specjalista na forum!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 09:11   #61
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Tarapia dobrze dobrana, ale rzeczywiście musi Pani dbać o nawilżenie skóry... W przypadku dużego podrażnienia - stosować oba preparaty zamiennie tzn - na noc raz taki, raz taki a na dzień jedynie krem nawilżający.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 00:02   #62
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

dzien dobry
chcialabym prosic o porade. jakies 6 tyg temu dostalam ptworne uczulenie na calym ciele poza twarza byly to drobniutkie krostki z czerwonymi plamkami po uporczywym 3 tyg leczeniu zniklo dzieki lekarstwom z polski oczywiscie(sarnol,cet alergin,hydrocortyzon). niestety mieszkam w uk i lekarze tutejsi to tragedia nie zrobia mi testow bo nie ma podtsaw wedlug nich.
teraz od jakis 2 tyg pojawila mi sie plamka wypukla rozowa i sucha na policzku oraz podobna na przedramieniu i dekolcie ale te 2 wygladaja jak poparzenie sa wypukle i siche i chyba coraz wieksze. pytalam o porade farmaceuty wiec pani stwierdzila ze to na policzku wyglada jakbym miala kontakt z jakims srodkiem chemicznym dala mi krem oilatum. smaruje tydzien i narazie nic,moze lekko mniej rozowe.
prosze o porade.
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 00:19   #63
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez ania230 Pokaż wiadomość
kobitki drogie kochane pomóżcie coś
taki babel mi wyszedł koło nosa nie wiem co to jest ;(;( POMOCY załamana

Jak długo masz ten kolczyk, może to od niego, za czego jest zrobiony, może jesteś uczulona na metal z którego jest wykonany? A jeśli zabieg był niedawno, może odpukać jakieś zakażenie tfu, tfu?

Polecam wyjąć kolczyk i udać się do lekarza

Pozdrawiam
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:04   #64
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Stosowanie filtrów jest niezbędne, ze względu na ryzyko powstania przebarwień! W zimie wystarczy faktor 15- 20, w dni słoneczne musi to być 50+ czyli tzw. bloker słoneczny.
Pani dr, jeszcze jedno pytanie dotyczące retinoidów. Jak długo po zakończeniu kuracji Locacidem należy stosować tak wysokie filtry, jak długo skóra odbudowuje się? Jeśli zakończę kurację np 30 marca to w czerwcu mam nadal unikać słońca i stosować wysokie filtry? Po jakim czasie można "odpuścić" te filtry?
Z góry BARDZO dziękuję za odpowiedz.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:09   #65
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez m.mc7 Pokaż wiadomość
Pani dr, jeszcze jedno pytanie dotyczące retinoidów. Jak długo po zakończeniu kuracji Locacidem należy stosować tak wysokie filtry, jak długo skóra odbudowuje się? Jeśli zakończę kurację np 30 marca to w czerwcu mam nadal unikać słońca i stosować wysokie filtry? Po jakim czasie można "odpuścić" te filtry?
Z góry BARDZO dziękuję za odpowiedz.

Aż skóra zupełnie się to zregeneruje, czyli po ok. miesiącu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 07:50   #66
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Aż skóra zupełnie się to zregeneruje, czyli po ok. miesiącu.
Dziękuję L_V , ale chciałabym to mieć jeszcze potwierdzone przez Pani Dr. Dlatego czekam na jej odpowiedz.

Edytowane przez m.mc7
Czas edycji: 2009-02-20 o 07:52
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 15:10   #67
Inci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: specjalista na forum!!

