Jak reagujecie na wymuszanie prezentów? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-18, 13:45   #31
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Znam to i do tego teksty, że sobie nie muszę tego czy owego kupować, ale dziecku koniecznie ( nie mojemu oczywiście ).
Niepotrzebnie się zapytałam co młoda by chciała pod choinkę, bo w odpowiedzi dostałam link do prezentu za ponad 300 zł

Dobrze, że młoda teraz już wie, że Mikołaj nie przynosi prezentów to sama mi mówi co chce i wie, że drogie to tatuś z mamusią mogą jej kupić, nie ciocia
W rodzinie mojego meża, ale i mojej jest stosowane łatwe rozwiązanie na takie prezenty za ponad 300 zł. Nazywa się zrzuta Wszyscy się zrzucają na takie "oczekujące" osoby i nie kupują innych prezentów.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 13:55   #32
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Pierwsze slysze o czyms takim, unas w rodzinie nigdy nie bylo takiego zjawiska. Co najwyzej kupujacy prezent sami sie podpytywali co chce dana osoba, ale to tez bylo w granicach rozsądku zawsze.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 15:26   #33
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

na mnie na szczęscie nikt nigdy nie wymuszał prezentów, ale nawet jakby to nie zamierzam dawac komuś prezentu który według mnie jest za drogi, nawet jakby nie było to za duże obciążenie dla mnie. ale znam jedną taką co przy róznych okazjach typu mikołajki czy urodziny wymaga od swojej matki żeby kupiła dla dzieci to czy tamto, a jako argument jest to żeby jej później mąż nie wypominał że dzieci nic od dziadków nie dostały. prezenty może nie jakieś drogie, ale jak na możliwości tej matki są pewnym obciążenie, no i ta kupuje byle tylko zięć nie narzekał że nic nie dała albo dała za biedny prezent


Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
zacznijmy od tego, że jak brała ślub, to powiedziałam, że mam zamiar dać jej 300 zł (wyszło to w jakiejs rozmowie, generalnie zaproszenia dała w listopadzie, ślub w styczniu). Ja dopiero zaczęłam pracę za najniższą krajową i ciężko było mi odłożyć coś w tak krótkim czasie. Ona stwierdziła, że to bardzo mało (generalnie za talerzyk miała 120 zł, ja szłam sama, więc nawet i to 300 by jej się zwróciło), ciągle mi rzucała jakieś kąsliwe uwagi. Koniec końców zaproponowała mi wzięcie kredytu, bo "jesteś jedyną siostra panny młodej, powinnaś się wykazać".
powiedziałabym w takim przypadku że skoro ma takie wymagania to dziękuję za zaproszenie ale nie skorzystam bo mnie nie stać. a jakby mi ktos zaproponował wzięcie kredytu żebym na prezent dla niego miała to nie miałabym żadnej ochoty żeby iść na imprezę nawet z tym mniejszym prezentem
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 15:32   #34
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wiesz, to nie tak, że ja Mówię "a dziś kupiłam sobie to i to", tylko np. Zamawiam różne paczki do domu rodzinnego (tu gdzie mieszkam nie mam możliwości zamówienia do domku), i przychodzi np. Paczka z sephory. Czasem proszę o odpakowanie, żeby sprawdzić stan, np. Ostatnio zamawiałam paletę do konturowania, więc logiczne, że chciałam sprawdzić, czy nie przyszła pokruszona. Zwykle jednak te paczki leżą aż ktoś znajomy będzie jechal na urlop i mi odbierze z domu. Podobnie jak byłam na urlopie - wzięłam psa na porządne badania i w książeczce zdrowia zostawiłam paragon na 300 zł, ot po prostu na szybko wrzuciłam. Mama chciała zobaczyć jakie badania były robione i znalazła, i olaboga tyle na psa wydać, toż nasz weterynarz by to za 100 zł zrobił (a nasz weterynarz nie zauważył szmerow w sercu). Po prostu standard życia mi się podniósł, stać mnie na więcej, więc moja rodzina chcąc nie chcąc to widzi, a ja też nie mam zamiaru ukrywać, że kupiłam sobie coś lepszego.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tinker weź ty lepiej paczki do koleżanki jakiejś zamawiaj A nie do tej patologii- twojej siostry. Serio. Na zdrowie ci to wyjdzie

