Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 21:54   #61
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wizażanki
Zwracam się z goraca prośba, o rozszyfrowanie składów kosmetycznych dwóch środków oczyszczajacych i podpowiedzenie mi, który z nich lepiej sprawdziłby się dla młodej (22 lata), mieszanej cery (okazjonalne wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory) z lekkimi problemami naczynkowymi.

I: Dior, Creme Moussante Nettoyante Magique
Skład: Water, Glycerin, Stearic Acid, PEG-8, Potassium Hydroxide, Sodium Stearoyl Glutamate, Lauric Acid, Myristic Acid, Sodium Lauroyl Glumate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Parfum, Nylon-12, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Dipotassium Glycyrrhizate, Tetrasodium Edta, Zinc Gluconate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Propylene Glycol, Limonene, Potassium Ascorbyl Tocopheryl Phosphate, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Camellia Sinensis Leaf Extract, Propylparaben.

II:Chanel, Precision, Systeme Purete - La Mousse
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Potassium Palmitate, Potassium Stearate, Potassium Laurate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Myristate, Polyethylene, Butylene Glycol, Jojoba Esters, Fomes Officinalis Extract (Mushroom), PEG-3 Distearate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Laureth Sulfate, Caprylic/CapricTriglyceride, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), Polyquaternium 7, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Phenoxyethanol, Niacinamide, Methylparaben, Disodium EDTA, Tetrasodium EDTA, Benzoic Acid, Faex (Yeast Extract), Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Disodium Phosphate, Panthenol, Propylene Glycol, Zinc Gluconate, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Citric Acid, Caffeine, Ethylparaben, Propylparaben, Biotin, CI 77289 (Chromium Hydroxide Green).
Serdecznie dziękuję za jakiekolwiek próby pomocy z waszej strony.
Pozdrawiam
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:28   #62
Ichiume
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Spotless??

SPOTLESS™oczyszcza pory skórne nie powodując podrażnień. Blokując wytwarzanie łoju skórnego zapobiega pojawianiu się nowych wyprysków.

Trądzik jest zmianą skórną wywołującą pryszcze, zwłaszcza na twarzy. Zaczyna występować szczególnie w okresie dojrzewania. Zmiany hormonalne prowadzą do zwiększonej produkcji łoju. W rezultacie dochodzi do zakażeń bakteryjnych i blokowania porów skórnych.
Po okresie dojrzewania w większości przypadków dolegliwości związane z trądzikiem mijają. Niestety u niektórych osób zmiany skórne mogą pozostać na całe życie.

Z myślą przede wszystkim o takich osobach powstał produkt SPOTLESS™. Preparat ten jest efektem wielu badań i poszukiwań, których celem było znalezienie ekstraktów roślinnych, które zmniejszają zaczerwienienia oraz wydzielanie łoju skórnego. Ekstrakty z mydlnicy lekarskiej, liści omanu oraz cytryny w połączeniu ze sobą pomagają skórze pozostać zdrową na długo.

Wiele środków przeciwtrądzikowych zabija bakterie, powodując jednocześnie podrażnienie naskórka. Unikalna kombinacja ziół zawartych w SPOTLESS™ jest tak skomponowana aby nie podrażniać skóry, co czyni ten preparat jeszcze bardziej skutecznym i przyjaznym skórze.

SPOTLESS™ jest całkowicie bezpieczny, a jego aktywne składniki były od wieków używane w medycynie naturalnej i nie odnotowano żadnych efektów ubocznych z ich stosowania.

Cena w aptece: 86zł / 50ml

Dziewczyny co to jest za złoty środek??Może któraś stosowała...nie umiem znaleść jego składu a chętnie bym go kupiła tylko cena wysoka.Może ktoś pomoże??
Ichiume jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:28   #63
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam biochemiczki
już od dawna miałam Was prosic o pomoc w przeanalizowaniu składu takiego ciekawego żelu- (myje dobrze, zapach fajny,ale czy zadziała tak jak obiecuje producent?):

