Pytanie też, czy te osoby z wątku będą miały gdzie mieszkać - u rodziców może być fajnie na początku, ale potem przyjdzie na świat dziecko, które też będzie potrzebowało własnej przestrzeni. Rodzice się starzeją i potrzebują ciszy i odpoczynku, a nie biegającego kilkulatka. Ślub to pół biedy, liczą się konsekwencje z nim związane...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 09:43   #76
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Mam 23 lata, zdecydowałabym się na ślub choćby teraz, ale jest kłopot z mieszkaniem. Jeżeli mielibyśmy z tż własne mieszkanie albo chociażby pieniądze na wkład własny - jak najbardziej. Pytanie też, czy te osoby z wątku będą miały gdzie mieszkać - u rodziców może być fajnie na początku, ale potem przyjdzie na świat dziecko, które też będzie potrzebowało własnej przestrzeni. Rodzice się starzeją i potrzebują ciszy i odpoczynku, a nie biegającego kilkulatka. Ślub to pół biedy, liczą się konsekwencje z nim związane...
Ale to biorąc ślub trzeba od razu kupić mieszkania?
Nie można po prostu coś wynająć?
Przecież nie każdego stać na kupno mieszkania w wieku dwudziestu kilku lat, a nawet i później. Wiele osób wynajmuje mieszkania będąc już i kilkanaście lat po ślubie, a dopiero potem kupuje coś swojego.

Poza tym o kwestii mieszkania u rodziców, a i o posiadaniu wnuka też można polemizować. Wbrew pozorom ten biegający kilkulatek dla jednych czy drugich rodziców jest czasem największym oczkiem w głowie, a nie tylko biegającym i hałasującym dzieckiem
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 19:00   #77
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

21kasia21
Pewnie, że można wynająć ale u mnie w mieście wygląda to tak:
rata kredytu na 30 lat co miesiąc : 800-1000 zł
kaucja za wynajem mieszkania co miesiąc: 1500-1800 zł
Także nie opłaca się wynajmować, bo po roku jest się stratnym i to mocno. Może w innych województwach, miasteczkach i wsiach to wygląda inaczej, niestety tu wszędzie jest drogo, nawet na obrzeżach miasta. Opłacają się jedynie mieszkania na wynajem tzw. studenckie, czyli mieszkasz z 4 innymi osobami i wtedy jest tanio. Plus historie ludzi, którzy wynajmowali mieszkania skutecznie nas od tego pomysłu odciągają.
Dlatego napisałam, że mieszkanie jest ważne, nie każdemu pasuje i nie każdego stać na wynajem.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 22:31   #78
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
21kasia21
Pewnie, że można wynająć ale u mnie w mieście wygląda to tak:
rata kredytu na 30 lat co miesiąc : 800-1000 zł
kaucja za wynajem mieszkania co miesiąc: 1500-1800 zł
Także nie opłaca się wynajmować, bo po roku jest się stratnym i to mocno. Może w innych województwach, miasteczkach i wsiach to wygląda inaczej, niestety tu wszędzie jest drogo, nawet na obrzeżach miasta. Opłacają się jedynie mieszkania na wynajem tzw. studenckie, czyli mieszkasz z 4 innymi osobami i wtedy jest tanio. Plus historie ludzi, którzy wynajmowali mieszkania skutecznie nas od tego pomysłu odciągają.
Dlatego napisałam, że mieszkanie jest ważne, nie każdemu pasuje i nie każdego stać na wynajem.
Mieszkania nie są tanie, to nie od dzisiaj wiadomo.
I wiadomo także, że osoba mająca 23 lata nie kupi sobie własnego M (nie licząc pomocy finansowej rodziców czy kogokolwiek innego).
Poza tym owszem można kupić mieszkanie (skoro wynajem się nie opłaca), ale trzeba mieć także odpowiednie dochody, aby kredyt na kupno mieszkania dostać- to też ważna kwestia, a patrząc po polskich realiach jednak niektórym nadal się ten wynajem opłaca. I tak szczerze, nie wyobrażam sobie, abym moje za mąż pójdzie uzależniała od tej kwestii. Wiele osób mieszka na wynajętym mieszkaniu, niektórzy z rodzicami prowadząc osobne gospodarstwa domowe (lub i nie), więc zawsze jakieś rozwiązanie w sprawie lokum można znaleźć.
I patrząc takim tokiem myślenia, to połowa z nas nigdy w życiu by za mąż nie wyszła, jakby priorytetem było własne mieszkanie
A kaucja z tego, co wiem jest jednorazowa
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 11:56   #79
_Aleksandra_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 42
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Mam 24 lata, w zeszłym roku wzięłam ślub, z moim mężem jesteśmy razem od 10 lat. Tak, tak zaczęliśmy chodzić ze sobą gdy miałam 14 lat on 17. Mam siostrę dwa lata starszą której do ślubu nie śpieszno. Dlatego nie powinno się patrzeć na wiek tylko na to czy oboje są tego pewni i nie rozstaną się przy pierwszych problemach.

