Zbrzydłam i nie mogę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-23, 17:49   #1
Daasjaaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3

Zbrzydłam i nie mogę schudnąć


Cześć dziewczyny. Nie wien od czego mam zacząć... Nie radze już sobie psychicznie a nikt mnie nie rozumie. Przez pandemie straciłam pracę 4 raz moje plany i cele, które realizowałam stoją w miejscu... Przez 2 msc nie trzymałam diety, ale katddio robiłam. Od miesiąca jestem znowu na redukcji, ale moje ciało się nie zmienia... Zauważyłam, że nawet tyje zamiast chudnąć a najgorsze jest to, że nie poznaje swojej twarzy tak cholernie zbrzydlam. Nie mogę ns siebue patrzeć celulit okropny się zrobił nogi jakby miały obrzęki. Cała spuchnieta, brxych tylek ręce. Dalej wchodzę góra rozmiar xs i s a dół to nawet chyba M teraz za mały... Zawsze szybko tyłam w nogach i tyłku,ale teraz to co się dzieje to jest dramat. Zawsze miałam taka dietę jak teraz, kręciłam cardio tak jak teraz i zawszs chudłam nigdy nie miałam problemu z tym. Nie wiem co się dzieje cxy to ten stres powoduje to że nie chudnę i brzydne? Nawet dłonie mam jakieś takie nie moje.

Ogólnie cxuje się nie swojo

Zastanawiam się nad ciaza. Brxych od paru dni nabrzmiały się zrobił a przed okresem który trwał 2 dni (bardzo obfity i dużo skrzypów wielkich) miałam plamienie... Już nie mam siły patrzeć na siebie 5 msc temu byłam bardo ładna, włosy, karnacja, czułam się pieknie. A teraz nie mogę zmiesc swojego ciała i twarzy.
Daasjaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 18:32   #2
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Brzmi jak zaburzenia hormonalne. Czym prędzej umów się do endykrynologa. Moim zdaniem masz objawy niedoczynności tarczycy ale przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 18:38   #3
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Możesz mieć też IO, ja też tak miałam że dużo ćwiczyłam i nie schudłam nic, mimo że trzymałam się tych ćwiczeń, mniej jadłam... Teraz się wzięłam za dietę pod Io, może pomoże.
Idź do lekarza, porób badania hormonalne i wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 19:43   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Lekarz - przebadanie krwi, moczu, sprawdzenie tarczycy itd.
Dietetyk - uczciwe określenie ile tak naprawdę kalorii przyjmujesz (bilans dzienny, tygodniowy) a ile spalasz.
Ewentualnie psycholog.

Działaj na spokojnie i systematycznie. Nie w jeden dzień coś się zmieniło na gorsze, więc nie w jeden, czy w miesiąc zmieni się na lepsze. Pewnie długa droga przed Tobą. Pracuj z tym, co masz, podchodząc do tego realnie.

Zamiast diet redukcyjnych powinnaś znaleźć dla siebie drogę do trwałej zmiany stylu żywienia - tak, aby dojść do wagi, która odpowiada Tobie, ale również Twojemu organizmowi i którą jesteś w stanie utrzymać bez katowania się.

Czujesz się gorzej w swojej skórze, straciłaś pewność siebie, więc oceniasz się bardziej krytycznie. Nie wierzę, że otoczenie uważa podobnie i od razu myśli "ale zbrzydła". To Twój nieco zaburzony obraz samej siebie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-02-23 o 20:29
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 19:59   #5
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 376
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Też myślę, że to jakieś zaburzenia metaboliczne, hormonalne. Przebadaj się koniecznie.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 20:43   #6
krycha_krycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 112
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Już nie wmawiajcie chorób randomom z internetu, jeny. Nic nie wskazuje ani na problemy z tarczycą, ani na IO. Podstawowe badania zawsze warto zrobić, ale ja tu węszę zajadanie stresów plus jak sie traci pracę to nagle można stracić dużo aktywności w ciągu dnia (które cardio niekoniecznie nadrobi) i zamiast tego zyskać dużo okazji do podjadania. Kortyzol być może też robi swoje.

