Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-22, 10:16   #2131
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Takiego
U nas smoczek jest często używany, inaczej młoda by cały czas była przy cycku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_2019-11-22-10-14-30-999_com.android.chrome.jpg (42,5 KB, 62 załadowań)
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 10:59   #2132
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez jak nie boli to mam z tego nawet radosc
Podziwiam ze mimo takich problemow z kp wywalczylas karmienie



Witaj a Twojego posta sobie zapisze

Maz wzial mala na spacer po ciemku zeby mi psycha odpoczela, wykapalam sie zjadlam obiad, zrobilam sobie kolacje i polozylam sie na drzemke. I nie moge zasnac bo tesknie za moim zajacem wariatkowo jak nic, serio
Raczej ciągle walczę;p

Mój wczoraj wziął małego na godzinę do drugiego pokoju żebym się przespala, jeszcze dobrze oczu nie zamknęłam a ten juzmi dziecko do karmienia podsadza ;p fakt, że okazało się że minęła godzina ale byłam tak padnieta że myślałam ze nawet nie przysnęłam

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Unikałam noszenia i podnoszenia w czasie pologu. W czwartym tygodniu byłam u fizjo i kazała mi do końca połogu uważać, miałam jeszcze rozejście, w sumie dalej mam. Byłam drugi raz po skończonym szóstym tygodniu i dopiero wdrożyłam ćwiczenia na mięśnie brzucha. Strasznie mam słabe



Współczuję tych problemów z piersiami, jesteś bardzo wytrwała że dalej karmisz piersią.
Fajnie z tą wagą karmienie tak działa czy starasz się pilnować diety? Ja mam 3kg więcej niż przed ciążą i nie zapowiada się żeby miało spaść
U nas też był długo ten kikut, położna mówiła że jak nie ma ropy lub nieprzyjemnego zapachu to można czekać, spotkała się ze najdłużej był 6 tygodni. A w razie czego pediatra może dać skierowanie do chirurga, wtedy idzie się na ip i oni czymś wysuszają.

]
Aż się boje co i moich mięśniach powie fizjo, muszę do niej dzisiaj przedzwonic i umowic sie ba wizytę.

Ciążowe kg straciłam jeszcze w szpitalu, reszta juz w domu ale niestety w skutek tragicznej diety. Jem mało, chaotycznie i dopycham słodkim. Co prawda z każdym dniem staram się to coraz lepiej ogarnąć i dzisiaj mam np. Zupę i obiad gotowy, no ale na śniadanie w biegu zjadłam 3 cukierki i kawę bo syn wył z głodu a mi burczalo w brzuchu ;p

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Nasza położna przyszła j jednym ruchem pozbyła się kikuta na pierwszej wizycie. Powiedziala że co się będziemy meczyc. Czy to dobrze nie wiem, ale fakt ułatwiło sprawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak można? mnie przestrzegali żeby nie nadrywac samemu kikuta.

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
A właśnie. Dziecię daje się kłaść w chicco, a mamy tam monitor oddechu. Raz tż podłączył, dzieciak przestał się rzucać i zaraz zaczęło wyć. Badziewie.

Ja się nie ważę. Nie zależy mi na wadze sprzed ciąży. Niestety mam lustro i to mi wystarczy, żeby wiedzieć, że to nie to co było


Podziwiam za walkę o kp. U mnie przyszło banalnie, bo mi nie zależało. Dałabym mm bez żalu.


Macie dzieci na tapecie w telefonie?
Ja swojego monitora nawet z pudełka nie wyciągnęłam. A przed porodem byłam pewna, ze bez niego nie zasnę w nocy

Lustro to przede wszystkim, ale ja i przed porodem specjalnie dobrze nie wyglądałam więc teraz jeszcze trochę i będzie nawet lepiej ;p ale miss plaży mi nie grozi. Ty chyba ćwiczysz regularnie ? Więc masz pewnie inne podejście no i dzieki temu jeszcze trochę a i w lustrze pewnie będzie super

Przed ciąża mowilam tak samo, nie zechce piersi to raz dwa na mm. Tyle że on chce, to ja mam problem no i mm źle tolerowal, ból brzucha, bardzo śmierdzące kupki a i mi zwlaszcza w nocy wygodniej mu dać cyca.

Tapeta musi być prosta i jednolita żeby ikonki były czytelne. Zdjec mam tysiąc to tam sobie mogę popatrzeć;p

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A propos trudnyvh chwil po porodzie to ja akurat wtedy mialam totalny wyrzut milosci i szczescia ale np dziewczyna obok miala dziecko na noworodkach i polozna pytala czy jej je oddac to powiedziala ze nie... Zgodzila sje zeby jej dowozili na karmienie. Takze roznie moze byc i ciezkie to jest do ogarniecia.
No ja byłam wyrodna matka bo dwie pierwsze noce zostawiłam dziecko na oddziale. Ale pierwszej nie bylam w stanie zejść z łóżka nawet do toalety bo mdlalam, drugiej mialam przetaczana krew a i tak o 3 nad ranem mi go przywiezli bo się darl tak ze nie mogli go uspokoić. Ale były teksty do męża o co ze mną chodzi ze dziecko oddaje

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
margosia ciagnie cie do tesciowej

jakie macie smoczki? my mielismy mam ale wywalilam dzis bo przy myciu do tego silikonu wlewala sie woda. troche syf

Udalo mi sie znowu pobrac mocz!
Ja mam z aventa i bibsa. Oba kocha, bez smoczkow nie wiem jakbysmy funkcjonowali.