Witam , mam taki mały problem dotyczący moich łydek , a chodzi o to ze czasami pojawiają mi sie na nich małe czerwone plamki, wygląda to tak jakby pękały mi pod skóra naczynaka krwionośne,ogólnie rzecz biorąc wygląda to tak jak bym miała całe łydki w piegach , nie wiem dlaczego tak sie dzieje, moze mam niedobór np jakiejś witaminy ? a i chciałam jeszcze dodac ze niedawno miałam taki dzień w którym sporo sie nachodziłam i wlasnie po wróceniu do domu pojawiły sie plamki
bardzo prosze o odpowiedz
__________________
Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
W jakim to nieśmiertelnym oku
Śmiał wszcząć się sen, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii?


http://www.monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200127001 ..... jesteś ciekawa?sprawdź
Inci jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 00:46   #68
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

witam ja mam problem powazny ze skora. tzn kilka tyg temu pojawilo mi sie potworna alergia niestety nie wiem na co mieszkam w uk i jets to tragediqa uprosic cokolwiek od nich. teraz mam plamke czerwona sucha nieregularna na policzku dodam ze wczesniej w okolicy policzka czesto czulam jakby pieczenie. poza tym mam jedna plamke na wewn str reki oraz na dekolcie blizej biusty, wygladaja one okropnie gdyz sa czerwone w srodku schodzi skora i wygladaj jak poparzenie. prosze o jakies wskazowki,dziekuje
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 09:04   #69
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Powinna Pani dążyć do spotkania się z lekarzem, nie musi to być dermatolog. Jak się nie da to w aptece napewno sprzedadzą leki przeciwalergiczne tzw. przeciwhistaminowe. Proszę brać jedną tabletkę na noc. Do tego jakiś obojętny krem, firmę La Roche znajdzie Pani na całym świecie (krem Lipikar)

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Potawiedzam. Filtry stosujemy 30 dni po zakończeniu leczenia retinoidami.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

To tzw przebarwienia, najczęściej pojaiwające się po wysiłku czy odmrorzeniu. Najlepiej stosować peelingi i maści z wysokim stężeniem mocznika (50%)
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:49   #70
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

dziekuje. w srode ide do lekarza a za tydzien w srode bede w polsce u lekarza. narazie kupilam w aptece tabletki CETURIZINE. bralam je ostatnio ale 3 razy dziennie po 2 tak lekarz kazal.
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 20:33   #71
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

witam! Pani Doktor bylam narazie u lekarza w uk i powiedzial mi ze jest to egzema. poza tym znow dostalam uczulenia. kazal mi stosowac hydrokortyzon masc 1% i powiedzial ze przejdzie. boje sie stosowac tej masci na twarz wszegolnosci. przeraza mnie to bo wszedzie czytalam z e jest to ciezkie do wyleczenia a poza tym trzeba zrobic testy zeby wykryc na coc jestem uczulona. czy to prawda? problem w tym ze oni nie chca mi tu zrobic testow ((((
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 08:06   #72
odi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

Dzień dobry.Mam 34lata,moim problemem są olbrzymie krosty na twarzy,głowie i udach.Stosowałam Diane35 i Dawercin doustnie,ale niestety zatrułamsię.Czy są jakieś inne leki?Gdy byłam w ciąży problem minął,ale niestety znów powrócił.Krosty te są bardzo bolesne.

Edytowane przez odi
Czas edycji: 2009-02-27 o 08:11
odi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 21:36   #73
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

to znow ja niestety po wizycie u lekarza i stwredzeniu ze to egzema dostalam na to hydrokortyzon ale nie wiem czy to wlasciwe nie wierze angielskim lekarzom!!!! najgrosze jest to ze ja mam ciagle tego coraz wiecej na twarzy rekach ..wszedzie.Pani doktor co mam zrobic zeby to powstrzymac!!! czy majac egzeme moge zrobic testy aler. zkrwi ?? prosze o odpowiedz
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 21:59   #74
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: specjalista na forum!!