Nie zamartwiaj się tym, że zbrzydłaś, bo pewnie wcale nie zbrzydłaś tylko jesteś w dołku i źle się postrzegasz. Mogła Ci się popsuć cera, ale raczej nie stało się nic, czego nie nadrobisz, gdy znajdziesz w sobie motywację do lepszego ogarnięcia. Ja bym na Twoim miejscu zrobiła sobie przerwę od redukcji i ćwiczeń, popracowała trochę nad swoim samopoczuciem. Polecam zamiast cardio jogę albo spacery, skoro jest ładna pogoda. Zrelaksuj się trochę i nie nakręcaj spirali złych myśli.
krycha_krycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 22:42   #7
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Jakie zajadanie stresów skoro dziewczyna pisze, że jest na redukcji?
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-23, 23:00   #8
krycha_krycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 112
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Jezu, bo utyła. No nie wciskaj mi teraz kitu, że nie słyszałaś, że ludzie nie dają rady utrzymać diety. Pół internetu to ludzie, którzy nie dają rady utrzymać diety. Serio, jak random z internetu pisze, że tyje od sałaty, to prędzej przyczyna leży w tym, że nie wspomni o burgerze zjedzonym do tej sałaty ("no bo to tylko raz, okazja była!") niż że ma naprawdę jakieś choroby (poza zaburzeniami odżywiania, te są niestety częste).
krycha_krycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 23:35   #9
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez krycha_krycha Pokaż wiadomość
Jezu, bo utyła. No nie wciskaj mi teraz kitu, że nie słyszałaś, że ludzie nie dają rady utrzymać diety. Pół internetu to ludzie, którzy nie dają rady utrzymać diety. Serio, jak random z internetu pisze, że tyje od sałaty, to prędzej przyczyna leży w tym, że nie wspomni o burgerze zjedzonym do tej sałaty ("no bo to tylko raz, okazja była!") niż że ma naprawdę jakieś choroby (poza zaburzeniami odżywiania, te są niestety częste).
Ale przecież pisała, że jest na redukcji, zresztą nie pierwszy raz to robi, to jasne jest, że je mniej niż swoje zapotrzebowanie, nawet jeśli zajada stresy, to nie ma znaczenia w tej sytuacji.

Gdyby nie dała rady, to by o tym napisała, a nie zjadła powyżej zapotrzebowania i to zatajała przed nami nie wiadomo po co. Opisuje za to szereg innych objawów, które zupełnie ignorujesz
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 00:38   #10
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88533912]Brzmi jak zaburzenia hormonalne. Czym prędzej umów się do endykrynologa. Moim zdaniem masz objawy niedoczynności tarczycy ale przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Czytałam gdzieś badania, że przy niedoczynności bez nadwyżki kalorycznej przytyć można max około 5 kg.
Sama mam niedoczynności i nie tyłam przed diagnozą.
Oczywiście nie uważam, że to wyznacznik, ale myślę, że niedoczynnosc jest często demonizowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 07:36   #11
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś badania, że przy niedoczynności bez nadwyżki kalorycznej przytyć można max około 5 kg.
Sama mam niedoczynności i nie tyłam przed diagnozą.
Oczywiście nie uważam, że to wyznacznik, ale myślę, że niedoczynnosc jest często demonizowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy tarczycy często te kilogramy nie są z tłuszczu tylko z zatrzymania wody i to mi się rzuciło w oczy że autorka pisze o obrzękach. Oczywiście nie jestem lekarzem dlatego też polecam wizytę w gabinecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 09:23   #12
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś badania, że przy niedoczynności bez nadwyżki kalorycznej przytyć można max około 5 kg.
Sama mam niedoczynności i nie tyłam przed diagnozą.
Oczywiście nie uważam, że to wyznacznik, ale myślę, że niedoczynnosc jest często demonizowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja przytyłam 30 kg przez niewyrównaną niedoczynność, więc wiesz...
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 11:01   #13
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez krycha_krycha Pokaż wiadomość
Już nie wmawiajcie chorób randomom z internetu, jeny. Nic nie wskazuje ani na problemy z tarczycą, ani na IO. Podstawowe badania zawsze warto zrobić, ale ja tu węszę zajadanie stresów plus jak sie traci pracę to nagle można stracić dużo aktywności w ciągu dnia (które cardio niekoniecznie nadrobi) i zamiast tego zyskać dużo okazji do podjadania. Kortyzol być może też robi swoje.
Jak to nic nie wskazuje? Gorsze samopoczucie, zatrzymywanie wody (obrzęki, cellulit (wodny)) może wzbudzać podejrzenia co do niedoczynności tarczycy. Tak samo - jeśli autorka ćwiczy, utrzymuje ujemny bilans a mimo to ma problemy ze schudnięciem to można podejrzewać IO. Przy IO można "tyć z powietrza".

