Proszę o poradę - teściowa... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 23:57   #31
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Jak wygląda jej wpływ?
Przemyślałam sobie parę zdarzeń z przeszłości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, np. jak bardzo mój mąż stresował się w jej towarzystwie. Opowiadał mi wcześniej, że był ciągle krytykowany i nigdy nie zasłużył na jej miłość. I on do tej pory chce na nią zasłużyć, choć jest przed 40. Dlatego spełnia wiele jej życzeń, choć ona na to nie zasługuje, bo która matka powie, że nie wyprawia Świąt i syn ma nie przyjeżdżać. Choć 2 razy gościła się w Święta u nas...

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Jak wygląda jej wpływ?
Przemyślałam sobie parę zdarzeń z przeszłości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, np. jak bardzo mój mąż stresował się w jej towarzystwie. Opowiadał mi wcześniej, że był ciągle krytykowany i nigdy nie zasłużył na jej miłość. I on do tej pory chce na nią zasłużyć, choć jest przed 40. Dlatego spełnia wiele jej życzeń, choć ona na to nie zasługuje, bo która matka powie, że nie wyprawia Świąt i syn ma nie przyjeżdżać. Choć 2 razy gościła się w Święta u nas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 07:49   #32
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Przemyślałam sobie parę zdarzeń z przeszłości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, np. jak bardzo mój mąż stresował się w jej towarzystwie. Opowiadał mi wcześniej, że był ciągle krytykowany i nigdy nie zasłużył na jej miłość. I on do tej pory chce na nią zasłużyć, choć jest przed 40. Dlatego spełnia wiele jej życzeń, choć ona na to nie zasługuje, bo która matka powie, że nie wyprawia Świąt i syn ma nie przyjeżdżać. Choć 2 razy gościła się w Święta u nas...

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Przemyślałam sobie parę zdarzeń z przeszłości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, np. jak bardzo mój mąż stresował się w jej towarzystwie. Opowiadał mi wcześniej, że był ciągle krytykowany i nigdy nie zasłużył na jej miłość. I on do tej pory chce na nią zasłużyć, choć jest przed 40. Dlatego spełnia wiele jej życzeń, choć ona na to nie zasługuje, bo która matka powie, że nie wyprawia Świąt i syn ma nie przyjeżdżać. Choć 2 razy gościła się w Święta u nas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wygląda na to, że relacje twojego męża z matką nie były zbyt zdrowe. Niech idzie na terapię, bo inaczej faktycznie może się to odbić na waszym związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 14:20   #33
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Będę musiała to w ten sposób załatwić. Dzięki za rady. A tak poza tym to teraz widzę, jaki ona ma wpływ na mojego męża. Obiektywne spojrzenie wiele daje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli tak naprawde problem nie lezy w tesciowej. Rownie dobrze moglabys zatytulowac swoj post: Proszę o poradę - maz....

To od niego i od Ciebie zalezy jaki wplyw ma na wasze zycie tesciowa i to z nim, a nie nia powinnas ten temat przegadac.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 14:27   #34
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Przemyślałam sobie parę zdarzeń z przeszłości, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, np. jak bardzo mój mąż stresował się w jej towarzystwie. Opowiadał mi wcześniej, że był ciągle krytykowany i nigdy nie zasłużył na jej miłość. I on do tej pory chce na nią zasłużyć, choć jest przed 40. Dlatego spełnia wiele jej życzeń, choć ona na to nie zasługuje, bo która matka powie, że nie wyprawia Świąt i syn ma nie przyjeżdżać. Choć 2 razy gościła się w Święta u nas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jednak...
Twoim, Waszym problemem nie jest teściowa, ale postawa i podejście do niej męża.
Jedynym ratunkiem będzie chyba tylko terapia, skoro z perspektywy czasu i wieku, Twój partner nie potrafi się ogarnąć, nie przejrzał na oczy, potrzebuje pomocy, by ktoś mu w tym pomógł, uświadomił mu toksyczność jego rodzicielki i to, że jej podejście ma wydźwięk jedynie pasożytniczy.
Tylko terapia skoro sam nie widzi, że nie tak powinny wyglądać zdrowe relacje.
Powinnaś z nim porozmawiać i zaproponować, by z niej skorzystał.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:30   #35
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Jak mamusia ma klucze do mieszkania to zaproscie ja na rozmowe i tłumacząc poproscie grzecznie o oddanie kluczy. Tu nie ma co podchodzic do sprawy delikatnie bo mamusia nie zrozumie aluzji. Ewentualnie postawcie ultimatum ze albo placi za siebie rachunki (bo czynsz łaskawie jej darujecie) albo niech zapomni o mieszkaniu.
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:38   #36
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Jak nie chcesz wynajmować mieszkania to ustalcie z mężem wspólną wersję że mieszkanie jest wynajęte na stałe. Poproś o zwrot kluczy dla zasady ale najpierw i tak zmien wkładki, groszowe sprawy a ona zostanie bez kluczy. Załatwisz to grzecznie bez zbędnych kwasów.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-10-21 o 15:39
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:41   #37
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jak nie chcesz wynajmować mieszkania to ustalcie z mężem wspólną wersję że mieszkanie jest wynajęte na stałe.
Nie rozumiem takiego podejścia i wymyślania czegokolwiek.

