Problemy pierwszego świata + ot, część 3. - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-10, 17:59   #2311
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mnie też mało które słodycze smakują, z tej słodyczy aż pali mnie przełyk często, podejrzewam, że to przez te syropy wszystkie :/ Im jestem starsza, tym jem coraz mniej słodyczy. Dziś zjadłam Pawełka, a z miesiąc temu Knoppersa kokosowego (dobry).
zazdroszczę, ja nie jestem wybredna w kwestii słodyczy im bardziej słodkie tym lepiej (ostatnio odkryłam Milkę z kremem migdałowym ).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 19:30   #2312
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Ja nie przepadam za wafelkami, bo oblepiają zęby.
Ostatnio przez te upały miałam ochotę na lody i wzięłam sobie jabłkowe, mój ulubiony smak. Niestety są sprzedawane w wafelku, co już jest mniej ulubioną częścią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 22:06   #2313
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

A też macie "fazy" na dane słodycze?

Nie oznacza to, że jem jeden rodzaj i innych nie tknę (niestety, tknę), ale jak mam coś kupić, to kupuję raczej jeden i ten sam rodzaj/tę samą firmę. 3bity (kiedyś Trio, kiedy to było, łopanie), Grześki, Kinder czekoladki itp. Wszystko u mnie przychodzi falami.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 22:11   #2314
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Ja ze słodyczy lubię tylko lody. Czyli słodycze na zimno Koniecznie bez żadnych wafelków.
Od czekolady mnie mdli i nie wiem jak można zjeść jej dużo. Chipsów mogę zjeść paczkę, ale czekolady jeden kawałeczek to max.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 23:02   #2315
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
A też macie "fazy" na dane słodycze?

Nie oznacza to, że jem jeden rodzaj i innych nie tknę (niestety, tknę), ale jak mam coś kupić, to kupuję raczej jeden i ten sam rodzaj/tę samą firmę. 3bity (kiedyś Trio, kiedy to było, łopanie), Grześki, Kinder czekoladki itp. Wszystko u mnie przychodzi falami.
Czasem tak mam. Czesto mam faze a to np na Bounty, czasem tez na takiego batonika orzechowego z Lidla (sa przy kasach nie pamietam nazwy) tani a dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja ze słodyczy lubię tylko lody. Czyli słodycze na zimno Koniecznie bez żadnych wafelków.
Od czekolady mnie mdli i nie wiem jak można zjeść jej dużo. Chipsów mogę zjeść paczkę, ale czekolady jeden kawałeczek to max.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja lubie slodycze. Troche mnie to gubi musze ograniczyc. Lody tez lubie najbardziej lubie te lody w galkach naturalne mam kolo siebie i czuc roznice w smaku te lody to nie sam cukier tylko czuc wyrazisty smak. Moje ulubione smaki to smietankowy, slony karmel, maslo orzechowe.
Czekolade bardzo lubie moge jesc jak batona Bardzo lubie np Milka lu z herbatnikiem.
Czipsy lubie ale to musze miec dzien na nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 02:39   #2316
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mnie też mało które słodycze smakują, z tej słodyczy aż pali mnie przełyk często, podejrzewam, że to przez te syropy wszystkie :/ Im jestem starsza, tym jem coraz mniej słodyczy. Dziś zjadłam Pawełka, a z miesiąc temu Knoppersa kokosowego (dobry).
Z kokosowych slodyczy troche rozczarowalo mnie kokosowe Kinder Bueno, myslalam, ze bedzie bardziej kokosowe. I tak jest dobre, ale zdecydowanie wole jednak wersje klasyczna w mlecznej czekoladzie.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
A też macie "fazy" na dane słodycze?

Nie oznacza to, że jem jeden rodzaj i innych nie tknę (niestety, tknę), ale jak mam coś kupić, to kupuję raczej jeden i ten sam rodzaj/tę samą firmę. 3bity (kiedyś Trio, kiedy to było, łopanie), Grześki, Kinder czekoladki itp. Wszystko u mnie przychodzi falami.
Mam takie fazy. Na koniec podstawowki, jak 3bit jeszcze nazywal sie Trio (w okolicach 1999-2000 roku jakos chyba) to mialam na niego taka faze, ze potrafilam i 5-6 batonikow dziennie zjesc. Od tamtej pory nawet nie moglam na nie patrzec Poza tym zadnego innego produktu sobie az tak nie obrzydzilam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 05:13   #2317
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Lody bardzo lubię, ale znowu - sporo jest za słodkich i z dziwnym posmakiem xD Hagen Dazs (?) "Strawberry cheesecake" - sam cukier. Lody czekoladowe Wedla - sam cukier i dziwny posmak, sorbety Grycan - też mogliby je trochę mniej słodzić, itp., itd.

