Zorac 0.05% i 0.1% - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 18:33   #1
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Zorac 0.05% i 0.1%


po leczeniu brodawek płaskich zostały mi prawie całe opakowania tych żeli, a wiem że dobrze działają na zaskórniki i wągry postanowiłam zacząć ich używać wczesniej stosowałam tylko miejscowo i zauważyłam że w tych punktach nie było wągrów, a przynajmniej wyraźnie sie zmniejszały
i teraz moje pytanie do osób które go stosowały, czy narobił on może jakieś szkody? wiem że skóra łuszczy się bardzo, bo to już przeszłam, mam wątpliwości czy stosować go na wiekszy obszar czyli całą strefę T
szkoda zeby się zmarnował, bo jeszcze troche poleży i data przydatności przeleci mi tak samo jak przy Brevoxylu
a sporo mam takich wykupionych mazidel syfkowo-wagrowych których nie uzywam, a nie chce żeby się marnowały
jeśli chodzi o trądzik to lecze sie Benzacne bo on dobrze na mnie działa, ale najwyższa pora zmienić go na coś innego bo wolne rodniki szaleją
oprócz Zoracu mam Isotrex, Klindacin T, Davercin, które leżą i ich nie używam, a wągrów chcę sie pozbyć, co doradzicie, jaką kuracje dla mnie?
przewertowałam Biochemie Basi ale tam układ forum jest taki że nie bardzo moge się połapać
da się te jakoś zalegające u mnie leki zuzyć i przy tym troche polepszyc stan cery

prosiłabym o jakieś rady Smoczyce w szczególności
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-06-08 o 06:53
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:47   #2
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Zorac 0.05% i 0.1%

Cytat:
Napisane przez bluegirl
postanowiłam załozyc nowy wątek na temat tego specyfiku
otorz po leczeniu brodawek płaskich zostały mi prawie całe opakowania tych żeli, a wiem że dobrze działają na zaskórniki i wągry postanowiłam zacząć ich używać wczesniej stosowałam tylko miejscowo i zauważyłam że w tych punktach nie było wągrów, a przynajmniej wyraźnie sie zmniejszały
i teraz moje pytanie do osób które go stosowały, czy narobił on może jakieś szkody? wiem że skóra łuszczy się bardzo, bo to już przeszłam, mam wątpliwości czy stosować go na wiekszy obszar czyli całą strefę T
szkoda zeby się zmarnował, bo jeszcze troche poleży i data przydatności przeleci mi tak samo jak przy Brevoxylu
a sporo mam takich wykupionych mazidel syfkowo-wagrowych których nie uzywam, a nie chce żeby się marnowały
jeśli chodzi o trądzik to lecze sie Benzacne bo on dobrze na mnie działa, ale najwyższa pora zmienić go na coś innego bo wolne rodniki szaleją
oprócz Zoracu mam Isotrex, Klindacin T, Davercin, które leżą i ich nie używam, a wągrów chcę sie pozbyć, co doradzicie, jaką kuracje dla mnie?
przewertowałam Biochemie Basi ale tam układ forum jest taki że nie bardzo moge się połapać
da się te jakoś zalegające u mnie leki zuzyć i przy tym troche polepszyc stan cery

prosiłabym o jakieś rady Smoczyce w szczególności

Ja nie Smoczyca , ale powiem Ci, ze wielka to szkoda, że nie odpowiada Ci formuła biochemii, bo gdybyś tam sobie poczytała o retinoidach to dowiedziałabyś się wszystkiego.
Przestrzegam przed używaniem zoracu nie nabywszy uprzednio odpowiedniej wiedzy - jak to kiedyś napisała Justy może to zaowocować serią postów pt "pomóżcie - odpadło mi pól twarzy, co robić?"
Stosowanie retinoidów wpływa zbawiennie na stan tłustej i zanieczyszczonej cery, ale podkreślam raz jeszcze - trzeba to robić umiejętnie i ostrożnie.
Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej - wówczas nakazane.
Solaria (brrr!) i opalanie (brrr! brrr!) zabronione.
Przemóż się proszę i poczytaj biochemię, zwłaszcza "retinoidy - vademecum"
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:17   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Zorac 0.05% i 0.1%

Ja się podpiszę pod tym co napisała Piti - żebyś jednak przeryła Biochemię - ja nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z retinoidami - jako nastolatka miałam Retin, który mnie mocno podrażniał; jako terapię na nękający mnie trądzik dorosłych używałam Izotrexinu; ale i tak najlepiej służy mi Differin w kremie (który właściwości przeciwzmarszczkowych nie ma, bo to syntetyczny Adapalen). W ogóle nie mam doświadczeń z Zorakiem. I chyba nie będę próbować, spokój moich naczynek jest dla mnie najważniejszy

Proponowałabym Ci kurację Zorakiem, bo jego skuteczność mnie naprawdę przekonuje, ale w rozsądny sposób, bez dodatkowego podrażniania, czyli musiałabyś krok po kroku przejrzeć Basine wskazówki odnośnie obchodzenia się z cerą podczas takiej kuracji
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:49   #4
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Zorac 0.05% i 0.1%

Biochemie przorałam prawie całą, ale nie wszędzie moge sie połapac o co chodzi
wole formę wizażowego forum, bo tam się nie moge polapać co z czym
może jutro, spróbuje przeszperac Biochemię raz jeszcze ewentualnie znów będe klikac tu, bo pewnie nie wszystko bedzie dla mnie jasne
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-06-08 o 06:25
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.