Czym zlikwidować bruzdy na paznokciach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-05, 09:04   #1
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Question

karbowane paznokcie??? pomocy !


Dziewczyny Pomozcie !


nie wiem co sie stalo - szukalam tego w dziale chorob niestey nie ma tam zdjec i trudno mi stwierdzic co to

moja paznokcie nie sa gladkie, wygladaja jakby sie wysuszyly, sa jakby pokarbowane , pofalowane hmm.. maja poprzeczne bruzdy poprostu pierwszy raz cos takiego na oczy widze


nie wiem czy zniszczyl je lakier - ostatnio sporo i nonstop uzywalam a nie byly do tegoprzyzwyczajeone
zwlaczcza BOmbe Witaminowa Killys - nie wiem czy ona tak dziala
bo slyszalam ze niszczy - czy mial ktos cos takiego po tej odzywce ? Blagam o odpowiedz


paznokcie tez sie zrobily slabsze choc nidy nie mialam z nimi problemu -
juz zreszta nie chodzi m i o nie - onne oddaja stan naszego zdrwoia i boje sie to cos nie tak w organizmie
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:41   #2
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Był na wizażu taki artykuł - o chorobach paznokci.... poszukaj, może tam znajdziesz... Przejdź się do dermatologa - nie ma co kupować odżywek, lekarz stwierdzi co Ci jest... pewnie Ci brakuje jakiś witamin...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 10:00   #3
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Przez internet, nie widząc paznokcia trudno okreslić co to jest, byc moze to efekt urazu maciezy np. zbyt głębokiego wycinania skórek, a może jest to choroba. Polecam wizyte u lekarza.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 10:12   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Nie sadze zeby był to efekt dzialania odzywki czy lakieru ale nieumiejetnego wycinania badz odsuwania skorek. Zbyt mocno naciskalas lub po prostu uszkodzilas macierz paznokcia co skutkuje takim wyglądem plytki. Sa specjalne preparaty to wygładzania takich bruzd- zapytaj o nie znajomej kosmetyczki, ale poki co musisz poczekac az paznokiec zrosnie .
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:14   #5
katawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: home
Wiadomości: 52
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Spróbuj wrzucić zdjęcie (tylko w miarę wyraźne), bo jeśli nie widać czegoś, trudno jest określić jak można Ci pomóc. Może wtedy nam jakoś pójdzie
__________________
Marzenia które trwają zbyt długo nigdy nie doprowadzą Cię do celu.


Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu.
katawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:06   #6
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Nie sadze zeby był to efekt dzialania odzywki czy lakieru ale nieumiejetnego wycinania badz odsuwania skorek. Zbyt mocno naciskalas lub po prostu uszkodzilas macierz paznokcia co skutkuje takim wyglądem plytki. Sa specjalne preparaty to wygładzania takich bruzd- zapytaj o nie znajomej kosmetyczki, ale poki co musisz poczekac az paznokiec zrosnie .
no coz to najprawdopodobniej to wlasnie bym obstawiala- przy odsuwaniu skorek jakis mies. temu poslugiwalam sie w miare mocno dosc ostra szpatulka dolaczna jako gratis do preparatu do skorek ..eehh - skad ja moglam wiedziec ze to taka wrazliwa czesc zielona jestem w temacie i tyle
(teraz juz chyba wiem dlaczego zawsze zalecane sa do takich czynnosci drewniane patyczki)
mam nadzieje ze przejdzie jakos szybko



co do innych mozliwosci jak brak witamin: akutar bralam magnez i skrzypovite (juz drugie opkakowanie) - a swoja droga na mnie nie podzialala - wiecej wypadajacych wlosow, przyszcze a teraz to - moglam wogole nie brac

jesli chodzi o dzial 'choroby paznokci ' to czytalam pare razy zanim zalozylam watek ... niestety trudno mi niedoswiadczonej bylo sie rozeznac -troche za krotkie opisy no i chyba ten brak zdiec..