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 17:08   #35
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Tinker weź ty lepiej paczki do koleżanki jakiejś zamawiaj A nie do tej patologii- twojej siostry. Serio. Na zdrowie ci to wyjdzie

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Nie no, zamawiam do domu rodzinnego, nie do siostry

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 19:38   #36
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

A jak.reagowac na upierdliwe, długie wizyty kogoś z rodziny?
Ktoś przyjeżdża, np. rowerem więc bierze prysznic, potem siedzi wiele godzin, a ja mam male dzieci i na nudę nie narzekam dodatkowo grzebie w szafkach kuchennych czy lodówce.
Bliska rodzina męża.
Co robic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 19:39   #37
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A jak.reagowac na upierdliwe, długie wizyty kogoś z rodziny?
Ktoś przyjeżdża, np. rowerem więc bierze prysznic, potem siedzi wiele godzin, a ja mam male dzieci i na nudę nie narzekam dodatkowo grzebie w szafkach kuchennych czy lodówce.
Bliska rodzina męża.
Co robic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie otwierać jak przyjeżdża bez zapowiedzi i nie zapraszać.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-19, 21:01   #38
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A jak.reagowac na upierdliwe, długie wizyty kogoś z rodziny?
Ktoś przyjeżdża, np. rowerem więc bierze prysznic, potem siedzi wiele godzin, a ja mam male dzieci i na nudę nie narzekam dodatkowo grzebie w szafkach kuchennych czy lodówce.
Bliska rodzina męża.
Co robic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie otwierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 05:17   #39
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87347016]Nie otwierać jak przyjeżdża bez zapowiedzi i nie zapraszać.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie otwierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak uprzedzi o swoich odwiedzinach?
Na otwieranie szafek chyba zareaguje, powiem po prostu że mi to przeszkadza. To.wiecie, takie otwieranie w celu pobuszowania a nie tylko wzięcia szklanki do wody. Irytuje mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 05:25   #40
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A jak uprzedzi o swoich odwiedzinach?
Na otwieranie szafek chyba zareaguje, powiem po prostu że mi to przeszkadza. To.wiecie, takie otwieranie w celu pobuszowania a nie tylko wzięcia szklanki do wody. Irytuje mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak uprzedza, to powiedzieć, że innym razem bo nie masz czasu.
Poza tym dobrze przyjąć zasadę, że każdy z małżonków załatwia konfliktowe sytuacje ze swoją rodziną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 05:47   #41
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Jak uprzedza, to powiedzieć, że innym razem bo nie masz czasu.
Poza tym dobrze przyjąć zasadę, że każdy z małżonków załatwia konfliktowe sytuacje ze swoją rodziną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta osoba nieczęsto ma okazję do odwiedzenia nas, a całkowite zerwanie kontaktu nie wchodzi w grę. No i chwilowo najwygodniej dla wszystkich spotykać się właśnie u nas.
Sama teraz dochodzę do wniosku że może u nas być tylko gdy mój TZ również jest. Żeby właśnie on mógł zwrócić uwagę a nie ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-20, 06:08   #42
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Ja bym z góry zaznaczała, ile mam czasu dla tej osoby. Żeby właśnie nie było tak, że siedzi cały dzień. A za buszowanie po szafkach bym zje.ała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 06:32   #43
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ta osoba nieczęsto ma okazję do odwiedzenia nas, a całkowite zerwanie kontaktu nie wchodzi w grę. No i chwilowo najwygodniej dla wszystkich spotykać się właśnie u nas.
Sama teraz dochodzę do wniosku że może u nas być tylko gdy mój TZ również jest. Żeby właśnie on mógł zwrócić uwagę a nie ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z ciekawości, to jakiś bliski krewny? Bo u mnie jeszcze nikt się za buszowanie po szafkach nie zabierał bez pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 06:39   #44
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87347595]Z ciekawości, to jakiś bliski krewny? Bo u mnie jeszcze nikt się za buszowanie po szafkach nie zabierał bez pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Rodzenstwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 06:41   #45
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A jak uprzedzi o swoich odwiedzinach?
Na otwieranie szafek chyba zareaguje, powiem po prostu że mi to przeszkadza. To.wiecie, takie otwieranie w celu pobuszowania a nie tylko wzięcia szklanki do wody. Irytuje mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze sposobem.
Zaganiając do roboty.
Grzebie w lodowce, powiedz : o, to jak już tam zaglądasz to weź powycieraj półki tu masz ściereczkę i płyn a potem poukładaj, ja mam urwanie głowy z dziećmi a Ty i tak już siedzisz i nic nie robisz to zrób.
Powieś szafkę, przybij gwóźdź, obierz ziemniaki, zamieć przed domem/ mieszkaniem, ubierz dziecko, idź po zakupy bo zapomniałam skoro i tak już siedzisz i nic nie robisz.
I za każdym razem uroczo dodawaj : skoro i tak już tu siedzisz i nic nie robisz.
Jakby się migał/a , nadymaj się i obrażaj.

