co sądzicie o żelach i nails? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 21:54   #31
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
no Ameryki nie odkrylas -o Modenie jest watek, w ktorym ja osobiscie zachwalam ich kolorowke, zreszta jednofazowki i cover rowniez..a nawet ci podpowiem, ze kolor "brudny roz" po utwardzeniu robi sie w odcieniu nude i nalezy go pokryc nablyszczaczem, bo inaczej utlenia sie i po tygodniu robi sie sino-bury.
A co do bialego - sa klientki, ktore nie chca miec mleczn0-rozowych paznokci, tylko delikatnego frencha, wiec nadal uwazam, ze zel w odcieniu Americana powinno sie miec , chociazby op.5ml.
Nigdy nie twierdzilam ze Ameryke odkrylam, ty za to WEDŁUG MNIE niegrzecznie sie madrzysz, zamiast kulturalnie i milo gawedzic na forum. Staram sie unikac watkow w ktorych sie udzielasz z powodu ktory napisalam wyzej i fajnie by bylo gdybys Ty tez traktowala moje watki jak powietrze.
Ale skoro mi odpowiedzialas, jednoczesnie podwazajac to co napisalam, to odpowiem ci co ja mysle: ''brudny roz'' ktory ja mam chyba jest jakis trefny, bo mi sie z nim nic nie dzieje...nie jest sino-bury nawet po 3 tyg i jesli nie wierzysz to poszperam w zdjeciach jutro bo wydaje mi sie ze mam foto tego wlasnie kolorku po 3tyg. Zdjecie zrobilam, bo nigdy nie widzialam tak duzego odrostu po 3 tyg - wygladal jak po 1,5miesiaca.

Druga rzecz - nie wiem co dla ciebie znaczy delikatny french?
Nazewnictwo to sprawa indywidualna. Dla jednego delikatny french bedzie pazurkiem nie za grubym, dla innego smuklym, dla trzeciegi wygladajacy naturalnie, a dla jeszcze innego delikatny french to cieniutki bialy paseczek (to byly przyklady nazewnictwa moich klientek ktore chcialy delikatny french). Klientki ktore chca french z zelem clear, argumentuja to tym, ze chca sniezno-bialy paseczek, wiec dla takich uzywam zelu sniezno-bialego. Pozostalym podoba sie french ktory robie - wracaja, zwow prosza o french...chyba nie klamia...
No a poniewaz nie wiem co dla ciebie znaczy delikatny french...nie mam sie jak ustosunkowac...

ps. to jest forum - internetowa forma dyskusji. W zyciu prywatnym do dyskusji wybieram sobie ludzi ktorzy potrafia rozmawiac kulturalnie, bez zbednych ironii, nawet gdy partner w dyskusji na calkowicie odmienne zdanie czy poglady...Uzywanie zwrotow: "wydaje mi sie ze sie mylisz...", czy "ja mam inne zdanie...'' wcale nie boli...
zycie jest przyjemniejsze - pozdrawiam
olack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 08:31   #32
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

o jaaa.. padam na kolana i blagam o wybaczenie
No, ale jesli juz zeszlas na takie tematy to wybacz, ale zaczynajac od swojej pierwszej wypowiedzi - nie kierowalam jej do ciebie, bo polemike z toba juz dawno sobie odpuscilam, tylko do Auerin, bo ona o ten zel pytala . Nie pracowalas na tym zelu i nie wiesz, jaki efekt daje a ja czasami pracuje i wiem, ze sie przydaje...Co do drugiej mojej wypowedzi - czasami jak mnie ktos sprowokuje, to bywam ironiczna i nie widze w tym nic zlego, czasami lekka ironia jest wskazana, zeby rozruszac to i owo..No ale jesli masz problem ze zrozumieniem terminu "deikatny french"- to jak dla mnie i dla moich klientek delikatny french to delikatny french, nie oczo☠☠☠ny bialy tylko taki delikatny, jakby mleczno-bialy a paznokcie blado-rozowe to blado rozowe (czasami nazywaja tak paznokcie majace wygladac naturalnie, bez frencha). Takie klientki nie chca zadnego frencha, bo twierdza, ze im tak koncowka odrasta i jak piluja z dlugosci to traci caly efekt, dlatego zalezy im na czystych blado rozowych paznokciach.. Sa panie, ktore chca takiego delikatnego frencha a szerokosc owej mleczno-bialej koncowki to juz kwestia gustu i upodoban, dlatego uwazam, ze do takich zadan doskonale nadaje sie Prima American, chociaz moim zdaniem nie uwazam, zeby byl on jakims mega fantastycznym zelem.. O grubosci paznokcia nie bede sie wypowiadac z wiadomych wzgledow...
Co do brudnego rozu z modeny -fakt, masz racje, sprawdzilam, zapomnialam, ze mam takie dwa zele. Jeden to Modena , drugi No Name, tylko, ze u nich nazywa sie Flaming Pink, ale kolor jest ten sam, tylko , ze ten drugi sie utlenia i robi brzydki, ale oba zmieniaja kolor po utwardzeniu, nie sa takie ladnie rozowe jak w opakowaniu tylko takie jak na opakowaniu..
Noo...

