Farby naturalne - nieczerwone? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-20, 15:30   #1
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422

Farby naturalne - nieczerwone?


Dziewczyny, czy jest coś oprócz farb naturalnych firmy Sante co nada moim włosom brązowego odcienia nie niszcząc ich przy tym i nie nadając im odcienia czerwonego (henna)?

Lubię Sante, ale farba, którą jestem w stanie dostać w sklepie jest trochę za ciemna (alternatywa: czerwona albo blond) i chciałabym spróbować z czymś trochę jaśniejszym.

Mój naturalny jest mniej więcej taki: http://fryzurki.blox.pl/resource/0adnia.jpg (oczywiście bez pasemek Po Sante Maronenbrau taki: http://kurzonkowy.blox.pl/resource/brazowewlosy.jpg . Efekt jest super, ale tak jak piszę, chciałabym spróbować z czymś nieco jaśniejszym.

Ewentualnie, może mogłabym sama kupić jakieś składniki, które nadadzą mi tego koloru? Składniki tego Sante: Cassia Auriculata Leaf Powder, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Powder, Juglans Regia (walnuss) Shell Powder, Indigofera Tinctoria (Indigo) Leaf Powder, Inidofera Argentea (Indigo) Leaf Powder, Betaine, Algin.

Wie ktoś które składniki tej farby powinnam kupić i gdzie?

Pytanie dodatkowe: bardzo podoba mi się jak ta farba działa na moje wysokoporowate włosy: tak jakby je dociąża. Wie ktoś, które składniki są za to odpowiedzialne i w jakich innych produktach mogę je znaleźć?

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-20 o 15:39
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:07   #2
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Nie używałam takich farb, ale może warto byłoby spróbować tej ciemniejszej sante, może nie wyjdzie tak ciemna bądz trochę się wypłucze?

Jeśli chodzi o pyt. dodatkowe to na pewno henna daje taki efekt, co do reszty nie mam pewności
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:12   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Nie używałam takich farb, ale może warto byłoby spróbować tej ciemniejszej sante, może nie wyjdzie tak ciemna bądz trochę się wypłucze?

Jeśli chodzi o pyt. dodatkowe to na pewno henna daje taki efekt, co do reszty nie mam pewności
Tak jak piszę, używam tej ciemniejszej. Chciałabym spróbować z czymś jaśniejszym.

Ale kosmetyki z henną nie zawsze farbują na czerwono?

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-20 o 16:13
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:24   #4
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Tak henna naturalnie jest ruda, musiałabyś wtedy zneutralizować ją dodająć w odpowieniej proporcji indygo które jest niebieskie, cassia jest praktycznie bezbarwna ale daje delikatny refleks złota, generalnie moim zdaniem mieszanie samej osobno barwników wyszłoby o wiele drożej a poza tym byłoby to na zasadzie prób i błędów a jeszcze mieszać to w proporcjach...

Nie używałaś henny khadi? wszędzie słysze że jest bardzo dobra, są róże kolory, bezbarwna, jasny brąz, ciemny brąz myśle, że znalazłabyś coś dla siebie
Z góry mówie że jej nie używałam, choć za jakiś czas pewnie przejde pod farby naturalne i na pewno spróbuje z khadi

Chociaż wiesz o tym, że farba farby nie rozjaśni? tym bardziej henna, żeby rozjaśnić włosy w jakiś znaczniejszy sposób musiałabyś rozjaśnić włosy, bo nawet jeśli nałożysz na włosy jaśniejszą hennę to w najlepszym wypadku zostaniesz w mniej więcej takim samym tonem, o ile nie będą ciemniejsze, przynajmniej tak ma się to w przypadku farb

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2014-08-20 o 16:26
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:33   #5
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość

Chociaż wiesz o tym, że farba farby nie rozjaśni?
Ostatni raz farbowałam jakieś 2 miesiące temu i koloru właściwie już nie widać, więc teraz mogłabym próbować z jaśniejszą. Nie planuję rozjaśnić naturalnego koloru włosów tylko dodać mu nieco odcienia brązu. Obecny kolor: Sante Maronenbraun dodaje brązu ale również trochę przyciemnia.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:45   #6
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Troche niejasno piszesz więc stąd te nieporozumienia

