Co to za zmiany skórne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-15, 18:00   #1
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447

Co to za zmiany skórne?


Cześć!

Mój problem wygląda tak, że od pewnego czasu (kilka miesięcy) na moich dłoniach w okolicach części pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym powstają czerwone, szorstkie plamy. Czasami znikały, więc zapominałam o tym problemie. Czasami jednak ich występowanie dawało się we znaki,bo zdarzało się, że bardzo mnie swędziały.

Najpierw była jedna plama, a teraz na lewej dłoni są aż trzy na prawej z kolei pojawiła się dziś jedna duża.

Z czego to może wynikać? Czy któraś z was miała podobny problem?

Załączam zdjęcia. Jednak zaznaczam, że plamy w rzeczywistości są bardziej czerwone i widoczne, niż na zdjęciu.

Oczekuję waszych porad
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (24,1 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (23,6 KB, 44 załadowań)
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 18:38   #2
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Co to za zmiany skórne?

Miałam coś podobnego na nodze, strasznie swędziało. Pomogła dopiero maść przeciwgrzybiczna.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 19:57   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Co to za zmiany skórne?

Mi to wygląda na egzemę więc polecam udać się do dermatologa bo to konkretne schorzenie.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 09:00   #4
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Co to za zmiany skórne?

W egzemie wystepuje nadmierne wysuszenie skóry w objetych zmianami miejscach i świąd. Wieczorem postaram sie wrzucic zdjecia mojej dłoni, z tym że u mnie peka specyficznie rowniez skora, a wszystko przez to, ze za czesto myje dłonie i nie zawsze je dobrze osuszam i cała reszta dzieje sie juz sama, a mecze sie z tym od 4-5 miesiecy. Mozna zobaczyc wtedy, ze skora jest specyficznie wysuszona w tych partiach, wyglada jak skora 80 letniej babci. U ciebie bardziej stawiałabym na uczulenie czyms, nie zaczełas uzywac czegos nowego? Czy dobrze widze ze na tych plamach sa tez jakby biale krostki/pecherzyki malutkie?
Pozdrawiam

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-05-16 o 09:03
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:03   #5
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Co to za zmiany skórne?

Mnie na podobne problemy bardzo pomogła maść Locoid (występuje też jako emulsja). Męczyłam się z dłońmi z miesiąc, a po zastosowaniu Locoidu wszystko zniknęło w jakieś 3 dni i mam gładziutkie dłonie.
Maść jest na receptę niestety.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 11:13   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Co to za zmiany skórne?

TZ mam podobne (egzema), od lat na rekach. I ma na to masci od dermatologa.
Jemu to zawsze wychodzi glownie w zimie i na wiosne. I nie moze myc naczyc bez rekawiczek, specjalne mydlo ma no i non stop musi kremowac rece. Czasami ma takie napady, ze go to swedzi. W tamty roku wyskoczylo mu to pod okiem, ale na szczescie masc pomogla.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 08:57   #7
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Co to za zmiany skórne?

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
W egzemie wystepuje nadmierne wysuszenie skóry w objetych zmianami miejscach i świąd. Wieczorem postaram sie wrzucic zdjecia mojej dłoni, z tym że u mnie peka specyficznie rowniez skora, a wszystko przez to, ze za czesto myje dłonie i nie zawsze je dobrze osuszam i cała reszta dzieje sie juz sama, a mecze sie z tym od 4-5 miesiecy. Mozna zobaczyc wtedy, ze skora jest specyficznie wysuszona w tych partiach, wyglada jak skora 80 letniej babci. U ciebie bardziej stawiałabym na uczulenie czyms, nie zaczełas uzywac czegos nowego? Czy dobrze widze ze na tych plamach sa tez jakby biale krostki/pecherzyki malutkie?
Pozdrawiam
Mam coś takiego jak Ty. Dermatolog najpierw wypisała sterydy, a potem rozłożyła ręce Kupiłam w aptece maść cholesterolową, stosuję od paru dni i jest lepiej.
Najlepiej tę maść wziąć na receptę, wtedy kosztuje parę złotych. Bez recepty ok. 30zł. Jest "robiona" na zamówienie, a skład na kwitku to "maść cholesterolowa + witaminy" Ponoć jest najlepszym lekiem przy AZS.

Ale u autorki to chyba raczej nie jest zwykłe wysuszenie. Spróbuj dostać się do dermatologa, a w międzyczasie kup maść Clotrimazolum, jest bez recepty i niedroga.
Albo może rzeczywiście to uczulenie? Smarowałaś czymś nowym? A może to alergia pokarmowa?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.