Umowa na salę weselną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-27, 11:21   #1
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232

Umowa na salę weselną


Z jakim wyprzedzeniem podpisywałyście umowę na salę weselną?
Do naszego ślubu 9 mcy, a właściciele bardzo unikają tematu umowy, mówiąc, że jeszcze dużo czasu... Zaczynam się niepokoić... Termin mamy zarezerwowany (zaliczka z potwierdzeniem wpłaty), menu wycenione... ale o umowę nie możemy się doprosić... Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas by takową podpisać...
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 11:31   #2
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Umowa na salę weselną

My dopiero przy podpisaniu umowy wplacaliśmy zaliczkę. Bez niej bym nie zapłaciła A zrobiliśmy to rok przed datą ślubu. Bardzo niepoważne zachowanie tych wlascieli i ja na twoim miejscu bym ich przycisnęła, że umowa ma być na już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 11:34   #3
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Z jakim wyprzedzeniem podpisywałyście umowę na salę weselną?
Do naszego ślubu 9 mcy, a właściciele bardzo unikają tematu umowy, mówiąc, że jeszcze dużo czasu... Zaczynam się niepokoić... Termin mamy zarezerwowany (zaliczka z potwierdzeniem wpłaty), menu wycenione... ale o umowę nie możemy się doprosić... Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas by takową podpisać...
U mnie umowa była podpisywana w momencie wpłacania zaliczki.
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 11:43   #4
agaciupaga
Zadomowienie
 
Avatar agaciupaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 674
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Z jakim wyprzedzeniem podpisywałyście umowę na salę weselną?
Do naszego ślubu 9 mcy, a właściciele bardzo unikają tematu umowy, mówiąc, że jeszcze dużo czasu... Zaczynam się niepokoić... Termin mamy zarezerwowany (zaliczka z potwierdzeniem wpłaty), menu wycenione... ale o umowę nie możemy się doprosić... Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas by takową podpisać...
Dziwna sytuacja My zaliczkę płaciliamy dopiero gdy spisalismy umowę. Nie zapłaciła bym zaliczki gdybym nie miała umowy.
__________________
18.08.2018
agaciupaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 12:32   #5
oljaa
Zakorzenienie
 
Avatar oljaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 745
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Z jakim wyprzedzeniem podpisywałyście umowę na salę weselną?
Do naszego ślubu 9 mcy, a właściciele bardzo unikają tematu umowy, mówiąc, że jeszcze dużo czasu... Zaczynam się niepokoić... Termin mamy zarezerwowany (zaliczka z potwierdzeniem wpłaty), menu wycenione... ale o umowę nie możemy się doprosić... Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas by takową podpisać...
Podpisuj jak najszybciej umowę, skoro jej nie ma, lokal tak naprawdę nie jest zarezerwowany dla Was swoją drogą nie rozumiem dlaczego zgodziłaś się na wpłacenie zaliczki bez podpisania umowy


Zapisz
oljaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 12:50   #6
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Umowa na salę weselną

W tytule wpłaty jest mowa o zaliczce i rezerwacji terminu, więc w razie rezygnacji którejkolwiek ze stron zaliczka jest w 100% zwrotna - zgodnie z przepisami Natomiast "zadatek" już nie - dlatego trzeba uważać przy nazewnictwie I dlatego zgodziliśmy się wpłacić zaliczkę, ale spodziewałam się, że umowa będzie również lada chwila... I właściciele nie mówią, że nie, tylko że jeszcze "dużo czasu". I faktycznie zaczęłam się martwić czy to ja się tak spieszę... Ale skoro impreza za 9 mcy to z tego co piszecie umowa powinna JUŻ być
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 13:03   #7
agaciupaga
Zadomowienie
 
Avatar agaciupaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 674
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
W tytule wpłaty jest mowa o zaliczce i rezerwacji terminu, więc w razie rezygnacji którejkolwiek ze stron zaliczka jest w 100% zwrotna - zgodnie z przepisami Natomiast "zadatek" już nie - dlatego trzeba uważać przy nazewnictwie I dlatego zgodziliśmy się wpłacić zaliczkę, ale spodziewałam się, że umowa będzie również lada chwila... I właściciele nie mówią, że nie, tylko że jeszcze "dużo czasu". I faktycznie zaczęłam się martwić czy to ja się tak spieszę... Ale skoro impreza za 9 mcy to z tego co piszecie umowa powinna JUŻ być
U nas zaliczka nie jest zwrotna. Jeżeli jedno ze stron zrezygnuje zaliczka przepada. Przeczytaj regulamin sali, o ile taki ma.
__________________
18.08.2018
agaciupaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-28, 17:53   #8
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Umowa na salę weselną