Dwoje dorosłych ludzi nie potrafi po prosty powiedzieć, że coś im się nie podoba?


Dorosły facet przed 40stka nie potrafi powiedzieć swojej matce wprost co mu nie pasuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 16:10   #38
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Przejrzałam na oczy po Waszych wpisach i jestem mega wkurzona na niego, bo przejrzałam w końcu na oczy. On ma jakąś chorą relację ze swoją matką. Niby nie mają częstego kontaktu, nawet telefonicznie, ale on spełnia jej wszystkie życzenia i wypiera fakt, że to jest zła i załamana osoba, żerująca na wszystkich dookoła. Mieliśmy już kilka rozmów na temat jej zachowania, bo inaczej musiałabym jej służyć chyba do końca życia. Wiele się zmieniło, ale teraz stawiam sprawę na ostrzu noża i kończę tę farsę, bo mam już serdecznie ich dość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Napisałam dwa razy pod rząd, że przejrzałam na oczy, heh. Emocje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:13   #39
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Przejrzałam na oczy po Waszych wpisach i jestem mega wkurzona na niego, bo przejrzałam w końcu na oczy.
A dlaczego jesteś mega wkurzona na niego? Przecież sama wyraziłaś zgodę na rzeczy, które Ci nie pasowały.


Tu nie ma co stawiać sprawy na ostrzu noża, tylko porozmawiać z mężem konkretnie o tym co Tobie, jemu nie pasuje i jaki obieracie wspólny front, co zamierzacie zrobić. I tyle. Bez oglądanie się na resztę rodziny, bez przerzucania się winą, po prostu ustalić i już.
W trakcie tej rozmowy dopiero wyjdzie jakie on ma tak naprawdę stanowisko i się okaże czy jest o co się na niego złościć
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:26   #40
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Przejrzałam na oczy po Waszych wpisach i jestem mega wkurzona na niego, bo przejrzałam w końcu na oczy. On ma jakąś chorą relację ze swoją matką. Niby nie mają częstego kontaktu, nawet telefonicznie, ale on spełnia jej wszystkie życzenia i wypiera fakt, że to jest zła i załamana osoba, żerująca na wszystkich dookoła. Mieliśmy już kilka rozmów na temat jej zachowania, bo inaczej musiałabym jej służyć chyba do końca życia. Wiele się zmieniło, ale teraz stawiam sprawę na ostrzu noża i kończę tę farsę, bo mam już serdecznie ich dość.
Musisz sobie też zdać sprawę, że masz męża z rodziny dysfunkcyjnej, wiele jego zachowań wynika z tego jak traktowała go matka i dlatego on teraz ciągle próbuje się do niej zbliżyć, co ona skrzętnie wykorzystuje.