Dzisiaj wreszcie odwiedza nas pierwsi znajomi bo tak to tylko najblizsza rodzina była i siedzę sama jak dzikus ;p tylko muszę chalupe ogarnąć bo wczoraj dziecko mialo dzień bliskości i przelezalo na matce praktycznie cały. A ze zlewu się wysypuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 11:26   #2133
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

martus zlituj sie To byloby wrecz nieodpowiedzialne jakbys wziela dziecko na sale pod swoja opieke w takim stanie. Tamta dziewczyna czula sie dobrze ale przywolalam jej przyklad nie dlatego, ze byla wyrodna matka (jak juz jej dali dziecko to niesamowicie walczyla o karmienie itd) ale dlatego, zeby pokazac jak ciezko psychicznie moze byc kobiecie po porodzie.

a teksty to od poloznych?

u mnie dzis rano byla pani pobierac krew, ja tez wczoraj pod wieczor spalam zamiast sprzatac, wiec... nie odslonilam okien
za to jutro przychodza tesciowie wiec juz zasloniecie okien nie pomoze ale cos tam sie da ogarnac z grubsza dzieki chuscie. najwiekszy skok jakosci mojego matczynego zycia to wlasnie chustowanie

zamowilam tego bibsa zobaczymy czy nie wzgardzi.

ja jestem chudsza niz przed ciaza ale to tez nie efekt kp ani cwiczen tylko niedojadania. teraz mam motywacje bo nie moge zapchac sie czekolada czy kanapka z serem bo nie jem bialka mleka, wiec musze bardziej przewidywac i ta chudosc nie wyglada dobrze, bardziej jak cherlawosc. ale to sie kiedys ogarnie. np jak nie bedzie wyla po 30 minutach bez cyca

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

A Wasze maluchy miały oznaczaną grupę krwi?
Ja miałam skierowanie dziś na oznaczenie, bo do czegoś tam to jest potrzebne a pani mi uświadomiła, że do grupy potrzeba 4cm krwi w probówce. Więc jest to niemożliwe, jeśli chcę pobrać też na inne rzeczy a nawet jak tylko na to, to może być bardzo trudne.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 11:30   #2134
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Raczej ciągle walczę;p

Mój wczoraj wziął małego na godzinę do drugiego pokoju żebym się przespala, jeszcze dobrze oczu nie zamknęłam a ten juzmi dziecko do karmienia podsadza ;p fakt, że okazało się że minęła godzina ale byłam tak padnieta że myślałam ze nawet nie przysnęłam



Aż się boje co i moich mięśniach powie fizjo, muszę do niej dzisiaj przedzwonic i umowic sie ba wizytę.

Ciążowe kg straciłam jeszcze w szpitalu, reszta juz w domu ale niestety w skutek tragicznej diety. Jem mało, chaotycznie i dopycham słodkim. Co prawda z każdym dniem staram się to coraz lepiej ogarnąć i dzisiaj mam np. Zupę i obiad gotowy, no ale na śniadanie w biegu zjadłam 3 cukierki i kawę bo syn wył z głodu a mi burczalo w brzuchu ;p



To tak można? mnie przestrzegali żeby nie nadrywac samemu kikuta.



Ja swojego monitora nawet z pudełka nie wyciągnęłam. A przed porodem byłam pewna, ze bez niego nie zasnę w nocy

Lustro to przede wszystkim, ale ja i przed porodem specjalnie dobrze nie wyglądałam więc teraz jeszcze trochę i będzie nawet lepiej ;p ale miss plaży mi nie grozi. Ty chyba ćwiczysz regularnie ? Więc masz pewnie inne podejście no i dzieki temu jeszcze trochę a i w lustrze pewnie będzie super

Przed ciąża mowilam tak samo, nie zechce piersi to raz dwa na mm. Tyle że on chce, to ja mam problem no i mm źle tolerowal, ból brzucha, bardzo śmierdzące kupki a i mi zwlaszcza w nocy wygodniej mu dać cyca.

Tapeta musi być prosta i jednolita żeby ikonki były czytelne. Zdjec mam tysiąc to tam sobie mogę popatrzeć;p



No ja byłam wyrodna matka bo dwie pierwsze noce zostawiłam dziecko na oddziale. Ale pierwszej nie bylam w stanie zejść z łóżka nawet do toalety bo mdlalam, drugiej mialam przetaczana krew a i tak o 3 nad ranem mi go przywiezli bo się darl tak ze nie mogli go uspokoić. Ale były teksty do męża o co ze mną chodzi ze dziecko oddaje


Ja mam z aventa i bibsa. Oba kocha, bez smoczkow nie wiem jakbysmy funkcjonowali.

Dzisiaj wreszcie odwiedza nas pierwsi znajomi bo tak to tylko najblizsza rodzina była i siedzę sama jak dzikus ;p tylko muszę chalupe ogarnąć bo wczoraj dziecko mialo dzień bliskości i przelezalo na matce praktycznie cały. A ze zlewu się wysypuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja położna przy Starszaka chyba tez odbywała kikuta Tzn. Tak nimi ruszyła ze jej odpadły. U Małej nie zdążyła bo odpadł zanim przyszła.