I bez litości, dociskać i wykorzystywać, zaganiać do roboty.
Albo się osobie odechce bo będzie mieć więcej spokoju u siebie, a jak nie to przynajmniej bedzies miała porobione zanim dojdzie do konfrontacji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 11:30   #46
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez waldimothi Pokaż wiadomość
Czy macie wśród swojej rodziny i znajomych osoby, które wymuszają prezenty dla siebie albo dla swoich dzieci?
Szczerze wspólczuję, że masz taką osobę w kręgu prezentowym.
ja mam odwrotny problem- nikt z mojego otoczenia prawie ze nie chce nic na prezenty, nie chcą mi podpowiedzieć co by chcieli,a jak juz przycisnę, to bąkają,ze cos małego, np. żel pod prysznic, jakis maly kosmetyk, dla dzieci "jakies autko" , książeczkę. "jakieś" klocku MAŁE.
A mam w kręgu osoby raczej mało zamożne.
Pardon za tę dygresję.
Ta siostra męża to tak od małego taka roszczeniowa? dostawała od rodziców "wszystko" co zachciala?


Cytat:
Napisane przez waldimothi Pokaż wiadomość
Jak reagować na takie wymagania? I jak odmówić jej przenocowania?
Odmówić uprzejmie. a wymgania prezentowe jednym uchem wpuścić, drugim wypuścic. Zapytać sie siostrzenicy i z nią ponegocjować, bo dziecko to jeszcze elastyczne moralnie jest i szybko się uczy.
Cytat:
Dobrze, że młoda teraz już wie, że Mikołaj nie przynosi prezentów to sama mi mówi co chce i wie, że drogie to tatuś z mamusią mogą jej kupić, nie ciocia
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 15:56   #47
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Bosze skąd Wy takich ludzi bierzecie
Nie mam takich hien prezentowych w otoczeniu, na szczęście.
A gdybym miała to i tak bym kupowała to na co mnie stać, albo to co uważam za słuszne cenowo.

Ja mam małe dziecko, w rodzinie najbliższej prawie jedyne, a nigdy by mi nie przyszło do głowy wymagać czegoś od kogoś. Idą święta, pierwsze urodziny małej i są pytania co kupić. To mówię ale pomysły są rozsądne cenowo, a nie jakieś wydumane.
A jak ktoś nie spyta to kupi co zechce, ona i tak nie ma jeszcze potrzeb. A jeśli ma to my jako rodzice je spełniamy.

A za buszowanie po szafkach bym zagryzła
Albo spytała "czego szukasz to ci podam?"
Albo tak jak ktoś napisał zaganiać do roboty



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 16:25   #48
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

A to w drugą stronę też wkurza.

"Co chcesz?" "Nic."

No to dzięki, pomogłeś.

Ja wysyłam zwykle sklepy, które mają fajne rzeczy i piszę "dobierz sobie stąd coś do swojego budżetu, bo mi się wszystko w tym sklepie podoba". Albo po prostu wysyłam parę rzeczy w różnych cenach/Pytam o budżet.

Nienawidzę cudowania z prezentami. Dobrze wiesz, że coś Ci kupię, wydam na to określoną ilość pieniędzy. Więc nie strugaj jarząbka i pomóż, to ja nie będę się zamartwiać i kombinować, a ty nie będziesz rozczarowany jakąś durnostojką, książką, której nie przeczytasz etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 17:54   #49
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Ja nie mam tego problemu bo brat mojego męża uznał, ze skoro on ma jedno dziecko a my dwójkę to on nie będzie robił prezentów. Bo mu sie to nie kalkuluje...

Nie to nie.
Teściowie za to mi powiedzieli ile chca kasy przeznaczyć.
To podpowiedziałam co by chciały.