Wściekłość na niego nic nie da. Powinnaś do sprawy podejść spokojnie i rzeczowo. Porozmawiaj z nim, postaraj się mu pokazać, gdzie popełnia błąd, przedstaw mu sytuację z boku. Jest zaślepiony i nie widzi oczywistości. I musisz być też gotowa, że może odpowiedzieć, że to jego matka i odbierze to jako atak.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:44   #41
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Podejrzewam, znając mojego męża, że odbierze to jako atak na swoją matkę. Zdarzyło się już, że odpowiadał, że dla mnie liczą się tylko moi rodzice (mieszkamy w tym samym mieście), a ona jest gorzej traktowana przeze mnie. Ale prawdą jest, że moi rodzice bardzo nam od samego początku pomagali, nie wtrącają się w ogóle, żyją własnym życiem. A jak mam traktować kobietę, która na mnie żeruje, dogryza mi (często zdarza się, że bardzo niemile mi przygaduje). Dla przykładu, mój tata kilka lat temu zachorował na nowotwór prostaty, ale był w bardzo wczesnym stadium i po operacji tata jest zdrowy. Moja teściowa powiedziała mi, że to jedynie kwestia czasu, jak rak wróci, żeby się nie cieszyć. Przyjechali do moich rodziców w dniu wpisu mojego taty, to znaczy akurat tam byliśmy, bo chciałam pomóc mamie przy tacie, bo miał jeszcze cewnik i nie mógł chodzić. Poszli do pokoju taty, niby się przywitać, ale później dowiedziałam się, że chcieli sprawdzić, jak wygląda i stwierdzili do rodziny męża, że tata długo nie pożyje. Minęło już kilka lat, a tata śmiga jak nastolatek, a ona dalej, że to kwestia czasu... To jest naprawdę zła osoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez evelka1409
Czas edycji: 2019-10-21 o 17:47
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 18:20   #42
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Wybacz, ale chyba widziałaś za kogoś wychodzisz, z jakiej rodziny pochodzi i jakie ma relacje z matką. Teraz nie ma co się wściekać. Sama kładłaś uszy po sobie przed teściową. Porozmawiaj z mężem na spokojnie. Wytłumacz, że jego relacja z matką jest dysfunkcyjna i ty tego nie za akceptujesz. Może jednak przemówisz mu do rozsądku i podejmie pracę na terapii. Jeśli nie to będziesz miała jasność i wtedy zdecydujesz czy odchodzisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:21   #43
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Po co się przejmujesz co gada twoja teściowa i czy jest zła. Po co utrzymujesz z nia takie bloskie relacje, kto to widzial wpuszczac babe do chorego ojca? Popracuj nad swoja asertywnoscia. Ja mieszkam nad swoją i nie rozkminiam takich rzeczy, żyje sobie swoim życiem. Dajesz sobie wskoczyć na głowę, a potem jeczysz, że ktoś ci po niej tańczy. Ja bym nawet się chyba nie tłumaczyła, poprosilabym o zwrot kluczy i tyle. To nie ich sprawa czy wynajmujecis czy nie. Zresztą powiedziałabym mężowi, żeby załatwił klucze, to jego rodzice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:09   #44
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Szczerze Ci wspolczuje takiej tesciowej ale jednak jeszcze bardziej meza.
Majac tak uzaleznionego partnera od matki, to mozna zyc w wiecznym trojkacie. Twoj facet mial robiony drenaz mozgu przez 40 lat, wiec podejrzewam, ze tak od razu nie pojdzie Ci na terapie. Mysle, ze bedzie to Ciebie sporo kosztowalo wysilku i pracy za nim dzieki Tobie on sobie uswiadomi, ze jest naprawde potrzebna mu fachowa pomoc, bo sam sobie z tym problemem nie poradzi.
Jesli jego matka potrafi tak wplywac na innych ludzi, ze nie smia jej prawdy powiedziec i gosciny odmowic, to co dopiero wymagac od jej wlasnego syna. On tego przeciez sam z siebie nie zrobi, zeby odebrac matce klucze. Z opisu ta kobieta jest co najmniej moim zdaniem lekko zaburzona. Jesli Twoj maz jej sie, kiedys wreszcie postawi, to zgaduje, nie bedzie to normalna, spokojna rozmowa, tylko powazna klotnia i nawet moze dojsc do zerwania kontaktu.
W innym przypadku bedziesz Ty wszystkiemu winna, bo jego matka wie, ze kluczy syn nigdy by jej nie zabral i to jest napewno Twoj pomysl. Dlatego moglaby go nastawiac przeciwko tobie i mogloby potem dojsc do waszego rozstania.
Tak, czy inaczej nie zazdroszcze.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:33   #45
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Właśnie sęk w tym, że przed ślubem (znaliśmy się z mężem 1,5 roku) ona świetnie grała, była dla mnie bardzo miła i nie robiła takich rzeczy. Ale fakt, byłam tak zakochana w mężu, że nie zauważyłam pewnych sygnałów. Wszystko zaczęło się po ślubie, a po urodzeniu dziecka jest już koszmar.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Szczerze Ci wspolczuje takiej tesciowej ale jednak jeszcze bardziej meza.
Majac tak uzaleznionego partnera od matki, to mozna zyc w wiecznym trojkacie. Twoj facet mial robiony drenaz mozgu przez 40 lat, wiec podejrzewam, ze tak od razu nie pojdzie Ci na terapie. Mysle, ze bedzie to Ciebie sporo kosztowalo wysilku i pracy za nim dzieki Tobie on sobie uswiadomi, ze jest naprawde potrzebna mu fachowa pomoc, bo sam sobie z tym problemem nie poradzi.
Jesli jego matka potrafi tak wplywac na innych ludzi, ze nie smia jej prawdy powiedziec i gosciny odmowic, to co dopiero wymagac od jej wlasnego syna. On tego przeciez sam z siebie nie zrobi, zeby odebrac matce klucze. Z opisu ta kobieta jest co najmniej moim zdaniem lekko zaburzona. Jesli Twoj maz jej sie, kiedys wreszcie postawi, to zgaduje, nie bedzie to normalna, spokojna rozmowa, tylko powazna klotnia i nawet moze dojsc do zerwania kontaktu.
W innym przypadku bedziesz Ty wszystkiemu winna, bo jego matka wie, ze kluczy syn nigdy by jej nie zabral i to jest napewno Twoj pomysl. Dlatego moglaby go nastawiac przeciwko tobie i mogloby potem dojsc do waszego rozstania.
Tak, czy inaczej nie zazdroszcze.
W tym momencie jestem załamana, bo nie wiem, co robić dalej. To znaczy wiem, że czeka mnie jak najszybsza rozmowa z mężem. Bardzo się kochamy, mamy cudownego synka i nie chciałabym tego stracić przez nią, ale ja tak dalej nie wytrzymam...

