problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 10:29   #1
umbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4

problem z paznokciem


Witajcie serdwcznie!
Od paru lat mam problem z paznokciem na kciuku. Kiedyś przytrzasnęłam go sobie w drzwiach samochodu. Palec spuchł. Chirurg pomógł mi się pozbyć opuchlizny (przepalił płytkę paznokciową rozgrzanym spinaczem). Po jakimś czasie paznokieć zszedł i urósł nowy. Niestety, niedość, że jest trochę jakby głębiej, to jet nierówny (ma z jednej strony lekki garb, co powoduje, że gdy paznokieć urośnie dłuższy, to tworzy taki kąt - co jest nie wygodne i czasem pęka na długości). Poza tym, od miejsca tego wzgórka paznokieć nie trzyma się ciała (to jest jakias 1/3 paznokcia- ale kłopotliwa, bo czasem łapie ciemnozielony kolor). Jak byłam z tym u chirurga, który się zajmuje plastyką paznokcia, to ten dopatrzył się tam krwiaka(albo on ma problem ze wzrokiem albo tak się zna- poprostu był zzieleniały no i pusty pod spodem). Bardzo proszę o pomoc, jakąś wskazówkę, może namiary (okolice Warszawy). Z góry dziękuję. pozdrawiam
umbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:02   #2
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: problem z paznokciem

Cytat:
Napisane przez umbi Pokaż wiadomość
Chirurg pomógł mi się pozbyć opuchlizny (przepalił płytkę paznokciową rozgrzanym spinaczem).
o matko przenajświętsza, brzmi to tak, że az mnie żęby bolą

wydaje mi się, że najlepiej byłoby się wybrać do jakiegoś sensownego lakarze, który oceni, czy nie ma przeciwskazań do rekonstrukcji paznokci, a potem uderzyc do porządnej stylistki.
Namiarów na sensownego lakarza niestety nie mam, bo Mazowsze to nie moje okolice.
Powodzenia
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:32   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: problem z paznokciem

No, metody iście ze średniowiecza z tym przypalaniem...

Na 100% Twój paznokietek nie powinien "łapac zielonego koloru", podejrzewam, że okresowo, ze moze to byc pseudo- monas, ale jam nie lakarz i diagnozy ci nie postawię.
Powinnas iśc do dobrego dermatologa, gdy nastepneym razem ci zalzielenieje...

Co do reszty- trzebaby zobaczyc jak Twój paznokietek wygląda i wtedy mozba by było kombinować co z nim zrobic. Masz uszkodzona macierz po lekarskim "zabiegu" i to dlatego tak rośnie.
Jezeli masz ochotę- zajrzyj do nas- wraz ze wspolniczka nie raz "ratowałysmy" paznokcie, które wyglądały "dziwnie", tak, ze w efekcie wyglądały jak trzeba
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:01   #4
umbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: problem z paznokciem

Albertyno kochana daj mi namiary na was, bo już mam dość kombinowania z tym paznokciem- przycinam, wcieram maście i nic. Podaję maila, jeżeli są to info pryw. ewaozygala@wp.pl
Cieszę się, że jest jakieś światełko w tunelu. Wiadomo z takim czymś się żyje, ale jest to niewygodne i nieestetyczne. Bardzo dziękuję za zainteresownie tematem i wskazówki. Buziaczki pozdrawiczki
umbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.