Mamusie listopad 2019- cz. 2 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-09, 08:58   #3031
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ale czas leci! Nim się ogladniemy pierwsze maluszki będą z nami Super, że już nie ma plamien!Jak dla mnie to lepiej wywołać wcześniej niż za późno jak ciąża donoszona to już nie ma się czym martwić, a przenosić osobiście bym nie chciała.Ja mam termin na 11-13.11
W pierwszej ciąży na początku miałam 1.5 tygodnia różnicy, a później się wyrównali i to miałam na 20.12, a urodziłam 17.12.

Hej
Wczoraj Liwia pierwszy raz dała kopniaka tatusiowi
Wiercila się okropnie wieczorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tak że przez brzuszek było widać? 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 09:09   #3032
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale tak że przez brzuszek było widać? 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są jeszcze delikatne puknięcia i szczerze mówiąc nie obserwowałam czy widać przez brzuch, ale pod dłonią już czuć więc myślę, że lekko widać jak się wierci
Trochę się martwiłam, bo córka podczas zabawy mnie kopnela w brzuch jak leżałam, a cały dzień byłam później aktywna i nie czułam Małej, ale wieczorem dała znać, że wszystko u niej ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 09:39   #3033
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ale czas leci! Nim się ogladniemy pierwsze maluszki będą z nami Super, że już nie ma plamien!Jak dla mnie to lepiej wywołać wcześniej niż za późno jak ciąża donoszona to już nie ma się czym martwić, a przenosić osobiście bym nie chciała.Ja mam termin na 11-13.11
W pierwszej ciąży na początku miałam 1.5 tygodnia różnicy, a później się wyrównali i to miałam na 20.12, a urodziłam 17.12.

Hej
Wczoraj Liwia pierwszy raz dała kopniaka tatusiowi
Wiercila się okropnie wieczorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od momentu, kiedy zaczęłaś czuć ruchy, czujesz je codziennie?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 10:41   #3034
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Od momentu, kiedy zaczęłaś czuć ruchy, czujesz je codziennie?
Dokładnie 17t3d zaczęłam czuć i to były już puknięcia
Czuję codziennie, a najbardziej jak się położę na plecach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 11:21   #3035
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Właśnie wróciliśmy ze spaceru 4km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 11:24   #3036
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Dokładnie 17t3d zaczęłam czuć i to były już puknięcia
Czuję codziennie, a najbardziej jak się położę na plecach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej, super a liczysz?
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciliśmy ze spaceru 4km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to ładnie

My właśnie odebraliśmy leżaczek kąpielowy kobieta z tekstem: "ale to nie dla państwa? Ale jak to, naprawdę? 5 miesiąc? Nic nie widać"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 11:28   #3037
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Co to jest leżaczek kąpielowy?


My dzisiaj u teściów od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-09, 11:35   #3038
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Dokładnie 17t3d zaczęłam czuć i to były już puknięcia
Czuję codziennie, a najbardziej jak się położę na plecach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie! Ja narazie czuję bąbelki i smyranie, także mam nadzieję, że niedługo będą puknięcia, bo będę pewna, że to Maluch.


My dziś idziemy do czeskiej restauracji w ramach prezentu na Dzień Dziecka, mają tam swoje piwa, więc TŻ zachwycony, a ja pewnie pojem.
__________________
11.04.2015

Edytowane przez misiaa91
Czas edycji: 2019-06-09 o 11:37
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 11:49   #3039
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Co to jest leżaczek kąpielowy?


My dzisiaj u teściów od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy w domu wannę, więc leżaczek będzie baaardzo pomocny Screenshot_20190609-124814_Allegro.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 12:23   #3040
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mamy w domu wannę, więc leżaczek będzie baaardzo pomocny Załącznik 7679091

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie wiedziałam ze takie coś istnieje i wtedy już się nie kupuje takiej wanienki dla dzieci ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 13:08   #3041
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam ze takie coś istnieje i wtedy już się nie kupuje takiej wanienki dla dzieci ?
Możesz kupić, jak najbardziej. Zawsze to oszczędność wody w stosunku do dużej wanny I wtedy taki leżaczek dajesz do wanienki i de facto możesz w 1 osobę umyć bobasa, bo pełni on rolę "trzymadełka"
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-09, 13:13   #3042
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Możesz kupić, jak najbardziej. Zawsze to oszczędność wody w stosunku do dużej wanny I wtedy taki leżaczek dajesz do wanienki i de facto możesz w 1 osobę umyć bobasa, bo pełni on rolę "trzymadełka"

A w tej pozycji maluch od samego początku może leżeć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 13:18   #3043
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ej, super a liczysz? No to ładnie

My właśnie odebraliśmy leżaczek kąpielowy kobieta z tekstem: "ale to nie dla państwa? Ale jak to, naprawdę? 5 miesiąc? Nic nie widać"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie liczę, w pierwszej ciąży też nie liczyłam. Jeśli czuje, że dziecko jest aktywne w ciągu dnia to nie widzę sensu.
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Pięknie! Ja narazie czuję bąbelki i smyranie, także mam nadzieję, że niedługo będą puknięcia, bo będę pewna, że to Maluch.