W tym roku zapytali sie czy moze być kasa. No moze. Bo zbierają na jedna grę.
Nie mówiłam ile musza dostac. Dostaną 10zl to tez super.
One sie beda cieszyć.

Ja prezentów od rodziny nie wymagam. Mogę podpowiedzieć.
Sama dzieciom kupuje to co napiszą w liście.

Mi byłoby głupio mowić rodzinie aby kupowali cos drogiego kiedy mnie na to stać...

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to w drugą stronę też wkurza.

"Co chcesz?" "Nic."

No to dzięki, pomogłeś.

Ja wysyłam zwykle sklepy, które mają fajne rzeczy i piszę "dobierz sobie stąd coś do swojego budżetu, bo mi się wszystko w tym sklepie podoba". Albo po prostu wysyłam parę rzeczy w różnych cenach/Pytam o budżet.

Nienawidzę cudowania z prezentami. Dobrze wiesz, że coś Ci kupię, wydam na to określoną ilość pieniędzy. Więc nie strugaj jarząbka i pomóż, to ja nie będę się zamartwiać i kombinować, a ty nie będziesz rozczarowany jakąś durnostojką, książką, której nie przeczytasz etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zgadzam sie.

Ja kiedyś pytałam o budżet i jak cos robiłam liste 10 rzaczy które mieściły sie w tej granicy. Ktos mogł sobie wybrać.


Ja lubię ksiazki ale Zosia moze nie chcec czytać albo nie lubi tego gatunku. Albo juz czytała




Teraz my dorosli nie robimy prezentów sobie pod choinkę. Tak cos kupie i dam jak przyjedziemy
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-23, 18:12   #50
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to w drugą stronę też wkurza.
"Co chcesz?" "Nic."
No to dzięki, pomogłeś.
Ja wysyłam zwykle sklepy, które mają fajne rzeczy i piszę "dobierz sobie stąd coś do swojego budżetu, bo mi się wszystko w tym sklepie podoba". Albo po prostu wysyłam parę rzeczy w różnych cenach/Pytam o budżet.
Nienawidzę cudowania z prezentami. Dobrze wiesz, że coś Ci kupię, wydam na to określoną ilość pieniędzy. Więc nie strugaj jarząbka i pomóż, to ja nie będę się zamartwiać i kombinować, a ty nie będziesz rozczarowany jakąś durnostojką, książką, której nie przeczytasz etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mam małe mieszkanie i zapełnioną szafę, jakbyś mnie zapytała to powiem dokładnie tak samo. Nic nie chcę. Najbardziej wkurzają mnie wypieszczone przez ofiarodawcę prezenty z którymi nie mam co zrobić i gdzie upchnąć. Limonka - kup cięte kwiaty i flaszkę lub dobrej jakości słodycze czy herbatę.



Książki wypożyczam, durnostrojek nienawidzę, ciuchy sama sobie kupuję.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 19:45   #51
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość

A za buszowanie po szafkach bym zagryzła
Albo spytała "czego szukasz to ci podam?"
Albo tak jak ktoś napisał zaganiać do roboty



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
A już myślałam ze tylko mnie to irytuje.
Pytanie "czego szukasz to ci podam" jest bardzo dobre. Wykorzystam.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to w drugą stronę też wkurza.

"Co chcesz?" "Nic."

No to dzięki, pomogłeś.

Ja wysyłam zwykle sklepy, które mają fajne rzeczy i piszę "dobierz sobie stąd coś do swojego budżetu, bo mi się wszystko w tym sklepie podoba". Albo po prostu wysyłam parę rzeczy w różnych cenach/Pytam o budżet.

Nienawidzę cudowania z prezentami. Dobrze wiesz, że coś Ci kupię, wydam na to określoną ilość pieniędzy. Więc nie strugaj jarząbka i pomóż, to ja nie będę się zamartwiać i kombinować, a ty nie będziesz rozczarowany jakąś durnostojką, książką, której nie przeczytasz etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 22:30   #52
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87358044]mam małe mieszkanie i zapełnioną szafę, jakbyś mnie zapytała to powiem dokładnie tak samo. Nic nie chcę. Najbardziej wkurzają mnie wypieszczone przez ofiarodawcę prezenty z którymi nie mam co zrobić i gdzie upchnąć. Limonka - kup cięte kwiaty i flaszkę lub dobrej jakości słodycze czy herbatę.