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Moje dziecko jest tak zmęczone po całej nocy snu, że wstała teraz po 4.5h tez snu na jedzenie i właśnie odlatuje przy cycu

Spanie ma po Ojcu

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 11:31   #2135
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U mnie też oderwała ale trzymał się na słowo honoru. Samemu nie można.

Margosia Ty jej maku dajesz czy co

A właśnie. Mówiłam Wam, że jestem nieogarnięta i utrudniam dziecku to nie wierzyłyście. Ma pod materacykiem ten (niepowiemjaki) monitor oddechu. No to trochę to jest wypukłe. I moje biedne refluksowe dziecko odkładane w nocy miało główkę minimalnie odchyloną do tyłu, jak kurde powinna mieć raczej do przodu jak już. I ja się dziwię, dlaczego w łóżeczku ją zalewa z przełyku a wszędzie indziej nie. I czemu tam spać nie może. Matka roku!!!
Wyciągnęłam takie usztywnienie z tego monitora, pod nogi łóżka podłożyłam książki i poszła spać

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-11-22 o 11:37
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 11:50   #2136
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
martus zlituj sie To byloby wrecz nieodpowiedzialne jakbys wziela dziecko na sale pod swoja opieke w takim stanie. Tamta dziewczyna czula sie dobrze ale przywolalam jej przyklad nie dlatego, ze byla wyrodna matka (jak juz jej dali dziecko to niesamowicie walczyla o karmienie itd) ale dlatego, zeby pokazac jak ciezko psychicznie moze byc kobiecie po porodzie.

a teksty to od poloznych?

u mnie dzis rano byla pani pobierac krew, ja tez wczoraj pod wieczor spalam zamiast sprzatac, wiec... nie odslonilam okien
za to jutro przychodza tesciowie wiec juz zasloniecie okien nie pomoze ale cos tam sie da ogarnac z grubsza dzieki chuscie. najwiekszy skok jakosci mojego matczynego zycia to wlasnie chustowanie

zamowilam tego bibsa zobaczymy czy nie wzgardzi.

ja jestem chudsza niz przed ciaza ale to tez nie efekt kp ani cwiczen tylko niedojadania. teraz mam motywacje bo nie moge zapchac sie czekolada czy kanapka z serem bo nie jem bialka mleka, wiec musze bardziej przewidywac i ta chudosc nie wyglada dobrze, bardziej jak cherlawosc. ale to sie kiedys ogarnie. np jak nie bedzie wyla po 30 minutach bez cyca

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

A Wasze maluchy miały oznaczaną grupę krwi?
Ja miałam skierowanie dziś na oznaczenie, bo do czegoś tam to jest potrzebne a pani mi uświadomiła, że do grupy potrzeba 4cm krwi w probówce. Więc jest to niemożliwe, jeśli chcę pobrać też na inne rzeczy a nawet jak tylko na to, to może być bardzo trudne.
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Moja położna przy Starszaka chyba tez odbywała kikuta Tzn. Tak nimi ruszyła ze jej odpadły. U Małej nie zdążyła bo odpadł zanim przyszła.



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Moje dziecko jest tak zmęczone po całej nocy snu, że wstała teraz po 4.5h tez snu na jedzenie i właśnie odlatuje przy cycu

Spanie ma po Ojcu

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:03   #2137
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty


Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałam krechy. Ale podobno ona bardzo długo schodzi.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-22, 13:19   #2138
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

no przeciez po to go wzieli zebys odespala

widze, ze znacznie czesciej sie zdarza zeby polozne od noworodkow byly pozbawione... wielu rzeczy niz by sie to moglo wydawac.

ja mam kreche, ona sie chyba dosc dlugo utrzymuje, takze to raczej niestety normalne. najlepsze ze w ciazy byla ledwie blada a teraz ciemny braz
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:43   #2139
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
My mamy bibsa, fajny jest bo nie przylega do buzi
Też masz od Lewandowskiej
Nie miałam kreski w ciąży.
Mały spał dziś w nocy super, budził się po 4,5 h od zaśnięcia, później po trzech .
Fubizka, zdarza się najlepszym ja np dziś ogarnęłam, że mój mały to nie jest wrzeszczacy egzemplarz, tylko głodny egzemplarz wyje co godzinę, z zegarkiem w ręku. Chce jeść. Jakoś nie pomyślałam, że szalone ssanie smoczka jest oznaką głodu poprzednie moje dzieci z głodu smoczek odrzucali - tylko tyle mam na swoją obronę i narzekam na te biedne dziecko, narzekam, a on chce jeść . Myślę, że właśnie zajęłam I miejsce na Matkę roku 2019. Nakarmilam, to 40 min leżał, gugal, uśmiechal się, aż zasnął...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:49   #2140
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja miałam mega personel i na porodówce i na oddziale. W porównaniu z poprzednim szpitalem niebo,a ziemia. Ale tutaj szpital uniwersytecki, 90% personelu to młode dziewczyny, mega pomocne, empatyczne, z podejściem , a i do pogadania czy żartów - może im się jeszcze chciało i rutyna ich nie zjadła. Złego słowa nie mogę powiedzieć.


