Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 13:36   #1
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550

Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)


Oi a todos !

Sera que existe alguma pessoa aqui no Wizaż quem fala portugues ??

Muitos beijinhos e tou esperando !!
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-09-11 o 11:00
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 14:56   #2
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Eu falo Mas ainda naö escrevo bem, entaö faso muito errados Mas podemos falare, talvezvou aprendere mais alguma coisa Beijinhos
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 20:01   #3
asha007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Rio de Janeiro
Wiadomości: 3
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

E eu tbm falo portugues,mas do Brasil Na verdade to morando no Rio de Janeiro.E vcs?
beijos!
asha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:19   #4
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Agora estou em Suiça mas ultimes 3 anos morei em Portugal, perto de Porto, pois meu marido e portugues. E tu, o que estas fazer em Rio? Bjs
__________________
PRZYGARNIJ PSIAKA!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310486

Uwierz w siebie, a przyjdzie lepszy czas
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:00   #5
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Ola! Eu falo um pouco portugues Tenho que practicar muito para melhorar. Eu vou a morar em Lisboa em Julho. Estou muito feliz
Beijos de Polónia!
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 23:09   #6
kubusia86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 37
GG do kubusia86
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

me eu falo portuguese um pouco. que e sabem bom livro de gramatica portugues por estaingera??
kubusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:32   #7
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

hej potrafiłybyście to przetłumaczyć:
Hoje eu nao vou sair de casa
Hoje eu nao pisar na rua
Hoje eu nao vou trocar de roupa
Nao vou sair de casa
Hoje eu nao quero ver a rua
Hoje eu nao quero confusao
Hoje eu nao quero ver pessoas
Nao vou sair de casa

Acho um pouco bom(4x)

Hoje eu vou ficar ouvindo musica
Hoje eu vou ficar aqui dançando
Hoje eu vou ficar aqui na minha
Eu vou ficar sozinha
Hoje eu vou ficar aqui dançando
Hoje eu vou ficar aqui dançando
Hoje eu vou ficar aqui dançando

Ah tá !

Acho um pouco bom (4x)

(trim !!)

Ah nao vou entender
(trim !!)
Eu nao vou atender
(trim !! trim !!)
Eu nao quero atender !
(trim !!)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 22:02   #8
MariposaAzul
Przyczajenie
 
Avatar MariposaAzul
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 11
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Eu tambem falo portuges mais acho que tenho de praticar para aprobar um exame a nota de 5 Estou encantada de encontrar este tema
Acho q e giro!
MariposaAzul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 13:09   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
Hoje eu nao vou sair de casa
Hoje eu nao pisar na rua
Hoje eu nao vou trocar de roupa
Nao vou sair de casa
Hoje eu nao quero ver a rua
Hoje eu nao quero confusao
Hoje eu nao quero ver pessoas
Nao vou sair de casa
Dziś nie wychodzę z domu, nie będę się szlajać po ulicach, nie wystroję się, nie wychodzę z domu. Dziś nie chcę oglądać ludzi na ulicy, nie chcę zamieszania, hałasu.

Cytat:
Acho um pouco bom(4x)
Myślę, że tak będzie ok.

Cytat:
Hoje eu vou ficar ouvindo musica
Hoje eu vou ficar aqui dançando
Hoje eu vou ficar aqui na minha
Eu vou ficar sozinha
Nie będę dziś słuchała muzyki, nie idę potańczyć, zostanę w domu, zostanę sama w domu.
Cytat:
Ah nao vou entender
Nie będę rozumieć.
Cytat:
Eu nao vou atender
Nie będę się przejmować.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 00:09   #10
pureinsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 65
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

..

Edytowane przez pureinsanity
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:41
pureinsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:17   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Oi! dziewczyny pytanie: czy ktoras z was uczy sie moze portugalskiego w szkole jezykowej? a moze jeszcze w krakowie?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 19:33   #12
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Ola!
Eu quero aprender Português. O entendo mas não falam ainda.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:57   #13
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Gdzie mogłabym znaleźć jakieś filmy albo seriale portugalskie (nie brazylijskie) z napisami portugalskimi, hiszpańskimi lub (co najmniej prawdopodobne ale zapytam) polskimi? Sama też poszukam ale zapytać nie zaszkodzi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:25   #14
biscuits
Raczkowanie
 
Avatar biscuits
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia/Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Gdzie mogłabym znaleźć jakieś filmy albo seriale portugalskie (nie brazylijskie) z napisami portugalskimi, hiszpańskimi lub (co najmniej prawdopodobne ale zapytam) polskimi? Sama też poszukam ale zapytać nie zaszkodzi
Już minęło trochę czasu od kiedy się zapytałaś, ale może akurat ciągle szukasz!
Spróbuj tu: co prawda nie jest to dokładnie to, o co prosiłaś, bo w większości są to filmy i seriale po angielsku, ale przynajmniej mają portugalskie napisy, a to już coś. Odnoszę wrażenie, że internet nie jest szczególnie hojny w kwestii portugalskiego (albo to mój brak umiejętności zwiadowczych ).

