Muzyka tzw. "poważna" ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 18:34   #61
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez kasiulka
A co do Sepultury z Pavarottim to za każdym razem jak zdarza mi sie słuchac rycze ze smiechu . Mam nawet taki wredny plan na moich przebrzydłych sąsiadów, którzy jak rok długi uprzykrzają mi zycie. Kiedys wyjde na pare godzin ale przed wyjsciem puszcze na full ów kawałek zeby sie nasłuchali do syta
Ja mam na taką okoliczność kolekcję oper Wagnera (ależ jestem wredna)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 11:53   #62
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Bastian21
Muzyka poważna...tak, moge powiedziec, że ją lubię, szczególnie gdy trzeba się zrelaksować. Do muzki powaznej raczej Enya nie podchodzi, ale polecam wszystkim Paniom (Kurcze, mam jakieś przeświadczenie, że same Kobiety tutaj są ) najnowszą jej produkcję w postaci płyty: "Amarantine". Można odpłynąć...
"Amarantine" jest dość podobna do poprzedniej płyty Enyi (można sobie posłuchać fragmentów tutaj: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/423403 - radzę ściągnąć raczej pliki wma).
A miłośniczkom/miłośnikom tych klimatów polecam też trochę bardziej zróżnicowaną Loreenę McKennitt.
Aha! Nowa płyta Moyi Brennan - siostry Enyi i członkini Clannad - "Two Horizons", też jest świetna.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 11:58   #63
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Miłośniczkom jazzowego wokalu polecam gwazdkowa płytę Diany Krall "Christmas Songs". Bezbłędnie wprowadza w nastrój.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:22   #64
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez nan
Przez Czarną Maskę Pendereckiego też bym nie usiedziała . Kiedyś był w filharmonii taki sezon (nie wiem, czy to tego nie wrócili), że zanim zaczął się koncert zasadniczy, na początek dawali jakiś utwór współczesny. Cierpiałam straszne męki i jakoś nie zdołałam się przekonać do muzyki współczesnej. Lubię tylko Krzesanego i Carminę Buranę, jak już wspomniałam wcześniej.
Krzesany tak, tak!
Z muzyki ubieglego juz wieku, niegdys uznawanej za alternatywna to jeszcze baaaardzo mi podchodzi Strawinski (zupelnie nie moglam zrozumiec, po przeczytaniu u Waldorffa, ze oni sie tam w Paryzu pobili podczas premiery "Swieta Wiosny" - dlaczego, przeciez to takie ladne... a mialam wtedy ze 14 lat) i nasz Szymanowski. Dla mnie ta cala muzyka wspolczesna, to troche sciemnianie, np. taki John Cage, ktory w kawalku "4:33" przez dokladnie 4 minuty 33 sekundy siedzi tylko przy fortepianie, potem klania sie i wychodzi...eeee.

Pamietam za to, jak obejrzalam lata juz temu, "Le fabuleux destin..." w paryskim kinie, potem wylazlam na zalany sloncem Bulwar Kapucynow z muzyka Yanna Tiersena w uszach, chyba dawano nie mialam po kinie takiego pozytywnego "kopa"!
W ogole do francuskiej muzyki mam sentyment, nie tylko dla Debussy'ego czy Saint-Seansa Hurtowo przywoze plyty jak tylko jestem w jakims kraju frankofonskim z FNAC w miescie, kocham Benjamina Biolay'a, Keren Ann ale i caly ich ruch elektro W Polsce ostatnio duze wrazenie zrobil na mnie "Skalpel" (swietnie sie przy nich pracuje).
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 08:46   #65
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Noor
Miłośniczkom jazzowego wokalu polecam gwazdkowa płytę Diany Krall "Christmas Songs". Bezbłędnie wprowadza w nastrój.
to prawda Ja do tego dorzuciłabym jeszcze swingowe kolędy i piosenki swiąteczne w wykonaniu Michaela Buble (zresztą nie tylko kolędy cała nowa płyta jest po prostu genialna)
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 18:06   #66
Tiramisu
Raczkowanie
 
Avatar Tiramisu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 113
GG do Tiramisu Send a message via Skype™ to Tiramisu
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

ohh mam Peer Gynta na winilu. brzmi cudownie i nigdy nie zamieniłabym go na cd
__________________


Tiramisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 09:02   #67
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Tiramisu
ohh mam Peer Gynta na winilu. brzmi cudownie i nigdy nie zamieniłabym go na cd
Ja mam na obu. Przecież to nie kwestia nośnika, tylko wykonania.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 22:26   #68
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ehhh... Kocham muzykę poważną, tylko ludzie ztego kręgu bardzo mnie skrzywdzili. Jako małe dziecko strasznie chciałam grać na skrzypcach, więc mama zapisała mnie do szkoły muzycznej. Tak zaczęła się moja przygoda
W szkole juz na samym początku wywindowali mnie na najzdolniejszą uczenicę. Ja przyjmowałam to z przymrużeniem oka. Zdałam sobie sprawę, że z muzyką wiążę moje życie. Postanowiłam zdawać do szkoły II stopnia... Dyrekcja , nauczyciel, wyrażali się o mnie jako o już uczennicy tamtej szkoły( II stopnia). Nadszedł dzień egzaminów...
Po udanym występie dyrektor owj wymarzonej szkoły stwierdził, że... mam talent, ale... trzyma miejsca dla innych--> czyt. uczniów szkoły I st. tego zespołu szkół.
Tu zaczęła się czarna rozpacz. Ja , taka zdolna i co?! Zostawili mnie na lodzie! Mogłam sobie iśc co najwyżej na fagot. Wspaniale. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dawali mi nadzieję.
Minęło kilka dobrych lat, a ja w dalszym ciągu czuję do tego sentyment i.. zadrę w sercu. Pomimo, ze masz "tyły" zdecydowałam się wziąć lekcje od u nauczyciela i startować za kilka lat na akademię muzyczną. Wiem, że w grę wchodzą tylko studa zaoczne i będę musiała na nie sama zarobić, ale czego nie robi się dla skrzypiec
Wierzcie mi, warto słuchać tej wyjątkowej muzyki i stac się kimś wyjątkowym. Nawet jeśli wiąże się to z wąskim gronem znajomych, ale jakże piękne jest tak wrażliwe życie z muzyką poważną
P.S
Polecam serdecznie koncert d- moll Wieniawskiego i Requiem Dvoraka-> oczywiście w filharmonii!
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:25   #69
Feetlover
Raczkowanie
 
Avatar Feetlover
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 156
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ja z kolei najbardziej lubię słuchać koncertów Vivaldiego, aczkolwiek swoich faworytów mam jeszcze kilku, których nazwiska wielokrotnie przewijały się już w tym temacie

Z kolei szczególnie nie przepadam za dwoma utworami, choć obiektywnie patrząc bardzo ładnymi - mowa o uwerturze do "Wesela Figara" Mozarta, i uwerturze do "Cyrulika sewilskiego" Rossiniego. To z powodu traumatycznych przeżyć w szkole muzycznej, kiedy nauczyciel na próbach dręczył nas nieustannymi powtórkami, dosłownie dziesiątki razy...a przed konkursami jeszcze więcej Ale to zrozumiałe, w końcu, żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba poświęcać na to sporo czasu. Nie zmienia to faktu, że ciarki mi przechodzą po plecach, gdy przypadkiem usłyszę te utwory w radio
__________________
"Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić, nim w górze tam, skowronek zacznie tryl, jak dobrze wcześnie wstać, dla tych chwil..."
Feetlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 18:49   #70
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

