Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-28, 09:42   #1
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57

Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha


Hej,

Nie wiem czy to pytanie tutaj czy na dietetykę, ale spróbuję Może akurat ktoś miał podobny problem i coś doradzi.

Moim problemem jest brzuch. Nie jest jakiś duży, ale bardzo otłuszczony i niekształtny (miękkie, "lejne" fałdki). Mam taki zarówno teraz, po trzydziestce (ważę 74 kg przy 176cm) ale miałam TAKI SAM gdy jako licealistka ważyłam 10kg mniej przy tym samym wzroście. Po prostu tak jakby to jest mój typ brzucha.

Wszędzie czytam, że nie da się wyćwiczyć samego brzucha i trzeba schudnąć, ok, ale ja mam wagę w normie (fakt, że górna granica) a kiedyś BYŁAM bardzo szczupła (ważyłam 62-63kg przy 176) i ten brzuch dalej był taki sam.

Co "dziwniejsze" zmierzyłam się dzisiaj w talii i mam tylko 4cm więcej niż wtedy w liceum (piszę pamiętniki stąd dokładna informacja). Przytyłam 12kg i mam 4cm więcej w talii (!). Owszem, brzmi fajnie, ale to działa w obie strony - czyli jakbym teraz te 12 kg schudła nawet (a uważam, że to zły pomysł, bo tak jak mówię, jestem po 30 i moja obecna waga jest w normie) to pewnie straciłabym z tego brzucha 4cm czyli żaden cud.

Odżywiam się raczej zdrowo. Ćwiczę 3xtyg po 30 min (wiem, żaden hit, no ale nie jestem przyklejona do kanapy).

Czy z takim brzuszkiem można coś sensownego zrobić (poza pokochaniem :-P ) ??

Uprzedzam, że nie interesują mnie rady typu "schudnij do niedowagi".
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 15:15   #2
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 199
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

A probowalas hulahop?
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 19:50   #3
Plastikowy_Dinozaur
Raczkowanie
 
Avatar Plastikowy_Dinozaur
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 48
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Może masz bardzo słaby brzuch? Spróbuj ćwiczenia vacuum
Plastikowy_Dinozaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 14:30   #4
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 199
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Mega polecam mel b na brzuch + hula hop
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 15:16   #5
Sami1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 13
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Polecam april han na brzuch lub chloe.
Sami1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 10:09   #6
wolinska11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 3
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Cytat:
Napisane przez Alinka91 Pokaż wiadomość
Ja polecam tabatę na brzuch albo trening typowo na oponkę.
Nie ma czegoś takiego jak trening "na oponkę". Deficyt kaloryczny i odpowiednie ćwiczenia powodują że chudniemy równomiernie ze wszystkich partii ciała, jeżeli gdzieś masz więcej tłuszczu niż w innych partiach, to pewnie zrzucisz go później.
wolinska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 18:47   #7
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Raczej tak właśnie jest. Niektórzy twierdzą, że ćwiczenia interwałowe czyli HIIT atakują głównie właśnie tłuszcz brzuszny gdyż stymulują wzrost adrenaliny i noradrenaliny podobnie jak spalacze tłuszczu, ale jak dla mnie to lipa i nie ma to jak stare, ostatnimi czasy krytykowane poczciwe jednostajne kardio.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-12, 12:50   #8
AnitaSmiley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Ja zaczęłam ćwiczyć z Moniką Kołakowską oraz biegam. Po dwóch tygodniach było widać znaczne efekty. Dodatkowo korzystam z cateringu dietetycznego HappyDiet
AnitaSmiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 10:08   #9
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

A ja trzymam się z dala od jakichś cateringów i abonamentów, jeszcze by tego brakowało żebym miał za to płacić, gdy w internecie pełno darmowych cennych wskazówek tak co do diety jak i ćwiczeń.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 09:29   #10
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Cytat:
Napisane przez Alinka91 Pokaż wiadomość
No jest tego dużo, ale ja uważam, że jak już coś kupiłam to po pierwsze mam większą motywację, bo jednak te pieniądze wydałam, po drugie zawsze jest kontakt z osobą, która Cię zmotywuje, pomoże i doradzi. Ja jestem bardzo zadowolona
Niesamowity chwyt marketingowy, naprawdę. "Zamiast ćwiczyć na podstawie darmowych instruktaży, wybierz płatne gdyż jak wyżej". Nie kpię, naprawdę niesamowity.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 10:24   #11
AnitaSmiley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

To prawda, że w internecie można znaleźć pełno darmowych wskazówek co do diety. Problem jednak polega na tym, że jest tego mnóstwo i każda strona podaje czasami inne informacje. Dobre w cateringu dietetycznym i tzw. diecie pudełkowej jest to, że firma przygotowuje pod Ciebie indywidualny plan. Dodatkowo zaoszczędzasz sporo swojego czasu.
AnitaSmiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 06:32   #12
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Szczupłe jabłko, schudnąć z brzucha

Cytat:
Napisane przez AnitaSmiley Pokaż wiadomość
To prawda, że w internecie można znaleźć pełno darmowych wskazówek co do diety. Problem jednak polega na tym, że jest tego mnóstwo i każda strona podaje czasami inne informacje. Dobre w cateringu dietetycznym i tzw. diecie pudełkowej jest to, że firma przygotowuje pod Ciebie indywidualny plan. Dodatkowo zaoszczędzasz sporo swojego czasu.
Jak mawiał jeden starej daty instruktor na siłowni: Panowie, to nie jest apteka!"

Są pewne podstawy jak ujemny bilans kaloryczny i włączanie na redukcji treningu oporowego jak i zbilansowana dieta: jem białko, węglowodany, tłuszcze a gdy danego dnia zjem za dużo mięsa a za mało lub wcale ryb, to niewiele się zmieni. Poza tym, każdy organizm jest inny, trzeba się obserwować.

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------

Ograniczyłem podaż kalorii ale spadek wagi zatrzymał, się w pewnym momencie. Ująłem tłuszczów a dołożyłem białka. Nic nie pomogło. Wtedy pomyślałem, że to wina miodu. Ująłem miodu, dołożyłem tłuszczów. I znowu ruszyło. I jest satysfakcja, że sam na to wpadłem, bezpłatnie zamiast płacąc za ułożenie diety która nie wiadomo, czy byłaby skuteczna.
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-19 07:32:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.