Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 16:41   #1471
zielonooka xD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Pierścień NuvaRing

Ja nie moge używac Ringa z powodu migreny. Z chęcią sprzedam nowego, który leży 3 tygodnie w lodówce. Nr GG 31736074
zielonooka xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 20:14   #1472
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
pewnie tak zobaczę czy ja dostanę @
Ja już dostałam , ale mnie brzunio bolał, jak nigdy wcześniej...
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 20:25   #1473
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Ja już dostałam , ale mnie brzunio bolał, jak nigdy wcześniej...
Ja wlasnie tez dostalam! i na razie nie mam takich bólów jak przed stosowaniem
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 13:25   #1474
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wiem, że podobne wątki się pojawiały, ale nie było dużo konkretnych wypowiedzi, więc ponawiam:

Jeśli omyłkowo wyciągnęłam NR 1-2 dni później (np. we wtorek zamiast jak zawsze w poniedziałek), a nie chcę zmieniać dnia wkładania i wyciągania krążka to co jest lepsze/możliwe:
1) skrócić przerwę 7-dniową do 6 dni i włożyć kolejny NR w ten sam dzień co zawsze

CZY

2) włożyć kolejny NR po 7 dniach (czyli w inny dzień niż zawsze), ale w kolejnym miesiącu wyciągnąć szybciej (np. po 20 dniach) i w ten sposób „wrócić” do dnia, w który wkładałam/wyciągałam zawsze.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 14:53   #1475
pipi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

cześć dziewczyny

brałam wcześniej diane35 bo miałam testosteronu jak dojrzewający nastolatek, ale i po Diane a wcześniej też po yasminelle i yazie miałam straszne migreny. Lekarz przepisał mi więc to nowe cudo.

Mam kilka pytań.

Brałam ostatnią pigułkę w czwartek, kiedy mam zaaplikować wobec tego nuvaring? w czwartek czy w piątek? Bo pigułkę brałabym w piątek normalnie. Ochrona przy zmianie środka jest w 100% zapewniona? wiem, że powinnam pytać lekarza ale byłam jakas taka oszołomiona, że zapomniałam.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

up up
pipi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 15:23   #1476
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pipi88 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

brałam wcześniej diane35 bo miałam testosteronu jak dojrzewający nastolatek, ale i po Diane a wcześniej też po yasminelle i yazie miałam straszne migreny. Lekarz przepisał mi więc to nowe cudo.

Mam kilka pytań.

Brałam ostatnią pigułkę w czwartek, kiedy mam zaaplikować wobec tego nuvaring? w czwartek czy w piątek? Bo pigułkę brałabym w piątek normalnie. Ochrona przy zmianie środka jest w 100% zapewniona? wiem, że powinnam pytać lekarza ale byłam jakas taka oszołomiona, że zapomniałam.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

up up
Nie brałam wcześniej pigułek więc Ci nie odpowiem ale na 100000% to jest w ulotce, zobacz
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 18:41   #1477
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Wiem, że podobne wątki się pojawiały, ale nie było dużo konkretnych wypowiedzi, więc ponawiam:

Jeśli omyłkowo wyciągnęłam NR 1-2 dni później (np. we wtorek zamiast jak zawsze w poniedziałek), a nie chcę zmieniać dnia wkładania i wyciągania krążka to co jest lepsze/możliwe:
1) skrócić przerwę 7-dniową do 6 dni i włożyć kolejny NR w ten sam dzień co zawsze

CZY

2) włożyć kolejny NR po 7 dniach (czyli w inny dzień niż zawsze), ale w kolejnym miesiącu wyciągnąć szybciej (np. po 20 dniach) i w ten sposób „wrócić” do dnia, w który wkładałam/wyciągałam zawsze.
Powiem tak, że mi czasem też zapomniało się wyjąć krazka i robiłąm to następnego dnia, a potem po przerwie wkładałam go w normalny dzień jak miałam zazwyczaj.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 21:57   #1478
pipi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Nie brałam wcześniej pigułek więc Ci nie odpowiem ale na 100000% to jest w ulotce, zobacz
No tak tylko, że w ulotce jest napisane o jakimś rozróżnieniu między tabletkami ze składnikiem czynnym i takimi których tego składnika nie mają. Czy Diane35 do nich należą?