zazwyczaj nie słucham takiej muzyki, wole rock, pop i inne takie, ale w końcu chodziłam do szkoły muzycznej wiec cos tam mi zostalo
Bardzo lubię Czajkowskiego, Chopina, Brahmsa, Debussy'ego.
Nie cierpię za to Bacha i klasyków wiedeńskich. okropność.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 22:04   #71
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Po prostu zależy od gustu Ja na przykład lubię grać utwory klasyków, ale niezbyt lubię sluchać takiej muzyki- wiem, że to sprzeczność
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 14:49   #72
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez wenedka
Po prostu zależy od gustu Ja na przykład lubię grać utwory klasyków, ale niezbyt lubię sluchać takiej muzyki- wiem, że to sprzeczność
a na czym grasz?
ja grałam na wiolonczeli, ale niestety pierwszy stopien muzycznej juz skonczylam, do drugiego nie chcialam isc, a wlasnego instrumentu nie mam (tamten byl wypozyczany) i tak tesknie za graniem
a co do tego to ja tez tak mam-kochałam grac Bacha, a nie cierpie go sluchac.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 17:27   #73
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Dziewczyny, a co sądzicie o Grupie Mo-carta? Dla mnie to humor najwyższej próby, inteligentny, a przy okazji dla niektórych jest to jedna z nielicznych szans na poznanie tej muzyki bez filharmonijno-uroczystej otoczki.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:02   #74
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez kate1991
a na czym grasz?
ja grałam na wiolonczeli, ale niestety pierwszy stopien muzycznej juz skonczylam, do drugiego nie chcialam isc, a wlasnego instrumentu nie mam (tamten byl wypozyczany) i tak tesknie za graniem
a co do tego to ja tez tak mam-kochałam grac Bacha, a nie cierpie go sluchac.
Ja gram na skrzypcach. Skończyłam szkołe I- go stoopnia i wiążę z grą jakie dalsze plany, choć nie wiem czy to wypali. A swoja drogą, to szkoda, że nie grasz już na wiolonczeli, to cudny instrument! Sama kiedyś chciałam na niej grać
Cieszę się też, że jest na wizażu jakas pokrewna dusza
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:05   #75
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez nan
Dziewczyny, a co sądzicie o Grupie Mo-carta? Dla mnie to humor najwyższej próby, inteligentny, a przy okazji dla niektórych jest to jedna z nielicznych szans na poznanie tej muzyki bez filharmonijno-uroczystej otoczki.
Szczerze mowiąc to niektóre ich występy, a nawet wiele z nich mi się podoba, chociaż ja zawsze patrzę na samą grę, lekkość z jaką grają, przy czym podziwiam
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 06:39   #76
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez nan
Dziewczyny, a co sądzicie o Grupie Mo-carta? Dla mnie to humor najwyższej próby, inteligentny, a przy okazji dla niektórych jest to jedna z nielicznych szans na poznanie tej muzyki bez filharmonijno-uroczystej otoczki.
Bardzo lubię ich wystepy, zwłaszcza sposób w jaki łączą inscenizację z grą. Cymes!
A poza tym uwielbiam koncerty organowe na żywo, przy nich odpływam. Niestety nie orientuję się tak jak Wy w nazwach utworów czy autorów (no bez przesady ), bo laik ze mnie na 100%. Kiedyś miałam przygodę z muzyką - próbowałam fortepianu i gitary , ale mój słomiany zapał wygasł.
I Preisner, Kilar - przepadam.
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:20   #77
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

