Biologia zaoczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 15:24   #1
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44

Biologia zaoczna


Hej, jest tu ktoś kto studiuje biologię zaoczną?? Jak się studiuje ten kierunek, trudny jest czy nie? Od zawsze chciałam studiowac biologię zaocznie bo dziennie nie dam rady. Na UJ nie ma rekrutacji od tamtego roku na zaoczne na UŚ wiecznie niema tylu chętnych osób do studiowania bioli zaocznie a w tym odkryłam jeszcze UP w Krakowie gdzie podobno co roku jest zaoczna biola otwarta. Podzielcie się jak to jest studiowac biologię zaocznie, czy warto dla tych osób które są pasjonatami wydac trochę kasy i studiowac ten kierunek.
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:07   #2
uzyt_kow_nik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
na UŚ wiecznie niema tylu chętnych osób do studiowania bioli zaocznie .
Zaoczne licencjackie są i ludzie studiują. Nie wiem, skąd taka informacja, że nia ma.

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
Hej, jest tu ktoś kto studiuje biologię zaoczną?? Jak się studiuje ten kierunek, trudny jest czy nie? Od zawsze chciałam studiowac biologię zaocznie bo dziennie nie dam rady.
Musisz wziąć pod uwagę, że studenci biologii na UŚ (nie wiem, jak na innych uczelniach) mają zajęcia co tydzień w piątki, soboty i niedziele, więc nie ma mowy o pracy od pon. do piątku, tym bardziej, że musisz też mieć czas na naukę, bo z wielu przedmiotów kolokwia są co zajęcia. Nauki jest dużo i nie są to łatwe rzeczy, ale jak jesteś pracowita i systematyczna, to dasz radę. Nie zniechęcaj się od razu na początku.
uzyt_kow_nik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:23   #3
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez uzyt_kow_nik Pokaż wiadomość
Zaoczne licencjackie są i ludzie studiują. Nie wiem, skąd taka informacja, że nia ma.
niestety, już 2 rok nie otworzyli zaocznej biologii ns UŚ. wciąż mają za mało chętnych. chyba 3 lata temu udało się stworzyć ten kierunek w trybie zaocznym.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 19:07   #4
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

tak, bo ja już próbuje od 2 lat i nie otwierają myślę, że jak się da pogodzic pracę i studia od pt do niedzieli, zależy to od kierownika pozostaje mi UP w Krakowie bo nie chcę studiowac daleko od mojego miasta choc do Krakowa też nie mam blisko. Trochę się boję, że po UP pracodawcy nie będą chcieli zatrudniac w innym zawodzie niż nauczyciel ale to chyba zalęży od specjalizacji.
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 11:34   #5
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
Trochę się boję, że po UP pracodawcy nie będą chcieli zatrudniac w innym zawodzie niż nauczyciel ale to chyba zalęży od specjalizacji.
Jak myślisz poważnie o fajnej pracy jako biolog, to odradzam studia zaoczne..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 14:29   #6
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

czemu? pewnie chodzi o liczbę godzin na uczelni? nie mam szans iśc na dzienną niestety
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 16:45   #7
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
czemu? pewnie chodzi o liczbę godzin na uczelni? nie mam szans iśc na dzienną niestety
Mniej zajęć, materiał z części przedmiotów okrojony i najważniejsza rzecz: spooooro mniej ćwiczeń w laboratorium, co jest podstawą.. Biolog teoretyk to raczej do szkoły do pracy ewentualnie a nie do labu gdzieś niestety... Licencjat jeszcze, ale studia magisterskie zaoczne to kompletna porażka, jak niby taki biolog miałby prowadzić sensowne badanie w laboratorium jeśli w tygodniu nie może?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 18:55   #8
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