Poza tym jest napisane, że trzeba założyć ring najpóźniej w dniu po zakończeniu przerwy (czyli ostatnia tabletkę wzięłam w czwartek, czyli ring najpóźniej w piątek?) a nie ma nic o zachowanej skuteczności...

Dziewczyny pomocy bo się gubię!!!
pipi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 07:39   #1479
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pipi88 Pokaż wiadomość


No tak tylko, że w ulotce jest napisane o jakimś rozróżnieniu między tabletkami ze składnikiem czynnym i takimi których tego składnika nie mają. Czy Diane35 do nich należą?

Poza tym jest napisane, że trzeba założyć ring najpóźniej w dniu po zakończeniu przerwy (czyli ostatnia tabletkę wzięłam w czwartek, czyli ring najpóźniej w piątek?) a nie ma nic o zachowanej skuteczności...

Dziewczyny pomocy bo się gubię!!!
Nie znam Diane35, więc napisz mi, jaki jest jej "system brania" - ile tabletek, czy robi się przerwę (bez brania tabsów) czy masz tabletki placebo (zazwyczaj białe na końcu opakowania - placebo to są te nieaktywne o których pisze ulotka NR) ?

Ja brałam Qlairę, która miała system 26 kolorowych aktywnych tabletek + 2 białe placebo=28. Po nich od razu zaczynałam nowe opakowanie. Te tabletki placebo, to właśnie taka jakby "przerwa" - tabletki bez substancji czynnych.
Pierwszy krążek NR wg ulotki mogłam więc założyć od razu po ostatniej aktywnej tabletce (czyli 27 dnia) albo 28 dnia, a najpóźniej jakby 29 dnia (czyli w dniu w którym zaczęłabym nowe opakowanie). I to ostatnie zalecał mi ginekolog.
Ja jednak włożyłam NR od razu po ostatniej aktywnej tabletce (czyli opuściłam tabletki placebo).

Jeśli zrobisz to prawidłowo (nie za późno) to skuteczność jest od razu.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2011-03-01 o 07:40
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:16   #1480
pipi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Nie znam Diane35, więc napisz mi, jaki jest jej "system brania" - ile tabletek, czy robi się przerwę (bez brania tabsów) czy masz tabletki placebo (zazwyczaj białe na końcu opakowania - placebo to są te nieaktywne o których pisze ulotka NR) ?

Ja brałam Qlairę, która miała system 26 kolorowych aktywnych tabletek + 2 białe placebo=28. Po nich od razu zaczynałam nowe opakowanie. Te tabletki placebo, to właśnie taka jakby "przerwa" - tabletki bez substancji czynnych.
Pierwszy krążek NR wg ulotki mogłam więc założyć od razu po ostatniej aktywnej tabletce (czyli 27 dnia) albo 28 dnia, a najpóźniej jakby 29 dnia (czyli w dniu w którym zaczęłabym nowe opakowanie). I to ostatnie zalecał mi ginekolog.
Ja jednak włożyłam NR od razu po ostatniej aktywnej tabletce (czyli opuściłam tabletki placebo).

Jeśli zrobisz to prawidłowo (nie za późno) to skuteczność jest od razu.
Diane35 to mocno hormonalne tabletki na zmniejszanie ilości testosteronu a przy okazji działające antykoncepcyjnie. To jedne z tych starszych tabsów. Po 21 tabletkach robi się 7 dni przerwy. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek więc w ten piątek powinnam wziąć pierwszą z nowego blistra. Kurcze nie wiem czy nie powinnam włożyć krążku zaraz po ostatniej tabletce? Uprawiałam seks w przerwie boję się dlatego, że skuteczność nie zostanie zachowana. Może będę musiała brać Dianę jeszcze przez kolejny miesiąc żeby wtedy zrobić to prawidłowo?

Dzięki wielkie za odpowiedź!!!
pipi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 08:13   #1481
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wg ulotki powinnaś włożyć NR najpóźniej w dniu następującym po przerwie - czyli najpóźniej w dniu w którym zaczęłabyś nowe opakowanie Diane (czyli jak piszesz w piątek). Tak zresztą radził mi ginekolog. Skuteczność jest od pierwszego dnia.

