Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 00:28   #121
syzygium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 39
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez Yolie Pokaż wiadomość
Witam, od tego roku planuję iść na medycynę we Wrocławiu. Wybieram tą uczelnię, ponieważ wymaga jedynie podstawowego poziomu matematyki (obawiam się, że z rozszerzonego nie pójdzie mi tak dobrze). Chciałabym jednak po roku przenieść się na uczelnię warszawską, gdzie rozszerzenie jest wymagane. Czy będzie to możliwe, czy potrzebne będą jakieś dodatkowe egzaminy? Pozdrawiam
Najlepiej sprawdzić w regulaminie uczelni, koleżanka przenosząc się z tego samego kierunku na 3 roku studiów brała udział w rekrutacji razem z reszta studentów a po przyjęciu została rozliczona z poprzednich lat i kontynuowała naukę (były też różnice programowe które musiała nadrabiać) w tym przypadku w obu miastach była rozszerzona matematyka. Polecam poszukać regulaminu co uczelnia to obyczaj
syzygium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:11   #122
virnaa
Przyczajenie
 
Avatar virnaa
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Exclamation Przeniesienie na inną uczelnię

Dziewczyny, wiem, że taki temat już się pojawił, ale ja mam troszeczkę inną sytuację. Otóż chciałabym się przenieść na inną uczelnię (ten sam kierunek, filologia), niestety wyszło tak, że mam poprawkę wrześniową z jednego przedmiotu. Wiem, o tym, że przeniesienie kosztuje wiele papierkowej roboty i nerwów, ale można. Jeśli chciałabym się przenieść na trzeci rok gdzie indziej, to czy jest taka możliwość gdy mam coś do zdania na macierzystej uczelni we wrześniu? Dziękuję za wszelką pomoc
virnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 14:59   #123
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Jeśli spełnisz wszystkie warunki, jakie stawia inna uczelnia w takich wypadkach, to powinno być ok, ale najlepiej zadzwoń do dziekanatu.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:15   #124
virnaa
Przyczajenie
 
Avatar virnaa
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Jeśli spełnisz wszystkie warunki, jakie stawia inna uczelnia w takich wypadkach, to powinno być ok, ale najlepiej zadzwoń do dziekanatu.
Dzięki za odpowiedź. W takim razie jest szansa przeniesienia się nawet jeśli miałaby się jeden warunek z uczelni macierzystej? Dokładnie chciałabym się przenieść na UJ...
virnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 00:37   #125
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Żeby przenieść się gdziekolwiek, musisz mieć wyczyszczoną sytuację na pierwszej uczelni, z tego, co wiem. Są jeszcze wymagania typu średnia (na ogół 4,0). Ale pewnych informacji udzieli Ci dziekanat albo regulamin UJ.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:31   #126
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez virnaa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. W takim razie jest szansa przeniesienia się nawet jeśli miałaby się jeden warunek z uczelni macierzystej? Dokładnie chciałabym się przenieść na UJ...
nie sądzę żeby się zgodzili na przeniesienie się studenta z warunkiem żadna uczelnia nie jest chyba tak głupia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:15   #127
Juzz
Przyczajenie
 
Avatar Juzz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 12
Zmiana uczelni w ciągu roku akademickiego.

Bardzo mi zależy aby zmienić uczelnię jeszcze w ciągu trwającego roku akademickiego. Jednak może się zdarzyć, że będę miała jeden niezaliczony przedmiot, a wiem, że w semestrze letnim na tej uczelni właśnie jest on obowiązkowy, więc jakby od razu bym go poprawiła Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy tak się w ogóle da zrobić? Ktoś coś wie na ten temat?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Dodam, że chodzi o zmianę Uniwersytetu Jagiellońskiego na Śląski z kilku ważnych przyczyn. Zanim napiszę podanie do p.Dziekan wolę się dopytać, może ktoś jest bardziej 'ogarnięty' w temacie.
__________________
'spin me round again and rub my eyes
this can't be happening'
Juzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 11:48   #128
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zmiana uczelni w ciągu roku akademickiego.