Zabrzmiałaś jakby dziewczyny jej co najmniej raka przez Internet zdiagnozowały. Przecież niedoczynność i IO to coś z czym można żyć.

Przez takie lekceważenie samopoczucia / problemów z chudnięciem miałam 2 lata wyjęte z życiorysu bo wszyscy mówili "oj tam, każdy się czasem źle czuje, zajmij się jakimś hobby a nie narzekasz". Tiaa...

Pisze to osoba ze zdiagnozowaną niedoczynnością, Hashimoto i IO
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 11:55   #14
dominika152
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 302
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:

Jak to nic nie wskazuje? Gorsze samopoczucie, zatrzymywanie wody (obrzęki, cellulit (wodny)) może wzbudzać podejrzenia co do niedoczynności tarczycy. Tak samo - jeśli autorka ćwiczy, utrzymuje ujemny bilans a mimo to ma problemy ze schudnięciem to można podejrzewać IO. Przy IO można "tyć z powietrza".



Zabrzmiałaś jakby dziewczyny jej co najmniej raka przez Internet zdiagnozowały. Przecież niedoczynność i IO to coś z czym można żyć.



Przez takie lekceważenie samopoczucia / problemów z chudnięciem miałam 2 lata wyjęte z życiorysu bo wszyscy mówili "oj tam, każdy się czasem źle czuje, zajmij się jakimś hobby a nie narzekasz". Tiaa...



Pisze to osoba ze zdiagnozowaną niedoczynnością, Hashimoto i IO


Wątpię żeby to były stany chorobowe. Raczej autorka zajada stres i niedokładnie liczy kalorie. Nawet w przypadku chorób wagą powinna lecieć w dół. Znacznie wolniej, ale jednak.



Ludzie którzy się stresują mają tendencję do podjadania i nawet nie zdają sobie sprawy, że taka mała przekąska kilka razy dziennie to może być sumarycznie 400kcal, a są na deficycie 300 kcal, więc jedzą o 100 za dużo.



Ja bym polecila autorce jeszcze raz podejść na tematu diety na spokojnie. Żadne głodówki, zbyt duże deficyty, bo potem odbije się to efektem jojo. Kup sobie fitatu premium (60zl) i wpisuj każdy produkt, staraj się nie podjadać. Na początku dobrze oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Ludzie mają tendencję do przeceniania. No jeżeli ćwiczysz 3 razy w tygodniu, ale pracujesz siedząc i mało się ruszasz go twoja aktywność wcale nie jest średnia (jak sugerują kalkulatory) tylko niska. Jak znajdziesz swoje zero kaloryczne nie odejmuj zbyt dużo, tylko na początek 300 kcal. Mały deficyt, będziesz wolniej chudła, ale zauważysz efekty. Z tego co piszesz podejrzewam, że za bardzo chcesz schudnąć i sobie narzucilas nieświadomie zbyt duży deficyt lub źle obliczylas zapotrzebowanie.