L'OREAL WHITE PERFECT- active whitening facial foam- wybielający żel do twarzy(rozjaśniający) z Melano-Block i wit.C:
skład:
468390/03- Aqua/water, palmitic acid, myristic acid, lauric acid, potassium hydroxide, stearic acid, peg-7 glyceryl cocoate, sodium cocoamphoacetate, disodium laureth sulfosuccinate,peg-150 distearate, glycerin, ascorbyl glucoside, dmdm hydantoin, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, calcium pantetheine sulfonate, limonene,linalool, benzyl benzoate, propylparaben, parfum/fragrance,disodium edta, butylparaben, cetyl hydroxyethylcellulose,bht ,butylphenyl methylpropional, citronellol,sodium chloride. (fil: c23748/1)

Amen :p Kupilam go na rozjasnienie przebarwień po trądziku, niby hamuje tez wytwarzanie melaniny , byl w promo w UK, i pewnie dlatego nalepili nań jeszcze info po arabsku) tam te Panie wszystkie ze wschodu muszą miec obsesje na punkcie jaśniejszej cery...ciekawe, bo co niektóre u nas na odwrót- solarka i wioo! - efekt na mulatkę ok, żarty żartami ale proszę o pomoc . Ładnie proszę
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:39   #64
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Spotless??

A już miałam wlepiać punkty za reklamę


Nie mam pojęcia co to za specyfik, nie ma nigdzie składu. Gdzie spotkałaś się z tym preparatem?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:51   #65
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Spotless??

Abrakadabra - KLIK ! i KLIK !


INCI:
Aqua, Pentylene Glycol, Cera Alba, Saponaria officinalis Extract, Inula helenium Extract, Triticum vulgare Gem Oil, Isopropyl myristate, Propylene glycol, Glyceryl stearate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Citrus Medica limonum Peel Extract, Alcohol, Limonene, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Gluconate, Tocopherol, Camelia Sinensis Extract, Maltodextrin, Citric Acid.

Czy ja tu widzę alko i potencjalne zapychacze ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 14:01   #66
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Spotless??

O, Sugar wyczarowała skład.

Fakt - sporo tu zapychaczy. Od myristatów do gliceryny.
Wyciągów roślinnych jest tu sporo, jednak bez szaleństw - mydlnica lekarska, która ma chyba działac oczyszczająco - ale dla mnie to raczej teza na wyrost, Oprócz tego oman wielki o działaniu lekko antyspetycznym, wyciag z przenicy o działaniu łagodzącym.

I w zasadzie tyle - krem raczej o własiwościach nawilżająco- kojących niz oczyszczających. Nie wygląda to źle, ale bardzo zanieczyszczonym cerom raczej nie pomoże.

Dołączam wątek do analiz składowych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 14:03   #67
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Leila:) Pokaż wiadomość
Witam biochemiczki
już od dawna miałam Was prosic o pomoc w przeanalizowaniu składu takiego ciekawego żelu- (myje dobrze, zapach fajny,ale czy zadziała tak jak obiecuje producent?):

L'OREAL WHITE PERFECT- active whitening facial foam- wybielający żel do twarzy(rozjaśniający) z Melano-Block i wit.C:
skład:
468390/03- Aqua/water, palmitic acid, myristic acid, lauric acid, potassium hydroxide, stearic acid, peg-7 glyceryl cocoate, sodium cocoamphoacetate, disodium laureth sulfosuccinate,peg-150 distearate, glycerin, ascorbyl glucoside, dmdm hydantoin, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, calcium pantetheine sulfonate, limonene,linalool, benzyl benzoate, propylparaben, parfum/fragrance,disodium edta, butylparaben, cetyl hydroxyethylcellulose,bht ,butylphenyl methylpropional, citronellol,sodium chloride. (fil: c23748/1)

Amen :p Kupilam go na rozjasnienie przebarwień po trądziku, niby hamuje tez wytwarzanie melaniny , byl w promo w UK, i pewnie dlatego nalepili nań jeszcze info po arabsku) tam te Panie wszystkie ze wschodu muszą miec obsesje na punkcie jaśniejszej cery...ciekawe, bo co niektóre u nas na odwrót- solarka i wioo! - efekt na mulatkę ok, żarty żartami ale proszę o pomoc . Ładnie proszę

ja bym się trzymała od tego z daleka. Nie dość że poczatek skąłdu to same zapychacze, to zaraz po nich paskudny konserwant DMDM Hydrantoin. Dziekuję, ale nie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 15:44   #68
Amizu
Rozeznanie
 