Witam. Bardzo proszę Panią o radę gdyż mój dermatolog chyba sobie nie radziez moim problemem. KIlka miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Marvelon,po ok.dwóch miesiącach od odstawienia zaczęły pojawiać się na policzkach cysty,dość duże bolące.Pojawiały się przez jakiś czas.Poszłam do dermatologa ,dostałam Clindacne na rano,Duac na wieczór.Po trzech dniach dostałam strasznego wysypu krost i jednoczesnie uczulenia.Były to dość duże krosty z małym czubkiem ropy,na linii żuchwy zaś mnósto małych krosteczek z żółtymi czubeczkami.Dostałam antybiotyk Tetralysal 150 brałam go przez dwa tygodnie dwa razy dziennie,teraz biorę po jednej tabletce w sumie od półtora miesiąca.Wróciłam też do Marvelonu,zaczęłam drugi blister. Na twarz mam też zawiesinę robioną w aptece na bazie siarki,cynku,rezorycyny. Problem polega na tym że wysypuje mnie nadal ,są to głównie małe krostki,które najpierw są czerwone a potem znika zaczerwienienie i zostaje żółty czubeczek.Najwiecej mam ich pod brodą,na skroniach,boki twarzy,szyja i dekolt.Potrafi mnie wysypać tym w jedną noc,nieraz mnie to swędzi zwłaszcza pod brodą. Pod wpływem zawiesiny krostki dość szybką bledną i goją się,bywa że jest fajnie kilka dni prawie czysta skóra i nagle znowu wysyp.Potrafi mnie tak wysypać w kilka godzin..Nie wiem czy to trądzik.Mam 34 lata.W trakcie brania Marvelonu miałam ładną cerę,przedtem jakieś problemy ale nie w takim stopniu jak teraz.Teraz pani doktor zapisała mi Rozex,powiedziała że zmiany te przypominają trądzik różowaty. Proszę o jakąś radę bo jestem załamana.Dziś w ciągu kilku godzin mnie wysypało,niektóre krostki są dość duże(boki twarzy i policzki).Te malutkie mam pod brodą.Dzis mnie swędzą ale nie zawsze tak jest. Przepraszam za to,że piszę bez składu i ładu. Proszę o choć malutką radę co to może być,dlaczego nic nie pomaga ani Marvelon ani antybiotyk. Z góry bardzo dziękuję zza odpowiedź i pozdrawiam.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 08:22   #75
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Z opisu wynika, iz boryka się Pani z tzw trądzikiem późnym, charakterystycznym dla kobiet po 25 roku życia, który najczęściej ma podłoże hormonalne. Nie wiem jakie ma Pani plany życiowe, ale jeśli obecnie nie stara się Pani o ciązę należałoby:
1. odstawić hormony
2. po miesiącu oznaczyć poziom hormonów we krwi
3. w zależności co wyjdzie , albo dobrać właściwy preparat hormonalny, włączyć antybiotyki lub nawet retinoidy.
4. Niestety tą drogą więcej nie pomogę...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 15:34   #76
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Z opisu wynika, iz boryka się Pani z tzw trądzikiem późnym, charakterystycznym dla kobiet po 25 roku życia, który najczęściej ma podłoże hormonalne. Nie wiem jakie ma Pani plany życiowe, ale jeśli obecnie nie stara się Pani o ciązę należałoby:
1. odstawić hormony
2. po miesiącu oznaczyć poziom hormonów we krwi
3. w zależności co wyjdzie , albo dobrać właściwy preparat hormonalny, włączyć antybiotyki lub nawet retinoidy.
4. Niestety tą drogą więcej nie pomogę...
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Niestety zaczęłam juz brać tabletki ,jestem w trakcie drugiego opakowania dlatego na badania za późno. Kiedy odstawiałam Marvelon miałam idealną cerę,mam nadzieję że i tym razem sobie poradzi.Antybiotyk Tetralysal biorę już półtora miesiąca i na razie nie ma efektów.O retinoidach myślałam na razie zewnetrznie,porozmawiam o tym z moim dermatologiem.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 19:41   #77
justyna1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 33
Dot.: specjalista na forum!!