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2012-05-16 o 17:48
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:28   #33
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
o jaaa.. padam na kolana i blagam o wybaczenie
Powiedzmy ze zrozumialas swoj blad i brzydkie postepowanie, wykazalas skruche i zostaje ci to wybaczone, ale wciaz bedziesz obserwowana ..

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość

czasami jak mie ktos sprowokuje, to bywam ironiczna i nie widze w tym nic zlego, czasami lekka ironia jest wskazana, zeby rozruszac to i owo..
demokracja - wolno ci pisac co chcesz jak kazdemu innemu uzytkownikowi forum.
Ja mam inne podejscie i uwazam, ze nawet jesli ktos pisze totalna glupote, to mozna z taka osoba podyskutowac, wytlumaczyc swoj punk widzenia, moze i przekonac....

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
No ale jesli masz problem ze zrozumieniem terminu "deikatny french"- to jak dla mnie i dla moich klientek delikatny french to delikatny french, nie oczo☠☠☠ny bialy tylko taki delikatny, jakby mleczno-bialy a paznokcie blado-rozowe to blado rozowe (czasami nazywaja tak paznokcie majace wygladac naturalnie, bez frencha). Takie klientki nie chca zadnego frencha, bo twierdza, ze im tak koncowka odrasta i jak piluja z dlugosci to traci caly efekt, dlatego zalezy im na czystych blado rozowych paznokciach.. Sa panie, ktore chca takiego delikatnego frencha a szerokosc owej mleczno-bialej koncowki to juz kwestia gustu i upodoban, dlatego uwazam, ze do takich zadan doskonale nadaje sie Prima American,
Ja nie mam problemu z zrozumieniem nazewnictwa - tak to po prostu jest. Nawet jesli nazwiemy cos ciemny czerwony to kazdy wyobrazi sobie swoj ''ciemno czerwony'' i wcale nie musi to oznaczac dokladnie takiego samego odcienia. Nie mowiac juz o okresleniu naturalny - ten moze byc postrzegany zupelnie inaczej.

Ale czytalam ten fragment twojego postu kilka razy i widze ze to Ty mnie nie zrozumialas. Pisalam o pazurkach frenchowych z zastosowaniem zelu milky-pink, ktory ma okolo 30-40% krycia, ktory uzywam jako pierwsze dwie warstwy na pazurek, potem jest biala - snieznobiala!!! koncowka, a potem ten sam milky-pink idzie na wierzch - na cala powierzchnie. Snieznobiala koncowka robi sie wtedy mleczna - bardziej naturalna niz oczo☠☠☠ny bialy.
Mam tez klientki ktore prosza o bialy mleczny a na wierzch milky-pink - wtedy uzywam bialy-perlowy-mleczny czy jak go okreslisz z obd a na wierzch pink z belarte. Ale taki french mi osobiscie srednio sie podoba - jest za bardzo mleczny - wyglada jak nieco wyrazniejsza wlasna biala koncowka...

A doslownie wczoraj wieczorkiem, mialam dziewczyne co chciala bardzo naturalne pazurki - sama wybrala stylizacje - neon pink z zielonym brokatem i zoltymi listkami zelowymi 3d....Jak ja na koniec zapytalam czy sa dla niej ''wystarczajaco'' naturalne (co bylo z dla ciebie znana ironia), ona stwierdzila ze dokladnie takie jakie chciala...
I uzywaj tu slowa naturalne.....

na koniec mam pytanie czy to dla ciebie naturalny french?

http://img542.imageshack.us/img542/6469/img0001fen.jpg
olack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 18:08   #34
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

Cytat:
Napisane przez olack Pokaż wiadomość
Powiedzmy ze zrozumialas swoj blad i brzydkie postepowanie, wykazalas skruche i zostaje ci to wybaczone, ale wciaz bedziesz obserwowana ..



demokracja - wolno ci pisac co chcesz jak kazdemu innemu uzytkownikowi forum.
Ja mam inne podejscie i uwazam, ze nawet jesli ktos pisze totalna glupote, to mozna z taka osoba podyskutowac, wytlumaczyc swoj punk widzenia, moze i przekonac....





Ja nie mam problemu z zrozumieniem nazewnictwa - tak to po prostu jest. Nawet jesli nazwiemy cos ciemny czerwony to kazdy wyobrazi sobie swoj ''ciemno czerwony'' i wcale nie musi to oznaczac dokladnie takiego samego odcienia. Nie mowiac juz o okresleniu naturalny - ten moze byc postrzegany zupelnie inaczej.