Avatar Amizu
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 942
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiła bym spojrzeć na mój post bardzo proszę.
Amizu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 15:00   #69
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie dziewczyny, ja mam pytanie czy nowa wersja LRP Hydraphase Legere różni się składem od starej wersji? Bo coś ta nowa ma kiepskie recenzje.
Aha nie wiem czy mam zamieszczać składy, bo już się pojawiały, ale jak trzeba to się postaram

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2008-10-29 o 15:02
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 09:44   #70
wioleta701
Rozeznanie
 
Avatar wioleta701
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 675
Arrow Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć dziewczyny, dzisiaj przyszly mi odzywki z allegro Matrix Sleek look, róznią sie opakowaniem i troche skladem, a ze sie na tym nie znam prosze powiedzcie mi która ma lepszy skład:

Nr 1
Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Hexyl Cinnamal, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1

Nr 2
Skład: Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone,Cetyl Esters, Methylparaben, Trideceth-6, Prunus Armeniaca Oil,Shea Butter, Chlorhexidine Dihydrochloride, Hexyl Cinnamal ,Cetrimonium Chloride, D29995\1

obie odżywki to Matrix Sleek look- wygładzająca odżywka do włosów (ze spłukiwaniem)
moje włosy maja byc po niej wygładzone i nie platac sie

Edytowane przez wioleta701
Czas edycji: 2008-11-02 o 13:14 Powód: dopisek
wioleta701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 10:29   #71
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o ocenę składów:

Miałam wyedytować, to wyedytowałam
Farmona, Dermacos Anti acne, seria do cery trądzikowej:
Krem matujący, UVA/UVB

Skład
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, ISOHEXADECANE, POLYPROPYLENE, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE. DECYL COCOATE, PELAN EXTRACT ALOE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, GLUCONOLACTONE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYLCARBONATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, ALCOHOL DENAT., TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, SACCHAROMYCES SILICON / FERMENT, SODIUM BENZOATE, PARFUM, XANTHAN GUM, ACRYLATES C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.


Krem normalizujący na noc


Skład
AQUA, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DECYL COCOATE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, PELAN EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, UREA, BUTYLENE GLYCOL, DICAPRYLATE/DICAPRATE, POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, GLUCONOLACTONE, SALIX ALBA EXTRACT, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, CITRIC ACID, MALIC ACID, SALICYLIC ACID, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, KAOLIN, BUTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES / SILICON FERMENT, COLLOIDD SILVER, SODIUM BENZOATE, PARFUM, ALLANTOIN, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, BHA.

--
Alverde SensitivCreme Jojoba krem do cery wrażliwej
Aqua, Glycerin, Simmondisia Chinesis Oil, Alcohol, Vitis Vinifera Seed Oil, Olea Europea Oil, Cetaryl Alcohol, Cetaryl Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Palmitic Acid, Stearic Acid, Xanthan Gum, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Tocopherol

Mam cerę trądzikową, tłustą. Krem matujący chyba już był analizowany, ale potrzebuję więcej informacji
Najbardziej mnie interesuje, czy nie będzie zapychał. Oczekuję od nich -tych dwoch pierwszych kremów- jakichś działań antytrądzikowych, no i choćby minimalnego nawilżenia. Na opakowaniu pisze, że ten matujący ma chronić przed promieniami UVA/UVB, ale nie wiem, czy to nie są tylko "słowa na wiatr" bo nic nie pisze, jakie to jest SPF. I ważne jest też dla mnie, czy nie uczulą. Nie mam specjalnie wrażliwej skóry, ale na niektóre kosmetyki moja cera się buntuje. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM



Edytowane przez martajg
Czas edycji: 2008-11-02 o 06:17
martajg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 14:00   #72
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę składów:
Krem matujący, UVA/UVB

Skład
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, ISOHEXADECANE, POLYPROPYLENE, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE. DECYL COCOATE, PELAN EXTRACT ALOE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, GLUCONOLACTONE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYLCARBONATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, ALCOHOL DENAT., TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, SACCHAROMYCES SILICON / FERMENT, SODIUM BENZOATE, PARFUM, XANTHAN GUM, ACRYLATES C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.