Pani Doktor proszę o pomocmam rozszerzone pory na twarzy - najbardziej w okolicach nosa (te dziury robią się coraz większe i jest ich coraz wiecej) proszę o pomoc - proszę napisać co używać, a czego NIE? miejsca z rozszerzonymi porami normalnie smarować kremami jakie stosuje (najcześciej nawilżające czasami matujące) czy lepiej te miejsca omijać?może mogłaby Pani coś dobrego polecić? Proszę o rady
justyna1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 20:13   #78
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, też mam pytanie do Pani doktor, ok 2 tyg temu chirurg usunął mi włókniaka ( był na zewnątrz) z szyi, szew ściągnął po tygodniu, czy mogłabym iść na solarium? jeśli tak to kiedy można się opalać po takim (malutkim) zabiegu? ranka się zagoiła jest czerwony ślad (plamka) nawet plastra czy opatrunku już nie noszę.
Proszę o odpowiedź
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 21:33   #79
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

witam! bylam w polsce.lekarka dala mi protopic na twarz plus masc na cialo oraz tabletki xyzal. czy to pomoze na egzeme ?? poza tym zrobila mi testy alergiczne wiec uczulona jestem na trawy troszke pomidor mleko i orzechy ale naprawde znikomo. musze wybrac sie na jeszcze jeden urlopik na tydzien niestety zrobic kolejne plastry jakis plaster bede nosic czy cos takiego .czy ktos to mial??? Pani Doktor mozze Pani pomoze???
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 07:49   #80
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Postępowanie jak najbardziej prawidłowe, wręcz nowoczesne. Protopic to świetna maść, powinna pomóc. Testy też trzeba zrobić... Życzę powodzenia.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Na solarium to dopiero po całkowitym wygojeniu się zmiany, czyli zejściu strupa i zmianie koloru na cielisty. W przeciwnym wypadku powstanie trwałe brązowe przebarwienie, czyli plama!

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Kremy stosować, w zimie najlepiej te zawierajace kwasy owocowe (np Effaclar firmy La Roche). Po lecie mozna zdecydować się na zabiegi z kwasami (pirogronowy, salicylowy), na pewno pomogą...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 18:35   #81
justyna1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 33
Dot.: specjalista na forum!!

Dziękuję Pani Doktor za ODP Po lecie prawdopodobnie poddam się zabiegom z kwasami. Teraz pozostaje mi EFFACLAR.Mam już tonik zwężający pory,dokupię jeszcze krem.
TYLKO jestem osobą, która uwielbia prawdziwe słońce, opalanie itp. nie wyobrażam sobie latem-ukrywania się przed słońcem, a z tego co się oriętuję to nie można używać EFFACLARu i się opalać, bo można nabawić się przebarwień tak?? wiec ok. od maja do wrześnie nie używać go??więc latem co używać??
Zazwyczaj nie korzystam z solarium, ale ostatnio cos mnie podkusiło i byłam 2 razy, więc: Ile ok. czasu musze odczekać, aby móc używać kremu i toniku effeclar?
A przed wyjściem na pierwsze słoneczko-ile dni wczesniej odstawic te kosmetyki??
Czy jeżeli zimą poddam się tym zabiegom z kwasami to latem bede mogła już się opalać bez żadnych przeszkód i koniecznośc stosowania wysokich filtrów??
Z góry dziękuję za odp.

PS.Dziś kupiłam na te swoje straszne pory krem nawilżający + żel na noc Garnier Czysta Skóra A i oczywiście teraz patrze, że te kosmetyki zawierają kwas salicylowy,wiec tych kosmetyków latem również nie można używać-to co można??? latem to chyba nic,a nic

Edytowane przez justyna1204
Czas edycji: 2009-03-10 o 16:44
justyna1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 20:20   #82
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Dziekuje Pani doktor!! a ta masc na cialo to advantan 0,1 % czy to tez dobre jest? martwie sie bo tu mi nikt nie pomoze. musze chyba poprosic o jeszcze jedna masc bo to troche mal a tubeczka :/ Dziekuje
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 06:21   #83
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: specjalista na forum!!

dziękuję za odpowiedź
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 15:32   #84
ewelinka0820
Przyczajenie
 
Avatar ewelinka0820
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
GG do ewelinka0820
Dot.: specjalista na forum!!

