Wgniecenia w paznokciach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 14:52   #1
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna

Wgniecenia w paznokciach.


Kochane, od dłuższego czasu mam takie dziwne wgniecenia na paznokciach. Czytałam o różnych zniekształceniach i natknęłam się na bruzdy Beau, aczkolwiek po wpisaniu tego w grafiki google wychodzą różne zdjęcia i nie jest to to czego szukałam, tylko jakieś obgryzione paznokcie, grzybica itp. Te wgniecenia mam od bardzo długiego czasu, nie przemieszczają się i są tylko na obu kciukach i na palcach wskazujących. Występują po 3 (na kciukach) - 1 na płytce i 2 na obłączku. Na wskazujących są po 1 na płytce i przed obłączkami mam to mniej widoczne i jedno wypukłe, a drugie wgniecenie. I też nie wiem czy normalne jest to, że tylko 5/10 paznokci ma obłączki. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto wie co to może być i jak to "naprawić" Załączam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokieć.jpg (18,7 KB, 180 załadowań)
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:56   #2
czikitowa
Przyczajenie
 
Avatar czikitowa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do czikitowa
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

mialam ten problem, okropne wgniecenia w paznokciach których nie mogla wyrównac nawet gruba warstwa lakieru...szperałam w internecie ale na nic konkretnego sie nie natknełam...spiłowałam delikatnie szklanym (! - nie niszczy paznokci) pilnikiem płytke (jesli masz cienkie i delikatne paznokcie to przemysl ta metode lub najpierw je odbuduj odzywka - polecam eveline "8w1" lub "paznokcie twarde i lsniace jak diament"). Gdy paznokcie odrastaly bruzdy tez sie robily ale coraz mniejsze...teraz mam piekne i gładkie paznokcie

Jesli zdezydujesz sie na ten sposob to bardzo uwazaj na paznokcie bo spiłowane sa narazone na zniszczenia i podraznienia (np odzywki ze skaldnikami wnikajacymi w plytke) najlepiej ich wtedy nie malowac i stosowac delikatne kremy do rąk.
czikitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 22:16   #3
MeGustaMini
Raczkowanie
 
Avatar MeGustaMini
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 41
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

ja broń boze nie piłowałabym całej płytki, a juz na pewno nie nakładałabym na tak podraznione paznokcie odzywki z formaldehydem bo to wrazliwej osobie moze bardziej zaszkodzić niz pomóc... Idź do dermatologa jeśli ci to przeszkadza tak bardzo. Ja mam inne wgłębienia, takie kropki- łatki i mi pomaga olejowanie paznokci. Dobroczynne składniki olejków poprawiają ukrwienie i odzywiają dzięki czemu moje pazurki zaczynają się prostować. Jednak do powolny proces i nie ma co liczyć na poprawę w tydzień lub dwa.
__________________
Panna Cięty Język
MeGustaMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 13:33   #4
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Cytat:
Napisane przez aduchna Pokaż wiadomość
Kochane, od dłuższego czasu mam takie dziwne wgniecenia na paznokciach. Czytałam o różnych zniekształceniach i natknęłam się na bruzdy Beau, aczkolwiek po wpisaniu tego w grafiki google wychodzą różne zdjęcia i nie jest to to czego szukałam, tylko jakieś obgryzione paznokcie, grzybica itp. Te wgniecenia mam od bardzo długiego czasu, nie przemieszczają się i są tylko na obu kciukach i na palcach wskazujących. Występują po 3 (na kciukach) - 1 na płytce i 2 na obłączku. Na wskazujących są po 1 na płytce i przed obłączkami mam to mniej widoczne i jedno wypukłe, a drugie wgniecenie. I też nie wiem czy normalne jest to, że tylko 5/10 paznokci ma obłączki. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto wie co to może być i jak to "naprawić" Załączam zdjęcie.
Miałam i nadal czasem miewam identyczne. U mnie przyczyną było obgryzanie skórek, ale mogą być też spowodowane wycinaniem czy zbytnim odsuwaniem skórek, jakimiś uszkodzeniami mechanicznymi, generalnie wszystkim, co może naruszyć macierz.

Pomaga mi wręcz nadmierne nawilżanie skórek i paznokci. Często smaruję kremem, na paznokcie i skórki nakładam oleje (moja ulubiona mieszanka to rycynowy i zwykła oliwka Babydream). Staram się mieć zawsze pomalowane i zawsze pod lakier daję odżywkę (w tej chwili Wibo przyspieszająca wzrost - całkiem niezła, miałam też wygładzającą z tej firmy, też fajna, możesz spróbować).