Krem normalizujący na noc


Skład
AQUA, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DECYL COCOATE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, PELAN EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, UREA, BUTYLENE GLYCOL, DICAPRYLATE/DICAPRATE, POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, GLUCONOLACTONE, SALIX ALBA EXTRACT, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, CITRIC ACID, MALIC ACID, SALICYLIC ACID, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, KAOLIN, BUTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES / SILICON FERMENT, COLLOIDD SILVER, SODIUM BENZOATE, PARFUM, ALLANTOIN, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, BHA.

Mam cerę trądzikową, tłustą.
Marto,prosze wyedytowac post i podac producenta oraz pelne nazwy kosmetykow
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-11-01 o 14:02
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 14:01   #73
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez wioleta701 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dzisiaj przyszly mi odzywki z allegro Matrix Sleek look, róznią sie opakowaniem i troche skladem, a ze sie na tym nie znam prosze powiedzcie mi która ma lepszy skład:

Nr 1
Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Hexyl Cinnamal, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1

Nr 2
Skład: Skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone,Cetyl Esters, Methylparaben, Trideceth-6, Prunus Armeniaca Oil,Shea Butter, Chlorhexidine Dihydrochloride, Hexyl Cinnamal ,Cetrimonium Chloride, D29995\1

moje włosy maja byc po niej wygładzone i nie platac sie
Prosze wyedytowac post i uzupelnic pelne nazwy odzywek
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 14:09   #74
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Amizu Pokaż wiadomość
Lirene- Cera tłusta i mieszana- krem nawilżająco-matujący SPF5- na dzień

skład INCI

Składniki: Aqua, Glycerin, Ceteary Alcochol, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Paraffinum Liquidum, Corn Starch, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Polymethyl Methacrylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methyl Gluceth-20, Methyl Glucose Sesquistearate, Octocrylene, Propylene Glycol, C eteareth-20, Panthenol, Arcylates/C10-30 Alkyl Arcylate Crosspolymer,Triethanolam ine, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Brudock (Arctium Majus) Extract, Disodium EDTA, Zinc PCA, BHA, Biotin, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydatoin, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hydroxycitronellal, Citral, Butylphenyl Methylpropional.

Proszę o analizę

Srednio to wyglada poniewaz jest duzo potencjalnych zapychaczy na poczatku skladu,choc sa one zarazem bogatymi emolientakmi ktore dobrze nawilza skore jednak przy cerze,ktora ma sklonnosci do zapychania raczej nie polecalabym tego kremu.
Skrobia kukurydziana ktora powinna matowic spelnia takze funkcje zagestnika i w takimj otoczeniu moze to byc mieszanka wybuchowa

To,co wartosciowe i ciekawe w drugiej czesci skladu wiec ilosciowo nie bedzie tego zbyt duzo oraz istotna uwaga dla wrazliwcow jest tutaj podrazniajacy dosc mocno konserwant DMDM Hydnatoin.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 14:18   #75
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcie składu kremu Garnier Skóra wrażliwa, Krem łagodząco- nawilżający.
Nie jest super wyraźne, bo robione komórką w Rossmannie
ale oceny na KWC ma dobre, a z tego co szukałam to skład nie był przeanalizowany

Jelonku zdjecie faktycznie slabe bo wypatruje moje oczeta i staram sie cos wylowic

W czolowce skladu jak dobrze widze sa popularne emolienty/zapychacze ale wiadomo,ze jezeli nie masz cery poddatnej na zapychanie lub wiesz czego unikac to problem sie rozwiazuje.
Dalsza czesc to dosc ciekawe skladniki roslinne i jezeli dobrze widze to slonecznik,soja,czarna porzeczka,roza.
Krem faktycznie powinien dobrze nawilzac,lagodzic i koic podrazniona skore
Wyglada to naprawde zachecajaco i sama przyznam,ze ta seria dla skory wrazliwej bardzo mi sie podoba -sama wielbie tonik a od niedawna mleczko,mam ochote jeszcze na dwufaze do demakijazu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 14:36   #76
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Edycja: miałam błędny skład - taki otrzymałam od producenta. Skład wklejony przez Madziuchnę78 jest prawidłowy i dołączam się do jej prośby <serum już kupiłam, skład wygląda bardzo zachęcająco -moim niewprawnym okiem, ale czekam na jakąś opinię od specjalistek>
Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu. Dobre to serum czy nie? Z góry dziekuję