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Po co się przejmujesz co gada twoja teściowa i czy jest zła. Po co utrzymujesz z nia takie bloskie relacje, kto to widzial wpuszczac babe do chorego ojca? Popracuj nad swoja asertywnoscia. Ja mieszkam nad swoją i nie rozkminiam takich rzeczy, żyje sobie swoim życiem. Dajesz sobie wskoczyć na głowę, a potem jeczysz, że ktoś ci po niej tańczy. Ja bym nawet się chyba nie tłumaczyła, poprosilabym o zwrot kluczy i tyle. To nie ich sprawa czy wynajmujecis czy nie. Zresztą powiedziałabym mężowi, żeby załatwił klucze, to jego rodzice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz 100% rację! Niestety...
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 22:14   #46
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Nie zalamuj sie, tylko walcz. Teraz juz wiesz, co masz robic i to jest najwazniejsze. Najpierw jedna rozmowa, potem druga i nastepna, az do skutku. To moze trwac 1 miesiac albo 2 lata. Ale probuj, bys nigdy nie zarzucila sobie, ze czegos nie zrobilas.
Powodzenia!
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 08:26   #47
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Moze zaproponuj mu intercyze, skoro nie chce ustalac z Toba komu daje klucze do wspolnej nieruchomosci? Tylko niech wtedy splaci Ci pol tego mieszkania, bedzie cale jego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:30   #48
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moze zaproponuj mu intercyze, skoro nie chce ustalac z Toba komu daje klucze do wspolnej nieruchomosci? Tylko niech wtedy splaci Ci pol tego mieszkania, bedzie cale jego.
Ale ona się zgodziła, a teraz żałuję decyzji i chce to odkręcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:20   #49
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale ona się zgodziła, a teraz żałuję decyzji i chce to odkręcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie mąż się zapytał, czy nie mam nic przeciwko temu. Ona powiedziała, że zatrzyma się tam tylko w przypadku, kiedy będzie musiała coś załatwić. A wyszło, jak wyszło... Tak samo jeżeli chodzi o jej całokształt. Przed ślubem siedziała cicho, a wszystko zaczęło się na naszym weselu, wtedy pierwszy raz pokazała swoje oblicze twierdząc, że to pierwszy, ale pewnie nie ostatni nasz ślub, bo teraz przecież wszyscy się rozwodzą. Myślę, żeby iść do jakiegoś psychologa, żeby mi poradził, jak mam wygasić kontakt z tą osobą, bo rozwodu nie chcę brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 11:30   #50
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
No właśnie mąż się zapytał, czy nie mam nic przeciwko temu. Ona powiedziała, że zatrzyma się tam tylko w przypadku, kiedy będzie musiała coś załatwić. A wyszło, jak wyszło... Tak samo jeżeli chodzi o jej całokształt. Przed ślubem siedziała cicho, a wszystko zaczęło się na naszym weselu, wtedy pierwszy raz pokazała swoje oblicze twierdząc, że to pierwszy, ale pewnie nie ostatni nasz ślub, bo teraz przecież wszyscy się rozwodzą. Myślę, żeby iść do jakiegoś psychologa, żeby mi poradził, jak mam wygasić kontakt z tą osobą, bo rozwodu nie chcę brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozmawiałaś już z mężem, że jego relacja z matką jest dysfunkcyjna i negatywnie wpływa na wasz związek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:39   #51
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87268281]Rozmawiałaś już z mężem, że jego relacja z matką jest dysfunkcyjna i negatywnie wpływa na wasz związek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, ale on twierdzi, że przesadzam, że ja przecież też mam dobry kontakt z rodzicami... Do niego nie dociera, jaką ma matkę. Mówi mi, że przecież kilka razy ją porządnie ochrzanił za jej zachowanie, co jest prawdą. A w posiadówkach jej i jej męża nie widzi nic złego, bo moim rodzicom też by dał klucze bez problemu, gdyby potrzebowali. A po co mamusia i jej facet mają płacić za hotel... Ach, brak słów. Więc ja powiedziałam, że skoro stać ich na jeżdżenie na wczasy 3 razy w roku za granicę, to stać ich również na hotel. Nie wiem jak to będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:43   #52
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Myślę, żeby iść do jakiegoś psychologa, żeby mi poradził, jak mam wygasić kontakt z tą osobą, bo rozwodu nie chcę brać.

