Nie chce już prostownicy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 20:13   #1
emyllka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7

Nie chce już prostownicy!


Witam wszystkich serdecznie.
Mam cieńkie włosy które są podatne ( tak się pisze ? ) na wszelką wilgoć, dlatego często sama nie wiem co mam na głowie. Bo w głowie pustka.
Od...dokładnie roku DZIEŃ W DZIEŃ prostowałam je prostownicą, aby nad nimi zapanować. Ponieważ mam ich mało robiły się takie " przylizane" a końcówki przeważnie były zelektryzowane i wyszuszone. Z początku nie widziałam w tym nic złego, ale teraz, gdy stanę do lustra pod światło ( i nawet bez tego ) widać JAK DUŻO z tej małej ilości włosów którą posiadam, jest połamana. Są poprostu krótkie i sterczą.

Gdy umyję wieczorem włosy ( mycie ranem jest nie możliwe, do szkoły wstaje o 6:00) i zwiąże je w kitkę, "górę " mam prostą, ale po przeczesaniu jej grzebieniem, lub cokolwiek z nimi zrobieniem od razu się falują. Z tyłu koszmar. Gdy nie mam kitki, a spać ide w mokrych , budzę się z totalnym nieładem. Każdy włos w inną stronę. I wtedy tylko pod prostownicę...

A niechce używać prostownicy! Czy może, skoro głupie się tak falują, mogłabym zrobić z nich jakieś looki ? Jak i czym?

Długoś moich włosów jest zza ramiona, a grzywki jako tako nie posiadam. 3 lata temu sobie ją zrobiłam i odrosła mi za podbródek.

CO ROBIĆ ?!

Jeśli już gdzieś jest taki wątek ( chociaż wszystkie te, które czytałam nie było takie jakie ja bym chciała ) to przepraszam i proszę o link .

Włosy chce układać codziennie, do szkoły m.in

Interesują mnie takie fale, ale jestem zielona pod tym względem. Ach i jeśli ktoś mógłby mi pomóc ( chwała mu za to! ) to, gdyby były zdięcia, bardzo bym się ucieszyła.

Pozdrawiam!
emyllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 21:47   #2
volontariuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz | Poznań
Wiadomości: 78
Dot.: Nie chce już prostownicy!

a może zamiast męczyc włoski porstownicą po prostu susz je na szczotke? na pewno nie bedą sterczeć we wszystkie strony.
volontariuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 21:53   #3
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Nie chce już prostownicy!

Kup kosmetyki wygładzające do prostowania...nie zapominaj o odzywkach/maseczkach i o kosmetykach modelujących prostujących wlosy, susz wlosy suszarka prostując je (jak idziesz w mokrych spac wcale sie nie dziwie ze masz nieład na głowie) zaloze się, że wtedy prostownicą wystarczy przejechać tylko pare kosmków i włosy będą ładne

Ja tak robie...sa dni kiedy tak ładnie sie wyprostują (a mam spore fale na glowie) ze nie musze nawet prostownicy uzywac
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 23:37   #4
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: Nie chce już prostownicy!

nawilżaj włosy, zawijaj na wałki, rob francuzy na noc. albo porpsotu wspinaj w kitke. pofalowane wlosy sa ladne
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 23:50   #5
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Nie chce już prostownicy!

Miałam podobny problem z włosami, najważniejsze w tym momencie po odstawieniu prostownicy jest to aby odżywić włosy. Musisz wybrać odpowiednie maseczki regenerujące, ja również zaczęłam łykać witaminy (np. skrzypovite) i dać włoskom trochę czasu aby mogły odpocząć a na pewno ujrzysz poprawę.

W czasie oczekiwania na poprawę proponuje robić warkocze dobierane na wilgotne włosy, jest to szczególnie wygodne rozwiązanie gdy myje sie włosy wieczorem, rano wystarczy rozpleść i fale gotowe, związane w kitke również ładnie wyglądają.
Kolejnym rozwiązaniem są wałki bądź papilot, używając ich nie ma potrzeby suszenia włosów a więc kolejny plus i odpoczynek dla "kłaczków"

Jeżeli używać suszarki to w połączeniu z jakimś preparatem z termoochroną.

No to są moje sposoby na moje włoski, które są niesfornie wywijające sie i falujące w każdą stronę a na dodatek po różnych 'przejściach' ale nareszcie powoli to już się staje zapomnianą przeszłością
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 23:00   #6
emyllka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7
Dot.: Nie chce już prostownicy!

Warkocze na noc ? Zobaczymy.

I tak kupiłam nową prostownicę....trudno będzie mi się odzwyczaić.

Dziękuje
emyllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 22:28   #7
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Nie chce już prostownicy!

Wpisalas w wyszukiwarke "fale"? Jako jedna z metod polecam ugniatanie suchych wlosow na pianke - jesli masz pocieniowane wlosy to powinno sie sprawdzic albo jak sa krotkie bo na dlugich i równych ta metoda nie działa
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.