Grupę krwi oznaczali w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:51   #2141
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

sharlotka wiem jak sie czujesz bo ja odwalilam dokladnie to samo. nie przyszlo mi do glowy ze dziecko jest glodne co godzine a jak nie doje to szybciej. i wylo. a ja nosilam lulalam i dawalam espumisan (chociaz wzdecia tez miala ewidentnie) i plakalam z bezsilnosci. dopiero sie skumalam co sie dzieje jak kazali mi przez kilka dni trzymac non stop przy cycku zeby troche wysikac bilirubine. i to dziecko jadlo non stop. i tez smoka lapala i gryzla tak zaciekle ze sie balam ze odgryzie tego cycka i sie nim udlawi. ja na swoja obrone mam jedynie to ze jak przystawialam ja w takim stanie to ona i tak nie brala tylko sie rzucala i ja myslalam ze nie chce. i ze do tej pory polozne czy jakies tam doule itp mi mowia ze za duzo przystawiam i ona ma sie nauczyc ze jedzenie jest np co 3h i ma sie najesc na ten czas. w tej chwili juz to dla mnie jest komletna bzdura, ale wczesniej myslalam ze tak jest. w ogole kurde szkola rodzenia powinna byc 2x dluzsza i ta druga czesc powinna byc o karmieniu
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-22, 13:52   #2142
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Niesamowite. Moje dziecko leży w łóżeczku, ️samo i ogląda swoje nieokiełznane rączki. Pierwszy raz! Zdołałam zebrać pranie i nastawić nowe. Łał.
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
A w dzień twoja Ala śpi? Jak sobie radzisz kiedy trzeba położyć ją spać, co wtedy z Martą?

Jeny.
Trzeba już myśleć o prezentach na święta

Od Lewandowskiej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na poczatku prosta sprawa bo mała dużo spała to szłyśmy razem we trzy. Ale niestety zdarzały się takie dni że mała akurat nie chciala lezec z nami i miała ochotę sobie powrzeszczeć. Odziwo Alicji nic to nie robiło. Ostatnio kilka razy nie miałam opcji jej uśpić to chodziła za mną aż sama nie padła. Raz przed tv a raz wysłałam ją do łóżka żeby sobie poleżała - nie minęła minuta i spała- w szoku byłam bo nigdy przenigdy nie usnela sama Czasem chodzi i jest marudna ale nie pójdzie spać. Więc u nas to bardzo różnie wygląda. Dziś się zapowiada że pójdą spać obie razem bo mała już długo aktywna więc jak podepne pod cyca to odleci. Właśnie idziemy
A u was jak wygląda zasypianie w dzień i w nocy?
Macie jakiś pomysł na prezent mikołajowy? Nie wiem co kupić mojej Alijce.
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty


Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam krechę a pępek w środku czarny. Faktycznie jak brudny wygląda Czuje pod palcem że niedługo będzie można pilingiem to zedrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:54   #2143
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty


Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam, w ogóle nie zbledła, cały mój brzuch wygląda dokładnie tak, jak napisałaś - jakbym się dobrze nie umyła. Na szczęście to w końcu schodzi.


Byłam z starszą na Krainie Lodu 2 i powiem Wam, że jestem szczerze zachwycona. Jak ktoś lubi bajki Disneya to obowiązkowo. Nie przypuszczałam, że druga część może mi się aż tak podobać no i Amelce chyba brakowało takiego czasu tylko z mamą, bez taty i Jagody. Muszę częściej przebywać z nią we dwie, bo widzę że to dla niej bardzo ważne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:57   #2144
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja miałam mega personel i na porodówce i na oddziale. W porównaniu z poprzednim szpitalem niebo,a ziemia. Ale tutaj szpital uniwersytecki, 90% personelu to młode dziewczyny, mega pomocne, empatyczne, z podejściem , a i do pogadania czy żartów - może im się jeszcze chciało i rutyna ich nie zjadła. Złego słowa nie mogę powiedzieć.


Grupę krwi oznaczali w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja za to nie moge powiedziec zlego slowa na polozne na porodowce i patologii a spotkalam wszystkie zmiany. i wlasnie w wiekszosci byly mlode chociaz ja rodzilam z pania kolo 50tki i byla super.
natomiast na tych noworodkach malo mlodych dziewczyn i niektore panie do rany przyloz ale niektore to dla mnie skandal. wyobrazcie sobie ze jak jedna dziewczyna miala zastoj w piersi i nic nie lecialo to kobieta o 22 DARŁA sie na nia ze zle trzyma, ze po tylu dniach juz powinna umiec wlasne dziecko nakarmic, ze co to za paznokcie za dlugie i dziecko glodzi i ze on na pewno juz spadl z masy i tak przez 30 min. ja ucieklam bo nie chcialam sie stresowac. ona potem plakala i chciala sie wypisac ze szpitala, zostawila dziecko z partnerem i wyszla w pizamie poza szpital wyobrazacie sobie... powiedzialam jej zeby kazala im sie odp.. ale ona powiedziala ze boi sie podskoczyc ze one potem odreaguja na dziecku. i zrozumialam to. niestety jak sie zwiedza szpitale i ocenia to sie patrzy glownie na porodowki a na te noworodkowe oddzialy nic, ewentualnie stopien referencyjnosci.

a masz wpisana grupe w ksiazeczce?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 14:02   #2145
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
margosia ciagnie cie do tesciowej

jakie macie smoczki? my mielismy mam ale wywalilam dzis bo przy myciu do tego silikonu wlewala sie woda. troche syf

Udalo mi sie znowu pobrac mocz!
My mamy lovi, ale mało co go używa.
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty


Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ciąży nie była widoczna, teraz jest ale jasna.