Ale czytalam ten fragment twojego postu kilka razy i widze ze to Ty mnie nie zrozumialas. Pisalam o pazurkach frenchowych z zastosowaniem zelu milky-pink, ktory ma okolo 30-40% krycia, ktory uzywam jako pierwsze dwie warstwy na pazurek, potem jest biala - snieznobiala!!! koncowka, a potem ten sam milky-pink idzie na wierzch - na cala powierzchnie. Snieznobiala koncowka robi sie wtedy mleczna - bardziej naturalna niz oczo☠☠☠ny bialy.
Mam tez klientki ktore prosza o bialy mleczny a na wierzch milky-pink - wtedy uzywam bialy-perlowy-mleczny czy jak go okreslisz z obd a na wierzch pink z belarte. Ale taki french mi osobiscie srednio sie podoba - jest za bardzo mleczny - wyglada jak nieco wyrazniejsza wlasna biala koncowka...

A doslownie wczoraj wieczorkiem, mialam dziewczyne co chciala bardzo naturalne pazurki - sama wybrala stylizacje - neon pink z zielonym brokatem i zoltymi listkami zelowymi 3d....Jak ja na koniec zapytalam czy sa dla niej ''wystarczajaco'' naturalne (co bylo z dla ciebie znana ironia), ona stwierdzila ze dokladnie takie jakie chciala...
I uzywaj tu slowa naturalne.....

na koniec mam pytanie czy to dla ciebie naturalny french?

http://img542.imageshack.us/img542/6469/img0001fen.jpg
wiesz co, ja dzisiaj tez robilam klientce paznokcie krotkie i obsypane rozowo-opalizujacym brokatem i tez wygladaly NATURALNIE, tylko ze nie biega tutaj o naturalnosc tylko o DELIKATNEGO frencha czyli takiego mleczno-bialego, a to czy klientka chce na wierzchu mleczno rozowy pink czy tez nie, to juz nalezy do jej decyzji - ja mam na mysli sama biala koncowke. Swoim klientkom zazwyczaj proponuje 3, 4 odcienie bieli - Americana, angelo bianco z MM i Perfect white z PB (czasami 3d z i-nails)... Zalezy jaki efekt chce uzyskac - jest kilka babeczek, ktore chcca miec frencha, ale takiego DELIKATNEGO (tlumacze to chyba 4 raz), ale chca, zeby byl bialy..
np. zdjecie nr 1 przedstawia wyrazna biala koncowke(zel 3d i-nails), zdjecie nr 1 przedstawia frencha wykonanego Americanem(paznokcie mlodej dziewczyny). Oba sa biale, ale drugi jest delikatniejszy, jest mleczno-bialy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG3230.jpg (54,6 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG3178.jpg (47,2 KB, 54 załadowań)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:01   #35
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

Amerykan ma rzeczywiście ładniutki kolorek, delikatny, jednak polecam wam z I-nails Soft White dla mnie konsystencją jest bardzo podobny do IBD extreme white i kolorem prawie też, jeśli chodzi o inne żelki I-nails, ze szczerego serca polecam Masked, wszystkie zdjęcia w mojej galerii właśnie są z wykorzystaniem tego kamuflażu

Kolorówkę posiadam ponad 50 kolorków w użyciu, w sumie nie miałam większych problemów z tymi żelkami, zachowują się tak jak w opisach
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 07:25   #36
djmoniska
Raczkowanie
 
Avatar djmoniska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 104
Dot.: co sądzicie o żelach i nails?

pani Magdo z uwagą szukam forum gdzie się włąsnie Pani wypiowiada i mam kilka pytań, czytałam gdzieś że i-nails builder ma niewiarygodną przyczepność do płytki i nic się nie zapowietrza a często właśnie z tym mam problem! więc, gdybym budowała paznokcia na formie(bo szukam gęstego żelu i mocnego) właśnie tym żelem a na góre dawałabym jakiś inny żel z i-nail to który mi Pani poleci??? tak żeby trzymał się tego buildera, ogólnie boję się zapowietrzania.
Teraz używam żelu Activ i jestem zadowolona ale nie umię nim budować na formie bo jest rzadki, i muszę najpierw rozprowadzać cięką warstę Activ na paznokciu a dopiero potem buduję jakimś gęstym i dalej robię Activ, ale czytam same dobre rzeczy o i-nails i zastanawiam się nad budowaniem całego paznokcia i-nails, biorąc pod uwagę np cenę
__________________
Nie kocham za coś... lecz pomimo wszystko



Edytowane przez djmoniska
Czas edycji: 2013-08-23 o 07:26
djmoniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.