Alguém está aquí para falar um pouco?

Edytowane przez biscuits
Czas edycji: 2015-02-28 o 10:38
biscuits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:59   #15
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Dzięki bardzo
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:41   #16
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Ktoś byłby chętny na wymianę emaili po portugalsku? moim drugim jezykiem na studiach jest właśnie ten język i muszę go podszkolić
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 01:05   #17
biscuits
Raczkowanie
 
Avatar biscuits
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia/Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Moim drugim językiem na studiach też jest portugalski! Mogę się spytasz gdzie się uczysz?)
biscuits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 15:43   #18
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Podnoszę wątek. Co prawda jest kilka tematów o portugalskim, ale wszystkie w tym samym stopniu wymarcia, więc chyba bez znaczenia, gdzie napiszę

Czy są tu osoby, które łączyły naukę portugalskiego i hiszpańskiego? Albo nauczyły się obu, w dowolnej kolejności? Portugalski podobał mi się od zawsze, ale jak parę lat temu zapisywałam się na kurs nowego języka, to jednak rozsądek zdecydował, żeby zacząć hiszpański, zwłaszcza że uczyłam się go przez jakiś czas w liceum, więc była to logiczna decyzja. Tłumaczyłam sobie, że portugalski i tak mi się nigdy do niczego nie przyda, hiszpański już prędzej, a jak już się nauczę hiszpańskiego, to łatwiej mi będzie z portugalskim. Czyli wszystko prawda No i tak uczę się tego hiszpańskiego z przerwami już z 5 lat, mój poziom to takie rozgrzebane B1, może nawet trochę wyżej, czyli takie nie wiadomo co. No i nie wiem, jakoś totalnie nie czuję tego języka, średnio mi idzie. Niby sporo już umiem, na tyle dużo, że szkoda byłoby to teraz zostawić, a z drugiej strony jakoś nie widzę wielkich postępów, bo i zupełnie nie mam motywacji do nauki. W ogóle niezbyt mi się podoba ten język, w porównaniu z portugalskim tak strasznie prostacko brzmi

Los chciał że miałam w tamtym roku okazję polecieć do Brazylii. Przed wyjazdem uczyłam się trochę portugalskiego z duolingo i YT i nawet jakoś tam udawało mi się na miejscu dogadać (ale to pewnie za sprawą hiszpańskiego). Zresztą wiadomo, że taki wyjazd to najlepsza motywacja do nauki. No i moja miłość do tego języka odżyła, słodki jeżu, to jest po prostu miód na moje uszy, no poezja Strasznie bym chciała znać portugalski, ale nie wiem, jak to ugryźć Boję się, że jak dołożę naukę portugalskiego do hiszpańskiego, to mi się wszystko pomiesza i w ostateczności nie nauczę się żadnego na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza że mój hiszpański chyba nie jest jeszcze na tyle dobry i usystematyzowany, żebym mogła jasno je sobie rozgraniczyć. Z drugiej strony żal mi rzucać hiszpański po tych paru latach mniej lub bardziej regularnej nauki (choć przyznaję, że podchodzę do nauki bardzo po macoszemu) i miałabym poczucie straconego czasu...

Ma ktoś jakiś pomysł, jak to najlepiej rozegrać? Może na razie kontynuować sam hiszpański do momentu aż będę na naprawdę dobrym poziomie i dopiero wprowadzić portugalski od podstaw, żeby mi się za bardzo nie mieszało? Albo po prostu dla własnej przyjemności uczyć się w wolnych chwilach dalej z duolingo i innymi internetowymi źródłami, ale nie wiem, czy to da jakieś sensowne efekty... Macie doświadczenia z łączeniem nauki dwóch podobnych języków?

Przy okazji chętnie się dowiem, z jakich źródeł korzystacie przy nauce portugalskiego. Może jakieś podcasty dla początkujących? Od siebie mogę polecić kanał na yt Speaking Brazilian.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:22   #19
Olaalla
Zadomowienie
 
Avatar Olaalla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 684
GG do Olaalla
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Hej,

ja znam hiszpański w mowie i piśmie, a potem po czasie zaczęłam się uczyć portugalskiego, ale kontynentalnej odmiany

Generalnie - na początku hiszpański bardzo pomaga odnależć się w portugalskim, ja znając hiszpański i czytając tekst po portugalsku, byłam w stanie zrozumieć o co chodzi mniej więcej. Jednak jest sporo słów i odmian, które są bardzo podbone, ale jednak różne i jeśli chcesz być super poprawna to wtedy to może być problem Mi cały czas się miesza czasami czy to wersja z hiszpańskiego czy portugalskiego :P