Książki wypożyczam, durnostrojek nienawidzę, ciuchy sama sobie kupuję.[/QUOTE]No i o to chodzi. Wystarczy, że powiesz kwiaty/herbate/wino/co tam lubisz. Ale nie "nic". Bo fajnie, że w twoim przypadku to szczere, ale 98% społeczeństwa mówiącego "nic nie chcę" tak naprawdę mówi tak, bo tak ich wychowano, że nie wypada, ale tak serio to będzie im przykro jak nic nie dostaną.

Sama bym w życiu nie wpadła na kwiaty, bo ich nie lubię, strata pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 23:11   #53
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i o to chodzi. Wystarczy, że powiesz kwiaty/herbate/wino/co tam lubisz. Ale nie "nic". Bo fajnie, że w twoim przypadku to szczere, ale 98% społeczeństwa mówiącego "nic nie chcę" tak naprawdę mówi tak, bo tak ich wychowano, że nie wypada, ale tak serio to będzie im przykro jak nic nie dostaną.

Sama bym w życiu nie wpadła na kwiaty, bo ich nie lubię, strata pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja najcześciej proszę o winko czerwone
Nawet mowie, ze nie musi być jakies drogie



A z drugiej strony jak ja czasami mowie, ze ja prezentu nie chce bo mi one nie sa potrzebne. To mowie szczerze. I nie liczę na cos.

Ale jesli ustalamy, ze cos kupujemy to wtedy podpowiadam bo lepiej jak dostanę cos fajnego.




Z tym grzebaniem w szafie to jakis kosmos dla mnie. Opierdzielilabym
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 23:24   #54
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Jakby mi ktoś powiedział, że nic nie chce to bym wpłacił w jego imieniu na jakąś fundacje charytatywną i jakoś ładnie go poinformowała o tym fakcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 23:55   #55
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87358044]mam małe mieszkanie i zapełnioną szafę, jakbyś mnie zapytała to powiem dokładnie tak samo. Nic nie chcę. Najbardziej wkurzają mnie wypieszczone przez ofiarodawcę prezenty z którymi nie mam co zrobić i gdzie upchnąć. [/QUOTE]
Też tak mam z tymi wypieszczonymi prezentami. A jeszcze najgorzej, kiedy wiem, że coś było drogie, a ja najchętniej wystawiłabym to za okno. Mnie też teściowa ciągle dopytuję "co byś chciała w prezencie?". W listopadzie miałam urodziny, zaraz będzie Boże Narodzenie, a ja ciągle nie wiem. W kosmetyki jestem zaopatrzona po kokardę, o biżuterię dba mąż i nie pozwala sobie odebrać tego przywileju, książek mam już całą stertę do przeczytania, a jeśli mówię, że jakiś notatnik czy atrament, to zostaję wyśmiana (a przecież są też przepiękne i wcale nie tanie!). W takiej sytuacji zaczęłam prosić o bony prezentowe do konkretnych sklepów, ewentualnie bon prezentowy na bilety do kina. Na szczęście to zostało zaakceptowane, choć z lekkim niezadowoleniem i jeszcze "ale gdyby ci jednak coś wpadło w oko, to daj znać". Dlaczego tak trudno zrozumieć, że można naprawdę ucieszyć się z ładnego zeszytu, pióra, długopisu lub atramentu?
EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 23:57   #56
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to w drugą stronę też wkurza.

"Co chcesz?" "Nic."

No to dzięki, pomogłeś.

Ja wysyłam zwykle sklepy, które mają fajne rzeczy i piszę "dobierz sobie stąd coś do swojego budżetu, bo mi się wszystko w tym sklepie podoba". Albo po prostu wysyłam parę rzeczy w różnych cenach/Pytam o budżet.

Nienawidzę cudowania z prezentami. Dobrze wiesz, że coś Ci kupię, wydam na to określoną ilość pieniędzy. Więc nie strugaj jarząbka i pomóż, to ja nie będę się zamartwiać i kombinować, a ty nie będziesz rozczarowany jakąś durnostojką, książką, której nie przeczytasz etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie takim sposobem skończyły się prezenty dla dorosłych pod choinkę. Nikt nic nie chciał a potem każdy niezadowolony z tego co dostał. A przerzucać się kasą też bez sensu.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A już myślałam ze tylko mnie to irytuje.
Pytanie "czego szukasz to ci podam" jest bardzo dobre. Wykorzystam.