Dodatkowo nie stosuj się do restrykcyjnych diet bo tego nie utrzymasz. Lubisz pizzę, słodycze, ciastka? To je jedz, nie odmawiaj sobie tego! Od tego się nie tyje. Liczy się tylko i wyłącznie suma kalorii więc musisz wszystko dokładnie liczyć i trzymać deficyt. Sama chudłam jedząc pizzę i czekolady i ludzie się dziwili jak to możliwe, przecież pizza i czekolada tuczy. No nie, to tak nie działa. Żaden posiłek nie tuczy. Jedząc 10kg dziennie najzdrowszych sałatek - przytyjemy, bo przekroczymy zero kaloryczne.



Dlatego pamiętaj - twoja dieta to nie może być coś o czym myślisz jak o karze "wytrzymam 3 miesiące, schudne 9 kg a potem sobie odbije". No nie, na myśl o diecie powinnaś czuć radość i dobre samopoczucie, a nie czuć się jakby to była kara. Dlatego włączaj do diety wszystko co lubisz - pizzę, piwo, wino, słodycze, cokolwiek. Jeżeli twoje kalorie na deficycie wynoszą 2000 i zjadłaś powiedzmy czekoladę 500kcal to pozostałe 1500 staraj się uzupełnić ze zdrowego jedzenia. Ryze, kasze, makarony i mnóstwo warzyw + jakieś źródło białka i zdrowych tłuszczy. W ten sposób twoja dieta nie będzie idealna ale bedzisz w stanie wytrzymać na niej nawet rok bo będzie ci sprawiać przyjemność.



Natomiast jak będziesz mieć idealną dietę 100% czyste i zdrowe jedzenie to wymiekniesz po miesięcu. Nie katuj się, niech dieta sprawi ci radość.
dominika152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 13:19   #15
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

[/COLOR][1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88535012]ja przytyłam 30 kg przez niewyrównaną niedoczynność, więc wiesz...[/QUOTE]

Ale to przez leki czy własnie zaniedbanie choroby?

Edytowane przez niusaczek
Czas edycji: 2021-02-24 o 13:19 Powód: nie umiem cytowanie
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:11   #16
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88535012]ja przytyłam 30 kg przez niewyrównaną niedoczynność, więc wiesz...[/QUOTE]A jesteś pewna, że nie miałaś żadnej nadwyżki kalorycznej?
Często ludzie nie liczą kalorii i wszystko zrzucają na tarczycę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

[/COLOR]

Ale to przez leki czy własnie zaniedbanie choroby?
Od Euthyroxu nie jesteś w stanie przytyć. To mit i to skrajnie głupi mit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:22   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
(...)
Od Euthyroxu nie jesteś w stanie przytyć. To mit i to skrajnie głupi mit.
Może zależy od organizmu, ale przychylam się do tego, że aby utyć bardzo dużo kilogramów to jednak raczej trzeba czegoś więcej, niż zły wpływ leku. Ten ww. biorę od kilku miesięcy i nie obserwuję wpływu na wagę. A jestem w ciąży i mogłabym sobie pozwolić na tycie w mniej kontrolowanym tempie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:40   #18
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może zależy od organizmu, ale przychylam się do tego, że aby utyć bardzo dużo kilogramów to jednak raczej trzeba czegoś więcej, niż zły wpływ leku. Ten ww. biorę od kilku miesięcy i nie obserwuję wpływu na wagę. A jestem w ciąży i mogłabym sobie pozwolić na tycie w mniej kontrolowanym tempie.
Nie, nie, nie o to mi chodziło, czy bardzo dużo, czy zależy od organizmu, czy czegoś więcej trzeba.
To nie ma znaczenia.
Euthyrox nie może mieć negatywnego wpływu na metabolizm, bo uzupełnia brakujące hormony tarczycy, przez co wręcz ten metabolizm przyśpiesza. Nie zawiera też żadnych kalorii. Jak można byłoby tyć od Euthyroxu? Nie ma tego nawet w ulotce w skutkach ubocznych. Ludzie tworzą mity, żeby... coś usprawiedliwić? Nie wiem, ale to na pewno nie Euthyroxu wina.