postaram sie zrobic foty tego czegos w wersji makro w najblizszym czasie -
takze ku przestrodze


dzieki serdeczne za Wasze odpowiedzi
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:13   #7
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Ja też od jakiegoś czasu mam taki problem i sądzę, że to właśnie może być jakieś uszkodzenie macierzy przy wycinaniu skórek.
Myślę, ze gdyby to był brak witamin to miałabym to na wszystkich paznokciach a mam na dwóch (jak narazie). Ale wygląda to okropnie.
A tak z innej beczki czy może mi ktoś polecić jakąś dobrą odżywkę? Ostatnio nakładałam tą z Avonu i nie dość, że okropnie pachnie to w dodatku nic mi nie dała. Zaczełam jej używać w nadzieji, że pomoże to na "karby" i na rozdwajające się paznokcie. Zastanawiam się czy się nie zmobilizować i nie kupić oliwki z oliwek.
( Wiem, ze jest mnóstwo wątków na ten temat, ale jak czytam 10 nazw odżywek to mam problem z wybraniem tej najlepszej . A jak jest dobra to kosztuje majątek)
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 05:29   #8
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

żaba
a dlugo to juz masz?

bo ja sie zasanawiam kiedy to zniknie ...

co do odzywek - jesli masz b. slabe paznokcie to dziewczyny bardzo sobie chwala nail tek ponoc niebywale efekty przynosi
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7801
mysle ze warto zainwestowac raz a dobrze
na allegro jest po 45 pln
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 16:50   #9
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

Hmm... Mam to od jakiegoś czasu. Chyba z 1,5 miesiąca? Coś koło tego. Ale zauważyłam, że w miarę jak paznokieć rośnie to u dołu jest już normalny. "Karb" przesuwa się w górę, więc sądzę, że niedługo powinno to zniknąć. Całe szczęście.
Kusi mnie ten Nail Tek jednak ostatnio miałam sporo wydatków, więc ten zakup musi poczekać. Ale zamierzam go sobie sprawić i doprowadzić pazurki do dobrego stanu.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 09:40   #10
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: karbowane paznokcie??? pomocy !

test to uszkodzenie przy wycinaniu i zbyt mocnym odsuwaniu skorek
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 22:44   #11
Nattttii
Raczkowanie
 
Avatar Nattttii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 121
Question Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cześć dziewczyny.
Moim kolejnym problemem z paznokciami są " bruzdy" na płytce. Ok. dwa lata temu przyczaslam sobie palce (bolało jak cholera) i od tej pory ciągle mam te nieszczęsne bruzdy. Macie pomysl jak z tym walczyć??? Help!
Nattttii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 22:59   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Jeżeli chcesz je zmaskować, bo na przykład źle wygladaja pod lakierem mozesz stosować lakier o nazwie ridge filler- maskuje on tego typu bruzdy, choc nie niweluje ich zupełnie.
Niestey, prawdopodobnie w skutek "wypadku", uszkodziłas sobie maciez paznokcia i beda już z takie pobrużdżone rosnąć.
Droga radą na stałe jest pokrycie paznokci zelem, lub akryle, ale to trzeba co ok 3 tygodnie uzupełniac.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:08   #13
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Ja miałam podobny problem. 3 lata temu przytłukłam sobie młotkiem...paluszka wskazującego prawej reki... Paznokiec był brzydki, nie dawały rady preparaty wyrównujące płytkę, rósł krzywo (zawijał się w szpon) ogólnie tragedia. Ale ostatnio korzystając z przypływu gotówki postanowiłam zafundować sobie akryle i jest lepiej niz myslałam Teraz wszystkie paznokietki mam sliczniutkie i równiutkie Naprawdę polecam
Ps: Słyszałam, że można iśc do chirurga i on "zerwie" paznokieć...i jest wtedy szansa (chociaż niepewna), że się "nawróci" i będzie rósł prosto....ale tylko tak słyszałam więc nie wiadomo czy wierzyć czy nie PozdrawiammUa
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:11   #14
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Dodam, że na poczatku się łudziłam, że w końcu zacznie rosnać prosto...oj naiwna, naiwna jak dziecko we mgle
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:35   #15
Nattttii
Raczkowanie
 
