Co można zrobić z długimi włosami ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 21:52   #1
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179

Co można zrobić z długimi włosami ???


No to będziecie miały zadanie...

Ja zapuszczam włosy już piąty rok, ale dzięki usilnym staraniom kolejnych fryzjerek, żeby utrudnić mi życie, mam je dopiero do połowy pleców.
Na niektórych zdanie "JEDEN centymetr proszę przyciąć" wyraźnie nie działa. Jedna z 1cm zrobiła mi raz ok 6...

Tak więc mam przejścia z przycinaniem. Kolejne przejście to farbowanie. Dzięki kilku farbowaniom wyleciało mi 60% włosów i z afro zrobiły się ani gęste, ani rzadkie...

Ostatnim moim cierpieniem przed przejściem do konkretów będą fryzury w katalogach. Otóż jest masa fryzurek do włosów krótkich i półdługich, a z długich główną propozycją jest ścięcie się na krótko, lub robienie sobie koczków, warkoczyków i innych, wyniszczenie fantazyjnym farbowaniem albo urąbanie tak, żeby z tyłu został jakiś wyprztyk długi, zamiast włosów a z przodu pasemka. Krótkie.

I pytanie do Was, moje panie - jeżeli chcę obciąć włosy tak, żeby tył nadal był gęsty i zapuszczany do pasa, to co oprócz posiadanego cieniowania mogę jeszcze zrobić ?
I jeszcze takie pytanie : co polecacie dla włosów, które mają tendencję do wypadania po farbowaniu ? I co możecie mi polecić z farbowania, żeby nie było odrostów, które bym musiała co 3miesiące zafarbowywać ?
Na razie mam dwa odcienie pasemek rudych na końcówkach. Jakieś jeszcze pomysły ?

Zdjęcia mam niestety tylko sprzed roku, ale od tamtej pory urosły mi jakieś 4 cm włosów i zciemniały, tak więc będzie łatwo wykreować to w wyobraźni Dałam 3, żeby można je było obejrzeć ze wszystkich stron.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 (568 x 426).jpg (73,3 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 (426 x 568).jpg (84,6 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0693 (568 x 426).jpg (79,2 KB, 123 załadowań)
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 11:50   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

Śliczne zdjęcia

Jeśli chodzi o wypadanie, to przyjrzyj się czy wypadają cale włosy, czy tylko się lamią. W pierwszym przypadku jeśli to faktycznie wina farby lepiej pozostan przy pasemkach i balejażach na folii, bez dotykania skóry glowy. W drugim w ruch muszą pojść odżywki. Może byc też tak, że jeśli masz naturalnie kręcone wlosy one się czasami prostują pod wplywem farb (ja ta mam) i tylko wydaje Ci się, ze jest ich mniej.

Jeśli chodzi o propozycje fryzu do na wizazu bylo już sporo wątków poświęconych długim włosom. Dla mnie inspirująca zawsze była Natalia Oreiro . Wklejam Ci też fryzurkę Janet, która mi się bardzo podoba (a na którą ze względu na to kręcenie nie będę się mogla skusić).

Co do farbowania, to trudno mi coś poradzić bo wydaje mi się, że dlugie zadbane wlosy są piękne w każdym kolorze... Chyba, że bardzo chcesz odmiany

A na uparte fryzjerki niestety nie ma rady ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg janet.jpg (2,8 KB, 245 załadowań)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 13:55   #3
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

jeśli włosy wypadają od farby, a przy tym lubisz rudy kolor to może skusisz się na hennę? podobno bardzo wzmacnia włosy (niektóre Wizażanki kładą nawet hennę bezbarwną - właśnie w tym celu) i ogranicza wypadanie jest parę wątków na ten temat na Wizażu

jeśli jednak nie chcesz, a włosy wypadają z cebulkami (czyli nie są zniszczone a osłabione) - zrezygnuj z farbowania co z tego, że włosy będą miały piękny kolor, skoro to będą 3 włosy na krzyż

w dodatku jeśli Twoje włosy aż tyle przeżyły - zainwestuj w regenerację, bo długie włosy są ładne tylko wtedy kiedy są zadbane! Nawet metrowy wiecheć siana na pewno nie dodaje urody (dlatego właśnie obcięłam kudły na krótko )

fryzurki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (10,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2sasd.jpg (51,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 70416b89.jpg (34,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 152062623.jpg (36,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg celebrity_1202.jpg (14,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg de.jpg (43,4 KB, 20 załadowań)
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 13:58   #4
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

zajrzyj też na wątki poświęcone długim włosom był tez wątek "nasze inspiracje" czy coś w tym stylu - tam tez było mnóstwo pięknych zdjęć długich włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzury1143.jpg (42,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzury1313.jpg (38,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grzyweczka.jpg (80,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hair_7,0.JPG (21,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg post-92-1130703574.jpg (26,9 KB, 14 załadowań)
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 14:41   #5
monika_em
Raczkowanie
 
Avatar monika_em
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 330
GG do monika_em
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

Ja mam ten sam problem, mam dłogie porste włosy, ale ileż mozna w jednej i tej samej fryzurze chodzić ,dlatego postanowiłam je sciniowac z tylui lnaturalny balejazyk sobie zrobie, ale nie ma mowy o scinaniu z długośći.

A z fryzur ta 4 co pokazałaś jest fajna.
__________________




monika_em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:42   #6
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

Co można zrobić z długimi włosami?

Rozczesać, potargać, zrobić warkocza, zrobić dwa warkocze, zrobić trzy warkocze [...], zrobić kucyk, zrobić dwa kucyki [...], nie uczesać, obciąć, związać na różne dziwne sposoby, zapleść na różne dziwne sposoby, nic z nimi nie robić, umyć, nie umyć, dbać o nie, nie dbać o nie, można się nimi cieszyć, można się nie cieszyć, można zrobić im zdjęcie, zbić kogoś warkoczem...

...jest tyle możliwości!
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:45   #7
Shade666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 179
Dot.: Co można zrobić z długimi włosami ???

Dziękuję za odpowiedzi

Co do wypadania, to nie wiem, czy wypadały czy się łamały, bo nie zwracałam na to uwagi. Po prostu po zrobieniu sobie pasemek (!) w odcieniu blond nagle zaczęły mi lecieć włosy. I to tak subtelnie, że zauważyłam iż mam ich mniej dopiero po roku czasu

Na chwilę obecną po prostu ich nie ruszam. Poza tym pasemka odpadają (poza tymi, co mam pod włosami tak, że widać je jakby spod nich wychodziły). Musiałabym co 3 miesiące chodzić i poprawiać odrosty

Co do fryzurek to są piękne, tylko nie wiem, czy zauważyłyście, ale ja mam okrągłą twarz i grzywki odpadają. Czesane na bok także z innego powodu - mam lekko falujące włosy. Nie kręcone, ale końcówki mi się w takie skrętki robią. Mogę je prostować prostownicą, ale byle wilgoć je rozkręca a znowu nie chcę ich niszczyć

Chyba zerknę na temat o długich, może mnie natchnie...
Shade666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.