Ja włożyłam NR od razu bez robienia przerwy - dlaczego ?
A dlatego, że spotkałam się z opiniami kobiet, iż w czasie pierwszego opakowania krwawienie lubi się przedłużać i że można tego uniknąć wkładając NR bez robienia przerwy. Chyba też po prostu chciałam już go włożyć i zobaczyć jak się z nim czuję Ponieważ zgadzało się to z ulotką (która daje pewną dowolność) tak zrobiłam. I krwawienie, które przyszło jeszcze po poprzednich tabletkach trwało tyle co zawsze (nie dłużej).

Nie musisz czekać do kolejnego miesiąca, możesz NR włożyć w piątek, i to będzie prawidłowo.

Co do skuteczności - ja osobiście mam trochę obawy przy zmianie z jednego środka na drugi, choć nie powinnam . Dlatego stosowałam dodatkowo prezerwatywy przez kilka dni, ale to chyba bardziej dla komfortu psychicznego

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2011-03-02 o 08:17
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 16:18   #1482
Wania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć, dzisiaj o 10 założyłam drugi pierścień NuvaRing (założenie i usunięcie pierwszego + przerwa na krwawienie zgodnie z planem i bez żadnych opóźnień, wcześniej przez około rok stosowałam Logest). Trochę się martwię, bo od jakiejś godziny bardzo boli mnie lewa nerka. Ból nasilał się, pomyślałam, że może być to związane z pierścieniem (w ulotce znalazłam wzmianę o jakiejś chorobie, która dotyczy układu wydalniczego). Wyjęłam krążek i zastanawiam się, czy ból samoistnie minie. Proszę o jakąś radę, bo nie wiem, co mam robić. Jestem na piątek zapisana do ginekologa, ale do wizyty zostało sporo czasu. Dodam, że miewałam różne zapalenia układu moczowego, jako dziecko i nie tylko, ostatni raz działo się coś niepokojącego około rok temu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:42   #1483
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wania Pokaż wiadomość
Cześć, dzisiaj o 10 założyłam drugi pierścień NuvaRing (założenie i usunięcie pierwszego + przerwa na krwawienie zgodnie z planem i bez żadnych opóźnień, wcześniej przez około rok stosowałam Logest). Trochę się martwię, bo od jakiejś godziny bardzo boli mnie lewa nerka. Ból nasilał się, pomyślałam, że może być to związane z pierścieniem (w ulotce znalazłam wzmianę o jakiejś chorobie, która dotyczy układu wydalniczego). Wyjęłam krążek i zastanawiam się, czy ból samoistnie minie. Proszę o jakąś radę, bo nie wiem, co mam robić. Jestem na piątek zapisana do ginekologa, ale do wizyty zostało sporo czasu. Dodam, że miewałam różne zapalenia układu moczowego, jako dziecko i nie tylko, ostatni raz działo się coś niepokojącego około rok temu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
a może po prostu ci nerę przewiało? nie wszystkie choroby muszą od razu być skutkiem ubocznym krążka, zapalenia nerki można się dorobić ot tak.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 07:33   #1484
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie sądzę, aby w tak krótkim czasie krążek zadziałał na układ moczowy i nerkę...

Kobiety w ogóle mają skłonność do problemów z układem moczowym i nerkami, teraz jest "zdradliwa" pogoda (słoneczko, ale mroźny wiatr) i raczej skłaniam się do tego, że przewiałaś sobie nerkę (jak sama piszesz jakieś skłonności do tego masz)
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 07:52   #1485
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny powiedzcie mi jaki czas powinien upłynąć po wyjęciu krązka żeby zaplanować zajście w ciąże?
dziś ide po ostatnią jak narazie receptę- przez rok stosowałam krążek i chcę jeszcze załozyć 3 sztuki do czerwca, jak myżlicie czy powinnam odczekać jakiś czas od zaprzestania stosowania krążka żeby próbować zajść w ciążę, czy mogę próbować już od czerwca?
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 07:25   #1486
doroles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

