Podstawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-17, 14:54   #1
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177

Podstawa


Mam okropne paznokcie, nie umiem zresztą o nie dbać. Zawsze były moim kompleksem. Ostatnio poszłam do salonu i ku mojemu zdziewiniu paznokcie wyglądają ślicznie. Chciałabym nauczyć się chciaż podstaw manicuru żeby móc w domu jakoś zadbać o paznokcie. Pomalowanie to nie problem ale nie wiem jak wycinać te skórki, a mam okroipne. Mogłaby mi któraś z was napisać jakie rzeczy kupić i jak mniej więcej to się robi? Bo piłować i pomalować to sobie poradzę XD Tylko właśnie te skórki są straszne :|
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 15:38   #2
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Podstawa

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Mam okropne paznokcie, nie umiem zresztą o nie dbać. Zawsze były moim kompleksem. Ostatnio poszłam do salonu i ku mojemu zdziewiniu paznokcie wyglądają ślicznie. Chciałabym nauczyć się chciaż podstaw manicuru żeby móc w domu jakoś zadbać o paznokcie. Pomalowanie to nie problem ale nie wiem jak wycinać te skórki, a mam okroipne. Mogłaby mi któraś z was napisać jakie rzeczy kupić i jak mniej więcej to się robi? Bo piłować i pomalować to sobie poradzę XD Tylko właśnie te skórki są straszne :|

Ze skórkami całkiem łatwo zrobić porządek Podstawa to dobre cążki do skórek. Muszą być bardzo ostre, żeby wycinały skórki, a nie wyskubywały (raz poddałam się przyszłej kosmetyczce, żeby zrobiła mi porządek ze skórkami i zamiast wycinać wyrywała mi je) Zaopatrz się też w żel od usuwania (odsuwania) skórek i kopytko, żeby nim usunąć zarośnięte skórki z płytki paznokcia. Oczywiście to co sterczy po odsunięciu w nadmiarze po prostu wycinasz Dobrze jest też wyrobić sobie nawyk częstej pielęgnacji skórek i odsuwania ich po np. kąpieli. Sama używam oliwki, olejku rycynowego lub żelu przyspieszającago wzrost paznokci z Oriflame- wcieram je w skórki i paznokcie
Skórek nie powinno się zbyt często wycinać jeżeli nie ma takiej potrzeby, bo wtedy rosną jeszcze szybciej. Jak są w porządku, wystarczy je tylko posmarować żelem do usuwania i po prostu kopytkiem odsunąć, w sumie to nawet sam żel zazwyczaj zawiera olejki, które je zmiękczają

Ps. pamiętaj żeby delikatnie traktować skórki i broń Boże nie przyciskać za mocno, bo możesz uszkodzić paznokcie i będą rosły pofalowane, albo jeszcze gorzej, możesz trwale uszkodzić macierz! Tak więc radzę uważać
Pozdrawiam
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 10:56   #3
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Podstawa

ja podpisuję się pod tym, co napisała oblabobla, szczególnie pod olejkiem rycynowym
ja jak tylko siadam przed komputerem to mam nawyk smarowania paznokci i skórek wokół nich olejkiem rycynowym, później domownicy narzekają, że znowu jakiś klawisz na klawiaturze zatłuszczony, ale efekty jednak widać
prawda jest taka, że olejek rycynowy wspaniale natłuszcza, a niektóre lakiery działają na paznokcie wysuszajaco, sama ostatnio zakupiłam odżywkę, która tak wysuszyła mi paznokcie, że po jej zmyciu było widać gdzieniegdzie odchodzące płatki paznokcia
czasami też w ogóle nie nakładam żadnych dżywek, tylko cay tydzień regularnie stosuję jedynie maseczki z olejku rycynowego, albo jakieś dobre kremy do rąk i paznokci
nie kupowałam nigdy żadnych drogich kosmetyków, odżywek typu nail tek
doskonale działa na mnie bomba witaminowa z diademu, koszt w granicach 10zł, a od niej zaczynałam i zdziałała cuda
a kiedyś też narzekałam na stan swoich paznokci
skórki tylko odsuwam, nie wycinam ich
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.