Marne szanse. Zazwyczaj regulamin umożliwia przeniesienie się dopiero po pierwszym roku, często z określona średnią.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 13:28   #129
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zmiana uczelni w ciągu roku akademickiego.

pomijając fakt, że najlepiej skontaktować się z uczelnią, na którą chcesz się przenieść... nie masz na to żadnych szans.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 14:40   #130
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Zmiana uczelni w ciągu roku akademickiego.

Ja też wątpię, że są jakieś szanse.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 14:22   #131
helloxheaven
Przyczajenie
 
Avatar helloxheaven
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć! Mam pytanie do osób które przenosiły się na inną uczelnię.
A mianowicie: w jaki sposób otrzymam decyzję potwierdzającą czy się przeniosłam na inna uczelnię czy nie, czy ktoś dzwoni do mnie z dziekanatu? Czy sama mam pójść do dziekanatu i sie zapytać czy decyzja już jest?
helloxheaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 17:48   #132
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helloxheaven Pokaż wiadomość
Cześć! Mam pytanie do osób które przenosiły się na inną uczelnię.
A mianowicie: w jaki sposób otrzymam decyzję potwierdzającą czy się przeniosłam na inna uczelnię czy nie, czy ktoś dzwoni do mnie z dziekanatu? Czy sama mam pójść do dziekanatu i sie zapytać czy decyzja już jest?
Powinni pisemną decyzję wysłać ale to pewnie zależy od uczelni. Czemu nie spytałaś jak składałaś podanie?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:57   #133
helloxheaven
Przyczajenie
 
Avatar helloxheaven
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Powinni pisemną decyzję wysłać ale to pewnie zależy od uczelni. Czemu nie spytałaś jak składałaś podanie?
Miałam się o to zapytać, ale trochę mi się oberwało od pani z dziekanatu, że tak póżno składam wniosek, ( chociaż dziekan kazał mi dopiero złożyć w ostatnim tyg lutego) więc mi to wyleciało z głowy :< Dziękuję Ci za odpowiedz, teraz czekam z niecierpliwością.
helloxheaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 07:09   #134
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helloxheaven Pokaż wiadomość
Miałam się o to zapytać, ale trochę mi się oberwało od pani z dziekanatu, że tak póżno składam wniosek, ( chociaż dziekan kazał mi dopiero złożyć w ostatnim tyg lutego) więc mi to wyleciało z głowy :< Dziękuję Ci za odpowiedz, teraz czekam z niecierpliwością.
Wiesz, w zasadzie to powinnaś się pytać obu uczelni a nie tylko jednego dziekana więc nic dziwnego, że w jednym im coś nie pasowało.
Poza tym, przypuszczam, że dziekan specjalnie tak Ci kazał, bo do końca semestru dostawał za Ciebie kasę z państwa
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 11:11   #135
helloxheaven
Przyczajenie
 
Avatar helloxheaven
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Wiesz, w zasadzie to powinnaś się pytać obu uczelni a nie tylko jednego dziekana więc nic dziwnego, że w jednym im coś nie pasowało.
Poza tym, przypuszczam, że dziekan specjalnie tak Ci kazał, bo do końca semestru dostawał za Ciebie kasę z państwa
Nie sprecyzowałam dokładnie, ja się pytałam dziekana na uczelni, na którą chcę się przenieść. I on powiedział, że sesja poprawkowa kończy się w ostatnim tygodniu lutego i on dopiero wtedy będzie wiedział, czy zwolniły się jakieś miejsca na moim kierunku,więc złożyłam podanie dopiero teraz.
helloxheaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:27   #136
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Studiuję, ale podchodzę do poprawy matury, bo chcę zmienić kierunek. Ewentualną rezygnację ze studiów chciałabym złożyć po otrzymaniu wyników matury (bo jeśli nie poprawię, to na nich zostanę). Teoretycznie miałabym wtedy kilka dni na rezygnację i złożenie na nowy kierunek, więc niby pasuje. Ale chcę się upewnić, czy oby "rezygnowanie" ze studiów wygląda tak samo, jak powiedzmy w liceach (przychodzę z podaniem, podpisuję trochę papierów i odbieram świadectwa etc, sprawa do załatwienia w jeden dzień), czy może jest to bardziej skomplikowane?