Racja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ktoś zacznie szperać to od razu znajdywać się obok o pytać czego szuka to mu podam. Może w końcu zrozumie i przestanie. A jak nie to zwyczajnie spytać czy może mi nie grzebać po szafkach.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 08:08   #57
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez EvelineV Pokaż wiadomość
Też tak mam z tymi wypieszczonymi prezentami. A jeszcze najgorzej, kiedy wiem, że coś było drogie, a ja najchętniej wystawiłabym to za okno. Mnie też teściowa ciągle dopytuję "co byś chciała w prezencie?". W listopadzie miałam urodziny, zaraz będzie Boże Narodzenie, a ja ciągle nie wiem. W kosmetyki jestem zaopatrzona po kokardę, o biżuterię dba mąż i nie pozwala sobie odebrać tego przywileju, książek mam już całą stertę do przeczytania, a jeśli mówię, że jakiś notatnik czy atrament, to zostaję wyśmiana (a przecież są też przepiękne i wcale nie tanie!). W takiej sytuacji zaczęłam prosić o bony prezentowe do konkretnych sklepów, ewentualnie bon prezentowy na bilety do kina. Na szczęście to zostało zaakceptowane, choć z lekkim niezadowoleniem i jeszcze "ale gdyby ci jednak coś wpadło w oko, to daj znać". Dlaczego tak trudno zrozumieć, że można naprawdę ucieszyć się z ładnego zeszytu, pióra, długopisu lub atramentu?
My też zwykle mówimy, że bony, ale jak to tak z "praktycznie pustymi rękami"? I zawsze do tego bonu dostaniemy dziesiąty koc albo enty kubek... Serio wolałabym nie dostać zupełnie nic. Z listą prezentów też kłopot, kiedyś wpisałam puzzle i dostałam takie na kilkanaście tysięcy elementów, nie mam ich nawet gdzie ułożyć, chyba musiałabym wszystkie meble z pokoju wynieść, żeby się całe na podłodze zmieściły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 09:14   #58
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87358044]mam małe mieszkanie i zapełnioną szafę, jakbyś mnie zapytała to powiem dokładnie tak samo. Nic nie chcę. Najbardziej wkurzają mnie wypieszczone przez ofiarodawcę prezenty z którymi nie mam co zrobić i gdzie upchnąć. Limonka - kup cięte kwiaty i flaszkę lub dobrej jakości słodycze czy herbatę.



Książki wypożyczam, durnostrojek nienawidzę, ciuchy sama sobie kupuję.[/QUOTE]

No toż właśnie można tak powiedzieć, kup mi jakiś dobry alkohol zamiast "Nic".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Moja babka nigdy nie szanowała tego, że ktoś jej robi prezenty, np. Zawsze chodziła w jakichś starych, wymemlanych ciuchach, a jak dostawala od mamy czy ciotki jakąś bluzkę, sweter (naprawdę ładny, nie z ciucholandu jak ona ma w zwyczaju kupować) to chowala "bo szkoda nosić". Jak dostawala jakąś biżuterię, np. Bursztyny, to wolała kupić na targu od Turków jakieś plastikowe korale, więc ładna biżuteria leżała. Jak dostawala jakąś herbatę, to wolała pić minutke, bo ona nie lubi owocowych/zielonej/ziół. Jak dostawala jakieś słodycze, to przekazywała dalej, bo jej szkoda. Jak dostawala jakiś biovital, czy inny zestaw z apteki to leżał nietkniety przez 2 lata.
Zawsze kupowałam jej mimo to jakaś pierdołe typu szalik, książka, ramka na zdjęcia... I wiecznie leżało nieużywane, gdzieś schowane. Aż w końcu postanowiłam, że nie będę jej kupować, bo szkoda mojej kasy, mojego zaangażowania, jak ona tylko pierdzielnie w kat. I w tym roku nie kupiłam jej nic. Absolutnie nic. Gadałam z mamą na temat prezentów i ona wchodzi i sir pyta co jej kupiłam. Ja mówię, zgodnie z prawdą, że nic, i powiedziałam to, co wam tutaj, to rzuciła focha, bo wszystkim coś kupiłam, nawet psu, a jej to nic! Ona jest gorzej niż pies w tym domu!



Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 09:23   #59
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No toż właśnie można tak powiedzieć, kup mi jakiś dobry alkohol zamiast "Nic".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Moja babka nigdy nie szanowała tego, że ktoś jej robi prezenty, np. Zawsze chodziła w jakichś starych, wymemlanych ciuchach, a jak dostawala od mamy czy ciotki jakąś bluzkę, sweter (naprawdę ładny, nie z ciucholandu jak ona ma w zwyczaju kupować) to chowala "bo szkoda nosić". Jak dostawala jakąś biżuterię, np. Bursztyny, to wolała kupić na targu od Turków jakieś plastikowe korale, więc ładna biżuteria leżała. Jak dostawala jakąś herbatę, to wolała pić minutke, bo ona nie lubi owocowych/zielonej/ziół. Jak dostawala jakieś słodycze, to przekazywała dalej, bo jej szkoda. Jak dostawala jakiś biovital, czy inny zestaw z apteki to leżał nietkniety przez 2 lata.
Zawsze kupowałam jej mimo to jakaś pierdołe typu szalik, książka, ramka na zdjęcia... I wiecznie leżało nieużywane, gdzieś schowane. Aż w końcu postanowiłam, że nie będę jej kupować, bo szkoda mojej kasy, mojego zaangażowania, jak ona tylko pierdzielnie w kat. I w tym roku nie kupiłam jej nic. Absolutnie nic. Gadałam z mamą na temat prezentów i ona wchodzi i sir pyta co jej kupiłam. Ja mówię, zgodnie z prawdą, że nic, i powiedziałam to, co wam tutaj, to rzuciła focha, bo wszystkim coś kupiłam, nawet psu, a jej to nic! Ona jest gorzej niż pies w tym domu!



Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Doskonale Cie rozumiem...
Tez moja babcia jak cos dostawała to chowała bo szkoda uzywac.
Ja przyznam, że kiedys miałam tak samo ale wyleczyłam sie z tego. Zycie mam jedno. Nie bede sobie żałować

My zrezygnowaliśmy z prezentów dla starszych wlasnie po tym jak kupiliśmy, wysłaliśmy do PL a potem nikt niczego nie używał bo a to wtyczka nie taka (gdzie mozna kupic przejściówkę) a to aparat sprzedany...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 12:33   #60
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Jak reagujecie na wymuszanie prezentów?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No toż właśnie można tak powiedzieć, kup mi jakiś dobry alkohol zamiast "Nic".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Moja babka nigdy nie szanowała tego, że ktoś jej robi prezenty, np. Zawsze chodziła w jakichś starych, wymemlanych ciuchach, a jak dostawala od mamy czy ciotki jakąś bluzkę, sweter (naprawdę ładny, nie z ciucholandu jak ona ma w zwyczaju kupować) to chowala "bo szkoda nosić". Jak dostawala jakąś biżuterię, np. Bursztyny, to wolała kupić na targu od Turków jakieś plastikowe korale, więc ładna biżuteria leżała. Jak dostawala jakąś herbatę, to wolała pić minutke, bo ona nie lubi owocowych/zielonej/ziół. Jak dostawala jakieś słodycze, to przekazywała dalej, bo jej szkoda. Jak dostawala jakiś biovital, czy inny zestaw z apteki to leżał nietkniety przez 2 lata.
Zawsze kupowałam jej mimo to jakaś pierdołe typu szalik, książka, ramka na zdjęcia... I wiecznie leżało nieużywane, gdzieś schowane. Aż w końcu postanowiłam, że nie będę jej kupować, bo szkoda mojej kasy, mojego zaangażowania, jak ona tylko pierdzielnie w kat. I w tym roku nie kupiłam jej nic. Absolutnie nic. Gadałam z mamą na temat prezentów i ona wchodzi i sir pyta co jej kupiłam. Ja mówię, zgodnie z prawdą, że nic, i powiedziałam to, co wam tutaj, to rzuciła focha, bo wszystkim coś kupiłam, nawet psu, a jej to nic! Ona jest gorzej niż pies w tym domu!



Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
To prawie jak moja:
- babcia - z wszystkiego niezadowolona, bo po co jej to, krem do rąk w oczy ja szczypie itp
- teściowa - dostała obrus to po 2 latach wyjęła na błogosławieństwo przed ślubem, a tak wyciąga takie że wstyd i wszystkiego szkoda bo się zniszczy, a tak na później będzie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 08:56:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.