Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-18, 17:56   #1
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Question

Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?


witam
szukam sposobu jak nadac swoim wlosom (obecnie gelboki szatyn, garniera) kolor o ok 1 ton jasniejszy, wpadjacy w karmelkowy braz. czy stosowanie szamonow koloryzujacych moze pomoc? na pewno nie chce przeprowadzac dekoloryzacji bo znieszcze sobie wlosy.
po farbie garniera mam na poczatku bardzo ciemne sloy ale po ok 3 tygodniach moje wlosy sa ciemnobrazowe. czy szampony/szamponeki w kolorze jasnego brazu cos pomoga???
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 18:50   #2
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

Wydaje mi się, że szamponetka niewiele zdziała. Na pewno trwała farba w odcieniu blondu rozjaśni ciemną farbę. Wiem, bo sama kiedyś tak robiłam. Z tymże jest to metoda dość ryzykowna, bo nigdy nie wiadomo, jak zareaguje poprzednia farba i jaki odcień uzyskamy.

Ja bym kupiła jakiś jasny blond Garniera, rozrobiła odrobinkę farby i położyła na pasemko włosów, żeby zobaczyć, co wyjdzie.

Pozdrawiam.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:31   #3
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że szamponetka niewiele zdziała. Na pewno trwała farba w odcieniu blondu rozjaśni ciemną farbę. Wiem, bo sama kiedyś tak robiłam. Z tymże jest to metoda dość ryzykowna, bo nigdy nie wiadomo, jak zareaguje poprzednia farba i jaki odcień uzyskamy.

Ja bym kupiła jakiś jasny blond Garniera, rozrobiła odrobinkę farby i położyła na pasemko włosów, żeby zobaczyć, co wyjdzie.

Pozdrawiam.
Jaśniejsza farba a tym bardziej szamponetka nigdy nie rozjaśni ciemniejszej bo jest to poprostu niemozliwe.jasniejszy pigment nie zasłoni ciemniejszego. Jest to mozliwe jedynie w wypadku farby blond rozjaśniającej, ale rozjasnienie będzie neiwielkie( taka farba rozjasnia włosy naturalne o dwa tony, choc sa i farby blond rozjasniające działające do 4 tonów i jest to zaznaczone na opakowaniu) i nie można przewidzieć efektu końcowego na farbowanych włosach, co oczywiscie jest najmniejszym problemem bo wystarczy nałożyc jakąs farbę i juz.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:37   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

Cytat:
Napisane przez pohontas Pokaż wiadomość
witam
szukam sposobu jak nadac swoim wlosom (obecnie gelboki szatyn, garniera) kolor o ok 1 ton jasniejszy, wpadjacy w karmelkowy braz. czy stosowanie szamonow koloryzujacych moze pomoc? na pewno nie chce przeprowadzac dekoloryzacji bo znieszcze sobie wlosy.
po farbie garniera mam na poczatku bardzo ciemne sloy ale po ok 3 tygodniach moje wlosy sa ciemnobrazowe. czy szampony/szamponeki w kolorze jasnego brazu cos pomoga???
Stosowanie szamponetek , szamponów koloryzujacych czy farb o jasniejszym odcieniu nic nie zdziała. Ciemniejszy barwnik przyklejony do pigmentu nie zostanie zasłonięty przez jasniejszy, ba " barwa" tego pierwszego zostanie tylko nasycona. trochę inaczej jest w wypadku farb blond rozjasniających ( np garnier natea odcienie blond rozjasniające) one rozjasniają włosy naturalne o ok 2 tony, jednak w wypadku farby o kolorze głęboki szatyn niewiele zdziałają, rozjaś nienie będzie bardzo subrelne i nie jestem pewna czy po jednej farbie. W twoim przypadku dobrze będzie uzyc farby blond rozjasniającej o 4 tony 9 np sa dwa odcienie farby wella wellaton rozjasniające o 4 tony) kolor wyjdzie nieokreslony , zapewne nierównomierny, ale pokrywając go odcieniem brazu jasniejszym niż gęboki szatyn zapewne uzyskasz efekt o jaki ci chodzi lub zbliżony. oczywiscie najlepsza metoda byłoby uzycie dekoloryzatora względnie rozjasniacza bo jesli nie chces zmiec blond włosków a tylko zmienic kolor o 2- 3 tony nei trzeba go tzremac na włosach Bóg wie ile a np 10 - 15 minut, wówczas i zniszczenie4 włosa nie jest tak wielkie. A potem wystarczy odpowiednia farba. Przy dobrej pielęgnacji włosa odpowiednimi kosmetykami w ogóle nie musi byc widoczne , ze włosy były dekoloryzowane.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 09:31   #5
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Jaśniejsza farba a tym bardziej szamponetka nigdy nie rozjaśni ciemniejszej bo jest to poprostu niemozliwe.jasniejszy pigment nie zasłoni ciemniejszego. Jest to mozliwe jedynie w wypadku farby blond rozjaśniającej, ale rozjasnienie będzie neiwielkie( taka farba rozjasnia włosy naturalne o dwa tony, choc sa i farby blond rozjasniające działające do 4 tonów i jest to zaznaczone na opakowaniu) i nie można przewidzieć efektu końcowego na farbowanych włosach, co oczywiscie jest najmniejszym problemem bo wystarczy nałożyc jakąs farbę i juz.
Właśnie o takie - niewielkie rozjaśnienie chodzi . O ile dobrze pamiętam, ja nakładałam jakiś blond Joanny rozjaśniający o 4-5 tonów, dla jasności - na farbowane włosy (co gorsza jakimś brązem Palette...)
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 11:58   #6
elsinoe
Raczkowanie
 
Avatar elsinoe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 111
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

ja rozjaśniałam ostatnio miedziany brąz - fryzjer zrobił mi dużo cienkiutkich pasemek, co w efekcie dało jasny odcien wlosów. Nie są zniszczone, nie wyszły rude ani zielone wbrew temu co mowili inni fryzjerzy. Mam teraz złoty blond i jest ok, poza tym, ze mialam spore odrosty i na moich naturalnych wlosach rozjasniacz nieco mocniej chwycil - nie ma drastycznej roznicy w odcieniu, ale jakas jest..poza tym ok
elsinoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:24   #7
gabi_st
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 25
Dot.: Jak bez dekoloryzacji delikatnie rozjasnic farbowane wlosy?

Mogłabs wkleic fotki, bo zamierzam zrobic to samo...ale sie wcham
gabi_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.