Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 16:18   #1
TruDavies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5

Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów


Hej, doszłam do wniosku, że na tym forum można się wiele rzeczy dowiedzieć od mądrych osób więc pomyślałam, że i może ja czegoś się dowiem.
Mianowicie,ostatnio byłam niespodziewanie w salonie kosmetycznym i pewna pani zrobiła mi wspaniały makijaż, w życiu nie wyglądałam piękniej! Ale niestety taki profesjonalny makijaż jest tylko na jeden dzień i niestety kładąc się spać trzeba było go zmyć.
Ze względu na to zaczęłam myśleć o tym jak się malować żeby choć trochę ładniej wyglądać. Pani kosmetyczka z tamtego salonu podpowiedziała mi kilka wskazówek dotyczących tego w jakich kolorach mi będzie do twarzy, jakie odcienie używać. I tutaj chciałam się dowiedzieć czegoś więcej czyli:
Czy jest sens używać samego pudru na twarz czy wskazane jest używać podkładu najpierw ?
Jakie cienie najlepiej nakładać, czym różnią się cienie suche od mokrych ? ( nie znam się na tym zbyt więc przepraszam jak coś pokręcę albo użyje określeń które nie istnieją)
Czy dobrą metodą jest nakładanie bazy pod cienie na powieki?
Czy pod makijaż trzeba używać jakiś specjalnych kremów? ( w salonie najpierw ta pani kremowała mi czymś buzię)

Chcę jeszcze dodać , że nigdy zbytnio ekstra się nie malowałam więc nie mam jakiegoś szczególnego doświadczenia; nie mam jakieś strasznie nie ładnej cery na buzi, nie tłuści się przesadnie ani nie łuszczy. Jedyne co to maluje czarną kredką dolną powiekę i kiedyś używałam tuszu do rzęs ale zaprzestałam ponieważ nie bardzo potrafię dobrze je pomalować i bardzo je wtedy zniszczyłam.

Bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, podpowiedzi
Pozdrawiam
TruDavies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 16:43   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

poszukaj sobie tutoriali makijażowych na you tube i bedzie po problemie
jest bardzo dużo fajnych kanałów dziewczyn które omawiają wszystko krok po kroku
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 17:30   #3
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Hej, doszłam do wniosku, że na tym forum można się wiele rzeczy dowiedzieć od mądrych osób więc pomyślałam, że i może ja czegoś się dowiem.
Mianowicie,ostatnio byłam niespodziewanie w salonie kosmetycznym i pewna pani zrobiła mi wspaniały makijaż, w życiu nie wyglądałam piękniej! Ale niestety taki profesjonalny makijaż jest tylko na jeden dzień i niestety kładąc się spać trzeba było go zmyć.
Ze względu na to zaczęłam myśleć o tym jak się malować żeby choć trochę ładniej wyglądać. Pani kosmetyczka z tamtego salonu podpowiedziała mi kilka wskazówek dotyczących tego w jakich kolorach mi będzie do twarzy, jakie odcienie używać. I tutaj chciałam się dowiedzieć czegoś więcej czyli:
Czy jest sens używać samego pudru na twarz czy wskazane jest używać podkładu najpierw ?
Jakie cienie najlepiej nakładać, czym różnią się cienie suche od mokrych ? ( nie znam się na tym zbyt więc przepraszam jak coś pokręcę albo użyje określeń które nie istnieją)
Czy dobrą metodą jest nakładanie bazy pod cienie na powieki?
Czy pod makijaż trzeba używać jakiś specjalnych kremów? ( w salonie najpierw ta pani kremowała mi czymś buzię)

Chcę jeszcze dodać , że nigdy zbytnio ekstra się nie malowałam więc nie mam jakiegoś szczególnego doświadczenia; nie mam jakieś strasznie nie ładnej cery na buzi, nie tłuści się przesadnie ani nie łuszczy. Jedyne co to maluje czarną kredką dolną powiekę i kiedyś używałam tuszu do rzęs ale zaprzestałam ponieważ nie bardzo potrafię dobrze je pomalować i bardzo je wtedy zniszczyłam.

Bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, podpowiedzi
Pozdrawiam
pod makijaz mozna uzywac roznych rzeczy, kremow, filtrow, baz czy specjalnych kremow matujacych, ale jezeli nie masz z tym problemu to nie musisz uzywac
podkladu tez nie musisz uzywac jezeli masz ladna cere- wystarczy sam puder sypki lub prasowany. Bazy pod cienie sa przydatne przedluzaja trwalosc cieni i chyba warto miec jakas baze w swojej kosmetyczce- tania a dobra jest baza virtual
co do cieni to sa cienie zwykle- niby suche mokre i takie, ktore mozna stosowac i na mokro i na sucho. Ja wole suche bo mokre mi sie czesciej i szybciej roluja (walkuja) na powiekach, ale to tez zalezy od powiek bo kazdy ma inna skore. Mokre sa czesto bardziej intensywne jezeli chodzi o kolor i wygladaja tak "mokro"na powiekach nie umiem tego wytlumaczyc, ale moze zrozumiesz o co mi chodzi
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 18:48   #4
TruDavies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Dziękuje serdecznie
A jeśli chodzi o pudry to lepsze są takie w kamieniu prasowane czy może te w takich kuleczkach?
A jeszcze co do cieni , kosmetyczka poradziła że do mnie pasują cienie fioletowo złote czy coś takiego nie wiecie może z jakiej firmy konkretnie najlepiej sobie jakieś sprawić?
__________________
Trzeba marzyć tak, jakby się miało żyć całą wieczność i żyć tak, jakby się miało umrzeć jutro.
TruDavies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 18:58   #5
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Dziękuje serdecznie
A jeśli chodzi o pudry to lepsze są takie w kamieniu prasowane czy może te w takich kuleczkach?
A jeszcze co do cieni , kosmetyczka poradziła że do mnie pasują cienie fioletowo złote czy coś takiego nie wiecie może z jakiej firmy konkretnie najlepiej sobie jakieś sprawić?
hym te w kuleczkach zazwyczaj sa rozswietlajace lub brazujace prasowane tez moga takie byc, ale sa tez matujace wiec wybor nalezy do ciebie
a jezeli chodzi o ciebie to to zalezy juz ile chcesz wydac
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 19:52   #6
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Dziękuje serdecznie
A jeśli chodzi o pudry to lepsze są takie w kamieniu prasowane czy może te w takich kuleczkach?
A jeszcze co do cieni , kosmetyczka poradziła że do mnie pasują cienie fioletowo złote czy coś takiego nie wiecie może z jakiej firmy konkretnie najlepiej sobie jakieś sprawić?
możesz kupić fioletowy i zloty cień i je połączyć, przy linii rzęs nakładając fiolet, a powyżej i przy kąciku złoty; możesz też na fiolet nałożyć lekką warstwe złotego... uzywając dwóch będziesz mogła podkreślić i rozświetlić oko za jednym zamachem... jakiej firmy to zależy ile chcesz wydać... świetne cienie ma deborah i nie takie drogie (30-40zł), sporo dobrego słyszałam o cieniach z Kobo... wszystko zalezy od tego ile jesteś w stanie wydać jeśli masz zielone oczy to polecam również brązy... ja właśnie takie mam i moje świetnie wyglądają z fioletami, brązami i różami, ale tych ostatnich nie polecam jeśli nie jesteś wprawiona w malowanie gdyż mozesz uzyskać efekt zmeczenia,,,
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 23:28   #7
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Dziękuje serdecznie
A jeśli chodzi o pudry to lepsze są takie w kamieniu prasowane czy może te w takich kuleczkach?
A jeszcze co do cieni , kosmetyczka poradziła że do mnie pasują cienie fioletowo złote czy coś takiego nie wiecie może z jakiej firmy konkretnie najlepiej sobie jakieś sprawić?
pudry najlepsze są sypkie dłużej trzymają się na buzi. jeśli jednak masz cerę ładną to może spróbuj używać kosmetyków mineralnych..?są zdecydowanie lepsze dla młodej cery. Prasowane używa się jeśli jesteś poza domem i masz tylko 5minut alby "przypudrować nosek". kulki to albo właśnie rozświetlacze albo bronzery to sąhmm co do firm.. to tak jak dziewczyny wyżej napisały.. zależy ile chcesz gotówki wydać. dobre firmy to Inglot, Max Factor, Helena Rubinstein oraz Kryolan - ale to już wysoka półka.
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 11:51   #8
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Hmm, nie jestem jakąć specjalistką ale się wypowiem na podstawie własnych doświadczeń
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Czy jest sens używać samego pudru na twarz czy wskazane jest używać podkładu najpierw ?