no tak, ale jeśli ktoś znajdzie sobie pracę w zawodzie biologia i pójdzie na zaoczną magisterkę to myślę, że to ma sens i doświadczenie i czas też będzie wtedy
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 13:32   #9
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
no tak, ale jeśli ktoś znajdzie sobie pracę w zawodzie biologia
Po licencjacie zaocznym? Życzę powodzenia... Nie mówię, że się nie da, ale jest to baaardzo ciężkie i ja na takie coś bym nie liczyła i z góry bym nie zakładała, ze ktoś mi da pracę w labie jako biolog, kiedy ja mam tylko licencjata zaocznego i teoretycznego i umiem tylko podstawowy sprzęt obsługiwać chyba, że ktoś już w czasie studiów angażował się w praktyki, staże i projekty i coś tam umie i się załapie na jakiś etacik.. Ludzie z mgr z swietnymi dyplomami po stażach i projektach a nawet z jakimś tam doświadczniem mają problem ze znalezieniem w miarę satysfakcjnującej pracy:/ No ale to już zależy co kogoś interesuje..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:48   #10
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

a ty co tiramisu studiujesz? biologia jest moją pasją i będę ją studiowała, zresztą nie tylko ja bo jeszcze są osoby inne które studiują ten kierunek myślę, że to co piszesz to nie jest wcale prawda, może po części ale ja jestem optymistką
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 16:43   #11
NutkaStylu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraniec świata.
Wiadomości: 862
Send a message via Skype™ to NutkaStylu
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
a ty co tiramisu studiujesz? biologia jest moją pasją i będę ją studiowała, zresztą nie tylko ja bo jeszcze są osoby inne które studiują ten kierunek myślę, że to co piszesz to nie jest wcale prawda, może po części ale ja jestem optymistką
mogę Ci tylko życzyć, żeby Twój przesadny optymizm nie został zweryfikowany przez życie ; )
NutkaStylu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 19:14   #12
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

a skąd wy to wiecie wszystko? może są na tym forum studenci zaoczni??
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 09:52   #13
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
a ty co tiramisu studiujesz? biologia jest moją pasją i będę ją studiowała, zresztą nie tylko ja bo jeszcze są osoby inne które studiują ten kierunek myślę, że to co piszesz to nie jest wcale prawda, może po części ale ja jestem optymistką
Jestem biotechnologiem, więc mam rozeznanie w rynku pracy, gdyż biolog i biotechnolog może pracować na mniej więcej tych samych stanowiskach i mam sporo znajomych po biotechnologii (dziennej), ktora lepiej przygotowuje do pracy w laboratorium niż biologia, mają za sobą fajne praktyki, staże, niektórzy nawet jakieś doświadczenie zdobyte w czasie studiów a jakiejś normlanej w zawodzie pracy znaleźć nie mogą... Na biologii jest mniej zajęć praktycznych, więcej teorii, pozatym na zaocznych program i godziny są ograniczone. Twój wybór, wiesz każdy z nas miał na pierwszym roku studiów ten entuzjazm a teraz... Jak jest to Twoja pasja to przynajmniej nie ograniczaj się tylko do studiowania, bo papier niewiele znaczy..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 08:56   #14
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

czytając na innych forach o biologii zaocznej, jest napisane, że program niczym się nie różni, są takie same przedmioty i taka sama ilośc zajęc
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:32   #15
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Biologia zaoczna

Cytat:
Napisane przez spoczkoona Pokaż wiadomość
czytając na innych forach o biologii zaocznej, jest napisane, że program niczym się nie różni, są takie same przedmioty i taka sama ilośc zajęc
Taaa, zaoczni to zawsze twierdzą, że mają to samo a studia cięższe, bo wszystko jest naraz.. A fakty są takie, że programy różnią się, Przedmioty w większości są te same, ale godzin sporo mniej (jakieś może 60% tego co na dziennych - więc znaczna różnica), ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne również okrojone.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 16:17   #16
spoczkoona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: Biologia zaoczna

kto się jeszcze wybiera??
spoczkoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 19:20   #17
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Biologia zaoczna

Ja, ale na mgr zaocznie.
Teraz jestem na IV roku (VII sem) biotechnologii na Politechnice ale mam dość studiowania dziennego i to mega ciężkiego kierunku. Cały czas tylko laboratoria... I fakt, biotechnolog, tym bardziej inż. ma ogromną wiedze na temat pracy w laboratorium. Nie chcę iść na mgr dziennie, tym bardziej już na Politechnice i szukam biologii zaocznej na II stopniu. Nie wiecie jak to na UJ wygląda?
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.