Farmona, Blue Lagoon, Bioserum nawilżająco - odmładzające do twarzy, szyi i dekoltu 30

Skład: Aqua, Argon Oil, Soya Lecithin, Glycerin, D-Panthenol, Hialuronic Acid, Marine Collagen, Silk Proteins, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Algae Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cyclomethicone, Hydrolyzed Corallina Officinalis Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Algae Extract, Plankton Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Crithmum Maritimum Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexane Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylprpional, Cl 42090

Prosze bardzopisalam juz o nich
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1372
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 16:17   #77
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wyedytowałam
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 16:43   #78
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
wyedytowałam
Super taka jest idea tego watku aby on sluzyl takze innym wiec podawanie pelnych informacji nie jest czyms wyjatkowym

Piszesz w swoim poscie,ze potrzebujesz dodatkowych informacji wiec dopisz czego oczekujesz od danego kosmetyku lub jakie nadzieje w nim pokladasz to jest bardzo istotne poniewaz analiza moze zajac kilka chwil kiedy patrze ogolnie na dany specyfik(kiedy nie ma dodatkowych pytan) ale moze tez byc bardziej szczegolowa(gdy pojawiaja sie okreslone pytania czy potrzeby).

Jasnowidzem nie jestem to tak ogolnie,bo to czeste sytuacje.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-01, 17:08   #79
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

na razie dopisałam te pytania, które pierwsze mi przyszły do głowy
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 08:54   #80
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam zakupilam w nautrze zel do myci abardzo lagodny nie pieni sie jest to nowosc

zdjecia nie posiadam moge zdrobic swoim aparatem

amnia botanica delikatny żel oczyszczający na bazie kwiatu prwaoślazu i malwy sklad:
aqua glycerin, auramidopropyl betaine, glyceryl caprylate, malva sylvestris(mallow) flower extract, althaea officinalis leaf extracts, parfum (fragrance), hydroxypropyl, guar, sodium lauroyl glutamate, pectin, xanthan gum, sodium phytate,


ciekawi mnie czy rzeczywiscie jest tak naturalny? i czy jest do suchej wrazliwej? pozdrawiam
majula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 11:17   #81
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Hej tak się zastanawiałam czy by nie zrezygnować z podkładu. Bez nie widzę różnicy oprócz ogromnych sińców pod oczami;/

Mozecie powiedzieć czy jest on mocno zapychający bo się nie znam;/

skład: Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, cera alba, talc, PEG/PPG-18/18, dimethicone, PEG-22/dodecyl glycol copolymer, sodium chloride, stearyl stearate, phenoxyethanol, methylparaben, lecithin, parfum, behenic acid, paraffin, faex, linalool, quaternium-15, citronellol, coumarin, benzyl benzoate, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, geraniol [+/-: Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]

i jeszcze kremik :
Skład: Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Stearyl Alcohol, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Triethanolamine
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 11:44   #82
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zawsze staram się sama sobie przeanalizować kosmetyki, teraz jednak nie mam pojęcia, co ze sobą począć. wokół oczu dostałam okropnej wysypki, czerwone nagromadzenia krost, które 'rozmywają się' w stronę policzków i brwi. od paru dni zmywałam makijaż oczu byle czym, tzn. pomyślałam, że do takich celów wystarczy zwykły drogeryjny tanioszek i kupiłam dwa kosmetyki na próbę, zwracając tylko uwagę na to, by nie było w nich parafiny - bo jej nie toleruję. głupia stosowałam z ciekawości oba naprzemiennie i nie wiem, co mi zaszkodziło... często reaguję źle na konserwanty, ogólnie mam cerę ze skłonnością do alergii.
trudno mi odstawić jeden i czekać, czy będzie ok, bo takie alergie goją się u mnie bardzo długo - do dwóch tygodni. mogę stosować moje sprawdzone kosmetyki na czas gojenia, ale czy mogę wrócić potem do któregoś z tych specyfików bez strachu o ponowne alergie?
które z tych składników są najbardziej podejrzane o wywoływanie alergii?