Ja nigdy nie używam samego pudru, ale teoretycznie jest to możliwe szczególnie gdy mamy do czynienia z czymś o konsystencji pomiędzy pudrem a podkładem... niektóre dziewczyny tak robią Myślę że to jest fajne jak ktoś nie lubi maski na twarzy, a tylko lekko przypudrowaną zmatowioną skórę, ale na suchej skórze raczej to się nie sprawdzi bo może wysuszyć (moja jest mieszana w kierunku suchej). Najlepiej wypróbuj sama i ocenisz czy dobrze się tak czujesz
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Jakie cienie najlepiej nakładać, czym różnią się cienie suche od mokrych ? ( nie znam się na tym zbyt więc przepraszam jak coś pokręcę albo użyje określeń które nie istnieją)
to kwestia bardzo indywidualna... zależy od osoby cienie suche od mokrych róznią się konsystencją... suche (np. wypiekane) sa bardziej pudrowe, mokre (np. w musie) bardziej kremowe, zdarzają się też cienie sypkie
Jeżeli masz suche powieki to w zasadzie możesz używać jakichkolwiek cieni, jeżeli tłuste to mokre cienie raczej odpadają, bo będą Ci się wałkować i spływać - ale na to może pomóc baza o tym zaraz.
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Czy dobrą metodą jest nakładanie bazy pod cienie na powieki?
Ja uważam że tak. Dobra baza przedłuża trwałość cieni, i wydobywa kolor. Oczywiście są cienie na które żadna baza nie pomoże Ale np. sypkie bez bazy nie mają przyszłości (ewentualnie bazę można zastąpić wodą w tym przypadku). Przy doborze bazy poczytaj KWC
Inny zamiennik dla bazy to po prostu podkład na powiekę i przypudrowanie jej - tez się sprawdza (w zależności od podkłądu oczywiście)
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Czy pod makijaż trzeba używać jakiś specjalnych kremów? ( w salonie najpierw ta pani kremowała mi czymś buzię)
Ja praktycznie zawsze używam kremu pod podkład, wtedy jest mniejsze ryzyko że podkład podkresli Ci suche skórki, a do tego będzie się lepiej, równomierniej nakładał możne tez mieszać na ręce krem z podkładem. Tylko trzeba tak dobrać krem żeby nie był za tłusty, bo podkład z niego zjedzie to także zależy jaki preferujesz efekt na buzi, jeżeli matowy to pomocne Ci będa kremy matujące, jeżeli wyglądającą zdrowo wyspaną, wypoczęta cerę bez matu (coś co kocham ) to jakiś nawilżający krem na dzień, najlepiej poczytaj KWC
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Chcę jeszcze dodać , że nigdy zbytnio ekstra się nie malowałam więc nie mam jakiegoś szczególnego doświadczenia; nie mam jakieś strasznie nie ładnej cery na buzi, nie tłuści się przesadnie ani nie łuszczy. Jedyne co to maluje czarną kredką dolną powiekę i kiedyś używałam tuszu do rzęs ale zaprzestałam ponieważ nie bardzo potrafię dobrze je pomalować i bardzo je wtedy zniszczyłam.
wszystko kwestia wprawy na razie postaraj się malowac nie w ostatniej chwili przed wyjściem, tylko wczesniej żeby zrobić ewentualne poprawki A najlepiej siądź wieczorem i wypróbuj łączenie różnych kosmetyków ze sobą, z czasem zdobędziesz doświadczenie i będziesz wszystko robiła na wyczucie
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
Dziękuje serdecznie
A jeśli chodzi o pudry to lepsze są takie w kamieniu prasowane czy może te w takich kuleczkach?
Ja uważam że sypkie, są delikatniejsze, równomierniej się nakładają. Prasowane dają mocniejszy efekt, lepsze są na wieczór. A kulki to tak jak wyżej koleżanki pisały, sa albo brązujące (np. na kości policzkowe) albo rozświetlające (np. do okolic oczu)
Cytat:
Napisane przez TruDavies Pokaż wiadomość
A jeszcze co do cieni , kosmetyczka poradziła że do mnie pasują cienie fioletowo złote czy coś takiego nie wiecie może z jakiej firmy konkretnie najlepiej sobie jakieś sprawić?
=> KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=8&next=1

pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________

Edytowane przez coco_kiciusia
Czas edycji: 2010-11-22 o 11:55
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 20:15   #9
TruDavies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Dziękuję Wam serdecznie Wiem teraz już parę fajnych kwestii. Dzięki wielkie
__________________
Trzeba marzyć tak, jakby się miało żyć całą wieczność i żyć tak, jakby się miało umrzeć jutro.
TruDavies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:29   #10
feromonek
Przyczajenie
 
Avatar feromonek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3
Dot.: Kilka pytań dot. pudrów, cieni i podkładów

Więc ja tak w skrócie. Baza pod cienie to super wynalazek,bo wtedy cinie są trwalsze. Cienie nakładane na mokro są intensywniejsze od tych aplikowanych na sucho. Krem pod podkład też popieram bo chroni cere przed wysuszaniem-najlepsza ochrona na zimę to krem,potem podkład i lekki puder.
feromonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.