Nie ma mi czego zazdrościć, nadrabiam - fast foodami (Halloumi Burger z KFC albo Jalapeno Burger z McDonald's , ale też lepsiejsze sieciówki typu Pasibus czy Bobby Burger), pizza, hot dogi, zapiekanki, tosty, dużo masła, sera żółtego, jajek, majonezu - niszczę się od przeciwnej strony po prostu
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-11, 05:17   #2318
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

3bit i Kinder Bueno lubię, tak samo Bounty, Mars, Milkyway... Snickersy średnio, Grześki są ble. O, jeszcze Twix jest spoko.

---------- Dopisano o 05:17 ---------- Poprzedni post napisano o 05:16 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
zazdroszczę, ja nie jestem wybredna w kwestii słodyczy im bardziej słodkie tym lepiej (ostatnio odkryłam Milkę z kremem migdałowym ).
Gdzie można taką dostać? Nie widziałam nigdzie.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 05:49   #2319
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Spróbować zawsze warto, ale ja byłam nimi rozczarowana. Już wolę na przykład czekoladki merci. Dawno nie jadłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Praliny Lindt są stanowczo przereklamowane. Ale bomboniery mają spoko.

Heh, ja jako dziecko uwielbiałm mrożone torty Coppenrath&Wiese ale później chyba jakoś zniknęły. Muszę tu poszukać. I uwielbiam kule Mozarta. I praliny od Sowy. I kostki opiumowe i kawowy tort hiszpański od Sowy.

Kurczę, jak będę w Polsce i wpadnę do Sowy...
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 07:27   #2320
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
3bit i Kinder Bueno lubię, tak samo Bounty, Mars, Milkyway... Snickersy średnio, Grześki są ble. O, jeszcze Twix jest spoko.

---------- Dopisano o 05:17 ---------- Poprzedni post napisano o 05:16 ----------

Gdzie można taką dostać? Nie widziałam nigdzie.
Ja z batonów tylko Kinder Bueno i Pawełek toffi. Twix jeszcze ujdzie, ale reszta mi nie smakuje.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Praliny Lindt są stanowczo przereklamowane. Ale bomboniery mają spoko.

Heh, ja jako dziecko uwielbiałm mrożone torty Coppenrath&Wiese ale później chyba jakoś zniknęły. Muszę tu poszukać. I uwielbiam kule Mozarta. I praliny od Sowy. I kostki opiumowe i kawowy tort hiszpański od Sowy.

Kurczę, jak będę w Polsce i wpadnę do Sowy...
A ja uwielbiam ręcznie robione praliny Wedla. Jak pracowałam w Pijani Czekolady, to zajadałam się pistacjowymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 07:30   #2321
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Mój problem pierwszego świata jest taki, że kocham słodycze a nie mogę ich jeść. Najgorsze, że już na stałe powinnam je mocno ograniczyć a najlepiej zrezygbować zupełnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-11, 07:43   #2322
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Mój problem pierwszego świata jest taki, że kocham słodycze a nie mogę ich jeść. Najgorsze, że już na stałe powinnam je mocno ograniczyć a najlepiej zrezygbować zupełnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie wyszedł lekko podwyższony cholesterol, na razie lekarka nie kazała niczego robić, ale wiem, że powinnam przystopować z tłustym i słonym, ale nie potrafię. Rozumiem co czujesz. Do tego mam tak, że jakimiś owsiankami się nie najadam i potem podjadam cały dzień, a jak zjem na śniadanie omlet, jajecznicę czy kanapki z serem, to mam spokój i w ogóle inna rozmowa. Masło to życie.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 07:53   #2323
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Lody bardzo lubię, ale znowu - sporo jest za słodkich i z dziwnym posmakiem xD Hagen Dazs (?) "Strawberry cheesecake" - sam cukier. Lody czekoladowe Wedla - sam cukier i dziwny posmak, sorbety Grycan - też mogliby je trochę mniej słodzić, itp., itd.