Leczę niedoczynność od wielu lat. Czy może raczej uzupełniam hormony, bo nie da się tego wyleczyć, mam też prostą niedoczynność (nie zmieniamy dawek, nie pogłębia się jak np.przy Hashimoto). Na punkcie wagi i sylwetki mam fisia, więc przerobiłam ten temat z endokrynologiem bardzo dokładnie. Chłop obśmiewa te mity, podobnie tycie po tabletkach anty (specjalizuje się też w leczeniu otyłości). To akurat nadwyżka kaloryczna robi swoje, a nie leki hormonalne, które mają na celu doprowadzenie organizmu do właściwego stanu.

Zerknęłam na ulotkę Euthyroxu. Możliwe działania niepożądane: ZMNIEJSZENIE masy ciała. Ni słowa o zwiększeniu.
A znam osoby, które "heja kolejna czekoladka", a potem: "to te leki na tarczycę!!!". Cóż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:42   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie o to mi chodziło, czy bardzo dużo, czy zależy od organizmu, czy czegoś więcej trzeba.
To nie ma znaczenia.
Euthyrox nie może mieć negatywnego wpływu na metabolizm, bo uzupełnia brakujące hormony tarczycy, przez co wręcz ten metabolizm przyśpiesza. Nie zawiera też żadnych kalorii. Jak można byłoby tyć od Euthyroxu? Nie ma tego nawet w ulotce w skutkach ubocznych. Ludzie tworzą mity, żeby... coś usprawiedliwić? Nie wiem, ale to na pewno nie Euthyroxu wina.

Leczę niedoczynność od wielu lat. Czy może raczej uzupełniam hormony, bo nie da się tego wyleczyć, mam też prostą niedoczynność (nie zmieniamy dawek, nie pogłębia się jak np.przy Hashimoto). Na punkcie wagi i sylwetki mam fisia, więc przerobiłam ten temat z endokrynologiem bardzo dokładnie. Chłop obśmiewa te mity, podobnie tycie po tabletkach anty (specjalizuje się też w leczeniu otyłości). To akurat nadwyżka kaloryczna robi swoje, a nie leki hormonalne, które mają na celu doprowadzenie organizmu do właściwego stanu.

Zerknęłam na ulotkę Euthyroxu. Możliwe działania niepożądane: ZMNIEJSZENIE masy ciała. Ni słowa o zwiększeniu.
A znam osoby, które "heja kolejna czekoladka", a potem: "to te leki na tarczycę!!!". Cóż...
Teraz rozumiem w pełni.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 22:04   #20
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że nie miałaś żadnej nadwyżki kalorycznej?
Często ludzie nie liczą kalorii i wszystko zrzucają na tarczycę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Od Euthyroxu nie jesteś w stanie przytyć. To mit i to skrajnie głupi mit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie, nie miałam nadwyżki kalorycznej. czy ja gdzieś napisałam, że przytyłam od euthyroxu?


Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie o to mi chodziło, czy bardzo dużo, czy zależy od organizmu, czy czegoś więcej trzeba.
To nie ma znaczenia.
Euthyrox nie może mieć negatywnego wpływu na metabolizm, bo uzupełnia brakujące hormony tarczycy, przez co wręcz ten metabolizm przyśpiesza. Nie zawiera też żadnych kalorii. Jak można byłoby tyć od Euthyroxu? Nie ma tego nawet w ulotce w skutkach ubocznych. Ludzie tworzą mity, żeby... coś usprawiedliwić? Nie wiem, ale to na pewno nie Euthyroxu wina.

Leczę niedoczynność od wielu lat. Czy może raczej uzupełniam hormony, bo nie da się tego wyleczyć, mam też prostą niedoczynność (nie zmieniamy dawek, nie pogłębia się jak np.przy Hashimoto). Na punkcie wagi i sylwetki mam fisia, więc przerobiłam ten temat z endokrynologiem bardzo dokładnie. Chłop obśmiewa te mity, podobnie tycie po tabletkach anty (specjalizuje się też w leczeniu otyłości). To akurat nadwyżka kaloryczna robi swoje, a nie leki hormonalne, które mają na celu doprowadzenie organizmu do właściwego stanu.