U mnie umowa byla podpisana a jej warunkiem byla wplata zaliczki , jedynie nie jest wiazaca jesli chcialabym wiecej osob czy zmienic menu bo to jest ustalane na tydzien przed, ale jest minimalna ilość gości podana na umowie i cena za talerzyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 17:58   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Umowa na salę weselną

Ja podpisywałam dopiero miesiąc przed weselem, gdy dało się określić menu, przeciętną liczbę osób, co chcemy w cenie, a co we własnym zakresie. Jednak trochę nerwów się przez to najadłam, polecam więc spisanie umowy, choćby wstępnej.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 20:54   #10
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Umowa na salę weselną

My umowę podpisaliśmy od razu po zdecydowaniu się na salę i od razu wpłaciliśmy zaliczkę, czyli 2 lata przed ślubem. Wcześnie, ale mieszkam w rejonie, gdzie to norma.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez agaciupaga Pokaż wiadomość
U nas zaliczka nie jest zwrotna. Jeżeli jedno ze stron zrezygnuje zaliczka przepada. Przeczytaj regulamin sali, o ile taki ma.
Radzę przeczytać jaka jest różnica między zaliczką a zadatkiem
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 11:18   #11
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Ja podpisywałam dopiero miesiąc przed weselem, gdy dało się określić menu, przeciętną liczbę osób, co chcemy w cenie, a co we własnym zakresie. Jednak trochę nerwów się przez to najadłam, polecam więc spisanie umowy, choćby wstępnej.
U mnie szczegółowe informacje trzeba będzie podać dopiero kilka tygodni przed weselem, ale w ramach dodatkowych ustaleń... natomiast umowę podpisałam od razu (ponad rok wcześniej). W momencie podpisywania przekazałam zaliczkę, nie wyobrażam sobie, by kilka tysięcy ot tak komuś dać... Do autorki posta: nalegaj na umowę jak najszybciej, może są jakieś niepodejrzane przyczyny, dla których sala nie chciała jej sporządzić do tej pory, ale mnie żadne nie przychodzą do głowy
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-30, 11:39   #12
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Umowa na salę weselną

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Z jakim wyprzedzeniem podpisywałyście umowę na salę weselną?
Do naszego ślubu 9 mcy, a właściciele bardzo unikają tematu umowy, mówiąc, że jeszcze dużo czasu... Zaczynam się niepokoić... Termin mamy zarezerwowany (zaliczka z potwierdzeniem wpłaty), menu wycenione... ale o umowę nie możemy się doprosić... Wydaje mi się, że to już odpowiedni czas by takową podpisać...
My też dość długo nie mieliśmy podpisanej umowy.. ale nie wnosiliśmy też żadnej opłaty. W ogóle my nie wpłacaliśmy zaliczki, ale to ze względu na to że mieliśmy przyjęcie w restauracji i oni mają problem z księgowaniem takich wpłat. Niemniej wymienialiśmy korespondencję mailową i miałam chociaż takie potwierdzenie terminu. A i tak byłam wkurzona i nalegałam na umowę. Nie wpłaciłabym zaliczki (nawet z potwierdzeniem wpłaty) bez umowy - bo już nawet nie chodzi o to, że tego terminu nie będzie, ale skoro nie macie umowy, to czy gdzieś spisane są warunki jakie ustalaliście? Pilnujcie tego, żeby się nie okazało że później w umowie będą jakieś cuda i dopłacanie za wszystko.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 10:07   #13
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Umowa na salę weselną

A jak u Was było z warunkami w umowie?
Zawsze jest określona minimalna liczba gości i cena "za talerzyk"? Czy może jest to regulowane jeszcze jakoś inaczej?
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 10:25   #14
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Umowa na salę weselną

Rodzice najpierw wpłacili pół zadatku, żeby zarezerwować termin, bo mieszkamy dość daleko od naszej sali. Po ok. 2 tygodniach przyjechałam podpisać umowę i wpłacić resztę zadatku. Ale mój tata zna się z właścicielem lokalu, więc nie było podejrzeń, że może nas oszukać. Nalegajcie na podpisanie umowy.



Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
A jak u Was było z warunkami w umowie?
Zawsze jest określona minimalna liczba gości i cena "za talerzyk"? Czy może jest to regulowane jeszcze jakoś inaczej?

U mnie była wpisana minimalna liczba gości, z tym, że może być mniej ale w cenie nie będzie napoi i czegoś tam jeszcze, przewidywana liczba gości i zapis, że najpóźniej tydzień przed weselem mam podać ostateczną liczbę gości. Cena "za talerzyk" była też wpisana konkretna i zapis, że w przypadku znacznego wzrostu cen produktów cena może wzrosnąć, ale nie więcej chyba niż 10 %. U nas cena pozostała bez zmian.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 10:29   #15
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Umowa na salę weselną

U nas podobnie - była podana liczb gości z zaznaczeniem, że na tydzień przed imprezą mamy podać ostateczną liczbę.
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-01 11:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.