No wreszcie temat bliski mojemu sercu!!! Słuchalam klasyki od dziecka i słucham nadal.Jestem muzykiem,więc kocham muzykę od klasyki poprzez Jazz do rocka.Scena to moje zycie ,muzycy to krąg osób z ktorymi najczęsciej przebywam.Niestety nie potrafię podać ulubionych kompozytorów bo jest ich cala masa, ale na pewno współczesnej muzyki klasycznej nigdy nie polubię.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:24   #78
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez gadmarka
Bardzo lubię ich wystepy, zwłaszcza sposób w jaki łączą inscenizację z grą. Cymes!
A poza tym uwielbiam koncerty organowe na żywo, przy nich odpływam. Niestety nie orientuję się tak jak Wy w nazwach utworów czy autorów (no bez przesady ), bo laik ze mnie na 100%. Kiedyś miałam przygodę z muzyką - próbowałam fortepianu i gitary , ale mój słomiany zapał wygasł.
I Preisner, Kilar - przepadam.
Apropos Grupy Mocarta,Michał skrzypek to mój kolega i muszę przyznać ,ze podziwiam ich za kazdym razem,za kunszt i technikę.Uwierzcie mi ,ze na prawdę tródno jest grać precyzyjnie,klarownie i do tego "robić teatr" Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak doskonałym połączeniem!!!
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:27   #79
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez wenedka
Po prostu zależy od gustu Ja na przykład lubię grać utwory klasyków, ale niezbyt lubię sluchać takiej muzyki- wiem, że to sprzeczność
Sprzeczność,bo przez słuchanie tez się uczysz,co potem łatwiej" przełozyć "na palce.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 20:10   #80
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ojejku, ale mi apetytu na klasykę narobiłyście. Bo ja w tej materii coś nie za bardzo... chociaż słuchać mam czego, oj mam, dzięki TŻ-towi. Za to jeśli chodzi o jazz znam dużo, i do słuchania nie tylko płyt, ale też TŻ-ta zmuszona jestem, bo on po saksofonie i flecie poprzecznym.. i zapędy wokalne ma Swego czasu uczył się śpiewać jazz. Jego znajomi to głównie ci z muzycznej, niektórzy z nich to muzycy jazzowi i bardzo fajne rzeczy tworzą. Szkoda tylko, że tak mało znane i wręcz...niepopularne
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:46   #81
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Angi74
Sprzeczność,bo przez słuchanie tez się uczysz,co potem łatwiej" przełozyć "na palce.
Sprzecznśc to jest, jak napisalam. Ale jakoś nie wpadłam na to, żeby uczyć się grać z kasety, czy wzorować się na wykonaniu innych muzyków. Mój nauczyciel kazal mi słuchać raczej pod kątem technicznym, a interpretacja to inna sprawa. To miało mnie mobilizować, raczej nie pomaga w ćwiczeniu. To i tak jest ciężka robota...Klasyków wiedeńskich nie słucham, bo te kwartety to szkoda gadać, a utworki gram, bo są ciekawe wykonawczo. Bardzo dobrze interpretuje się muzykę barokową i z epoki romantyzmu
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:23   #82
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez wenedka
Sprzecznśc to jest, jak napisalam. Ale jakoś nie wpadłam na to, żeby uczyć się grać z kasety, czy wzorować się na wykonaniu innych muzyków. Mój nauczyciel kazal mi słuchać raczej pod kątem technicznym, a interpretacja to inna sprawa. To miało mnie mobilizować, raczej nie pomaga w ćwiczeniu. To i tak jest ciężka robota...Klasyków wiedeńskich nie słucham, bo te kwartety to szkoda gadać, a utworki gram, bo są ciekawe wykonawczo. Bardzo dobrze interpretuje się muzykę barokową i z epoki romantyzmu
Kurcze no nie chcę się wymądrzać,ale raczej nie masz racji.Nwet nie wiem jak mam Ci odpowiedzieć,bo duzo sprzecznośći tez w tej ostatniej Twojej wypowiedzi.
Co to znaczy uczyć się "grać z kasety'? Co masz na myśli? Nie ma czegoś takiego.Słychając nagrania "wychwytujesz" frazę,jej budownie i prowadzenie,łączenie dzwiękow wibracją...Nie rozumiem wypowiedzi aprpops Klasyków wiedeńskich-przeciez to nie tylko kwartety? A Barok to akurat najtrudniejszy stopień interpretacji..Zresztą jesteś bardzo młoda i wiele jeszcze masz do nauczenia się i zrozumienia.Zyczę Ci wytrwałości i sukcesow!
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:43   #83
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Wiem, ze moja ostatnia wypowiedź była bardzo chaotyczna. Ja po prostu nie wzoruję się zbytnio na innych wykonaniach, chociaz rzeczywiscie to pomaga -tak mnie nauczyl mój nauczyciel. Wiem, ze klasycyzm to nie tylko kwartety smyczkowe, ale podałam jako przyklad czegos, za czym nie przepadam. Faktycznie jestem mloda, ale to nie znaczy, ze nie mam zielonego pojecia o muzyce i technice gry, bo troszke w tym "siedze", moze nie 20 latk, ale zawsze to cos. Zdaje sobie sprawe, ze duzo pracy przede mna
Pozdrawiam
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:55   #84
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Ja gram na skrzypacach juz 22 lata,skończyłam Akademię Muzyczną,jestem tez nauczycielem gry na skrzypcach i fortepianie i powiem Ci szczerze....Gdybym mogła cofnąć czas ,grałabym owszem ale,ale zainwestowałabym tez w drugi zawód.Co Ci mogę poradzić to to ,zebyś nie ograniczała się w edukacji tylko do muzyki.Muzykom jest bardzo cięzko,takie fatalne warunki w Polsce...ech...Na szczęście ja pracuję za granicą,ale jak widzę moje kolezanki jak "tyrają" w 2 szkołach do tego filharmonia i ..nadal marne grosze,to przysiegam sobie ,ze moje dzieci,nie będą zawodowymi muzykami.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:05   #85
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Krzesany tak, tak!
Z muzyki ubieglego juz wieku, niegdys uznawanej za alternatywna to jeszcze baaaardzo mi podchodzi Strawinski (zupelnie nie moglam zrozumiec, po przeczytaniu u Waldorffa, ze oni sie tam w Paryzu pobili podczas premiery "Swieta Wiosny" - dlaczego, przeciez to takie ladne... a mialam wtedy ze 14 lat) i nasz Szymanowski. Dla mnie ta cala muzyka wspolczesna, to troche sciemnianie, np. taki John Cage, ktory w kawalku "4:33" przez dokladnie 4 minuty 33 sekundy siedzi tylko przy fortepianie, potem klania sie i wychodzi...eeee.