Avatar Nattttii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 121
Smile Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

zerwać paznokieć? chyba bym wolała amputowac palce, bo przynajmniej pod narkoza... Do tej pory po prostu pod lakier dawałam mnostwo utwardzacza, tak ze bruzdy były mniej widoczne, ale taka gruba warstwa strasznie długo schnie... chyba zrobie se zele, mam nadzieje ze nie zbankrutuje na tym. Dzieki za rady!
Nattttii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:43   #16
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

No ze znieczuleniem to powinno być raczej Ale o to niech sie martwi ten co sie na to decyduje
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:53   #17
Martini:)
Raczkowanie
 
Avatar Martini:)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 496
GG do Martini:)
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Może lepie iśc do kosmetyczki, żeby spiłowała płytkę - wyrównując te bruzdy.. faktycznie to troche drastyczne wyjscie ale i tak mniej straszne niż ściaganie paznokcia!!! po tym spiłowaniu masa odzywek.. i może wróci do normy... pozdrawiam
Martini:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:17   #18
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez Martini:)
Może lepie iśc do kosmetyczki, żeby spiłowała płytkę - wyrównując te bruzdy.. faktycznie to troche drastyczne wyjscie ale i tak mniej straszne niż ściaganie paznokcia!!! po tym spiłowaniu masa odzywek.. i może wróci do normy... pozdrawiam
Ale to by nic nie dało, bo paznokieć po prostu dalej rośnie sobie krzywy
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:25   #19
Martini:)
Raczkowanie
 
Avatar Martini:)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 496
GG do Martini:)
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Nie wiem czy było to fizycznie możliwe ale może masz uszkodzony macierz.. moja mam jak byla w ciazy - jakies 19 latek temu - to uderzyla paznokciem i pękł jej wzdłuż... w taki sposob ze za kazdym razem jak sie np. czesala to wlosy wchodzily jejw to pekniecie i bol byl nie do zniesienia... chciała sciagnac tego panokcia, ale lekarz jej odrazdzil, z tego wzgledu, ze paznokiec odrastalby taki sam - pekniety... to jest glowny powod dla ktorego moja mam nosi od hmm 5-6 lat akryle... więc jesli ci to bardzo nie przeszkadza, to lepiej go zostaw w spokoju.. lub ewentualnie masz takie samo wyjscie jak moja mama - akryle albo cóś w tym stylu... No to się rozpisałam - pozdrawiam serdecznie:cm ok:
Martini:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 11:31   #20
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

W moim przypadku to napewno była uszkodzona macierz, dlatego tak jak Twoja mama nosze akryle mUa
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:34   #21
kroofka119
Raczkowanie
 
Avatar kroofka119
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

ja mam taki sam problem bo chociarz"bruzdy" sa male to jednak sa ;/
z tym ze ja nigdy nie uderzylam sie w paznokiec ale mam taki okropny nalog od dziecka ze obgryzam skorki wokol paznokci i to chyba przez to... mije paznokcie bylyby bez tego naprawde swietne bo sa bardzo twarde nie lamią sie ani nie rozdwajaja
kroofka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:38   #22
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez kroofka119
ja mam taki sam problem bo chociarz"bruzdy" sa male to jednak sa ;/
z tym ze ja nigdy nie uderzylam sie w paznokiec ale mam taki okropny nalog od dziecka ze obgryzam skorki wokol paznokci i to chyba przez to... mije paznokcie bylyby bez tego naprawde swietne bo sa bardzo twarde nie lamią sie ani nie rozdwajaja
Bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci witaminek Zakup sobie jakieś witaminki, Centrum czy coś No i rzecz jasna nie obgryzać (jak obgryzasz "konkretnie" to takie bruzdki się niestety robią) PozdrawiammUa
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:43   #23
Nattttii
Raczkowanie
 