Witam
mam pytanie. Mój chłopak zawsze ma czerwone policzki... nie wiem jak mu moge pomóc. Czy mam go wysłać do lekarza?
Czy krem "TOŁPA" Lekki krem wzmacniający, uszczelnia naczynka krwionośne.
Rozszerzone naczynka.. pomoże ?
Może jakieś zabiegi u kosmetyczki?

z góry dziekuje. pozdrawiam.
ewelinka0820 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 08:08   #85
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Zawsze przy takiej cerze nalezy skorzystać z porady dermatologa. On zaplanuje pielęgnację, jeśli trzeba zabiegi laserowe czy też leczenie doustne. Krem Tołpa Rosacal - polecam, ma dobry i bogaty skład
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 18:23   #86
marian1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

Witam Pani doktor

proszę o poradę w moim temacie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=315421

dziękuję i pozdrawiam
marian1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 21:27   #87
ewelinka0820
Przyczajenie
 
Avatar ewelinka0820
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
GG do ewelinka0820
Smile Dot.: specjalista na forum!!

Bardzo dziękuję
ewelinka0820 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 21:57   #88
monikas25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Dzien dobry ~Pani Doktor.chcialam zapytac o taka rzecz... mianowicie po powrocie z polski wciaz stosuje krem advantan na egzeme na ciele i protopic na twarz .twarz wyglada juz prawie doskonale ale mam problem z pozostala czescia ciala!! niestety mam tych plamek coraz wiecej iwiecej mimo ze dostalam xyzal plus teraz encorton w tabletkach 10 mg bonie mam jak wziac zastrzykow. oraz nanoc antyhistaminy prosz mi powiedziec co ja mam zrobic zeby to zachamowac!!nie mam juz sil moje cialo wyglada okropnie cale w czerwonawych odstajacych plamkach potem zamieniajacych sie w suche place jakby blizny tragedia!! dodam ze encorton biore 1 dziennie rano (od 5 dni) i bez rezultatow wciaz mam wiecej! prosze o odpowiedz. dziekuje bardzo serdecznie.
monikas25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 22:14   #89
okrucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 678
Dot.: specjalista na forum!!

Pani doktor, link do mojego tematu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=321600
bardzo proszę o pomoc, oto co tam napisałam:

kilka miesiecy temu moj chlopak zauwazyl na swojej pachwinie dziwna narosl skorna w kolorze niewiele sie rozniacym od skory (troche rozowawo-czerwony). narosl jest miekka, raczej lita, ma pofaldowane konce, jest podluzna, a rownolegle do niej w bardzo bliskiej odleglosci znajduje sie druga. nie boli, kiedy sie uszczypnie kawalek on odpada i bardzo krwawi... co to moze byc???ostatnio skóra wokół narosli zaczęła się bardzo tłuścić (nieprzyjemny zapach) i szeroko się zaczerwieniła... dodam, że od pol roku narosl nie rośnie... mogę wstawić zdjęcie (niewyraźle ) jesli to pomoże... proszę o szybkie odpowiedzi
__________________

okrucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 09:07   #90
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez okrucha Pokaż wiadomość
Pani doktor, link do mojego tematu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=321600
bardzo proszę o pomoc, oto co tam napisałam:

kilka miesiecy temu moj chlopak zauwazyl na swojej pachwinie dziwna narosl skorna w kolorze niewiele sie rozniacym od skory (troche rozowawo-czerwony). narosl jest miekka, raczej lita, ma pofaldowane konce, jest podluzna, a rownolegle do niej w bardzo bliskiej odleglosci znajduje sie druga. nie boli, kiedy sie uszczypnie kawalek on odpada i bardzo krwawi... co to moze byc???ostatnio skóra wokół narosli zaczęła się bardzo tłuścić (nieprzyjemny zapach) i szeroko się zaczerwieniła... dodam, że od pol roku narosl nie rośnie... mogę wstawić zdjęcie (niewyraźle ) jesli to pomoże... proszę o szybkie odpowiedzi
jeśli narośl pojawiła się nagle, tokoniecznie musi to obejrzeć lejarz, nei ma co zadawac pytań na forum. radziłabym zgłosić się do poradni onkologicznej, tam ocenią to fachowcy, a w razie potrzeby usuną i wyjonają badanie histopatologiczne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.