Nie wiem już co ci poradzić, skoro nie ma tej sante jakiej chcesz, ja słyszałam o tych khadi, wiem że mają dużo kolorów i w tym jasny brąz, jest tez orzechowy chyba jeszcze jaśniejszy, nic więcej nie pomoge bo nie używam naturalnych farb, może ktoś inny jeszcze się wypowie i wniesie coś do tematu, bo ja już nic więcej nie doradze
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 16:56   #7
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Jak to niejasno? Mój post wyjściowy jest bardzo jasny, dziwię się, że nie jesteś w stanie go zrozumieć.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 17:06   #8
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jak to niejasno? Mój post wyjściowy jest bardzo jasny, dziwię się, że nie jesteś w stanie go zrozumieć.
Nie wiem skąd ta niepotrzebna wrogość, piszesz że chcesz dodać włosom trochę brązu, że wymyła ci się farba i że twój naturalny kolor to jakiś tam, a skąd mamy wiedzieć jakie masz włosy z wymytą farbą? nie interesuje nikogo jakie masz naturalne włosy tylko jak wyglądają po farbowaniu/wymyciu się farby jak ktoś ma ci doradzić skoro nawet nie wie jak twoje włosy wyglądają i jakie są ciemne? nikt nie będzie się domyślać czy są takie czy takie takie, skoro piszesz że jest za ciemna farba to musi ci przyciemniać włosy to logiczne, nic nie spłukuje się do zera a widząc czytając jakie i na jakim poziomie masz teraz włosy ktoś może ci pomóc znaleść tą jaśniejszą farbe która nie wyjdzie tak jak nie chcesz, ale ja dziękuję.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:17   #9
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jest coś oprócz farb naturalnych firmy Sante co nada moim włosom brązowego odcienia nie niszcząc ich przy tym i nie nadając im odcienia czerwonego (henna)?

Lubię Sante, ale farba, którą jestem w stanie dostać w sklepie jest trochę za ciemna (alternatywa: czerwona albo blond) i chciałabym spróbować z czymś trochę jaśniejszym.

Mój naturalny jest mniej więcej taki: http://fryzurki.blox.pl/resource/0adnia.jpg (oczywiście bez pasemek Po Sante Maronenbrau taki: http://kurzonkowy.blox.pl/resource/brazowewlosy.jpg . Efekt jest super, ale tak jak piszę, chciałabym spróbować z czymś nieco jaśniejszym.

Ewentualnie, może mogłabym sama kupić jakieś składniki, które nadadzą mi tego koloru? Składniki tego Sante: Cassia Auriculata Leaf Powder, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Powder, Juglans Regia (walnuss) Shell Powder, Indigofera Tinctoria (Indigo) Leaf Powder, Inidofera Argentea (Indigo) Leaf Powder, Betaine, Algin.

Wie ktoś które składniki tej farby powinnam kupić i gdzie?

Pytanie dodatkowe: bardzo podoba mi się jak ta farba działa na moje wysokoporowate włosy: tak jakby je dociąża. Wie ktoś, które składniki są za to odpowiedzialne i w jakich innych produktach mogę je znaleźć?
Ja chyba tez nie rozumiem Twojego postu - piszesz,ze nie chcesz henny ale jej uzywasz to w koncu Ci pasuej czy nie - sklad sante, ktory podalas to :
-henna (lawsonia) - jest to czerwony barwnik,
-indygo -barwnik niebieski
-cassia - arwnik bezbarwny/zlotawy

mieszanka henny i indygo daje rozne odcienie brazu - raczej w cieplych,rudawnych tonacjach - dla ochlodzenia koloru mozna dodac jeszcze amli, ale wtedy braz bedzie z gatunku ciemniejszych ( mozna tez zmieszac amle z czysta henna i wyjdzie sredni braz bez wielkiego rudego poblasku )

co do wplwu na wlosy to najlepszy wplyw ma henna, ale i indygo i cassia tez dobrze dzialaja na wlsoy- geenralnie henna laczy sie z keratyna wiec wlos pogrubia i wyglada a dodatkowo chroni przed sloncem-ni e jest w zaden sposob szkodliwa wiec mozesz farbowac nawet co tydzien

