Paznokcie nie chcą rosnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 13:40   #1
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244

Paznokcie nie chcą rosnąć


Zacznę od tego, że zawsze miałam trudność w zapuszczeniu paznokci. Horror jednak zaczął się po tym, jak postanowiłam zrobić sobie hybrydę u jednej dziewczyny. Nie mam pojęcia, czy hybryda była wykonana poprawnie, czy jednak nie, ale od tamtej pory mam ogromny problem z zapuszczeniem paznokci. A minął już prawie rok od tamtego zabiegu upiększającego paznokcie.
Próbowałam wszelkim wcierek, kupiłam sobie odżywkę, lakier z odżywką, ogólnie próbowałam "zamalowywać" paznokcie, nawet bezbarwnym lakierem, żeby się trzymały. Do tej pory nie udało mi się zapuścić paznokci to poziomu "białego paseczka" czyli mniej więcej chodzi mi o to:


Cały czas moje paznokcie są na poziomie palca, nie wystają za niego ani milimetr. A jeśli zdarzy się taki "cud" to zaraz się łamią.

Może Wy doradzicie mi, co robić, aby zapuścić paznokcie? Coraz częściej patrzę z żalem na paznokcie koleżanek, i zawsze chowam ręce, bo mi głupio, że nie mogę zapuścić paznokci

Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie DLACZEGO paznokcie nie chcą rosnąć? Czy ma to związek z ew. źle nałożoną hybrydą i czy to możliwe, że przez ROK nie udało mi się ich zapuścić?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:19   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Paznokcie pewnie rosną, ale skoro są słabe i łamią się to jasne, że cały czas będą krótkie. Jak z Twoim zdrowiem? Wyniki masz prawidłowe (tarczycowe, anemia)? Spróbowałabym też jakichś dobrych suplementów na paznokcie i porządnej odżywki.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 16:05   #3
arllie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 101
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

może faktycznie się ścierają, skoro są słabe i nie mają szansy urosnąć? a jak Ci rosną włosy?
arllie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 17:04   #4
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Wyniki robiłam 2 miesiące temu i nie było jakichś poważnych odchyleń.
Tarczycy też nie mam.
Ogólnie biorę tabletki anty.
Włosy rosną mi strasznie szybko, więc wątpię, że chodzi "środek" ciała.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 12:27   #5
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

A może to kwestia kształtu paznokci? Ja ,np. nigdy nie jestem w stanie zapuścić paznokci w kształcie kwadratu. Zaokrąglone bardzo szybko zapuszczam. Może daj im odpocząć. Przez 2 miesiące spróbuj stosować tylko suplementację ,np. skrzypovitą a w paznokcie regularnie wcieraj oliwę z oliwek i kremy do rąk.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:53   #6
pita97
Przyczajenie
 
Avatar pita97
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Próbowałaś suplementacji? Od siebie polecam jedzenie siemienia lnianego, pomógł mi na włosy i paznokcie. Paznokcie i włosy dostają witaminy jako ostatnie, więc czasem trzeba zadbać bardziej o właściwe jedzenie, żeby było widać zmianę na lepsze.
pita97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 20:22   #7
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