witam dziewczyny właśnie mi doktor przepisał ten krążek ale nie pomyślałam zapytać kiedy mam włożyć go ten pierwszy raz czy od razu czy po miesiączce którą mam mieć 22 marca no i niewiecie czy były jakieś przypadki że krążek zawiółdł
doroles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 08:27   #1487
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Smile Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez doroles Pokaż wiadomość
witam dziewczyny właśnie mi doktor przepisał ten krążek ale nie pomyślałam zapytać kiedy mam włożyć go ten pierwszy raz czy od razu czy po miesiączce którą mam mieć 22 marca no i niewiecie czy były jakieś przypadki że krążek zawiółdł
włóż go w pierwszy dzień miesiączki
a co do tego czy zawiódł to szczerze mówiąc ja się nie spotkałam.
Ja używam go już od roku i wszystko jest ok!
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 08:47   #1488
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez doroles Pokaż wiadomość
witam dziewczyny właśnie mi doktor przepisał ten krążek ale nie pomyślałam zapytać kiedy mam włożyć go ten pierwszy raz czy od razu czy po miesiączce którą mam mieć 22 marca no i niewiecie czy były jakieś przypadki że krążek zawiółdł
Jeśli nie stosowałaś antykoncepcji hormonalnej, to załóż krążek w pierwszy dzień miesiączki.
Jak przechodzisz z jakiegoś środka na krążek, to w ulotce jest napisane kiedy to zrobić.

Co do skuteczności, to jako 2-miesięczna użytkowniczka mam za małe doświadczenie...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:37   #1489
doroles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

dzięki za podpowiedźmam założoną spirale i ona własnie się trochę obsuneła więc niedaje już gwarancji dlatego doktor przepisał mi krążek
doroles jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 09:18   #1490
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ostatnio miałam lęki, gdyż musiałam (po raz pierwszy od x lat) zażyć krople żołądkowe. Szukałam w ich składzie obniżającego skuteczność ziela dziurawca "hypericum perforatum" - taka nazwa była na ulotce NR.

Nic takiego nie było, więc je wzięłam.
A potem okazało się, że te krople zawierają ziele dziurawca pod nazwą "intractum hyperici". Po prostu można się wściec! Ile nazw ma dziurawiec? I dlaczego producenci nie piszą nazw po polsku ?

Co lepsze, na ulotce kropli w działaniach niepożądanych było napisane: "lek z uwagi na zawartość ziela dziurawca (tu nagle dali polską nazwę ) może powodować stany zapalne skóry u osób wrażliwych na promienie słoneczne, z jasną karnacją" itp

Nie rozumiem - piszą o czymś takim, a pomijają tak ważną sprawę jak wpływ dziurawca na antykoncepcję ??? Dla mnie powinien być obowiązek informowania o tym, tak jak informowania o wpływie leku na zdolność kierowania pojazdem.

Wczoraj dostałam okres, więc mi już ulżyło... Ale mam nauczkę...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 12:03   #1491
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja mam pytanko gdyż jestem zupełnym laikiem gdyż niegdy nie brałam antykoncepcji. Chciałam zacząć Nuva Ring niedługo mam dostać okres, ale mam trochę obaw ze względu na te skutki uboczne, a najbardziej chodzi mi o ten zator. Znacie jakies przypadki i co o tym sądzicie? Za bardzo panikuję?

Chce brac anty takze ze względu na dokuczliwy PMS.
Powiedzcie mi coś. Przewertowałam ulotke kilka krotnie, ale dalej mam myślenie.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

hypericum perforatum - to dziurawiec zwyczajny
a intractum hyperici - to wyciag z dziurawca
herba hyperici - ziele dziurawca

jeden wniosek z tego jest jak jest cos hyperi... to nalezy podejrzewać dziurawiec

no to pisało w ulotce ze jest dziurawiec.
A ponadto możesz napisać do firmy produkującej ten środek czemu nie umieszczają informacji o wpływie na antykoncepcje.

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2011-03-11 o 12:15
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:04   #1492
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, jeżeli wyciągnęłam NR o 1 dzień później (powinnam w czwartek, a wyjęłam w piątek) niż powinnam to mogę co założyć tak jak zwykle, w następny czwartek czy jednak w piątek?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 19:03   #1493
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeżeli wyciągnęłam NR o 1 dzień później (powinnam w czwartek, a wyjęłam w piątek) niż powinnam to mogę co założyć tak jak zwykle, w następny czwartek czy jednak w piątek?
wszystko jedno, byleby nie w sobotę

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
Ja mam pytanko gdyż jestem zupełnym laikiem gdyż niegdy nie brałam antykoncepcji. Chciałam zacząć Nuva Ring niedługo mam dostać okres, ale mam trochę obaw ze względu na te skutki uboczne, a najbardziej chodzi mi o ten zator. Znacie jakies przypadki i co o tym sądzicie? Za bardzo panikuję?

