Dermatolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-09, 01:50   #1
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19

Dermatolog


Ja was zamęczam tu normalnie - wybaczcie. Pisałam kilka wątków ale założe jeszcze jeden, ponieważ w tamtych już(chyba) nie zaglądacie. Może powinnam napsiać to na dermatologii ale wole tu, nie obraźcie się (inni z tamtąd) lecz tu czuje sie troche lepiej
Mam takie pytanie bo chce iśc do dermatologa z powodu blizn po wyciskaniu ( już tego nie robie ) mam 13,5 lat lecz z mamą nie pójde z przyczyn pewnych... może nie będe zdradzać - wiem powinnam iść z nią ale nie pójde nie mam żadnej siostry ani starszej koleżanki zeby ze mna poszla. Więc mam takie pytanie czy moge iść sama do tego dermatologa? Nie będzie mieć zastrzeżen lub coś? I w ogóle ile pieniędzy przygotować na ta wizyte? A i jeszcze jedno pytanie - czy jesli dostane recepte ( no jesli mi w ogóle zapisze ) to jak pójde do apteki to farmaceutka da mi ta masc/lek/krem czy co tam jeszcze innego czy też nie? Wybaczcie jeśli zadaje głupie pytania, ale ja musze wiedzieć wszystko
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 09:47   #2
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Dermatolog

Istotnie masz problem jeśli nie możesz porozmawiać z mamą. Nie wspominasz taty może on, albo ciocia, albo psychlog szkolny jeśli to przyjazna osoba. Natomiast jeśli chodzi o blizny to po wyciskaniu nie powinny być głębokie więc spróbuj na początek pilingi i zapytaj w aptece o krem na blizny myślę, że są również preparaty bez recepty. Głębokie blizny tworzą się po długiej walce z trądzikiem. Moim zdaniem jesteś za młoda na takie blizny i tak duże problemy trądzikowe i obyś takich nie miała.Co do lekarza to wszystko zależy na kogo trafisz ale nie powinien Cię zlekceważyć i wysłuchać. Moja córka ma 15 lat i kiedy wysłałam ją do lekarza samą to pierwsze pytanie brzmiało gdzie mama, Powodzenia i porozumienia z mamą szkoda czasu na nieporozumienia. Buźka
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 12:56   #3
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dermatolog

Ja trądziku nie mam i nie miałam, ale jednak jak jakieś pryszcze sie pojawiły to ja wyciskałam na siłe... i zostały blizny i przebrwienia jakies niekształne stosowałam acne derm i tointex, cepan i jeszcze takie cos z dax cosmetix na blizny ale nie pomogło nic... wiec moge isc sama do tego dermatologa?
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 12:56   #4
Paulisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Dot.: Dermatolog

Ja trądziku nie mam i nie miałam, ale jednak jak jakieś pryszcze sie pojawiły to ja wyciskałam na siłe... i zostały blizny i przebrwienia jakies niekształne stosowałam acne derm i tointex, cepan i jeszcze takie cos z dax cosmetix na blizny ale nie pomogło nic... wiec moge isc sama do tego dermatologa?
Paulisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 13:08   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dermatolog

To czy cie lekarz przyjmie i ile zapłacisz zależy tylko od konkretnego lekarza.
Ja w wieku 15-16 lat sama chodziłam do dermatologa. Do lekarza rodzinnego też i nigdy mnie nie odsyłali po rodziców, mimo, że raczej nie wyglądałam na osobę starszą niż byłam.
Postaraj sie jednak pogadać z mamą, bo moja też na poczatku zlekceważyła trądzik (bo to przecież samo szybko przechodzi i każdy w tym wieku ma problemy z cerą). Niestety do tej pory mam trądzik. Raz z nim wygrywam, innym razem on wygrywa ze mną Ale z perspektywy czasu wiem, że trzeba zacząć leczenie od razu i jako przykład tego, że to poważny problem z którym mama musi ci pomóc mozesz podac wiele dziewczyn choćby z wizażu.
Znajdź spokojną chwilę i powiedz mamie, ze masz problem, wiesz, ze trądzik trzeba leczyć, ale sama nie możesz pójśc do dermatologa. Jeśli to nie pomoże to niestety musisz szukać na własna rękę lekarza, który cie przyjmie - moze być w twojej przychodni, wtedy nie zapłacisz za wizytę.
Może jeśłi mama nie pójdzie z tobą, to moze chociaż napisze zgodę na leczenie cie przez dermatologa, to już byłoby coś
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 16:50   #6
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Dermatolog

Skoro stosowałaś różne środki i nie pomogło to idż sama nic nie tracisz oprucz czasu. Możesz umówić się telefonicznie i wtedy również dowiesz się ile taka wzyta kosztuje. Co przychodnia to inna cena, ale bez rozmowy z mamą się nie obejdzie myślę, że powinnaś ją chociaż poinformować o swoich zamiarach. Wtedy zamiast składać pieniądze odrazu będziesz miała potrzebną sumę.
Elfia4 ma dużo racji, co do państwowej służby zdrowia ale w wielu przychodniach gdzie oprucz lekarza rodzinnego przyjmują specjaliśći za taką wizytę trzeba dopłacić w mojej przychodni wizytę praktycznie mam od ręki ale muszę dopłacić 40 zł.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 10:58   #7
natijack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 66
Dot.: Dermatolog

czesc wszystkim.. mam prosbę do was, czy ktos się orientuje i poleca dobrego dermatologa a dokladniej, takiego z salonem dermatologii estetycznej ktory NIE JEST DROGI, A ZABIEGI WYKONUJE TAK JAK WYKONANE BYC POWINNY, STERYLNIE, ITP, ITD...CHODZI O ZABIEGI WLASNIE NA BLIZNY PO KROSTKACH, ZWROCILAM SIĘ DO JEDNEGO ALE TO MASAKRA ILE TO KASY IDZIE,,ZA JEDEN ZABIEG EASY PEEL WYNIESIE MNIE 350 ZŁ Z WIZYTĄ A MUSZE GO POWTARZAC CO TYDZIEN!!! WIĘC PRZECHODZĘ DODATKOWĄ ZAŁAMKĘ... BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDZ JESLI KTOS TYLKO SIE ORIENTUJE.. LOKALIZACJA, TYLKO WARSZAWA,,, Z GORY WIELKIE DZIĘKI,,.. POZDRAWIAM...
natijack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.