Nie ma mi czego zazdrościć, nadrabiam - fast foodami (Halloumi Burger z KFC albo Jalapeno Burger z McDonald's , ale też lepsiejsze sieciówki typu Pasibus czy Bobby Burger), pizza, hot dogi, zapiekanki, tosty, dużo masła, sera żółtego, jajek, majonezu - niszczę się od przeciwnej strony po prostu
Tesknie za polskim KFC
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:17   #2324
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Ja z Kindera lubię prawie wszystko: Kinder czekoladę, Kinder Bueno, wszystkie Mleczne Kanapki. Poza tym z batonów ulubiony to Milky Way. Lubię też te z Dobrej Kalorii, ale nie wszystkie i raczej w kategorii szybkiej przekąski na wynos albo w góry niż zaspokojenia chęci na słodycze. Czekolady mało które mi smakują, bo obecnie lubię mleczne, ale nieprzesłodzone, a o takie połączenie trudno.

Z rozczarowań pamiętam, że kiedyś był szał na gwiazdki z Milky Way - niedawno ich spróbowałam i albo kiedyś ludzie byli mało wybredni, albo ktoś je koszmarnie zepsuł. Ptasie Mleczko też jest już niedobre.

Za to nie na ogół smakują mi fast foody, McDonalds to taka opcja awaryjna w podróży - no chyba że ich shaki i lody. KFC bardziej, ale też tylko gdzieś w drodze.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:18   #2325
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tesknie za polskim KFC
Co jest nie tak z australijskim? O ile jest. Nie jestem wielką fanką, ale Halloumi Burger jest mniam, lubię też tortillę z plackiem ziemniaczanym i szejka masło orzechowe (moje klasyczne zamówienie, to Halloumi Burger Menu i szejk), resztę średnio. Dużą zaletą polskiego KFC jest szybki dowóz (ok. pół godziny) i darmowa dostawa. Na McDonalda trzeba czekać dłużej i jeszcze 9.90 PLN zapłacić za dowóz. Jednak w Maczku mi więcej rzeczy smakuje.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:20   #2326
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88060138]Ja z Kindera lubię prawie wszystko: Kinder czekoladę, Kinder Bueno, wszystkie Mleczne Kanapki. Poza tym z batonów ulubiony to Milky Way. Lubię też te z Dobrej Kalorii, ale nie wszystkie i raczej w kategorii szybkiej przekąski na wynos albo w góry niż zaspokojenia chęci na słodycze. Czekolady mało które mi smakują, bo obecnie lubię mleczne, ale nieprzesłodzone, a o takie połączenie trudno.

Z rozczarowań pamiętam, że kiedyś był szał na gwiazdki z Milky Way - niedawno ich spróbowałam i albo kiedyś ludzie byli mało wybredni, albo ktoś je koszmarnie zepsuł. Ptasie Mleczko też jest już niedobre.

Za to nie na ogół smakują mi fast foody, McDonalds to taka opcja awaryjna w podróży - no chyba że ich shaki i lody. KFC bardziej, ale też tylko gdzieś w drodze.[/QUOTE]To mi z Kindera smakuje tylko Bueno. Reszta to margaryna z cukrem, bardzo wszystko zepsuli, a najgorsza jest Kinder czekolada.
Porzeczkowa Dobra Kaloria jest pyszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2020-08-11 o 08:21
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:22   #2327
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88060138]Ja z Kindera lubię prawie wszystko: Kinder czekoladę, Kinder Bueno, wszystkie Mleczne Kanapki. Poza tym z batonów ulubiony to Milky Way. Lubię też te z Dobrej Kalorii, ale nie wszystkie i raczej w kategorii szybkiej przekąski na wynos albo w góry niż zaspokojenia chęci na słodycze. Czekolady mało które mi smakują, bo obecnie lubię mleczne, ale nieprzesłodzone, a o takie połączenie trudno.

Z rozczarowań pamiętam, że kiedyś był szał na gwiazdki z Milky Way - niedawno ich spróbowałam i albo kiedyś ludzie byli mało wybredni, albo ktoś je koszmarnie zepsuł. Ptasie Mleczko też jest już niedobre.

Za to nie na ogół smakują mi fast foody, McDonalds to taka opcja awaryjna w podróży - no chyba że ich shaki i lody. KFC bardziej, ale też tylko gdzieś w drodze.[/QUOTE]Oj tak te gwiazdki Milky Way chyba smakowaly inaczej w dziecinstwie (no albo nam sie wydaje ale chyba nie). Brakuje mi tego smaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:35   #2328
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Co jest nie tak z australijskim?
Obrzydliwe frytki przede wszystkim, duuuzo gorsze od polskich. Grubsze, miekkie i obtoczone w soli o smaku kurczaka, no naprawde obrzydliwe, inaczej nie umiem tego nazwac.
Nie ma w ofercie pocketa, ktorego zawsze kupowalam w Polsce.
Wiekszosc kanapek ma w srodku tradycyjnego kurczaka, a nie pikantnego.