Gramatyka portugalska jest bardziej złożona niż hiszpańska - dla mnie baza z gramatyki hiszpańskiej bardzo pomogła przy portugalskim - to było jakby rozwinięcie i dołożenie dodatkowych zasad do tego, co już znałam z hiszpańskiego. Także tutaj koleność hiszpański --> portugalski to z mojego punktu widzenia stopniowanie sobie trudności

Tyle w części pisanej Mówienie i słuchanie to zupełnie inna bajka. Portugalski kontynentalny i brazylijski to 2 zupełnie różne bajki - widzę, że Ty się koncentrujesz na brazylijskiej wersji - jest dużo łatwiejsza.
Ja obecnie mocno walczę z rozumieniem ze słuchu wersji kontynentalnej i jestem mocno sfrustrowana, że jak czytam, to rozumiem prawie wszystko, a jak słucham to ledwo co.
Portugalski mówiony jest dużo truniejszy niż hiszpanski i tu już mi hiszpanski w niczym nie pomaga, a raczej przeszkadza - jak czytam, to w głowie słyszę wymowę hiszpańską, a nie portugalską i przez to trudno mi połączyć to co czytam z tym co słyszę w portugalskim.

Także jak widzisz - są i wady i zalety łączenia tych języków.
Gdybyś dalej szukała materiałów - mogę podesłać na priv kilka rzeczy.
Olaalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 14:05   #20
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez Olaalla Pokaż wiadomość
Hej,

ja znam hiszpański w mowie i piśmie, a potem po czasie zaczęłam się uczyć portugalskiego, ale kontynentalnej odmiany

Generalnie - na początku hiszpański bardzo pomaga odnależć się w portugalskim, ja znając hiszpański i czytając tekst po portugalsku, byłam w stanie zrozumieć o co chodzi mniej więcej. Jednak jest sporo słów i odmian, które są bardzo podbone, ale jednak różne i jeśli chcesz być super poprawna to wtedy to może być problem Mi cały czas się miesza czasami czy to wersja z hiszpańskiego czy portugalskiego :P

Gramatyka portugalska jest bardziej złożona niż hiszpańska - dla mnie baza z gramatyki hiszpańskiej bardzo pomogła przy portugalskim - to było jakby rozwinięcie i dołożenie dodatkowych zasad do tego, co już znałam z hiszpańskiego. Także tutaj koleność hiszpański --> portugalski to z mojego punktu widzenia stopniowanie sobie trudności

Tyle w części pisanej Mówienie i słuchanie to zupełnie inna bajka. Portugalski kontynentalny i brazylijski to 2 zupełnie różne bajki - widzę, że Ty się koncentrujesz na brazylijskiej wersji - jest dużo łatwiejsza.
Ja obecnie mocno walczę z rozumieniem ze słuchu wersji kontynentalnej i jestem mocno sfrustrowana, że jak czytam, to rozumiem prawie wszystko, a jak słucham to ledwo co.
Portugalski mówiony jest dużo truniejszy niż hiszpanski i tu już mi hiszpanski w niczym nie pomaga, a raczej przeszkadza - jak czytam, to w głowie słyszę wymowę hiszpańską, a nie portugalską i przez to trudno mi połączyć to co czytam z tym co słyszę w portugalskim.

Także jak widzisz - są i wady i zalety łączenia tych języków.
Gdybyś dalej szukała materiałów - mogę podesłać na priv kilka rzeczy.
Dzieki za odpowiedz, juz zdazylam zapomniec o tym watku

Ostatecznie postanowilam na razie skupic sie na hiszpanskim. Nie ma co lapac zbyt wielu srok za ogon, bo nic nie bedzie ani z jednego, ani z drugiego Na razie nie czuje sie jeszcze w hiszpanskim na tyle pewnie, tzn. nie mam na tyle bieglosci czy usystematyzowanej wiedzy, zeby dokladac sobie drugi podobny jezyk. Problem w tym, ze nie mam serca do tego hiszpanskiego i tak mi idzie jak po grudzie i kolko sie zamyka

Zdaje sobie sprawe, ze portugalski jest pod wieloma wzgledami trudniejszy, ale za to o ile piekniejszy

Uczysz sie samodzielnie?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:07   #21
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Vamos a falar portugues !!! Quem comigo ?? ;)

Hej! Dziewczyny proszę o pomoc🙏 Czy moglaby mi ktoras z Was przetlumaczyc jedno zdanie?



E que migo tas porreiro?



Dziękuję z gory 🙏
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 21:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.