Jak ja nie znoszę naszej poczty polskiej
W zeszły piątek wysłałam poleconym dokumenty o macierzyński do firmy w Warszawie. Do dzisiejszego dnia nie doszły, ciągle przesyłka jest w transporcie.
Dzwoniłam na pocztę i ponoć w Warszawie mają jakieś problemy bo już była podobna sytuacja tyle że z paczką.
Teraz mogę złożyć reklamację ale oni i tak dają sobie 14 dni na to.
No super, a zanim z firmy prześlą znowu do ZUSu to trochę minie i nie wiem kiedy dostanę kasę.
Jak z innymi sprawami poszło bez problemu to z tym musi coś być

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 14:22   #2146
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mam, w ogóle nie zbledła, cały mój brzuch wygląda dokładnie tak, jak napisałaś - jakbym się dobrze nie umyła. Na szczęście to w końcu schodzi.


Byłam z starszą na Krainie Lodu 2 i powiem Wam, że jestem szczerze zachwycona. Jak ktoś lubi bajki Disneya to obowiązkowo. Nie przypuszczałam, że druga część może mi się aż tak podobać no i Amelce chyba brakowało takiego czasu tylko z mamą, bez taty i Jagody. Muszę częściej przebywać z nią we dwie, bo widzę że to dla niej bardzo ważne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Moja ekipa idzie jutro na seans , starsza jest fanką Elsy ja zostaję z małą. Za do za miesiąc do kina idę ja z dzieciakami a tz zostaje z butelką

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Ja linię też mam ale mniej widoczna niż po poprzednich ciążach, w ogóle to q pon wizyta u gina, później fizjo i zaczynam ćwiczyć

Na porodówkę w naszym powiatowym szpitalu też nie narzekam, rodziłam z dwiema położnymi, ogólnie rewelacja. Ale ja z tych, które uwielbiają porody.


Był też temat połogu. Jak przed ciążą naezakalam że połóg to najgorsze co może być tak o dziwo teraz minął ok. Nie było jakiejś huśtawki nastrojów czy innych uciążliwych przypadłości. Jedyne co źle wspominam to obkurczanie macicy ale to raptem tydzień i po bolu.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 14:58   #2147
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
ja za to nie moge powiedziec zlego slowa na polozne na porodowce i patologii a spotkalam wszystkie zmiany. i wlasnie w wiekszosci byly mlode chociaz ja rodzilam z pania kolo 50tki i byla super.

natomiast na tych noworodkach malo mlodych dziewczyn i niektore panie do rany przyloz ale niektore to dla mnie skandal. wyobrazcie sobie ze jak jedna dziewczyna miala zastoj w piersi i nic nie lecialo to kobieta o 22 DARŁA sie na nia ze zle trzyma, ze po tylu dniach juz powinna umiec wlasne dziecko nakarmic, ze co to za paznokcie za dlugie i dziecko glodzi i ze on na pewno juz spadl z masy i tak przez 30 min. ja ucieklam bo nie chcialam sie stresowac. ona potem plakala i chciala sie wypisac ze szpitala, zostawila dziecko z partnerem i wyszla w pizamie poza szpital wyobrazacie sobie... powiedzialam jej zeby kazala im sie odp.. ale ona powiedziala ze boi sie podskoczyc ze one potem odreaguja na dziecku. i zrozumialam to. niestety jak sie zwiedza szpitale i ocenia to sie patrzy glownie na porodowki a na te noworodkowe oddzialy nic, ewentualnie stopien referencyjnosci.



a masz wpisana grupe w ksiazeczce?
Rozumiem tą dziewczynę na sto pro. Gdyby nas nie wypuścili przez bilirubinę, też bym zostawiła dziecię z tżem i pojechała do domu się wykąpać i zdrzemnąć. Po ponad 3 dobach bez snu nie zniosłabym tam kolejnej nocy na tym jarmarku.

Mój nie miał sprawdzanej grupy krwi, ale mimo nienawiści do biologii w szkole wiem, jaką ma

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja w duchu się cieszyłam że ktoś się nim zajmie i będę mogła się przespać
Tak położne z noworodków takie teksty do laski z którą byłam w sali

Dzisiaj np mam czas bo mały spi, a siedzę i tv oglądam. Ale po tej drzemce i karmieniu obiecuje wziąć się do roboty


Po 4,5 godziny cycki by mi eksplodowaly w ogóle po tym ponownym powrocie do samego kp cykl się skrócil z 3 godzin do niecałych 2, niestety w nocy też. Tamten mi bardziej służył jeżeli chodzi o wybudzanie, teraz jest zła faza snu i jestem nieprzytomna.
Dzisiaj jak wstał o 4 to na siłę wpychalam mu smoka myśląc że już jadl, dopiero jak dotknęłam piersi to się zorientowałam ze on nie beczy dla zabawy tylko karmienie było 2 godziny wcześniej


Macie jeszcze kreche na brzuchu? Moja nawet nie zbledla a jest prawie czarna w ogóle przebarwienia ze skory mi nie schodzą nic a nic i czuje się jak brudas niedomyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam krechę, chyba na stałeeeeee :/