Zerknęłam na ulotkę Euthyroxu. Możliwe działania niepożądane: ZMNIEJSZENIE masy ciała. Ni słowa o zwiększeniu.
A znam osoby, które "heja kolejna czekoladka", a potem: "to te leki na tarczycę!!!". Cóż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ale po co dorabiasz sobie jakieś niestworzone historie o tyciu? przytyłam, bo miałam zbyt małą dawkę, a że przegapiłam wizytę u endokrynologa, a na następną jakoś mi było nie po drodze to stało się jak się stało i przybyło mi 30 kg w 2 lata. Odkąd się opamiętałam i zrobiłam w końcu badania wyszło bardzo wysokie TSH, miałam 1/3 dawki euthyroxu za mało w stosunku do mojej wagi i stąd było najpierw powolne, a potem coraz szybsze systematyczne tycie. odkąd mam wyrównany poziom hormonu nie utyłam ani kilograma. niestety też nie schudłam, to muszę załatwić aktywnością fizyczną, bo z jedzenia nie mam sobie czego ująć.

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2021-02-24 o 22:06
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 22:16   #21
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88536832]nie, nie miałam nadwyżki kalorycznej. czy ja gdzieś napisałam, że przytyłam od euthyroxu?





ale po co dorabiasz sobie jakieś niestworzone historie o tyciu? przytyłam, bo miałam zbyt małą dawkę, a że przegapiłam wizytę u endokrynologa, a na następną jakoś mi było nie po drodze to stało się jak się stało i przybyło mi 30 kg w 2 lata. Odkąd się opamiętałam i zrobiłam w końcu badania wyszło bardzo wysokie TSH, miałam 1/3 dawki euthyroxu za mało w stosunku do mojej wagi i stąd było najpierw powolne, a potem coraz szybsze systematyczne tycie. odkąd mam wyrównany poziom hormonu nie utyłam ani kilograma. niestety też nie schudłam, to muszę załatwić aktywnością fizyczną, bo z jedzenia nie mam sobie czego ująć.[/QUOTE]Wyluzuj, bo to nie było skierowane do Ciebie, a do dwóch innych osób. Do Ciebie skierowane było tylko pytanie o nadwyżkę kaloryczną i totalnie nic więcej. Nie jesteś tu sama, cytowałam ich wypowiedzi i do nich się odniosłam. Niepotrzebny bulwers.


A co do tego, co napisałaś - zaniedbanie leczenia i zdrowia, no i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 22:26   #22
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość

A co do tego, co napisałaś - zaniedbanie leczenia i zdrowia, no i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No shit Sherlock!
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 22:48   #23
rurq
Rozeznanie
 