Avatar Nattttii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 121
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Czasami może sie zdażyć ze wszystko wraca do normy, przyklad: kolezanka jeszcze z podstawowki miala przykry wypadek ze zszywaczem do papieru... nie wiem jak ona to zrobila, ale cala zszywka wbila jej się w paznokieć (az mnie ciarki przechodzą brrrrr). Minelo kilka lat a ona ma teraz naprawde piękne paznokcie i gładziutką plytkę... no ale widocznie nie uszkodzila paznokcia u nasady
Nattttii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:45   #24
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez Nattttii
Czasami może sie zdażyć ze wszystko wraca do normy, przyklad: kolezanka jeszcze z podstawowki miala przykry wypadek ze zszywaczem do papieru... nie wiem jak ona to zrobila, ale cala zszywka wbila jej się w paznokieć (az mnie ciarki przechodzą brrrrr). Minelo kilka lat a ona ma teraz naprawde piękne paznokcie i gładziutką plytkę... no ale widocznie nie uszkodzila paznokcia u nasady
Miala farta Ja jak w swojego przywaliłam młotkiem to mi sie paznokieć fioletowy zrobił
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:55   #25
kroofka119
Raczkowanie
 
Avatar kroofka119
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Cool Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez agness86
Bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci witaminek Zakup sobie jakieś witaminki, Centrum czy coś No i rzecz jasna nie obgryzać (jak obgryzasz "konkretnie" to takie bruzdki się niestety robią) PozdrawiammUa
witaminki... hmm ale moze jakies konkretnie bo brakuje mi ich napewno bo mam takie białe plamki na paznokciach co do obgryzania to juz chyba łatwiej rzucic palenie bo probowalam setki razy
kroofka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:58   #26
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Myślę, że jak pójdziesz do apteki pani farmaceutka dobierze Ci cos odpowiedniego (te białe plamki, to na bank brak witamin) Powinnas smarowac sQrki kremem zmiekczającym, albo oliwka, jak nie będą się zadzierać to nie będzie co obgryzać No chyba, że taka jesteś artystka, że dla Ciebie to nie problem POzdrawiammUa
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:19   #27
Nattttii
Raczkowanie
 
Avatar Nattttii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 121
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

No, ogolnie kuracja witaminkami nie zaszkodzi od czasu do czasu! Ja osobiście co jakiś czas kupuje preparaty witaminowe, tak profilaktycznie. w przypadku jaiś powazniejsych dolegliwosci najlepiej poradzić sie lekarza.
Nattttii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:30   #28
kroofka119
Raczkowanie
 
Avatar kroofka119
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

preparat na zmiękczenie skorek... ale tam nie ma co zmiekczac nawet jak nie sa zadarte to ja zawsze jakos tak zrobie ze juz są... witaminek jakis musze koniecznie poszukac a jest cos takiego moze jak na obgryzanie paznokci ze sie tym smaruje i to takie jest be??
kroofka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:34   #29
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

Cytat:
Napisane przez kroofka119
preparat na zmiękczenie skorek... ale tam nie ma co zmiekczac nawet jak nie sa zadarte to ja zawsze jakos tak zrobie ze juz są... witaminek jakis musze koniecznie poszukac a jest cos takiego moze jak na obgryzanie paznokci ze sie tym smaruje i to takie jest be??
Ja miałam takie z Avon-u (z tytułu tego, że obgryzałam paznokcie), gorzkie strasznie, no ale jak mi przeszkadzało to, że to takie gorzkie to przestałam tym smarować i obrabiałam dalej Musisz sie przekonać samamUa
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:48   #30
kroofka119
Raczkowanie
 
Avatar kroofka119
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Baaaaardzo nierówna płytka na kciukach...

no tak ale i tak lakierem skoty nie posmaruje ani niczym kwasnym ostrym(jak np. sok z chili) itp. bo piecze jak cholera czasem nie umiem zjesc pomidora bo jak mi sok zplynie na palec to szcypie prawie jak woda utleniona na rane musze z tym jakos skonczyc moze w ferie bo mniej stresow ale tak samo mowilam w wakacje...
kroofka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-22 00:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.