filtr a naczynka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-12, 17:27   #1
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611

filtr a naczynka?


Dziewczyny, pomocy, mam problem. Otóż nigdy nie miałam cery naczynkowej, ani żadnych absolutnie kłopotów z naczynkami. Obecnie stosoję Diacneal, który wcześniej robiłam już ze 3 kuracje, zawsze bez filtrów, bo jak już pisałam gdzieś wcześniej, nie wiedziałam że filtry są przy tego typu kuracji niezbędne. Zawsze diacneal znosiłam znakomicie, zero podrażnień.Teraz znów stosuje Diacneal na noc, tym razem z Anthelios fluide extreme XL 50+ na dzień pod makijaż. Już po drugiej aplikacji filtra czułam pieczenie. Teraz pieczenie się wzmogło, jest b. silne, po zmyciu filtra jak zwykle zaczerwienienie, no i, ku nojemu przerażeniu czerwone naczynka na policzkach! Nie sądzę żeby to przez Diacneal, bo po nim samym nie mam podrażnień, piecze mnie po filtrze. Czy to oznacza że filtry mogą uszkadzać naczynka? To wina alkoholu w filtrze, czy sam filtr bywa tak agresywny? Dodam że mam cerę tłustą, tłuste filtry w kremach odpadają więc absolutnie. Na dokładkę jutro jadę na południe Europy, nowego filtra już nie kupię, a tego ponownie na pewno nie zaaplikuję!
Co mam robić? Z góry dzięki za pomoc
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:18   #2
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: filtr a naczynka?

To wina filtra z b. dużą ilością alkoholu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:50   #3
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: filtr a naczynka?

Dzięki Agniesko! Tak wlaśnie podejrzewałam, ale nie chciało mi się w to wierzyć, bo mam b. wytrzymałą cerę. Dotychczas nie "załatwił" jej żaden zabieg derm.-kosm., o kosmetykach już nie wspomnę. Trudno mi było uwierzyć ,że filtr może aż tak zaszkodzić. Z tego co doczytałam bez alkoholu są tylko Avenki, czyli one nie powinny mi szkodzić? Tyle że dziewczyny piszą, że są b.tłuste, a ja mam tłustą cerę... Która Avenka jest najlżejsza?
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:11   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: filtr a naczynka?

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Dzięki Agniesko! Tak wlaśnie podejrzewałam, ale nie chciało mi się w to wierzyć, bo mam b. wytrzymałą cerę. Dotychczas nie "załatwił" jej żaden zabieg derm.-kosm., o kosmetykach już nie wspomnę. Trudno mi było uwierzyć ,że filtr może aż tak zaszkodzić. Z tego co doczytałam bez alkoholu są tylko Avenki, czyli one nie powinny mi szkodzić? Tyle że dziewczyny piszą, że są b.tłuste, a ja mam tłustą cerę... Która Avenka jest najlżejsza?
Większość uzytkowniczek "alkoholików" zauważała po zmyciu filtra lekkie rozdrażnienie skóry, sama to widziałam - po Avene skóra była blada, nawilżona, miękka, po DP LRP - zaczerwieniona (tylko ryzyka wysypu brak ). Polski Iwostin wypuścił serię Solecrin bez alkoholu, prócz tego chyba jeden filtr LRP (ale nazwy nie pamiętam), SVR - ale to są mineralne.
Trzeba odróżnić dwie rzeczy - lekkość filtra (czyli np. mleczko a spray) i to w jaki sposób się wchlaniają spray może zostawić świecącą się warstwę, a mleczko ładnie wchłonąć. Najlzejsze z Avene? Emulsja 50, spray 50 i 40, mleczko 50 ma też grono fanek, ale ja go jeszcze nie testowalam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:19   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: filtr a naczynka?

tak, bez alkoholu są również filtry Iwostin, a ten LRP bez alkoholu to creme fondante SPF 50+. z lekkich Avenek jest jeszcze mleczko dla dzieci SPF 40.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:46   #6
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: filtr a naczynka?

Dziekuję dziewczyny! Zaraz po powrocie rozejrzę się za stosowną Avenką A tak na marginesie:pytając o najlżejszy specyfik chodziło mi nie tyle o konsystencję co o tłustość i zapychanie. Dotychczas sądziłam, że emulsja i lotion zawsze są w miarę lekkie, matowe i wchłanialne , a np. mleczko to coś tłustego. Czyli człowiek zawsze się czegoś uczy!
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:50   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: filtr a naczynka?

zapychanie jest kwestia indywidualną
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.