Avatar rurq
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Zdolny
Wiadomości: 644
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może zależy od organizmu, ale przychylam się do tego, że aby utyć bardzo dużo kilogramów to jednak raczej trzeba czegoś więcej, niż zły wpływ leku. Ten ww. biorę od kilku miesięcy i nie obserwuję wpływu na wagę. A jestem w ciąży i mogłabym sobie pozwolić na tycie w mniej kontrolowanym tempie.
(Offtop totalny, ale proszę nie bić i nie banować ) Gratulacje, Ellen, wszystkiego dobrego!
rurq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 23:06   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez rurq Pokaż wiadomość
(Offtop totalny, ale proszę nie bić i nie banować ) Gratulacje, Ellen, wszystkiego dobrego!
(Dziękuję, ale jeżeli nadal będzie mnie tak kopał we wszystkie narządy, to niebawem będzie "oddam w dobre ręce" )
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 23:46   #25
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
(Dziękuję, ale jeżeli nadal będzie mnie tak kopał we wszystkie narządy, to niebawem będzie "oddam w dobre ręce" )
Swoją drogą kobiety w ciąży chyba często biorą Euthyrox, a potem już nie.
Mam rację?
Czy całe życie już będziesz miała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 23:59   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez kobitapracujaca Pokaż wiadomość
Swoją drogą kobiety w ciąży chyba często biorą Euthyrox, a potem już nie.
Mam rację?
Czy całe życie już będziesz miała?
Endokrynolog mi tłumaczyła, że mają teraz dosyć wyśrubowane normy dla ciężarnych. Kilka lat wstecz i stan mojej tarczycy nie wzbudzałby żadnych wątpliwości, ale jako, że zmienili nieco widełki plus mój wiek, to się łapię i muszę lek brać w okresie ciąży. Samą tarczycę mam zdrową. Po porodzie zapewne będę mogła to odstawić. Wyniki mam spoko. Kazali, to biorę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 00:35   #27
kobitapracujaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 29
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Endokrynolog mi tłumaczyła, że mają teraz dosyć wyśrubowane normy dla ciężarnych. Kilka lat wstecz i stan mojej tarczycy nie wzbudzałby żadnych wątpliwości, ale jako, że zmienili nieco widełki plus mój wiek, to się łapię i muszę lek brać w okresie ciąży. Samą tarczycę mam zdrową. Po porodzie zapewne będę mogła to odstawić. Wyniki mam spoko. Kazali, to biorę.
Rozumiem
W ogóle chyba teraz mają bardziej wyśrubowane normy, bo w zakresie normy wysyłanym przez laboratorium na wydruku wyników norma jest szersza, natomiast mi endokrynolog mówił, że lepiej zbijać do dolnej granicy.
Mój tato też na problemy z tarczycą, ale normy dla facetów są inne niż dla babek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kobitapracujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 09:18   #28
Daasjaaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Dziewczyny kochane. Nie podjadam jak coś, uwielbiam swoją "dietę" robię dużo pysznych rzeczy, fit pizza, fit kebaby,fit desery

Od 6 lat wiem jak jesc i co mój organizm tokerujee dobrze a co nie. Mam deficyt tak jak zawsze gdy robię redukcję. Oprócz tego rowerek i 15 tys kroków dziennie. 3 litry wody plus pokrzywa... Chyba faktycznie pójdę zrobić badania bo nigdy tak nie miałam jak teraz ;(
Daasjaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 10:28   #29
krycha_krycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 112
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Przy IO nie tyje się z powietrza. Ba, sam mechanizm działania tej choroby może sprzyjać chudnięciu! (https://www.damianparol.com/czy-insu...a-odchudzanie/) IO w ogromnej większości dotyka osoby otyłe, bo bierze się z otyłości jako pierwsze stadium zbliżającej się cukrzycy. Mnóstwo otyłych kobiet "nie chudnie mimo deficytu" i idzie się badać, dowiaduje się o IO (którego dorobiła się przez otyłość) i nagle olśnienie, że to nie ciasteczka, to IO!

A obrzęki to wiecie, laski normalnie tyją, a wkręcają sobie, że to woda.

I co niby wskazuje na kłopoty z tarczycą? To, że ma gorsze samopoczucie PO STRACIE PRACY? Badania zawsze warto zrobić, ale wkręcanie jej, że na pewno choroba, jest głupie i naiwne.
krycha_krycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 11:10   #30
rurq
Rozeznanie
 
Avatar rurq
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Zdolny
Wiadomości: 644
Dot.: Zbrzydłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Daasjaaa7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane. Nie podjadam jak coś, uwielbiam swoją "dietę" robię dużo pysznych rzeczy, fit pizza, fit kebaby,fit desery

Od 6 lat wiem jak jesc i co mój organizm tokerujee dobrze a co nie. Mam deficyt tak jak zawsze gdy robię redukcję. Oprócz tego rowerek i 15 tys kroków dziennie. 3 litry wody plus pokrzywa... Chyba faktycznie pójdę zrobić badania bo nigdy tak nie miałam jak teraz ;(
Ale to, żę coś jest fit nie oznacza, że nie tuczy Z moich doświadczeń fit desery zwykle są równie kaloryczne jak zwykle tylko np. są to kalorie z daktyli a nie białego cukru. Jak przekraczasz zapotrzebowanie kaloryczne to tyjesz i organizmu niestety nie obchodzi czy jadłaś fit czy nie-fit.
rurq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-27 00:55:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.