1. Alverde Augen-Make-up Entferner-Balsam Calendula (balsam do demakijażu oczu z nagietkiem):
aqua, alcohol, cera alba, glyceryl stereate citrate, lauryl glucoside, glycine soja oil*, elaeis guineesis oil*, sorbitan stereate, simmondsia chinensis seed oil*, butyrospermum parkii butter*, euphrasia officinalis extract*, calendula officinalis flower extract*, xanthan gum, sucrose cocoate, glycerin, sodium citrate, citric acid, lecithin, ascorbyl palmitate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, parfum**, limonene**, linalool**, citral**
*ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils

2. Balea Augen Make-up Entferner (płyn do demakijażu oczu):
aqua, methyl gluceth-20, polysorbate 20, aloe barbadensis gel, sodium benzoate, sodium cocoamphoacetate, lactic acid, parfum, sodium chloride, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, limonene, linalool
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 12:06   #83
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zawsze staram się sama sobie przeanalizować kosmetyki, teraz jednak nie mam pojęcia, co ze sobą począć. wokół oczu dostałam okropnej wysypki, czerwone nagromadzenia krost, które 'rozmywają się' w stronę policzków i brwi. od paru dni zmywałam makijaż oczu byle czym, tzn. pomyślałam, że do takich celów wystarczy zwykły drogeryjny tanioszek i kupiłam dwa kosmetyki na próbę, zwracając tylko uwagę na to, by nie było w nich parafiny - bo jej nie toleruję. głupia stosowałam z ciekawości oba naprzemiennie i nie wiem, co mi zaszkodziło... często reaguję źle na konserwanty, ogólnie mam cerę ze skłonnością do alergii.
trudno mi odstawić jeden i czekać, czy będzie ok, bo takie alergie goją się u mnie bardzo długo - do dwóch tygodni. mogę stosować moje sprawdzone kosmetyki na czas gojenia, ale czy mogę wrócić potem do któregoś z tych specyfików bez strachu o ponowne alergie?
które z tych składników są najbardziej podejrzane o wywoływanie alergii?

1. Alverde Augen-Make-up Entferner-Balsam Calendula (balsam do demakijażu oczu z nagietkiem):
aqua, alcohol, cera alba, glyceryl stereate citrate, lauryl glucoside, glycine soja oil*, elaeis guineesis oil*, sorbitan stereate, simmondsia chinensis seed oil*, butyrospermum parkii butter*, euphrasia officinalis extract*, calendula officinalis flower extract*, xanthan gum, sucrose cocoate, glycerin, sodium citrate, citric acid, lecithin, ascorbyl palmitate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, parfum**, limonene**, linalool**, citral**
*ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils

2. Balea Augen Make-up Entferner (płyn do demakijażu oczu):
aqua, methyl gluceth-20, polysorbate 20, aloe barbadensis gel, sodium benzoate, sodium cocoamphoacetate, lactic acid, parfum, sodium chloride, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, limonene, linalool

Patrzac tak szybko stawialabym na produkt Balea(wyboldowalam to co potencjalnie niebezpieczne) dlatego,ze jezeli masz duza sklonnosc do alergii to wlasnie ona jest najbardziej naszpikowana potencjalnymi skladnikami,ktore moga zrobic niezla masakre

Alverde raczej nie bedzie winowajca no chyba ze nie tolerujesz niektorych wyciagow roslinnych co tez czesto sie zdarza ale tutaj wymagaloby to czasu i testow aby stwierdzic na pewno,ze akurat Alverde Ci nie sluzy.
Choc z drugiej strony mozliwe ze jak stosowalas je oba jednoczesnie to w pewnien sposob doszlo do reakcji alergicznej.

W kazdym razie nie wracalabym do plynu Balea i bardziej sklanialabym sie by sprobowac Alverde.