a probowalas hybrydy? mi strasznie zaczely sie lamac po hybrydzie.. strasznie sie osłabily.
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-24, 20:25   #8
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
a probowalas hybrydy? mi strasznie zaczely sie lamac po hybrydzie.. strasznie sie osłabily.
A czytalas co napisala autorka w swoim poscie?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 20:52   #9
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
A czytalas co napisala autorka w swoim poscie?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
aaa sorry.. chora jestem, leze w lozku przed kompem i nie przewinelam watku do samej gory tylko przczytalam to co pod zdjęciem.
w takim razie mozliwe, ze to przez hybryde, bo tez mam taki dramat teraz i moze byc to poczatkiem onycholizy.
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 08:41   #10
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Też miałam taki problem po hybrydzie.. Paznokcie łamały się albo rozdwajały. Strasznie ciężko było je przywrócić do normalnego stanu. Ja próbowałam wielu odżywek. Najlepsza okazała się opi, której dodatkowym plusem był kolor, a nie zwykła przezroczysta formuła. Od tamtej pory dużo czytam na temat hybryd i tego jakie straszne uczulenia po nich wychodzą! Myślę sobie, że i tak nie miałam aż takich problemów, jak wiele innych dziewczyn.. Trzeba uważać nawet na to, co nakłada się na paznokcie..
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:50   #11
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
Też miałam taki problem po hybrydzie.. Paznokcie łamały się albo rozdwajały. Strasznie ciężko było je przywrócić do normalnego stanu. Ja próbowałam wielu odżywek. Najlepsza okazała się opi, której dodatkowym plusem był kolor, a nie zwykła przezroczysta formuła. Od tamtej pory dużo czytam na temat hybryd i tego jakie straszne uczulenia po nich wychodzą! Myślę sobie, że i tak nie miałam aż takich problemów, jak wiele innych dziewczyn.. Trzeba uważać nawet na to, co nakłada się na paznokcie..
zgadzam się. ja teraz czytam wszystkie etykiety i szperam sporo w internecie na ten temat. opi fajne, ale trochę drogie.. ostatnio wyczytałam na blogu golden rose, że ich odzywki nie zawierają formaldehydu - szkodliwego zwiazku chemicznego, ktory ejst np. w odzywkach eveline. w ogole sprawdźcie sobie tego bloga, bo duzo przydatnych info tam jest, o ktorych nie mialam pojęcia wczesniej blog.goldenrose.pl
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-28, 18:33   #12
2016103100900
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
zgadzam się. ja teraz czytam wszystkie etykiety i szperam sporo w internecie na ten temat. opi fajne, ale trochę drogie.. ostatnio wyczytałam na blogu golden rose, że ich odzywki nie zawierają formaldehydu - szkodliwego zwiazku chemicznego, ktory ejst np. w odzywkach eveline. w ogole sprawdźcie sobie tego bloga, bo duzo przydatnych info tam jest, o ktorych nie mialam pojęcia wczesniej blog.goldenrose.pl
Ty w każdym poście polecasz Golden Rose Ich odżywka Black Diamond (czarna) nie ma formaldehydu ale najwidoczniej jakiś inny szkodliwy składnik, bo wielu ososobm (w tym mi) zniszczyła paznokcie
2016103100900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 20:58   #13
Marcioch_
Raczkowanie
 
Avatar Marcioch_
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 397
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Je też miałam ogromny problem z zapuszczeniem pazurków. Jeszcze nie odrosły, a już się łamały :/
Dużo mi dał mani japoński- zakupiłam przez allegro zestaw, użyłam go do tej pory 2 razy, a już widzę poprawę.
Ja miałam paznokcie, które łamały się zaraz przy opuszku, więc czasem nawet tych białych końcówek nie mogłam zachodować :/
Teraz, gdyby nie to, że jeden z nich został 'ciachnięty' nożem, to po jakichś 2 tygodniach od pierwszego japońskiego miałabym coś takiego, jak Ty dodałaś na zjęciu, ale cóż, musiałam je spiłować.
Jeśli nie chce Ci się samej bawić w japoński, to wybierz się do kosmetyczki (z tym, że za jeden mani panie życzą sobie od 50 zł, a potrzeba ich kilka żeby dały konkretny efekt, ja za zestaw zapłaciłam coś koło 130 zł...).
__________________
“ Ona była z rodzaju tych, co w pierwszej chwili są bardzo twarde, ale miękną, kiedy się je podrapie pod brodą i powie, ze trochę się je lubi. Wtedy gotowe są zrobić dla Ciebie wszystko. ”
Marcioch_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 21:26   #14
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez nikaonaa Pokaż wiadomość
Ty w każdym poście polecasz Golden Rose Ich odżywka Black Diamond (czarna) nie ma formaldehydu ale najwidoczniej jakiś inny szkodliwy składnik, bo wielu ososobm (w tym mi) zniszczyła paznokcie
nie wiem co ja przezylam z paznokciami... i ile juz odzywek przetestowalam zeby je odratowac.. wiec nie zarzucaj mi takich bzdur, bo akurat wiem co pisze. skoro golden rose jest dobre to czemu mam nie polecac? uzywam faktycznie tych lakierów. i z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze evline przykladowo to shit totalny i powinni to wycofac ze sprzedazy. ja moge Ci dokladnie podac jakie skladniki nie powinny znajdowac sie kosmetykac. ciekawa jestem jak to mozliwe ze niby JAKIS skladnik w goldenie Ci zaszkodzil? slucham bo wydaje mi sie, ze piszesz tak dla zasady tylko a konkretów brak jesli sie myle to daj znać prosze co tam tkiego szkodliwego
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 22:23   #15
2016103100900
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
nie wiem co ja przezylam z paznokciami... i ile juz odzywek przetestowalam zeby je odratowac.. wiec nie zarzucaj mi takich bzdur, bo akurat wiem co pisze. skoro golden rose jest dobre to czemu mam nie polecac? uzywam faktycznie tych lakierów. i z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze evline przykladowo to shit totalny i powinni to wycofac ze sprzedazy. ja moge Ci dokladnie podac jakie skladniki nie powinny znajdowac sie kosmetykac. ciekawa jestem jak to mozliwe ze niby JAKIS skladnik w goldenie Ci zaszkodzil? slucham bo wydaje mi sie, ze piszesz tak dla zasady tylko a konkretów brak jesli sie myle to daj znać prosze co tam tkiego szkodliwego
Nie wiem co w Black Diamond jest szkodliwego, ale mi zniszczyła paznokcie Wielu innym osobom też, zobacz na opinie na KWC. To tak jak z odżywkami Eveline -jednym zaszkodzą, innym nie. Także nie wmawiaj mi, że jest bezpieczna, bo najwidoczniej jest w niej coś wysuszającego - moje zdrowe paznokcie tylko przez nią stały się wtedy łuszczące, szorstkie. A używałam jej tylko jako bazy.
2016103100900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 12:33   #16
Daga34
Raczkowanie
 