Pamietam za to, jak obejrzalam lata juz temu, "Le fabuleux destin..." w paryskim kinie, potem wylazlam na zalany sloncem Bulwar Kapucynow z muzyka Yanna Tiersena w uszach, chyba dawano nie mialam po kinie takiego pozytywnego "kopa"!
W ogole do francuskiej muzyki mam sentyment, nie tylko dla Debussy'ego czy Saint-Seansa Hurtowo przywoze plyty jak tylko jestem w jakims kraju frankofonskim z FNAC w miescie, kocham Benjamina Biolay'a, Keren Ann ale i caly ich ruch elektro W Polsce ostatnio duze wrazenie zrobil na mnie "Skalpel" (swietnie sie przy nich pracuje).
Dokładnie tak samo myślę.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:08   #86
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez malaika7
Ojejku, ale mi apetytu na klasykę narobiłyście. Bo ja w tej materii coś nie za bardzo... chociaż słuchać mam czego, oj mam, dzięki TŻ-towi. Za to jeśli chodzi o jazz znam dużo, i do słuchania nie tylko płyt, ale też TŻ-ta zmuszona jestem, bo on po saksofonie i flecie poprzecznym.. i zapędy wokalne ma Swego czasu uczył się śpiewać jazz. Jego znajomi to głównie ci z muzycznej, niektórzy z nich to muzycy jazzowi i bardzo fajne rzeczy tworzą. Szkoda tylko, że tak mało znane i wręcz...niepopularne
Czy Ci Twoi znajomi muzycy są ze Szczecina? Bo ja znam parę osób z tamtejszych muzycznych kręgów.Moze mamy wspólnych znajomych?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:11   #87
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
Napisane przez Angi74
Ja gram na skrzypacach juz 22 lata,skończyłam Akademię Muzyczną,jestem tez nauczycielem gry na skrzypcach i fortepianie i powiem Ci szczerze....Gdybym mogła cofnąć czas ,grałabym owszem ale,ale zainwestowałabym tez w drugi zawód.Co Ci mogę poradzić to to ,zebyś nie ograniczała się w edukacji tylko do muzyki.Muzykom jest bardzo cięzko,takie fatalne warunki w Polsce...ech...Na szczęście ja pracuję za granicą,ale jak widzę moje kolezanki jak "tyrają" w 2 szkołach do tego filharmonia i ..nadal marne grosze,to przysiegam sobie ,ze moje dzieci,nie będą zawodowymi muzykami.
Zgadzam się z Tobą, dlatego skrzypcę traktuję jako przyjemność, bo wiem, że poświęcenie się muzyce bez reszty nie poplaca. Oprócz nauki gry na skrzypcach uczę się w tzw. biol-chemie
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:21   #88
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

To dobrze,ze "trzeźwo" myślisz.Pozdrawiam Cie serdecznie.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:45   #89
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Fajny wątek Muzyka to bardzo ważna część mojego życia, może dlatego jestem taka szczęśliwa?
Jeśli chodzi o PM (zamiast "poważnej" mówię Power Musik - ona nigdy mnie nie ralaxuje, wręcz przeciwnie) najczęściej i z prawdziwą pasją słucham Camille Saint-Saensa. Od wielu lat zakochana jestem w jego trzecim koncercie skrzypcowym Często sięgam też po Paganiniego.
Namiętnie słucham także czterech (w tej chwili trzech) wiolonczelistów z kapeli Apocaliptyca - szczególnie wtedy, kiedy grają utwory METALLICY

Do pracy i nauki doskonała jest natomiast
"Wassermusik" Handla.

PS. Jak ja zazdroszczę umiejętności grania na skrzypcach, wiolonczeli i kontrabasie!

Edytowane przez Mona Lisa
Czas edycji: 2006-01-07 o 12:46 Powód: literówka :)
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:39   #90
Feetlover
Raczkowanie
 
Avatar Feetlover
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 156
Dot.: Muzyka tzw. "poważna" ;)

Cytat:
na pewno współczesnej muzyki klasycznej nigdy nie polubię.
Ja również. Będąc kilkukrotnie na konkursach muzyki akordeonowej, ciężko było wytrzymać dłużej niż pół godziny, słuchając tych współczesnych kompozycji
__________________
"Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić, nim w górze tam, skowronek zacznie tryl, jak dobrze wcześnie wstać, dla tych chwil..."
Feetlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-23 13:28:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.