Jeśli jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji i ma jakieś ciekawe refleksje, to również zapraszam na priv

Zazwyczaj chodzę z takimi rozkminami do dziekanatu, ale tutaj byłoby to raczej nietaktowne
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:32   #137
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Składasz podanie do dziekana o skreślenie z listy studentów i już, raczej powinnaś załatwić to w jeden, dwa dni (jeśli np. będziesz musiała czekać na odebranie swoich wszystkich dokumentów). Dodam, że nie masz obowiązku robić tzw. obiegówki i niezgodne z prawem jest przetrzymywanie jakichkolwiek dokumentów studenta jeśli takiej obiegówki nie złożysz.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 17:09   #138
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Składasz podanie do dziekana o skreślenie z listy studentów i już, raczej powinnaś załatwić to w jeden, dwa dni (jeśli np. będziesz musiała czekać na odebranie swoich wszystkich dokumentów). Dodam, że nie masz obowiązku robić tzw. obiegówki i niezgodne z prawem jest przetrzymywanie jakichkolwiek dokumentów studenta jeśli takiej obiegówki nie złożysz.
Od kiedy obiegówki nie trzeba robić? Mogą trzymać dokumenty jak Ty trzymasz książkę czy materiały z uczelni a także sprzęt, który możesz pożyczyć. Chyba, że wolisz być oskarżona o kradzież, to tak, kłóć się z uczelnią, świetny pomysł.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 18:00   #139
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

okapi
pamiętaj że legitymację studencka będziesz musiała zwrócić z chwilą oddania obiegowki - nie lepiej zrobić to końcem września ?
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 18:26   #140
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
okapi
pamiętaj że legitymację studencka będziesz musiała zwrócić z chwilą oddania obiegowki - nie lepiej zrobić to końcem września ?
No inaczej nie oddadzą jej dokumentów a co za tym idzie nie złoży papierów na inny kierunek.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 18:33   #141
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No inaczej nie oddadzą jej dokumentów a co za tym idzie nie złoży papierów na inny kierunek.
nom, nie zlozy na nowy kierunek, poniewaz nie ma starych kserowek matury czy dowodu osobistego, ktore sa w dziekanacie na jakims tam kierunku. nom. nom. nom. :brzyda l:
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 18:37   #142
syzygium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 39
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Przecież jest w posiadaniu odpisu świadectwa dojrzałości pomijając fakt ze wyniki poprawione otrzyma przed ogłoszeniem list wiec będzie miała dokumenty , zrezygnować może w każdej chwili.
syzygium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 18:50   #143
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
nom, nie zlozy na nowy kierunek, poniewaz nie ma starych kserowek matury czy dowodu osobistego, ktore sa w dziekanacie na jakims tam kierunku. nom. nom. nom. :brzyda l:
A wiesz, że to zależy od uczelni? nie wypowiadaj się jak nie wiesz. Część trzyma oryginały świadectw maturalnych.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez syzygium Pokaż wiadomość
Przecież jest w posiadaniu odpisu świadectwa dojrzałości pomijając fakt ze wyniki poprawione otrzyma przed ogłoszeniem list wiec będzie miała dokumenty , zrezygnować może w każdej chwili.
No jeśli poprawi tą maturę to tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:36   #144
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Oryginał a odpis jest równoznaczny, zawsze sobie może zrobić kolejna kopie potwierdzona przez notariusza i tak samo honorowaną
a gdy będzie rezygnować będzie wiedzieć czy poprawiła czy nie - gdy nie poprawi nie będzie pewnie rezygnować z obecnego kierunku
wiec tak czy siak papiery z uczelni nie są jej potrzebne