Mam nadzieje,ze szybko uporasz sie z podraznieniem wspolczuje bo wiem jak to jest,szybkiego powrotu do formy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 12:28   #84
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a prosby o analize z poczatku watku?:
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 08:26   #85
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie ponawiam pytanie, czy przepisywac składy kosmetyków, które utkneły pod koniec ostatnio zamknietego watku?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 19:34   #86
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo bym prosila o analize
Mam cere przesuszona od ciaglych masci antytradzikowych, do tej pory stosowalam Humektan,ale czytalam pozytywne recenzje o tym kremie. Czy bedzie odpowiedni do przesuszonej, podraznionej cery?Wiem,ze to kwestia indywidualna,ale cyz moze zapchac cere? Przymierzam sie do Differinu wiec chce sie przygotowac na ewentualne podraznienie Gdyby ktoras z Was znalazla chwileczasu prosilabvym jeszcze raz bardzo serdecznie o analize z 4 postu : http://pretty.wizaz.pl/forum/showpos...12&postcount=4

Ducray, A-Derma, Epitheliale A.H, Creme Reparatrice
Water, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, hexylene glycol, glycerin, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol, methylparaben, propylparaben, retinol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, triethanolamine.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2008-11-03 o 19:37 Powód: dopisek
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 11:39   #87
sleepy
Zakorzenienie
 
Avatar sleepy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 721
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

JASON
Ester-C Lotion
Antioxidant Regenerating Moisturizer


Ingredients: Aqua (Purified Water), Vegetable Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Stearic Acid, Glyceryl Stearate SE, Ester-C Sorbitol (and) Glycerine (and) Calcium Ascorbate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel (Certified Organic), Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Alpha-Bisabolol, Sodium Hyaluronate, Thioctic Acid (Alpha Lipoic Acid), Dimethicone, Vegetable Caprylic/Capric Triglyceride, Stearyl Alcohol, Carbomer, Potassium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Fragrance Oil Blend

Wynalazłam kilka kosmetyków reklamujących sie jako naturalne i organiczne, bez parabenów itp.

Czy ten nawilżacz nadaje sie do skóry suchej jako krem na noc? Czy może zapychać? I czy wogóle warto wypróbować licząc na jakieś niezłe efekty?
Ładnie proszę o analizę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ester-c.jpg (4,7 KB, 8 załadowań)
__________________
We live and we learn.
Then we forget and do it again.

Edytowane przez sleepy
Czas edycji: 2008-11-04 o 11:41
sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 11:42   #88
Amizu
Rozeznanie
 
Avatar Amizu
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 942
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Srednio to wyglada poniewaz jest duzo potencjalnych zapychaczy na poczatku skladu,choc sa one zarazem bogatymi emolientakmi ktore dobrze nawilza skore jednak przy cerze,ktora ma sklonnosci do zapychania raczej nie polecalabym tego kremu.
Skrobia kukurydziana ktora powinna matowic spelnia takze funkcje zagestnika i w takimj otoczeniu moze to byc mieszanka wybuchowa

To,co wartosciowe i ciekawe w drugiej czesci skladu wiec ilosciowo nie bedzie tego zbyt duzo oraz istotna uwaga dla wrazliwcow jest tutaj podrazniajacy dosc mocno konserwant DMDM Hydnatoin.

To się teraz zmartwiłam ;/ Czyli lepiej zrezygnować z tego kremu?
Amizu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 11:53   #89
sleepy
Zakorzenienie
 
Avatar sleepy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 721
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

JASON
Red Elements
Daily Moisturizing Creme with SPF15


Active ingredients:
Octinoxate 6.7%
Octisalate 2.7%
Oxybenzone 4.5%

Inactive ingredients: aqua, dimethicone, stearic acid, cetyl alcohol, aspalathus linearis leaf extract, polylysine, copper gluconate, zinc gluconate, manganese gluconate, tocopheryl acetate, magnesium ascorbyl phosphate, aloe barbadensis leaf gel, panthenol, glyceryl laurate, ceteareth-20, polysorbate 60, sorbitan stearate, carbomer, potassium hydroxide, benzyl alcohol, potassium sorbate, sodium benzoate

Firma jak wyżej, niby naturalna i organiczna, bez parabenów, hypoalergiczna.

Czy krem będzie dobry do skóry suchej na dzień, czy filtr jest ok, stabilny? Czy może zapyczać?
Bardzo proszę o analizę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jason.jpg (10,1 KB, 4 załadowań)
__________________
We live and we learn.
Then we forget and do it again.
sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:31   #90
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki za odpowiedź Administratorce zel loreala ląduje w koszu, a pfe
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.