Burger King (ktory tutaj nazywa sie Hungry Jacks) tez jest duzo gorszy, niz gdziekolwiek w Europie czy w UK. Kiepsko smakujace mieso i naprawde niedobre frytki.

W Polsce nie znosilam Maka, a tutaj naprawde jest ok, wole ich kawe od tej ze Starbucksa i lubie sobie na szybki lunch wziac wrapa z frytkami albo shake'a na szybko jak mi sie zachce czegos slodkiego.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 09:04   #2329
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
A też macie "fazy" na dane słodycze?

Nie oznacza to, że jem jeden rodzaj i innych nie tknę (niestety, tknę), ale jak mam coś kupić, to kupuję raczej jeden i ten sam rodzaj/tę samą firmę. 3bity (kiedyś Trio, kiedy to było, łopanie), Grześki, Kinder czekoladki itp. Wszystko u mnie przychodzi falami.
Tak. Wcześniej Grześki, teraz Magnum ruby rose
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-11, 09:36   #2330
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
A też macie "fazy" na dane słodycze?

Nie oznacza to, że jem jeden rodzaj i innych nie tknę (niestety, tknę), ale jak mam coś kupić, to kupuję raczej jeden i ten sam rodzaj/tę samą firmę. 3bity (kiedyś Trio, kiedy to było, łopanie), Grześki, Kinder czekoladki itp. Wszystko u mnie przychodzi falami.
Mam fazy w takim sensie, ze miesiacami nie jem slodyczy, az nagle cos tam sobie skubne i ochota wraca. Lubilam praliny Lindl, zwykle dostaje mix roznych smakow i pierwsza znikala biala czekolada, potem orzechowe, potem od biedy te czerwone i gorzka czekolada zostaje dla gosci. Wafelki, ciastka w ogole mnie interesuja, lubie tylko czekolade tzn tluszcz z cukrem, bo te slodycze kolo czekolady nie staly.

Latem nie mam w ogole ochoty na slodkie. Teraz moimi slodyczami sa swieze jezyny z lyzka miodu.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 12:53   #2331
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

mój ppś,mam dziś wizytę u ginekologa i nie wiem czy poradzę sobie z moją znajomością języka niemieckiego
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 13:48   #2332
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
mój ppś,mam dziś wizytę u ginekologa i nie wiem czy poradzę sobie z moją znajomością języka niemieckiego

Nie miałaś możliwości poproszenia o tłumacza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 14:26   #2333
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Praliny Lindt są stanowczo przereklamowane. Ale bomboniery mają spoko.

Heh, ja jako dziecko uwielbiałm mrożone torty Coppenrath&Wiese ale później chyba jakoś zniknęły. Muszę tu poszukać. I uwielbiam kule Mozarta. I praliny od Sowy. I kostki opiumowe i kawowy tort hiszpański od Sowy.

Kurczę, jak będę w Polsce i wpadnę do Sowy...
Jeszcze kilka lat temu był duży wybór w Kauflandzie. Wydaje mi się że ostatnio też widziałam ale może ze 2 rodzaje. Pewnie za drogie dla typowego Polaka (paczka 30-40zl)...
Ale ty jesteś za granicą, masz u siebie kaufka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Oczywiście chodziło o te torty z CoppenrathWiese

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2020-08-11 o 14:37
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 16:55   #2334
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mnie wyszedł lekko podwyższony cholesterol, na razie lekarka nie kazała niczego robić, ale wiem, że powinnam przystopować z tłustym i słonym, ale nie potrafię. Rozumiem co czujesz. Do tego mam tak, że jakimiś owsiankami się nie najadam i potem podjadam cały dzień, a jak zjem na śniadanie omlet, jajecznicę czy kanapki z serem, to mam spokój i w ogóle inna rozmowa. Masło to życie.