Też wiele razy próbowałam uspokajać i zabawiać głodne dziecko Bałam się trochę, że przywyknie i będzie wymuszał, ale położna mi wytłumaczyła, że nie ma takiego skilla Jestę chamem

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
sharlotka wiem jak sie czujesz bo ja odwalilam dokladnie to samo. nie przyszlo mi do glowy ze dziecko jest glodne co godzine a jak nie doje to szybciej. i wylo. a ja nosilam lulalam i dawalam espumisan (chociaz wzdecia tez miala ewidentnie) i plakalam z bezsilnosci. dopiero sie skumalam co sie dzieje jak kazali mi przez kilka dni trzymac non stop przy cycku zeby troche wysikac bilirubine. i to dziecko jadlo non stop. i tez smoka lapala i gryzla tak zaciekle ze sie balam ze odgryzie tego cycka i sie nim udlawi. ja na swoja obrone mam jedynie to ze jak przystawialam ja w takim stanie to ona i tak nie brala tylko sie rzucala i ja myslalam ze nie chce. i ze do tej pory polozne czy jakies tam doule itp mi mowia ze za duzo przystawiam i ona ma sie nauczyc ze jedzenie jest np co 3h i ma sie najesc na ten czas. w tej chwili juz to dla mnie jest komletna bzdura, ale wczesniej myslalam ze tak jest. w ogole kurde szkola rodzenia powinna byc 2x dluzsza i ta druga czesc powinna byc o karmieniu
Bo one mają doświadczenie bla bla bla. Jak się o radę nie pyta, niech spadają.

O właśnie, czegoś przydatnego teraz się dowiedziałyście na szkołach rodzenia?


Mojego znowu coś męczy. Marudkuje i się uśmiecha na zmianę. Zaliczyliśmy fantastyczną drzemkę - udawałam, że śpię, a on wachlował oczami, sprawdzając czy jestem obok.

Internety piszą, że powinien umieć przespać kilka godzin na luzie


Kurde, strasznie dziś zwraca, jest taki osowiały, zasnąć nie może, gorączki nie ma, jest spokojny, wytrwały, ale ewidentnie rozdrażniony, cierpi, coś go męczy. Co mu?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 15:07   #2148
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Niesamowite. Moje dziecko leży w łóżeczku, ️samo i ogląda swoje nieokiełznane rączki. Pierwszy raz! Zdołałam zebrać pranie i nastawić nowe. Łał.Na poczatku prosta sprawa bo mała dużo spała to szłyśmy razem we trzy. Ale niestety zdarzały się takie dni że mała akurat nie chciala lezec z nami i miała ochotę sobie powrzeszczeć. Odziwo Alicji nic to nie robiło. Ostatnio kilka razy nie miałam opcji jej uśpić to chodziła za mną aż sama nie padła. Raz przed tv a raz wysłałam ją do łóżka żeby sobie poleżała - nie minęła minuta i spała- w szoku byłam bo nigdy przenigdy nie usnela sama Czasem chodzi i jest marudna ale nie pójdzie spać. Więc u nas to bardzo różnie wygląda. Dziś się zapowiada że pójdą spać obie razem bo mała już długo aktywna więc jak podepne pod cyca to odleci. Właśnie idziemy
A u was jak wygląda zasypianie w dzień i w nocy?
Macie jakiś pomysł na prezent mikołajowy? Nie wiem co kupić mojej Alijce. Mam krechę a pępek w środku czarny. Faktycznie jak brudny wygląda Czuje pod palcem że niedługo będzie można pilingiem to zedrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile ma Twoja córka?
Jak czytałam jak rodziłas i się o nią martwiłas to jakbym była w swojej głowie wtedy
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mam, w ogóle nie zbledła, cały mój brzuch wygląda dokładnie tak, jak napisałaś - jakbym się dobrze nie umyła. Na szczęście to w końcu schodzi.


Byłam z starszą na Krainie Lodu 2 i powiem Wam, że jestem szczerze zachwycona. Jak ktoś lubi bajki Disneya to obowiązkowo. Nie przypuszczałam, że druga część może mi się aż tak podobać no i Amelce chyba brakowało takiego czasu tylko z mamą, bez taty i Jagody. Muszę częściej przebywać z nią we dwie, bo widzę że to dla niej bardzo ważne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja staram się każdego dnia gdy mąż jest w domu wyjść z córką we dwie. Gdziekolwiek Albo iść na piętro same się pobawić, ja ja wykapie, poczytam, coś upieczemy itd. Wtedy ja do małego się nie ruszam, jakby go nie było strasznie nie chciałam , żeby była taka odrzucona do taty jak to obserwuje w otoczeniu koleżanek. I żeby nie istniała jako "starsza siostra", tylko po prostu ona, taka jak była przed pojawieniem się brata. Strasznie mnie wkurza jak potem ktoś przychodzi i pyta starszaka tylko o rodzeństwo, jakby ono jako oddzielna jednostka przestało istnieć uczulam na to dziadków.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
ja za to nie moge powiedziec zlego slowa na polozne na porodowce i patologii a spotkalam wszystkie zmiany. i wlasnie w wiekszosci byly mlode chociaz ja rodzilam z pania kolo 50tki i byla super.
natomiast na tych noworodkach malo mlodych dziewczyn i niektore panie do rany przyloz ale niektore to dla mnie skandal. wyobrazcie sobie ze jak jedna dziewczyna miala zastoj w piersi i nic nie lecialo to kobieta o 22 DARŁA sie na nia ze zle trzyma, ze po tylu dniach juz powinna umiec wlasne dziecko nakarmic, ze co to za paznokcie za dlugie i dziecko glodzi i ze on na pewno juz spadl z masy i tak przez 30 min. ja ucieklam bo nie chcialam sie stresowac. ona potem plakala i chciala sie wypisac ze szpitala, zostawila dziecko z partnerem i wyszla w pizamie poza szpital wyobrazacie sobie... powiedzialam jej zeby kazala im sie odp.. ale ona powiedziala ze boi sie podskoczyc ze one potem odreaguja na dziecku. i zrozumialam to. niestety jak sie zwiedza szpitale i ocenia to sie patrzy glownie na porodowki a na te noworodkowe oddzialy nic, ewentualnie stopien referencyjnosci.