My dziś idziemy do czeskiej restauracji w ramach prezentu na Dzień Dziecka, mają tam swoje piwa, więc TŻ zachwycony, a ja pewnie pojem.
W takim razie na pewno lada chwila poczujesz kopniaki
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mamy w domu wannę, więc leżaczek będzie baaardzo pomocny Załącznik 7679091

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Możesz kupić, jak najbardziej. Zawsze to oszczędność wody w stosunku do dużej wanny I wtedy taki leżaczek dajesz do wanienki i de facto możesz w 1 osobę umyć bobasa, bo pełni on rolę "trzymadełka"
Ja akurat leżaczek uważam za zbędny gadżet, nie kupowałam. Spokojnie bez niego można samodzielnie umyć dziecko. Wręcz, uważam, że leżaczek tylko utrudnia sprawę. Ale spróbujesz to zobaczysz czy się sprawdził.

Za to uważam, że super sprawa jest stojak do wanienki. Chyba, że nie ma miejsca to wanienka na stole. Nie wyobrażam sobie schylania do wanny zaraz po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 13:43   #3044
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Nie mogę Was zacytować :/

Nurek: tak, leżaczek dostosowany jest do momentu kiedy dziecko zaczyna siadać

Ani_qa kilku moim znajomym leżaczek się super sprawdził, więc mam nadzieję, że u nas będzie to samo

W stojak inwestować nie zamierzamy, mamy pralkę koło wanny, stoi pusta, więc zawsze tam możemy dać wanienkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 13:48   #3045
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

My na blacie stawialiśmy wanienkę. I spokojnie sama ogarnialam przenoszenie jej z wodą i mycie. A ja jestem z tych co dziecko codziennie kąpią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 13:58   #3046
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
My na blacie stawialiśmy wanienkę. I spokojnie sama ogarnialam przenoszenie jej z wodą i mycie. A ja jestem z tych co dziecko codziennie kąpią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez codzienne, nie wyobrażam sobie inaczej.
U nas akurat nie chcieliśmy kąpać w salonie (a tylko tu była ewentualna mozliwosc) więc stojak sprawdził się idealnie, a odkladalismy Małą na wannę, bo mamy szeroką polke z płytek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 15:11   #3047
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja kupuje najzwyklejszą wanienke małą i to w sumie na chwilę bo później będziemy kąpać w wannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 15:45   #3048
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja kupuje najzwyklejszą wanienke małą i to w sumie na chwilę bo później będziemy kąpać w wannie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kapalam w wanience dopóki się Mała mieściła, później też w wannie. Tylko my mamy z tych większych wanienek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 15:49   #3049
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