I oczywiście staram się naprawdę zdrowo odżywiać, dieta ma ogromny wpływ na stan paznokci. Możesz spróbować np. pić drożdże, jeśli nie pomogą na bruzdy, to przyspieszą wzrost i wgniecenia szybciej "zrosną".
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 13:42   #5
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

co do oblaczkow tez nie mam ich na kazdym paznokciu tylko na paru i to jest spoko, od zawsze tak mam
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 12:40   #6
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Takie kropki też miałam - wyglądały jak zrobione szpilką. Same zeszły po dłuższym czasie.
Kiedyś przez wiele, wiele lat obgryzałam skórki, paznokcie. Strasznie to wyglądało, ale też mama nie próbowała nawet mnie tego oduczyć. A ja, że byłam mała, nie myślałam nawet o tym, że to mi może zniekształcić paznokcie (np. teraz paznokcie mi rosną na skos). Ale już od bardzo dawna mam zadbane dłonie i paznokcie, więc nie wiem czy to rzeczywiście by było przez moje wyżywanie się. A skórek nie wycinam, bo nie widzę takiej potrzeby.
Może rzeczywiście spróbuję z tymi olejkami i zainwestuję w odżywkę
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 17:38   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Często takie uszkodzenia powstają w procesie nieprawidłowego odsuwania skórek- przy wale okołopaznokciowym powstaje uszkodzenie, które musi odrosnąć wraz ze wzrostem paznokcia. Uszkodzony macierz włąśnie tak wygląda. Obserwuj czy posuwa się to wgniecenie w stronę wolnego brzegu- jeśli tak to prawdopodobnie takie uszkodzenie.

U osób obgryzających paznokcie czy skórki takie uszkodzenia są bardzo powszechne i wynikają z tego o czym napisałam powyżej.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 15:37   #8
aduchna
Raczkowanie
 
Avatar aduchna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 98
GG do aduchna
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Ja w ogóle nie ruszam skórek - nie wycinam, nie odsuwam, nie skubię. Są jak są, nie ruszam ich. Te wgniecenia się nie przesuwają.
aduchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 20:30   #9
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Spróbuj je odżywić porządnie. Kup jakąś polecaną odżywkę np. Eveline 8w1 albo diamentową. Dorzuć kurację oliwą z oliwek z sokiem z cytryny albo olejkiem rycynowym.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 08:46   #10
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Często stan płytki paznokcia obrazuje stan całego organizmu. Zerknęłam do moich dermatologicznych pozycji i znalazłam informacje o bruzdach Beau. Pionowe bruzdy w paznokciach mogą wystąpić w wyniku silnego stresu, zwiększonego wysiłku fizycznego..
Jeśli Cię to niepokoi i będzie się powiększało/pogarszało to pokaż się dermatologowi.

Odżywki Eveline bym w tym przypadku odradzała. Nie polecałabym odżywek z formaldehydem przy paznokciach problemowych. Poczytaj na podforum naturalne paznokcia o naturalnych sposobach odżywienia paznokci- olejki rycynowy, herbaciany i inne. Jeśli z paznokciem są jakieś problemy to odżywki ze składnikiem o którym wspomniałam bym sobie odpuściła.
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2013-09-04 o 08:53
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:40   #11
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Odżywki Eveline bym w tym przypadku odradzała. Nie polecałabym odżywek z formaldehydem przy paznokciach problemowych. Poczytaj na podforum naturalne paznokcia o naturalnych sposobach odżywienia paznokci- olejki rycynowy, herbaciany i inne. Jeśli z paznokciem są jakieś problemy to odżywki ze składnikiem o którym wspomniałam bym sobie odpuściła.
Nie wiem czemu panuje na forach taka panika związana z evelinkami. Już kilkakrotnie pisałam i powtórzę jeszcze raz, nawet leki zalecone przez lekarza uczulają i mają skutki uboczne. Trzeba stosować sie do zaleceń producenta i obserwować płytkę. W moim przypadku evelinka 8w1 uratowała paznokcie. Po tipsach miałam poprzeczne pęknięcia do ,,żywca" . Używałam jej zgodnie z zaleceniami producenta i moje pazurki są w idealnym stanie. Nie mam rozdwojeń od jakichs 3 miesięcy. Nie wiem czy akurat ta odżywka jest Ci niezbędna. Twoje pazurki wyglądają na zdrowe. Któraś z dziewczyn już pisała wcześniej może lekkie wyrównanie płytki pilniczkiem czy polerką pomoże.
__________________
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.
-Charles de Gaulle
9/2016
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 11:43   #12
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wgniecenia w paznokciach.

Cytat:
Napisane przez agaszak Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu panuje na forach taka panika związana z evelinkami. Już kilkakrotnie pisałam i powtórzę jeszcze raz, nawet leki zalecone przez lekarza uczulają i mają skutki uboczne. Trzeba stosować sie do zaleceń producenta i obserwować płytkę. W moim przypadku evelinka 8w1 uratowała paznokcie. Po tipsach miałam poprzeczne pęknięcia do ,,żywca" . Używałam jej zgodnie z zaleceniami producenta i moje pazurki są w idealnym stanie. Nie mam rozdwojeń od jakichs 3 miesięcy. Nie wiem czy akurat ta odżywka jest Ci niezbędna. Twoje pazurki wyglądają na zdrowe. Któraś z dziewczyn już pisała wcześniej może lekkie wyrównanie płytki pilniczkiem czy polerką pomoże.
Żadna osoba zajmująca się stylizacją paznokci nie poleci swojej klientce która ma jakiekolwiek problemy z paznokciami odżywki z tym składnikiem. Sama jej używam i uważam że jest bardzo fajna, ale stosowana jedynie zgodnie z zaleceniem producenta.
Znam dziewczyny które na gwałt chciały żeby odżywka im zdziałała cuda na paznokciach, a skończyło się na wielkim kuku i płaczu.
Nie ma w moim poście żadnego siania paniki- stosować a jakże, byle zgodnie z zaleceniami. Tyle że do zdrowych paznokci, bo to że jednej nic się nie stało, nie oznacza że u drugiej będzie tak samo.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.