Chce brac anty takze ze względu na dokuczliwy PMS.
Powiedzcie mi coś. Przewertowałam ulotke kilka krotnie, ale dalej mam myślenie.
robiłaś badania na krzepliwość? jeżeli tak, to owszem, za bardzo panikujesz.

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Ostatnio miałam lęki, gdyż musiałam (po raz pierwszy od x lat) zażyć krople żołądkowe. Szukałam w ich składzie obniżającego skuteczność ziela dziurawca "hypericum perforatum" - taka nazwa była na ulotce NR.
a to swoją drogą dziwne, ja często zażywam krople miętowe i nie ma tam żadnych innych ziół, zasadniczo tylko mięta i alkohol?

poza tym bez paniki, jedna mała dawka dziurawca nie sprawi że natychmiast będziesz miała owulację i śluz szyjkowy zacznie przepuszczać plemniki..
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 19:07   #1494
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hmm, nie robiłam chyba nigdy krzepliwości, lekarz nic nie mówił, a ile to kosztuje? Moze zrobie dla spokojności

Tylko dziś mam pierwszy dzień cyklu, więc teoretycznie powinnam to sobie zapodać, choć wzasadzie do 5dnia mogę jeszcze.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:47   #1495
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość

a to swoją drogą dziwne, ja często zażywam krople miętowe i nie ma tam żadnych innych ziół, zasadniczo tylko mięta i alkohol?
Właśnie teraz już wiem, że krople miętowe są bezpieczne i lepiej je stosować, choć są trochę słabsze (mniej pomagają) od kropli żołądkowych zawierających zioła

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
Ja mam pytanko gdyż jestem zupełnym laikiem gdyż niegdy nie brałam antykoncepcji. Chciałam zacząć Nuva Ring niedługo mam dostać okres, ale mam trochę obaw ze względu na te skutki uboczne, a najbardziej chodzi mi o ten zator. Znacie jakies przypadki i co o tym sądzicie? Za bardzo panikuję?

Chce brac anty takze ze względu na dokuczliwy PMS.
Powiedzcie mi coś. Przewertowałam ulotke kilka krotnie, ale dalej mam myślenie.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

hypericum perforatum - to dziurawiec zwyczajny
a intractum hyperici - to wyciag z dziurawca
herba hyperici - ziele dziurawca

jeden wniosek z tego jest jak jest cos hyperi... to nalezy podejrzewać dziurawiec

no to pisało w ulotce ze jest dziurawiec.
A ponadto możesz napisać do firmy produkującej ten środek czemu nie umieszczają informacji o wpływie na antykoncepcje.
Ładnie wyjaśniłaś te wszystkie "hyperi" , będę ich unikać...

Jeśli chodzi o problemy z układem krążenia... to najlepiej zrobić badania na krzepliwość, choć ja nie spotkałam jeszcze lekarza, który by mi je zaproponował, i na pewno nie są tanie.
Generalnie, jeśli w rodzinie masz osoby z chorobami układu krążenia i sama masz jakieś problemy np. z żylakami, to lepiej zrobić takie badania.
Jak ich nie zrobisz, to możesz zacząć stosować NR i siebie obserwować - czy masz drętwienie kończyn, paraliż, zaburzenia oddychania, kłucie itp. (to jest w ulotce). Z jednej strony trzeba uważać, a z drugiej nie przesadzać - drętwienie kończyn to może być po prostu brak magnezu, który nie dawał o sobie znać dopóki nie brałaś hormonów.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:33   #1496
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Właśnie teraz już wiem, że krople miętowe są bezpieczne i lepiej je stosować, choć są trochę słabsze (mniej pomagają) od kropli żołądkowych zawierających zioła

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------



Ładnie wyjaśniłaś te wszystkie "hyperi" , będę ich unikać...

