antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 01:57   #1
kasiek1623
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1

antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !


witajcie ! otóż, mam skończone 17 lat, jestem z chłopakiem niecałe dwa lata i planujemy zacząć współżycie... bardzo dużo czytam i interesuje sie tematem antykocepcji, gdyż bardzo zależy nam na bezpieczeństwie, przed niepalnowana ciążą. chyba zdecyduje sie na użyciu globulki antykoncepcyjnej Patentex oval razem z prezerwatywa durex...do tego myśleliśmy z chłopakiem żeby 'wyjac' przed wytryskiem... kochane czytelniczki, sadzicie, że to dobre zabezpieczenie ? czy któras z Was stosowała te globulki ? czy są efekty uboczne używania ? proszę o pomoc pozdrawiam !
kasiek1623 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 07:36   #2
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Dołóżcie jeszcze ze dwie metody.. tak na wszelki wypadek
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 07:48   #3
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez kasiek1623 Pokaż wiadomość
witajcie ! otóż, mam skończone 17 lat, jestem z chłopakiem niecałe dwa lata i planujemy zacząć współżycie... bardzo dużo czytam i interesuje sie tematem antykocepcji, gdyż bardzo zależy nam na bezpieczeństwie, przed niepalnowana ciążą. chyba zdecyduje sie na użyciu globulki antykoncepcyjnej Patentex oval razem z prezerwatywa durex...do tego myśleliśmy z chłopakiem żeby 'wyjac' przed wytryskiem... kochane czytelniczki, sadzicie, że to dobre zabezpieczenie ? czy któras z Was stosowała te globulki ? czy są efekty uboczne używania ? proszę o pomoc pozdrawiam !
dobrze, że jesteście ostrożni, ale nie popadajcie w paranoję
globulki nie są zbyt komfortowe, ale sama używałam ich na początku. dobrze zapoznaj się z ulotką!
efektem ubocznym może być objaw alergiczny. poza tym jeszcze po stosunku wypływają z Ciebie jej resztki (co nie należy do najprzyjemniejszych).
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 07:53   #4
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez Hedonistka Pokaż wiadomość
Dołóżcie jeszcze ze dwie metody.. tak na wszelki wypadek
lepiej, że dziewczyna chce się porządnie zabezpieczyć niż żeby pytała "czy sam przerywany wystarczy" albo "czy jak zrobimy to bez gumki tuż przed okresem to nie zajdę w ciążę". Nie ona pierwsza i nie ostatnia co schizuje na początku.
Autorko, pytasz o globulki, ja stosowałam bardzo krótki czas, niestety nie są komfortowe w użyciu. Aplikujesz globulkę min. 10 minut przed stosunkiem (my nastawialiśmy budzik na czas, aż globulka się rozpuści ), może pojawić się uczucie pieczenia, ciepła, ogólnie dyskomfortu. No i globulka się pieni i wycieka z pochwy - nic fajnego, polecam mieć jakiś ręcznik w pobliżu (a i tak łózko będzie uświnione ) do tego po stosunku musiałam zakładać podpaskę . Generalnie odradzam, ale zrobicie jak uważacie.

Sama używam prezerwatyw, w trakcie stosunku sprawdzamy (np. przy zmianie pozycji) czy się nie zsunęła itp. Dobrze założona gumka to dobre zabezpieczenie. Do tego jakiś lubrykant (na bazie wody, którego można użyć z prezerwatywą), i powinno być ok ale - jeśli masz się niepotrzebnie stresować ciążą prócz pierwszym razem, który może być bardzo stresujący sam w sobie - to nie widzę nic złego w użyciu gumki, globulki i przerywanego naraz, przynajmniej na początku.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:39   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

No już bez takiego linczu, Hedonistko
Fajnie, że chcecie uprawiać bezpieczny seks, ale jak tak dalej pójdzie, z pierwszego razu nie zostaną wam miłe wspomnienia tylko stres, leżenie z zegarkiem w ręku i czekanie, aż globulka się rozpuści i wielkie pilnowanie się, aby przypadkiem facet nie doszedł w tobie. Bez przesady!
Kupcie prezerwatywy, jeśli waszą pewność podniosą te z apteki - ok. Osobiście bardzo lubiłam durex prążkowane (od paru lat już nie stosuję, ale wspomnienia pozostały). Nauczcie się prawidłowo zakładać prezerwatywę i bawcie się dobrze.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 09:59   #6
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
No już bez takiego linczu, Hedonistko
Fajnie, że chcecie uprawiać bezpieczny seks, ale jak tak dalej pójdzie, z pierwszego razu nie zostaną wam miłe wspomnienia tylko stres, leżenie z zegarkiem w ręku i czekanie, aż globulka się rozpuści i wielkie pilnowanie się, aby przypadkiem facet nie doszedł w tobie. Bez przesady!
Kupcie prezerwatywy, jeśli waszą pewność podniosą te z apteki - ok. Osobiście bardzo lubiłam durex prążkowane (od paru lat już nie stosuję, ale wspomnienia pozostały). Nauczcie się prawidłowo zakładać prezerwatywę i bawcie się dobrze.
Lepsze chwile stresu w czasie stosunku i nie do końca miłe wspomnienia z pierwszego razu razu (aczkolwiek po 1 - wielu ludzi ma niemiłe wspomnienia z 1 razu, nawet jeśli atmosfera była super romantyczna,bo ból itd. a po 2 - jak się kochają, to nawet takie sytuacje nie zniszczą im radości z tego wspólnego pierwszego razy) niz potem stres, czy jest się w ciąży (albo nie daj Boże bycie w tej ciąży).