Powiem Ci jak to było w moim związku. Przeprowadziliśmy się nie podając teściowej nowego adresu. Skończyło się najeżdżenie o wybranej przez siebie porze dnia i nocy żeby zwalić na nas emocjonalne gówno i kręcić karczemną awanturę, że nie tańcujemy jak ona każe.

Tyle, że to mój mąż podjął taką decyzję.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:44   #53
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
No właśnie mąż się zapytał, czy nie mam nic przeciwko temu. Ona powiedziała, że zatrzyma się tam tylko w przypadku, kiedy będzie musiała coś załatwić. A wyszło, jak wyszło...
Czyli nie zgodzilas sie na kilkutygodniowy pobyt. Oczywiscie moglo to wyniknac z niezrozumienia stron i roznic mentalnych, wtedy faktycznie rozmowa moze pomoc. Ale tez moze wynikac z ignorowania tego co Ty uwazasz. W drugim przypadku musicie sie rozdzielic finansowo, co nie musi oznaczas rozwodu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:45   #54
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to będzie...

Myślę, że się nie dogadacie, bo Twój mąż tak naprawdę nie podziela Twojego punktu widzenia i nie zamierza niczego zmieniać w relacji z matką.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:09   #55
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87268311]Powiem Ci jak to było w moim związku. Przeprowadziliśmy się nie podając teściowej nowego adresu. Skończyło się najeżdżenie o wybranej przez siebie porze dnia i nocy żeby zwalić na nas emocjonalne gówno i kręcić karczemną awanturę, że nie tańcujemy jak ona każe.

Tyle, że to mój mąż podjął taką decyzję.[/QUOTE]Zazdroszczę Ci takiego męża...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:15   #56
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci takiego męża...
Tu nie ma co zazdrościć, tylko zwyczajnie porozmawiać z mężem o Waszej relacji z jego matką. Po tej rozmowie będziesz miała co najmniej wizję tego co trzeba zrobić dalej.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:16   #57
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87268320]Myślę, że się nie dogadacie, bo Twój mąż tak naprawdę nie podziela Twojego punktu widzenia i nie zamierza niczego zmieniać w relacji z matką.[/QUOTE]Obiecał, że pójdziemy razem do psychologa, żeby się dogadać. Może jak ktoś z zewnątrz mu wytłumaczy, to spojrzy na to wszystko inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:18   #58
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Obiecał, że pójdziemy razem do psychologa, żeby się dogadać. Może jak ktoś z zewnątrz mu wytłumaczy, to spojrzy na to wszystko inaczej.
Psycholog nie tłumaczy, a przynajmniej nie powinien. To nie będzie kwestia jednej wizyty.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:20   #59
evelka1409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 47
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Czyli nie zgodzilas sie na kilkutygodniowy pobyt. Oczywiscie moglo to wyniknac z niezrozumienia stron i roznic mentalnych, wtedy faktycznie rozmowa moze pomoc. Ale tez moze wynikac z ignorowania tego co Ty uwazasz. W drugim przypadku musicie sie rozdzielic finansowo, co nie musi oznaczas rozwodu.
Moi rodzice już podjęli kroki prawne odnośnie ich domu, wszystko będzie przepisane tylko na mnie, bo moi szanowni teściowie często wypytują, kto po śmierci moich rodziców odziedziczy dom, czy mój mąż też... Widać cudze nieruchomości bardzo ich interesują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
evelka1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:20   #60
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci takiego męża...

Nie ma czego zazdrościć.
Ja mu współczuję, że ma tak posrane relacje rodzinne i tak toksyczną matkę, że musiał przed nią uciec żeby żyć i nie zwariować. Długo to trwało, za długo. Ale odwaliła kiedyś taki numer, że przelała się czara patologii w tym układzie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-25 12:29:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.