Haru_haru kaucja za wynajem mieszkania jest jednorazowa i zazwyczaj zwrotna w zależności od umowy. Kaucja a czynsz to dwie różne sprawy. A kupując mieszkanie na raty trzeba spłacać raty oraz co miesiąc czynsz.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
_Aleksandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 17:05   #80
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Mam 23 lata, zdecydowałabym się na ślub choćby teraz, ale jest kłopot z mieszkaniem. Jeżeli mielibyśmy z tż własne mieszkanie albo chociażby pieniądze na wkład własny - jak najbardziej. Pytanie też, czy te osoby z wątku będą miały gdzie mieszkać - u rodziców może być fajnie na początku, ale potem przyjdzie na świat dziecko, które też będzie potrzebowało własnej przestrzeni. Rodzice się starzeją i potrzebują ciszy i odpoczynku, a nie biegającego kilkulatka. Ślub to pół biedy, liczą się konsekwencje z nim związane...
Mam prawie 24 lata, ślub biorę na wiosnę. Argument z mieszkaniem i do mnie nie przemawia - my z TŻ też mieszkania nie mamy i nie mamy możliwości takowego kupić (studenci, praca na umowę zlecenie itd.), zresztą nie wiemy jeszcze gdzie dostaniemy stałą pracę, w jakim mieście się chcemy osiedlić na stałe. Ale wynajmujemy kawalerkę i dajemy radę, żyjemy razem i ten ślub to raczej tylko formalność Inna sprawa że jakbyśmy chcieli typowe duże polskie wesele, to byśmy pewnie poczekali aż byśmy mieli dość kasy na to.
Ale znam też pary, które od kilku lat tkwią w narzeczeństwie, ale właśnie wszystko jest ważniejsze - kupić mieszkanie, kupić samochód itd.... Więc różne są na to poglądy
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 13:30   #81
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
21kasia21
Pewnie, że można wynająć ale u mnie w mieście wygląda to tak:
rata kredytu na 30 lat co miesiąc : 800-1000 zł
kaucja za wynajem mieszkania co miesiąc: 1500-1800 zł
Także nie opłaca się wynajmować, bo po roku jest się stratnym i to mocno. Może w innych województwach, miasteczkach i wsiach to wygląda inaczej, niestety tu wszędzie jest drogo, nawet na obrzeżach miasta. Opłacają się jedynie mieszkania na wynajem tzw. studenckie, czyli mieszkasz z 4 innymi osobami i wtedy jest tanio. Plus historie ludzi, którzy wynajmowali mieszkania skutecznie nas od tego pomysłu odciągają.
Dlatego napisałam, że mieszkanie jest ważne, nie każdemu pasuje i nie każdego stać na wynajem.
nieźle naginasz fakty. do raty kredytu musisz doliczyć też inne opłaty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-26 14:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.