(nawiasem mówiąc nie każdy wie że musi od razu oddać legitkę a nie trzymać jej aż wygaśnie ważność )
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 22:20   #145
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Od kiedy obiegówki nie trzeba robić? Mogą trzymać dokumenty jak Ty trzymasz książkę czy materiały z uczelni a także sprzęt, który możesz pożyczyć. Chyba, że wolisz być oskarżona o kradzież, to tak, kłóć się z uczelnią, świetny pomysł.
Art. 276. KK: Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Uczelnia nie ma prawa przetrzymywać dokumentów studenta bez względu na zaległości w opłatach, przetrzymane książki itd. Może co najwyżej dochodzić swoich praw na drodze cywilnej.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 05:51   #146
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Art. 276. KK: Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Uczelnia nie ma prawa przetrzymywać dokumentów studenta bez względu na zaległości w opłatach, przetrzymane książki itd. Może co najwyżej dochodzić swoich praw na drodze cywilnej.
Patrząc na ten przepis to mam wrażenie, że skoro sam ktoś uczelni dokumenty przekazał z pełną świadomością, że tak sprawa wygląda to wcale tak nie jest jak uczelnia nie odda.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:13   #147
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Jak uczelnia trzyma oryginal to mozna go podmienic na odpis jak ktos ma taki kaprys bo UCZELNIA NIE MA PRAWA RZADAC WYLACZNIE ORYGINALU. Dlatego co znaczy "wie jak sprawa wyglada"? No i skoro UCZELNIA NIE MOZE RZADAC TYLKO ORYGINALU to i problemu sadze nie ma. Takze pffe trust me, im lawyer. To ze uczelnia trzyma oryginal nic nie znaczy, takze "nie wyppwiadaj się jak nie wiesz"

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Oryginał a odpis jest równoznaczny, zawsze sobie może zrobić kolejna kopie potwierdzona przez notariusza i tak samo honorowaną
a gdy będzie rezygnować będzie wiedzieć czy poprawiła czy nie - gdy nie poprawi nie będzie pewnie rezygnować z obecnego kierunku
wiec tak czy siak papiery z uczelni nie są jej potrzebne

(nawiasem mówiąc nie każdy wie że musi od razu oddać legitkę a nie trzymać jej aż wygaśnie ważność )
Si

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-03-05 o 11:12
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:45   #148
syzygium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 39
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Jak uczelnia trzyma oryginal to mozna go podmienic na odpis jak ktos ma taki kaprys bo UCZELNIA NIE MA PRAWA RZADAC WYLACZNIE ORYGINALU. Dlatego co znaczy "wie jak sprawa wyglada"? No i skoro UCZELNIA NIE MOZE RZADAC TYLKO ORYGINALU to i problemu sadze nie ma. Takze pffe trust me, im lawyer. To ze uczelnia trzyma oryginal nic nie znaczy, takze "nie wyppwiadaj się jak nie wiesz"

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------



Si
Tak dokładnie o to chodziło mi z opisem jest on na równi z oryginałem i nie ma znaczenia co przedstawi
syzygium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:12   #149
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Jak uczelnia trzyma oryginal to mozna go podmienic na odpis jak ktos ma taki kaprys bo UCZELNIA NIE MA PRAWA RZADAC WYLACZNIE ORYGINALU. Dlatego co znaczy "wie jak sprawa wyglada"? No i skoro UCZELNIA NIE MOZE RZADAC TYLKO ORYGINALU to i problemu sadze nie ma. Takze pffe trust me, im lawyer. To ze uczelnia trzyma oryginal nic nie znaczy, takze "nie wyppwiadaj się jak nie wiesz"

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------



Si
Ok, tylko masa uczelni tak robi, tak samo jak d razu każą oddać legitymację.

I nigdzie nie napisałam, że odpis nie jest na równi z oryginałem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:39   #150
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ok, tylko masa uczelni tak robi, tak samo jak d razu każą oddać legitymację.

I nigdzie nie napisałam, że odpis nie jest na równi z oryginałem
o to chodzi, ze nie mogą "tak robic", poza tym, nawet jak dasz oryginał przy rekrutacji bo tak jest w regulaminie, choc osobiscie sie nie spotkalam z czyms takim, wiec jaka masa (?), to i tak potem mozesz to wyjac, a dac odpis.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-03-06 o 06:17
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.