Jeśli chodzi o problemy z układem krążenia... to najlepiej zrobić badania na krzepliwość, choć ja nie spotkałam jeszcze lekarza, który by mi je zaproponował, i na pewno nie są tanie.
Generalnie, jeśli w rodzinie masz osoby z chorobami układu krążenia i sama masz jakieś problemy np. z żylakami, to lepiej zrobić takie badania.
Jak ich nie zrobisz, to możesz zacząć stosować NR i siebie obserwować - czy masz drętwienie kończyn, paraliż, zaburzenia oddychania, kłucie itp. (to jest w ulotce). Z jednej strony trzeba uważać, a z drugiej nie przesadzać - drętwienie kończyn to może być po prostu brak magnezu, który nie dawał o sobie znać dopóki nie brałaś hormonów.
INR lub APTT kosztują kilka złotych
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 16:35   #1497
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Właśnie teraz już wiem, że krople miętowe są bezpieczne i lepiej je stosować, choć są trochę słabsze (mniej pomagają) od kropli żołądkowych zawierających zioła
a widzisz, to ja nie do końca skumałam że to nie to samo ja mam krople miętowe herbapolu i jak dla mnie działają jak trzeba, więc polecam
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:23   #1498
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

cześć dziewczyny, mam nadzieję, że może będziecie wiedziały jak mi doradzić.

Otóż sprawa wygląda tak, od ok 5 lat biorę hormony, najpierw plastry ostatnio krążki i zdarzyła się sytuacją, która mnie mocno zaskoczyła, dostałam okres o ponad tydzień wcześniej, będąc w czasie trzeciego tygodnia z ringiem. Zawsze działało jak w zegarku, wręcz wiedziałam, o której godzinie mogę się spodziewać okresu, ale w związku z tym iż jestem na diecie machnęłam na to ręką i stwierdziłam "zdarza się". Dotrwałam dnia kiedy miałam ringa wyjąć (dziś) i okazuje się, że go nie ma!! Dam sobie rękę uciąć, że był tam gdy dostałam krwawienia, specjalnie to sprawdziłam, myśląc, że może to jest powodem. No i teraz nie wiem jak się zachować, nie wiem kiedy wypadł (zupełnie nie wyobrażam sobie jak mogło się to stać, ale ok...), co zrobić z tą niby tygodniową przerwą, kiedy wziąć następny. Ulotka raczej kiepsko to opisuje...
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 08:33   #1499
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam za sobą 2 krążki.
Na razie nie zauważyłam wzrostu libido ;( (co było głównym powodem przejścia z tabletek na NR), ale większy komfort w okolicach intymnych, wilgotność są zauważalne, więc może i libido wzrośnie...

Fajnie jest nie myśleć codziennie o łyknięciu tabletki, choć bez codziennej samodyscypliny jest trochę łatwiej przeoczyć ten tydzień/dzień tygodnia kiedy trzeba wyjąć i włożyć krążek.

Natomiast jedna rzecz jest "na minus" - bolesność podczas "okresu". Przed antykoncepcją miałam bolesne miesiączki, potem przy tabsach ból minimalny, przy ostatnich tabsach Qlaira okres bezbolesny, a tu przy NR bardzo bolesne skurcze, chodziłam po ścianach...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 09:53   #1500
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, mam nadzieję, że może będziecie wiedziały jak mi doradzić.

Otóż sprawa wygląda tak, od ok 5 lat biorę hormony, najpierw plastry ostatnio krążki i zdarzyła się sytuacją, która mnie mocno zaskoczyła, dostałam okres o ponad tydzień wcześniej, będąc w czasie trzeciego tygodnia z ringiem. Zawsze działało jak w zegarku, wręcz wiedziałam, o której godzinie mogę się spodziewać okresu, ale w związku z tym iż jestem na diecie machnęłam na to ręką i stwierdziłam "zdarza się". Dotrwałam dnia kiedy miałam ringa wyjąć (dziś) i okazuje się, że go nie ma!! Dam sobie rękę uciąć, że był tam gdy dostałam krwawienia, specjalnie to sprawdziłam, myśląc, że może to jest powodem. No i teraz nie wiem jak się zachować, nie wiem kiedy wypadł (zupełnie nie wyobrażam sobie jak mogło się to stać, ale ok...), co zrobić z tą niby tygodniową przerwą, kiedy wziąć następny. Ulotka raczej kiepsko to opisuje...
stosujesz tampony? jak tak to mogłaś wyjąć krążek razem z nim
ja bym włożyła krążek od razu i tydzień dodatkowego zabezpieczenia.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.