Ja uważam, że sama prezerwatywa wystarczy, ale jeśli Autorka chce mieć większą pewność to niech zastosuje tyle metod, ile uważa za słuszne. Aczkolwiek ja bym zrezygnowała albo ze stosunku przerywanego, albo z globulki. W sumie nie wiem, z czego bardziej, bo globulki nigdy nie stosowałam.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:58   #7
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
No już bez takiego linczu, Hedonistko
A ja się zgadzam z Hedonistką. To nie jest lincz, a raczej krzyk rozpaczy i objaw opadnięcia rąk i w ogóle wszystkiego.

Zwłaszcza, że autorka pisze, że interesuje się antykoncepcją i o niej czyta. Jakby czytała, to by wiedziała do czego służy durex, wyjęcie przed i globulka.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 13:22   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez kasiek1623 Pokaż wiadomość
witajcie ! otóż, mam skończone 17 lat, jestem z chłopakiem niecałe dwa lata i planujemy zacząć współżycie... bardzo dużo czytam i interesuje sie tematem antykocepcji, gdyż bardzo zależy nam na bezpieczeństwie, przed niepalnowana ciążą. chyba zdecyduje sie na użyciu globulki antykoncepcyjnej Patentex oval razem z prezerwatywa durex...do tego myśleliśmy z chłopakiem żeby 'wyjac' przed wytryskiem... kochane czytelniczki, sadzicie, że to dobre zabezpieczenie ? czy któras z Was stosowała te globulki ? czy są efekty uboczne używania ? proszę o pomoc pozdrawiam !
1. Prezerwatywa — dobre zabezpieczenie
2. Globulki plemnikobójcze — pienią się, są niewygodne i mają naprawdę małą skuteczność (mogą też powodować podrażnienia). Ale dla komfortu psychicznego stosować można.
3. Stosunek przerywany — na co Wam on? To dodatkowy stres i odebranie części przjemności facetowi. A skuteczność stosunku przerywanego jest BARDZO niska, więc nic Wam to trzecie „zabezpieczenie” nie da.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:06   #9
wszystkienazwysazajete
Raczkowanie
 
Avatar wszystkienazwysazajete
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 158
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Wygląda z lekka na prowokację... Zwłaszcza temat.
__________________
Start: 86,5 kg
Jest: 65 kg
Było: 63,8
wszystkienazwysazajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:41   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez wszystkienazwysazajete Pokaż wiadomość
Wygląda z lekka na prowokację... Zwłaszcza temat.
Moim zdaniem, kompletnie na prowokacje nie wygląda.
I póki nie wpadniecie na pomysł zakładania prezerwatywy na prezerwatywę (a i takie rzeczy przewijały się na różnych forach ) to nie będzie źle
Ale tak jak dziewczyny pisały, stosunek przerywany nie zrobi dużej różnicy, ale jeśli tak będzie Wam łatwiej psychicznie później to lepiej tak
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 16:32   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Ja proponuję odwiedzić ginekologa, który nieco uświadomi w tych sprawach, a może i zaproponuje odpowiednią antykoncepcję dla was, dla Ciebie np. tabletki antykoncepcyjne (oczywiście jeżeli chcesz w taki sposób się zabezpieczać ).

Fajnie, że pomyślałaś o zabezpieczeniu, bo nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jednakże stosunek przerwany nie jest żadną metodą antykoncepcji.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 17:03   #12
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

ja stosowałam Patentex oval, ale nie jest to polecana przeze mnie metoda antykoncepcji. Głównie dlatego, że te globulki okropnie się pienią i czułam się niezbyt komfortowo z pianą, zwłaszcza że podczas stosunku słychać było takie "ciapanie" w rytm ruchów fee
skoro interesujesz się antykoncepcją to może pójdź do ginekologa żeby Ci tabletki przepisał?
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 09:34   #13
Biedroneczk4
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedroneczk4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z-dów
Wiadomości: 2 277
GG do Biedroneczk4
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Ja uważam, że pieniące się globulki zepsują magię pierwszego razu. Przy prezerwatywie stosunek przerywany trochę śmiesznie brzmi, ale nie powinno Wam to zaszkodzić.
__________________

Wybierz rodzinę, której podarujesz na święta paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wykorzystaj szansę jaką daje Ci los. Może dzięki Tobie te święta będą dla kogoś lepsze od poprzednich?
www.szlachetnapaczka.pl


Preferencje

Moje próby tworzenia -wątek wizażowy
Biedroneczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 11:14   #14
krolik z kapelusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

gratulacje, ze pomyslalas o antykoncpecji przed stosunkiem a nie po)
Najlepiej to isc do lekarza ginekologa i tam dowiesz sie najwiecej przydatnych rzeczy, lekarz zrobi Ci badania i bedziesz wiedziala np jakie tabletki brac. Jak chcesz teraz zaczerpnac troche tematu to poczytaj na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ jakie sa metody antykoncepcji.
krolik z kapelusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 00:21   #15
InkluzjaOstateczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Z Polski
Wiadomości: 733
Dot.: antykoncepcja, pierwszy raz. 3 metody naraz !

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
3. Stosunek przerywany — na co Wam on? To dodatkowy stres i odebranie części przjemności facetowi
Nie tylko facetowi Jeśli finisz faceta jest efektem stopniowanego dążenia do jak największej przyjemności, potencjalnie do orgazmu kobiety, to sam wytrysk przy najmocniejszych, spowolnionych pchnięciach na finiszu jest zdecydowanie... pożądany ;]
InkluzjaOstateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.