H-pantoten a wit C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 08:22   #1
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605

H-pantoten a wit C


mam pytanie odnośnie jednoczesnego zażywania tych dwóch preparatów, czyli tabletek H-pantoten (zawieraja żelazo, miedz, molibden) i wit C w tabletkach - czy połnięncie ich w tym samym czsie sprawi, że wit C zacznie działac jao prekursor wolnych rodniów? jeżeli tak to czy mogę w ogóle stosować razem wit C i H-p., czy nie? jeśli nie można ich 'jeść' jednocześnie, to czy mogę jedno brać wieczorem a drugie rano, czyto też będzie 'ściągać' wolne rodniki? i może głupie pytanie: jak się ma H-pantoten (tableti) do serum Flavo-C tzn czy te metale z H-p nie powoduja odwrotnego działania serum? bardzo proszę o odpowiedż, bo nie wiem co robić...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 18:45   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: H-pantoten a wit C

naprawdę nikt mi nie pomoże?...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 10:51   #3
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: H-pantoten a wit C

ale zabiłaś mi teraz gwoździa... też mam takie połączenie... rzeczywiście nie można ich razem łykac???
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 11:34   #4
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: H-pantoten a wit C

no własnie wydaje mi się, że raczej nie bo z tego zo wiem o wit C (oczywi ście z WIZAŻU), to łączenie tej wit z metalami w kosmetykach tzn stosowanie jednocześnie czegoś wit C i czegoś zawierającego metal sprawia, że witamina zamiast chronić przed wolnymi rodnikami zaczyna je jakby 'przyciągać' i przyspiesza starzenie skóry. Ja od jakiegoś czasu łykałam jednocześnie H-pantoten (jak napisałam, zawierający żelazo miedż i molibden) i tabletki z wit C. i dopiero teraz się zaniepokoiłam, że mogę sobie szkodzić, więc przestałam ale chciałabym usłyszeć opinię jakiejś biochemiczki czy przy stosowaniu wew. wit C też w ten sposób zmienia swoje działanie.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 11:50   #5
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: H-pantoten a wit C

z tego co się orientuję (ale zaznaczam, że mogę się mylić, więc lepiej niech jakiś Ekspert się wypowie ) z metalami ciężkimi nie wolno łączyć witaminy C w postaci kwasu askorbinowego. Jeśli rzeczywiście dotyczy to tylko to tej postaci wit. wystrczy dla świętego spokoju zaopatrzyć się w kapsułki, zawierające inną jej postać - na razie udało mi się znaleźć tylko coś takiego: http://www.sfd.pl/sklep/!_PROMOCJE_S...-opis2314.html
to samo tyczyłoby się kremów z witaminą C - http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosmetyki_wit_c.php
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.