a masz wpisana grupe w ksiazeczce?
Tak, mam wpisane . U córki nie mam, więc co szpital to obyczaj.

Straszne to co piszesz taka kobieta wraca do domu i depresja poporodowa jak w banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 15:08   #2149
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość

Mój nie miał sprawdzanej grupy krwi, ale mimo nienawiści do biologii w szkole wiem, jaką ma
Haha wychodzi na to że we trójkę macie 0
Moje też nie miały badanej grupy. Ale u nas nie jest tak oczywista sytuacja jak u Laury bo w zestawieniu moim i męża dzieci mogą mieć każdą 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez UltraMarryna
Czas edycji: 2019-11-22 o 15:10
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-22, 16:29   #2150
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość

Straszne to co piszesz taka kobieta wraca do domu i depresja poporodowa jak w banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I potem dziwne ze tylko ilestam kobiet karmi piersia po szpitalu.

Mój zając też dzisiaj śpi cały dzień i budzi się co 3h i jeszcze je krótko. I też jej zmierzyłam temperaturę i ma normalną. Z tymi dziećmi to nigdy nie wiadomo, czy taki rozwój czy coś im jest

A ja... pranie złożone, wywieszone drugie, trzecie się suszy w suszarce, pościel zmieniona, posprzątane, obiad w piekarniku, dwie kawy wypite (ciepłe)... plaża

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

u nas moze miec a lub 0 i jesli ma 0 to wiadomo skad zoltaczka
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 16:58   #2151
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
I potem dziwne ze tylko ilestam kobiet karmi piersia po szpitalu.

Mój zając też dzisiaj śpi cały dzień i budzi się co 3h i jeszcze je krótko. I też jej zmierzyłam temperaturę i ma normalną. Z tymi dziećmi to nigdy nie wiadomo, czy taki rozwój czy coś im jest

A ja... pranie złożone, wywieszone drugie, trzecie się suszy w suszarce, pościel zmieniona, posprzątane, obiad w piekarniku, dwie kawy wypite (ciepłe)... plaża

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

u nas moze miec a lub 0 i jesli ma 0 to wiadomo skad zoltaczka
Oooo a jak sytuacja z suszarką się zakończyła? Przestało śmierdzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 17:20   #2152
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Oooo a jak sytuacja z suszarką się zakończyła? Przestało śmierdzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze trochę czuję ten zapach, szczególnie na wysokich temperaturach. Dlatego suszę głównie ręczniki, naszą pościel, nasze ciuchy. Dziecięcych niestety nie.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 17:30   #2153
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Rozumiem tą dziewczynę na sto pro. Gdyby nas nie wypuścili przez bilirubinę, też bym zostawiła dziecię z tżem i pojechała do domu się wykąpać i zdrzemnąć. Po ponad 3 dobach bez snu nie zniosłabym tam kolejnej nocy na tym jarmarku.

Mój nie miał sprawdzanej grupy krwi, ale mimo nienawiści do biologii w szkole wiem, jaką ma



Mam krechę, chyba na stałeeeeee :/

Też wiele razy próbowałam uspokajać i zabawiać głodne dziecko Bałam się trochę, że przywyknie i będzie wymuszał, ale położna mi wytłumaczyła, że nie ma takiego skilla Jestę chamem



Bo one mają doświadczenie bla bla bla. Jak się o radę nie pyta, niech spadają.

O właśnie, czegoś przydatnego teraz się dowiedziałyście na szkołach rodzenia?


Mojego znowu coś męczy. Marudkuje i się uśmiecha na zmianę. Zaliczyliśmy fantastyczną drzemkę - udawałam, że śpię, a on wachlował oczami, sprawdzając czy jestem obok.

Internety piszą, że powinien umieć przespać kilka godzin na luzie


Kurde, strasznie dziś zwraca, jest taki osowiały, zasnąć nie może, gorączki nie ma, jest spokojny, wytrwały, ale ewidentnie rozdrażniony, cierpi, coś go męczy. Co mu?
Kolejny skok rozwojowy 7-9tydzień.

Nas tez dopadł. Popołudniu Lalka nie mogła zasnac albo się wyspała do południa?

Za to teraz nawet mali piłkarze jej nie ruszają

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 18:32   #2154
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

My po lekarzu i usg główki. Usg główki ok. Lekarka też zadowolona, powiedziała, że mieliśmy bardzo dużo szczęścia w tym całym nieszczęściu...

