Technik ekonomista vs technik rachunkowości, różnice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-09, 17:16   #1
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114

Technik ekonomista vs technik rachunkowości, różnice


witam

czy technik ekonomista i rachunkowości różni się czymś od siebie? nie mam na myśli technikum a szkołe dla dorosłych. w tym sensie, że chodzi mi o rachunkowość. i na ekonomiście i na rachunkowości występuje taki przedmiot jak rachunkowość i myśle sobie tak luzno czy więcej rachunkowości jest na ekonomiście czy na rachunkowości?
a może obydwa te kierunki w tym przedmiocie się nie różnią i zarówno tu i tu jest tak samo dużo rachunkowości (ilość)?
z tego co wiem to na obydwóch tych kierunkach są dwie kwalifikacje do uzyskania

jakby ktoś z was coś wiedział albo któraś z was nt tych kierunków to bardzo prosze o odpowiedzi

dzieki
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 10:33   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Technik ekonomista vs technik rachunkowości, różnice

Technika ekonomisty nie ma w policealnych, jest tylko w technikach. Oba zwody mają część wspólną, czyli kwalifikację A.36. To jest właśnie prowadzenie rachunkowości, czyli księgowość. Zakres materiału jest ten sam. W techniku ekonomiście jest druga kwalifikacja z prowadzenia działalności gospodarczej, a w techniku rachunkowości z kadr i płac.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 08:36   #3
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Technik ekonomista vs technik rachunkowości, różnice

Zanim poszłam na AWF,skończyłam policealne studium na finansach i rachunkowości i uzyskałam tytuł technika ekonomisty. Po tym kierunku proponowano mi gównie takie oferty pracy jak: sekretarka (pracowałam w tym zawodzie trzy lata) i w banku,co jest kompletnie nie dla mnie. Szkoła natomiast kompletnie nie przygotowała mnie do wykonywania zawodu księgowej,a uważam,że po takim kierunku powinnam być przygotowana właśnie do takiego zawodu. Mnie osobiście bardzo rozczarowała ta szkoła,bo było dużo nieprzydatnej do niczego teorii a praktyki miałam w biurze,co przydało mi się później w zawodzie sekretarki

Mam nadzieję,że teraz tego typu szkoły dają więcej wiedzy praktycznej i jakoś bardziej sensownie przygotowują do zawodów związanych z księgowością
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 09:36:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.