Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-28, 14:46   #121
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

ale ja przy 1500kcla nie chudne, więc chyba jest ok? a mam zwalony metabolizm pewnie
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 18:41   #122
paulina022
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

Nie koniecznie, często właśnie jak się je mniej niż 2 tysiące, to metabolizm zwalnia, zaczyna się jeść więcej, na wadze też jest więcej, ale tylko chwilowo, bo ma się pokarm w żołądku. Następnie metabolizm się właśnie dzięki jedzeniu rozkręca. Ale każdy organizm jest inny, są dziewczyny które mają gorszy metabolizm po anoreksji, a są i takie, które im więcej jedzą, tym bardziej chudną, bo własnie rozkręcają metabolizm.
A to, że utrzymujesz wagę dla wycieńczonego organizmu może nie być wystarczające, by odzyskać miesiączkę i nie musi oznaczać braku zmian. Mimo tej samej wagi skład ciała może się zmieniać (np: mniej tłuszczu, a więcej mięśni - waga taka sama, ale ciało inne).

Osobiście polecam pójść do dietetyka chociaż na jedną wizytę, nie po dietę, a zbadać skład ciała, wtedy będzie wszytko jasne - takie wagi pokazują ilość wody,mięśni, tłuszczu jak wiek metaboliczny. Sama mam taką wagę w domu (chociaż kosztowała jak 6 wizyt u klinicznego dietetyka, to waga w domu jest na zawsze i wolałam zainwestować :P) i właśnie to wszystko wylicza. Dzięki temu dowiesz się jaki na prawdę masz metabolizm, bo czemu uważasz, że masz kiepski? Dowiesz się, czy nie masz za mało tłuszczu, by mieć miesiączkę (wtedy i terapia hormonami nie pomaga - jak u mnie). Mi osobiście dawała dużo odwagi przy przybieraniu na wadze, bo widziałam, że większość jedzenia idzie w mięśnie. Jeśli ćwiczysz, to też możesz zobaczyć czy nie za dużo i nie za często, bo gdy waga mięśni spada, oznacza to, że spalasz mięśnie i działasz na swoją niekorzyść, warto wtedy zmienić rodzaj treningu, włączyć więcej białka, albo mniej intensywnie ćwiczyć.

Przepraszam... jak to przeczytałam, to brzmi jakbym się mądrzyła... Ale tak nie jest, po prostu chciałabym pomóc. Długo w tym "siedzę", z wieloma specjalistami się spotykałam, więc pomyślałam, że podzielę się tym co wiem
paulina022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 19:16   #123
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

mam wagę z rossmana i ona ma podawać ilość wody/mięśni i tłuszczu.. ale nie wiem czy to faktycznie prawdziwe.

(?)


wiesz ja ćwiczę, ale unika cardio, raczej modelujące, by ujędrnić ciało
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 19:44   #124
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

paulina022 ma racje najwazniejszy jest poziom tluszczu w organizmie jesli chodzi o odzyskanie okresu. jak masz za niski to okres nie wroci.
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 20:42   #125
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

gdzie mogłabym to sprawdzić? mam wage domową z rossmana, ale nie wiem czy dobrze pokazuje, no bo wiadomo wejdę przed śniadaniem <-- pokazuje mniej, po całym dniu waga wzrasta to i poziom tłuszczu

dziękuję Wam dziewczyny

paulina wcale nie uważam że się przemądrzasz, dziękuję za pomoc

Edytowane przez papryczzka
Czas edycji: 2014-09-28 o 20:44
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 22:40   #126
paulina022
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

Wagę kupiłam przez internet (taka jak miała dietetyk kliniczna)

Można iść do dietetyka i się zważyć - oni mają specjalistyczne, nieraz z wydrukami. Taka z rossmana raczej nie będzie bardzo dokładna

nie wiem czy można na forum linki podawać? to moja - http://www.tanitapolska.pl/tanita-wa...uszczowej.html
są też inne, tańsze - ta firma jest najlepsza

zdjęcie jednego z moich wydruków na wizycie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00534.jpg (124,0 KB, 37 załadowań)
paulina022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 04:27   #127
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

a czy takim kalkulatorom można wierzyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (29,7 KB, 18 załadowań)
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 14:00   #128
paulina022
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

Nie, no coś Ty... Taki kalkulator może Ci pokazać tylko ogólne wyliczenia... tak jak i BMI, a to, że ma się jakiś rozmiar bioder, nie oznacza, że ma się ileś % tłuszczu, bo to , że ma się jakiś rozmiar bioder nie musi wynikać z tłuszczu w organizmie a z po prostu budowy ciała, mięśni i kości.
paulina022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 13:26   #129
MaksiuAlergik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

ma

Edytowane przez MaksiuAlergik
Czas edycji: 2014-11-29 o 13:04
MaksiuAlergik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 14:26:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.