AA i pytalismy o to drżenie kończyn. Mówiła, że to nic złego (tylko nie wiem czy nic złego w naszej sytuacji, bo my rezonans, usg i inne badania mieliśmy robione i były ok, czy wogole nic złego )

Mi się w wypisie małej nie rzuciła grupa krwi, a przecież przetaczali jej 2 razy krew... To chyba musieli zbadać? Chyba że podali 0?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 18:46   #2155
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Niesamowite. Moje dziecko leży w łóżeczku, ️samo i ogląda swoje nieokiełznane rączki. Pierwszy raz! Zdołałam zebrać pranie i nastawić nowe. Łał.Na poczatku prosta sprawa bo mała dużo spała to szłyśmy razem we trzy. Ale niestety zdarzały się takie dni że mała akurat nie chciala lezec z nami i miała ochotę sobie powrzeszczeć. Odziwo Alicji nic to nie robiło. Ostatnio kilka razy nie miałam opcji jej uśpić to chodziła za mną aż sama nie padła. Raz przed tv a raz wysłałam ją do łóżka żeby sobie poleżała - nie minęła minuta i spała- w szoku byłam bo nigdy przenigdy nie usnela sama Czasem chodzi i jest marudna ale nie pójdzie spać. Więc u nas to bardzo różnie wygląda. Dziś się zapowiada że pójdą spać obie razem bo mała już długo aktywna więc jak podepne pod cyca to odleci. Właśnie idziemy
A u was jak wygląda zasypianie w dzień i w nocy?
Macie jakiś pomysł na prezent mikołajowy? Nie wiem co kupić mojej Alijce. Mam krechę a pępek w środku czarny. Faktycznie jak brudny wygląda Czuje pod palcem że niedługo będzie można pilingiem to zedrzeć
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W nocy kładziemy Mateusza na zmianę, jedną noc ja, drugą mąż. W dzień jest gorzej czasami uda się tak, że Ignaś zaśnie to bezproblemowo idę kłaść Matiego. A czasami, tak jak dziś, biorę małego w bujak, ciągnę z nami do pokoju i próbuję uspać M. Zasypia tak , że trzeba się przy nim położyć i albo coś poczytać albo opowiedzieć. Przytula się i śpi. Teraz go odsmoczkowujemy, więc zasypia dłużej. Ignaś czasami spokojnie poleży, czasami śpi, a czasami się drze w niebogłosy. Ciężki chleb ogólnie, te usypianie. Ale jak już się uda i M. śpi, to mam 2 godziny spokoju
Na Mikołajki nic nie kupuję. Na święta myślę kupić tory hot wheels bo uwielbia auta i szybką jazdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 20:24   #2156
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
My po lekarzu i usg główki. Usg główki ok. Lekarka też zadowolona, powiedziała, że mieliśmy bardzo dużo szczęścia w tym całym nieszczęściu...

AA i pytalismy o to drżenie kończyn. Mówiła, że to nic złego (tylko nie wiem czy nic złego w naszej sytuacji, bo my rezonans, usg i inne badania mieliśmy robione i były ok, czy wogole nic złego )

Mi się w wypisie małej nie rzuciła grupa krwi, a przecież przetaczali jej 2 razy krew... To chyba musieli zbadać? Chyba że podali 0?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Idzie ku dobremu
Nie mam pojęcia do robią przy takich szybkich transfuzjach.


A co do usypiania mówicie że to się nigdy nie skończy? Najszybciej w liceum?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 21:31   #2157
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Super Idzie ku dobremu
Nie mam pojęcia do robią przy takich szybkich transfuzjach.


A co do usypiania mówicie że to się nigdy nie skończy? Najszybciej w liceum?
No mój ma prawie 14 lat i daje radę sam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 21:52   #2158
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Haha wychodzi na to że we trójkę macie 0
Moje też nie miały badanej grupy. Ale u nas nie jest tak oczywista sytuacja jak u Laury bo w zestawieniu moim i męża dzieci mogą mieć każdą 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ty masz B czy mąż? Stawiam na ciebie

Fubizka, 0 sprzyja żółtaczce?

Mój był mega różowy/ czerwony długo, aż się położne dziwiły, że rzadko się zdarza tak zupełnie nieżółty noworodek Wciąż się łatwo czerwieni, teraz najbardziej na brwiach
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 22:13   #2159
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja dopiero karmie po kąpieli, jeszcze starsze w wannie, masakra. Ale goście byli, mamy chrzestna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 22:52   #2160
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Starszą usypia właśnie mąż. A Marta leży sobie i się patrzy na mnie jak w obrazek Ciekawe ile pociągniemy dzisiaj. Mam nadzieję że przed północą pójdzie spać. W brzuchu też miała aktywność o tej porze już wtedy wiedziałam że późne wieczory będziemy spędzać razem.
Ostatnio stosunkowo spokojna się zrobiła jestem pod wrażeniem
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
To ty masz B czy mąż? Stawiam na ciebie

Fubizka, 0 sprzyja żółtaczce?

Mój był mega różowy/ czerwony długo, aż się położne dziwiły, że rzadko się zdarza tak zupełnie nieżółty noworodek Wciąż się łatwo czerwieni, teraz najbardziej na brwiach
Dobrze stawiasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.