btw farby khadi to samo-tzn mieszkanka henny,indygo, cassi i amli

niestety jedna rzecz jaka ie musze zmartwic to to ,ze henna wlosow nie rozjasnia-wreccz przyciemnia i (naturalna) henna/cassia nigdy Ci blodu na brazowych wlsoach nie dadza - nie rozjasnisz ich tez do czystego blondu chemicznie po hennie bo o ile sama henne(lawsonie) da sie rozjasnic, to rozjasnienie lwosow farbowanych indygo i henna daje zielonkawy odcien- oczywiscie jak walniesz rozjasniacz a na to jakis braz potem (o ile nie chcesz zielonych wlsoow) to jakos tam bedzie ale na platyne nie ma co liczyc
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 07:55   #10
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Ja chyba tez nie rozumiem Twojego postu - piszesz,ze nie chcesz henny ale jej uzywasz to w koncu Ci pasuej czy nie - sklad sante, ktory podalas to :
-henna (lawsonia) - jest to czerwony barwnik,
-indygo -barwnik niebieski
-cassia - arwnik bezbarwny/zlotawy
Piszę, że nie chcę rudości. Tak jak piszę, obecna farba nie daje rudego odcienia, tylko brąz.

Z tego, co wiem, farby z henną w n a z w i e zawsze nadają odcienia rudości. Jest tak w przypadku henny khadi, henné color i innych henn, z którymi się spotkałam. Wiem, że w składzie Sante jest henna, ale co z tego, skoro jest tam też sporo innych rzeczy, np. łupiny orzecha, które zmieniają zupełnie jej kolor. Jak piszę, że nie chcę pić mleka to niekoniecznie znaczy, że nie mam ochoty na jogurt.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-24 o 08:01
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:36   #11
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Piszę, że nie chcę rudości. Tak jak piszę, obecna farba nie daje rudego odcienia, tylko brąz.

Z tego, co wiem, farby z henną w n a z w i e zawsze nadają odcienia rudości. Jest tak w przypadku henny khadi, henné color i innych henn, z którymi się spotkałam. Wiem, że w składzie Sante jest henna, ale co z tego, skoro jest tam też sporo innych rzeczy, np. łupiny orzecha, które zmieniają zupełnie jej kolor. Jak piszę, że nie chcę pić mleka to niekoniecznie znaczy, że nie mam ochoty na jogurt.
nazwa nie zawsze ma sie do koloru - sa tez henny khadi dajace zimny braz przez wspomniana przeze mnie wyzej Amle - zamiast amli w sanet masz lupiny orzecha(i to tyle roznicy) - poza tym sklad jest zawsze wg ilosci danej substancji w skladzie wiec to wcale nie jest tak ze w sante masz tej henny malo

ale wracajac do Twojego pytania- zeby uzyskac jakis jasniejszy odicien na wlosach na ktorych jest henna i idygo musisz je rozjasnic rozjasniaczem-przy minimalnym rozjasnieniu nie powinnas ich bardzo zniszczyc, ale duzo jasniejszy odcien bedzie Ci ciezko uzyskac bo jak wspomnialam wlsoy sie beda rozjasniac na zielono,

naturalne farby bazujace na ziolach nigdy nie rozjasniaja wlosow, a w wiekszosc bazuja na hennie,w ktorej trzeba zabic czyms ciemnym rudy barwnik wiec nie znajdziesz jasnego,zlotego brazu w niechemicznym wydaniu

takze zostaja Ci fakrby chemiczne jak chcesz jasne odcienie - chyba ,ze sporobujesz cassie zmieszac z cytryna to Ci moze dac zloty odcien na wlosach ale tuylko odcien(w sensie polysk a nie kolor)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-21, 13:42   #12
KingaM345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 5
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez 201703060948 Pokaż wiadomość
Tak jak piszę, używam tej ciemniejszej. Chciałabym spróbować z czymś jaśniejszym.

Ale kosmetyki z henną nie zawsze farbują na czerwono?
Jeśli chcesz spróować na jaśniej to są takie farby jak Color&Soin . Bardzo szeroka paleta, piękne blondy, ale nie tylko. Ja już sprawdziłam i jest ona idealna. Moja mama równiez. Nie posiada amoniaku. Włosy sa odzywione. Ja już nie chodzę do salonów i nie wydaję pieniędzy.
KingaM345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:05   #13
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

dziękuję, że ktoś odpowiada na ten wątek bo szukałam czegoś naturalnego do włosów. pozdrawiam.
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:45   #14
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farby naturalne - nieczerwone?

Cytat:
Napisane przez ewciamarchewcia1 Pokaż wiadomość
dziękuję, że ktoś odpowiada na ten wątek bo szukałam czegoś naturalnego do włosów. pozdrawiam.
Polecam hennę. Można ją mieszać z różnymi dodatkami, poczytaj na wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=728615
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 12:45:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.