Avatar Daga34
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Smile Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Wiem o czym mówisz, bo sama miałam ten problem szczególnie właśnie po hybrydzie. Kup sobie w aptece olejek rycynowy, kosztuje grosze a potrafi zdziałać cuda. Wcieram go w paznokcie i skórki codziennie i już widzę, że są zdecydowanie w lepszej formie i szybciej rosną.
__________________
Daga34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 11:56   #17
Daga34
Raczkowanie
 
Avatar Daga34
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Spróbuj wcierać olejek rycynowy w płytkę paznokci, banalny sposób a mi pomógł bardziej niż wszystkie inne specyfiki z apteki razem wzięte
__________________
Daga34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 01:21   #18
kingamalinowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

U mnie tylko odżywki z eveline pomagają zregenerować paznokcie, piszcie co chcecie, ale są skuteczne. Ja je stosuję około 1-2 tygodni, po tym czasie widzę poprawę.
kingamalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:18   #19
lasarus
Przyczajenie
 
Avatar lasarus
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

baza mineralna z indigo u mnie działa cuda
lasarus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 14:23   #20
Qingu
Raczkowanie
 
Avatar Qingu
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Ja zawsze lykalam belisse na wlosy i paznokcie, rosly mi potem jak nienormalne.
Qingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 08:36   #21
bluberry_pink
Przyczajenie
 
Avatar bluberry_pink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 6
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Co myślicie o biotynie na paznokcie?? Wszędzie o tym trąbią i się zastanawiam ile w tym prawdy
bluberry_pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 07:20   #22
babsyy
Przyczajenie
 
Avatar babsyy
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 10
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Biotyna podobno działa ale jak już bym miała coś brać to coś z bogatszym składem, krzemem, cynkiem. W sumie nosząc hybrydy jakby paznokcie wolno rosły to by było super
babsyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 10:09   #23
ModnePazurki
Przyczajenie
 
Avatar ModnePazurki
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez babsyy Pokaż wiadomość
Biotyna podobno działa ale jak już bym miała coś brać to coś z bogatszym składem, krzemem, cynkiem. W sumie nosząc hybrydy jakby paznokcie wolno rosły to by było super
No właśnie, każdy szuka specyfików na porost paznokci, a ja bym chciała żeby było coś na spowolnienie wzrostu żeby odrostów nie było!
ModnePazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 13:14   #24
karinapolanowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

a próbowałaś z piciem drożdży?
ja miałam problem z wypadaniem włosów, ale efekt objął i włosy, i paznokcie
karinapolanowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:14   #25
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Dla mnie kolagen to był strzał w dziesiątkę, polecam
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 15:21   #26
kama998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Dziewczyny to jest mój odwieczny problem, paznokcie się rozdwajają, są miękkie jak papier, pomóżcie co robić
kama998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:25   #27
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Cytat:
Napisane przez kama998 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jest mój odwieczny problem, paznokcie się rozdwajają, są miękkie jak papier, pomóżcie co robić
A może też jakieś wsparcie od wewnątrz - kolagen, drożdże, suplementy?
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 19:03   #28
Pomarancza90_12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Paznokcie nie chcą rosnąć

Może jakieś niedobory? Ogólnie to polecam wcierać na noc maść z wit. A no i sugerowałabym dodać jakiś dobry suplement.
Pomarancza90_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-31 20:03:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.