Widzisz, to ja mam podobnie tylko, że z cukrem. Mam już insulinooporność i stan przedcukrzycowy, więc od 1 lipca nie jem słodyczy i fast foodów, i trzymam się rozpiski od dietetyczki, bo czuję, że dłużej nie mogę już ignorować swojego zdrowia. I dieta jest smaczna i różnorodna, i nawet nie odczuwam jakoś bardzo braku słodyczy, ale jak sobie pomyślę, że dla własnego dobra powinnam już nie jeść żadnych kinderków, milk, magnumów itd, to mi smutno. Chodzi mi o to, żeby przestawić myślenie i zaakceptować, że ten nowy sposób odżywiania powinien zostać ze mną na stałe. Do fast foodów mnie nie ciągnie, ale rozumiem, że trudno Ci je ograniczyć.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 20:03   #2335
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Gdzie można taką dostać? Nie widziałam nigdzie.
kupiłam w zwykłym spożywczaku, żadna sieciówka
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 21:02   #2336
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Widzisz, to ja mam podobnie tylko, że z cukrem. Mam już insulinooporność i stan przedcukrzycowy, więc od 1 lipca nie jem słodyczy i fast foodów, i trzymam się rozpiski od dietetyczki, bo czuję, że dłużej nie mogę już ignorować swojego zdrowia. I dieta jest smaczna i różnorodna, i nawet nie odczuwam jakoś bardzo braku słodyczy, ale jak sobie pomyślę, że dla własnego dobra powinnam już nie jeść żadnych kinderków, milk, magnumów itd, to mi smutno. Chodzi mi o to, żeby przestawić myślenie i zaakceptować, że ten nowy sposób odżywiania powinien zostać ze mną na stałe. Do fast foodów mnie nie ciągnie, ale rozumiem, że trudno Ci je ograniczyć.
Mam ten sam problem.
Tęsknię za czekoladą i cukierkami kasztankami
Fast foodów nie jadałam ( jak byłam dzieckiem nie było w Polsce, a potem było poza moim zasięgiem finansowym, a od 15 lat nie mogę tego jeść ).
Za słodycz robi mi cynamon i owoce ( w umiarze ) w daniach typu tikka masala, którę robię sama od podstaw.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 00:20   #2337
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Nie lubie za bardzo slodyczy sklepowych. Od biedy zjem. Ale moje kubki smakowe zaspokajaja najbardziej takie rzeczy, ktore zawieraja bita smietane + owoce, np. z miekkim biszkoptem. Niestety, bita smietana jest na wage zlota, najczesciej sa jakies kremy. Bylam jakis czas temu w Polsce i tez wiele cukierni sie zepsulo wlasnie tym, ze wszedzie byly jakies kremy z margaryna.

A te torty coppenrath & wiese tez czasem kupuje, najsmaczniejszy jest marcepanowy, 10 euro za duzy tort, 5 euro za mniejszy, zazwyczaj kupuje na urodziny, bo w cukierni na tort urodzinowy spiewaja sobie jakies 60 euro.

Ale wszelkie ''slone'' rzeczy, mcs, kfc, kebs itd. to zycie
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 06:34   #2338
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88062384]Nie lubie za bardzo slodyczy sklepowych. Od biedy zjem. Ale moje kubki smakowe zaspokajaja najbardziej takie rzeczy, ktore zawieraja bita smietane + owoce, np. z miekkim biszkoptem. Niestety, bita smietana jest na wage zlota, najczesciej sa jakies kremy. Bylam jakis czas temu w Polsce i tez wiele cukierni sie zepsulo wlasnie tym, ze wszedzie byly jakies kremy z margaryna.

A te torty coppenrath & wiese tez czasem kupuje, najsmaczniejszy jest marcepanowy, 10 euro za duzy tort, 5 euro za mniejszy, zazwyczaj kupuje na urodziny, bo w cukierni na tort urodzinowy spiewaja sobie jakies 60 euro.

Ale wszelkie ''slone'' rzeczy, mcs, kfc, kebs itd. to zycie [/QUOTE]Ja lubię taką śnieżkę z paczki do ubijania, ma zdecydowanie lepszy smak od bitej śmietany, którą można kupić w sprayu w supermarkecie. Niestety często jak się zamawia ciasto czy coś z bitą śmietaną to polewane jest właśnie tym drugim.
Inna sprawa, że dla mnie to już przesyt słodyczy, wolę samą śnieżkę z owocami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 08:04   #2339
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Kebsy się moim zadaniem pogorszyły, od lat nie jadłam dobrego kebaba :< Albo przesolone albo wręcz przeciwnie - bez smaku.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 09:27   #2340
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Nie miałaś możliwości poproszenia o tłumacza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zawsze mogłam poprosić jakąś koleżankę żeby ze mną poszła ale raz,że nie chce komuś zawracać gitary a dwa nie chce być życiowa sierotą ,która musi iść z tłumaczem tym bardziej,że to tylko wizyta kontrolna ,nic mi nie dolega.
Na dzień dzisiejszy cieszę się,że poszłam sama bo poszło gładko ,dogadaliśmy się może nie był to płynny ,czysty niemiecki ale i jak i lekarz zrozumieliśmy się bez większego problemu
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 17:43:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.