I u nas szybko przeszliśmy na wannę. Czasami ja się z nią kąpałam. Teraz będę kąpać dwie na raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-09, 15:51   #3050
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
I u nas szybko przeszliśmy na wannę. Czasami ja się z nią kąpałam. Teraz będę kąpać dwie na raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też szybko w wannie kapalismy bo było wygodniej a teraz chciałam kupić taką małą na 86cm żeby była na pierwsze miesiące tylko i widziałam w smyku chyba za 25zl ale kurier wyszedł by 35zl! Zdzierstwo!! Chyba kupię u nas w hurtowni dziecięcej bo się nie opłaca tyle kasy płacić za wysyłkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 15:54   #3051
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
My też szybko w wannie kapalismy bo było wygodniej a teraz chciałam kupić taką małą na 86cm żeby była na pierwsze miesiące tylko i widziałam w smyku chyba za 25zl ale kurier wyszedł by 35zl! Zdzierstwo!! Chyba kupię u nas w hurtowni dziecięcej bo się nie opłaca tyle kasy płacić za wysyłkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szwagierka takie coś kupiła ale nie sądzę że noworodkowi będzie w tym wygodnie Screenshot_20190609-165348.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:09   #3052
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Hej
My mamy wanienkę z Ikei, dostaliśmy od znajomych i wydaje mi się aż nadto wystarczająca. Niby to moja pierwsza ciąża, ale podchodzę do wyprawki jakby była co najmniej trzecia - większość tych gadżetów wydaje mi się po prostu zbędna nie potrzebuję żadnych leżaczków, rożków (chyba kokon kupię), żadnych otulaczy, poduszek - po prostu wydaje mi się, że takie małe dziecko nic z takich rzeczy nie wymaga nawet wózek chyba kupię używany, bo rozsądek podpowiada, że nie ma sensu inwestować w nową gondolę na pół roku chyba nie będzie ze mnie matki-wariatki
Dzień dobry w rozpoczętym 19 tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:20   #3053
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Hej
My mamy wanienkę z Ikei, dostaliśmy od znajomych i wydaje mi się aż nadto wystarczająca. Niby to moja pierwsza ciąża, ale podchodzę do wyprawki jakby była co najmniej trzecia - większość tych gadżetów wydaje mi się po prostu zbędna nie potrzebuję żadnych leżaczków, rożków (chyba kokon kupię), żadnych otulaczy, poduszek - po prostu wydaje mi się, że takie małe dziecko nic z takich rzeczy nie wymaga nawet wózek chyba kupię używany, bo rozsądek podpowiada, że nie ma sensu inwestować w nową gondolę na pół roku chyba nie będzie ze mnie matki-wariatki
Dzień dobry w rozpoczętym 19 tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rożek mamy bo dobrze się w nim trzyma dziecko a przede wszystkim patrzę na to że syn będzie chciał wziąć na ręce a bez rozka to bym się bała mu dać bujaczek czasami ocalał mi życie jak mogłam śmiało robić swoje a dziecko było w zasięgu wzroku. Dla mnie znowu kokon to zbędny gadżet, wolę rożek albo śpiworek ale każdy ma swoje przekonania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:28   #3054
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Rożek mamy bo dobrze się w nim trzyma dziecko a przede wszystkim patrzę na to że syn będzie chciał wziąć na ręce a bez rozka to bym się bała mu dać bujaczek czasami ocalał mi życie jak mogłam śmiało robić swoje a dziecko było w zasięgu wzroku. Dla mnie znowu kokon to zbędny gadżet, wolę rożek albo śpiworek ale każdy ma swoje przekonania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie rożek to must have, dużo lepszy niż kołderki, pościele, kokony i inne.
Leżaczek traktuję w kwestii udogodnienia. W końcu zawsze to jakieś dodatkowe podtrzymanke dziecka.
Nie wiem czy przyda się nam podgrzewacz do mleka naturalnegi, ale jak już ktoś kiedyś pisał: lepiej mieć za dużo niż obudzić się z ręką w nocniku

Podgrzewacz i leżaczek kupiliśmy używane, każde po 30zł. Więc nie będzie w razie czego problemu z odsprzedaniem czy dylematu, że "straciło się kasę" (nowy leżaczek 100-115 a podgrzewacz 250).

Wózek chcieliśmy używany, ale ostatnio doszliśmy do wniosku, że i tak planujemy 2 dziecko w ciagu 3 lat. Więc jeśli kupimy nowy i uda się go nam uszanować to za kilka lat mamy wydatek z głowy a też celujemy w adamexa reggio albo bebetto nitello, więc cenowo jest lepiej niż dobrze

I laktator chcę nowy. No nie wiem, jakoś tak obrzydzają mnie te żółte końcówki z używanych a poza tym kumpel pracuje w alto i nie dość, że mówił, że elektryczne często trafiają na gwarancję po 1.5roku użytkowania to może nam załatwić nowy z aventa, z wkładkami za 350zł. Więc jak mam dać 250 za używany to wolę dołożyć- analogicznie jak w przypadku wózka. A nóż zostanie do kolejnego dziecka

Aktualnie dzisiaj TŻ ogarnęło wyprawkowe szaleństwo, patrzy, drukuje, sprawdza, porównuje.

A ja nałożyłam jogurt i cytrynę na głowę i zaraz będę się szykować (no po prostu muszę zmyć maseczkę) na koncert

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:28   #3055
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Nie używaliśmy ani kokonu ani rożku,a otulac przestałam w szpitalu. Wózek też kupiliśmy uzywany na gwarancji (przy moim nie wozkowym dziecku wcale się nie dziwie,że tamci sprzedawali nówkę,pewnie też nie używali) . Lezaczki bujaczko hustawki mamy dwie bo dostaliśmy,ale nie wiem czy przy drugim będę używać . Jednak fizjoterapeuci ostro je jadą.
Butelki, sterylizatory też się nie przydały bo kp. A jak córka raz w miesiącu dostała moje mleko z butelki to ja po prostu myłam w zmywarce bez dodatku super płynów z nuka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:35   #3056
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Nie używaliśmy ani kokonu ani rożku,a otulac przestałam w szpitalu. Wózek też kupiliśmy uzywany na gwarancji (przy moim nie wozkowym dziecku wcale się nie dziwie,że tamci sprzedawali nówkę,pewnie też nie używali) . Lezaczki bujaczko hustawki mamy dwie bo dostaliśmy,ale nie wiem czy przy drugim będę używać . Jednak fizjoterapeuci ostro je jadą.
Butelki, sterylizatory też się nie przydały bo kp. A jak córka raz w miesiącu dostała moje mleko z butelki to ja po prostu myłam w zmywarce bez dodatku super płynów z nuka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiadomo że co za dużo to nie zdrowo i nikt dziecka w leżaczku nie będzie trzymać cały dzień (no mam nadzieje ze nikt na to nie wpadł ) chociaż ja widzę po niektórych matkach jak z noworodkami chodzą na spacery w fotelikach samochodowych to aż mną trzęsie.. Od tego jest gondola... Chyba że to zakupy czy coś na szybko to rozumie, z auta pyk fotelik na stelaż ale nie spacerki po parku a dzieci powykrzywiane..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Dla mnie rożek to must have, dużo lepszy niż kołderki, pościele, kokony i inne.
Leżaczek traktuję w kwestii udogodnienia. W końcu zawsze to jakieś dodatkowe podtrzymanke dziecka.
Nie wiem czy przyda się nam podgrzewacz do mleka naturalnegi, ale jak już ktoś kiedyś pisał: lepiej mieć za dużo niż obudzić się z ręką w nocniku

Podgrzewacz i leżaczek kupiliśmy używane, każde po 30zł. Więc nie będzie w razie czego problemu z odsprzedaniem czy dylematu, że "straciło się kasę" (nowy leżaczek 100-115 a podgrzewacz 250).

Wózek chcieliśmy używany, ale ostatnio doszliśmy do wniosku, że i tak planujemy 2 dziecko w ciagu 3 lat. Więc jeśli kupimy nowy i uda się go nam uszanować to za kilka lat mamy wydatek z głowy a też celujemy w adamexa reggio albo bebetto nitello, więc cenowo jest lepiej niż dobrze

I laktator chcę nowy. No nie wiem, jakoś tak obrzydzają mnie te żółte końcówki z używanych a poza tym kumpel pracuje w alto i nie dość, że mówił, że elektryczne często trafiają na gwarancję po 1.5roku użytkowania to może nam załatwić nowy z aventa, z wkładkami za 350zł. Więc jak mam dać 250 za używany to wolę dołożyć- analogicznie jak w przypadku wózka. A nóż zostanie do kolejnego dziecka

Aktualnie dzisiaj TŻ ogarnęło wyprawkowe szaleństwo, patrzy, drukuje, sprawdza, porównuje.

A ja nałożyłam jogurt i cytrynę na głowę i zaraz będę się szykować (no po prostu muszę zmyć maseczkę) na koncert

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszcze, mój mąż to oddał mi ta cała przyjemność wyprawkowa i tylko przytakuje co jest potrzebne... Ale może to i lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:35   #3057
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
No wiadomo że co za dużo to nie zdrowo i nikt dziecka w leżaczku nie będzie trzymać cały dzień (no mam nadzieje ze nikt na to nie wpadł ) chociaż ja widzę po niektórych matkach jak z noworodkami chodzą na spacery w fotelikach samochodowych to aż mną trzęsie.. Od tego jest gondola... Chyba że to zakupy czy coś na szybko to rozumie, z auta pyk fotelik na stelaż ale nie spacerki po parku a dzieci powykrzywiane..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam przy zakupie fotelika mówił wyraźnie: max 2h jednorazowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:47   #3058
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

U nas z wyprawki rożki się sprawdziły a potem śpiworki. Laktator to była męczarnia dla mnie. Bujaczek małą parzył, więc nie używaliśmy. Wózek był dobry do usypiania jak od 4 miesiąca nie chciała spać w dzień
Witamy po wakacjach Mała przeszczęśliwa że kąpała się w wielkiej wodzie i mogła bawić się w takiej ilości piasku , my też. Teraz mnóstwo prania przede mna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:52   #3059
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja fotelik skorupę odpielam z auta może 5x w życiu. Nigdy nie widziałam sensu noszenia dziecka z fotelikiem i dźwigania dodatkowych kilogramów. Wyjmowałam dziecko i na ręce po prostu. Lub do chusty później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-09, 16:58   #3060
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Moja Niunia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190609_175233.jpg (146,7 KB, 39 załadowań)
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-25 09:30:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.