rude włosy - pare pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-02, 11:00   #1
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332

rude włosy jaka farba???


Chciałam sie zapytac czy wiecie moze jaką farba uzyskac taki kolor włosów?? i czy wyjdzie mi taki kolor na moich ciemno brazowych włosach??? Chodzi mi o to aby kolor byl rudawo-brazowy taki ciemny jak linsday lohan(niewiem czy dobrze napisałam) czekam na odp. dziex
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p.jpg (4,6 KB, 166 załadowań)
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 17:01   #2
mikunia305
Raczkowanie
 
Avatar mikunia305
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 73
rude wlosy

witam. jestem posiadaczka rudych wloskow. nigdy takie nie byly, zawsze mialam braz. tylko jako dziecko bylam blondynka. pozniej zrobilam sobie pasmeka. kiedy zaczely byc odrosty, scinalam je bo juz mi sie nie podobaly. od roku wlosy zmienily sie na rudy kolorek. przynajmniej wg mnie. niektorzy mowia ze to nadal braz ale ja chcialabym rudy, jeszcze bardziej ognisty. poczatkowo chcialam pofarbowac wlosy szamponetka zeby odsiewzyc ten kolor ale pozniej stwierdzilam ze zawsze zostaja sladowe ilosci i beda widoczne odrosty wiec zrezygnowalam(wiem jak to jest bo juz kiedy mialam nalozona szamponetke). i teraz moje pytanko : jaki jest naturalny sposob na rude wlosy, zeby byly bardziej rude? nie chce farb, chce to zrobic naturalnie. aha i czy szampony lub odzywki do danego koloru wlosow dzialaja? nadaja pozadane refleksy? polecacie? jesli tak to jakie?

a teraz moje drugie pytanie. chodzi mi o typ urody. ostatnio przeczytalam na wizazu o tym ze istnieje 10 typow kolorystycznych, ale nie bylo kazdego opisanego z osobna wiec nie wiem. jesli ktos wie to prosze mi pomoc. a wiec:

-cera-ciepla, brzoskwiniowa, latem brazowa, podatna na opalanie, opalam sie od razu na brazowo, nie na czerwono

- oczy -czarne
- wargi-cieply, rozowy kolor, wrecz malinowy
- wlosy-to juz mowilam, rude
- brwi i rzesy- brozowo-rude
jaka jestem pora roku? jaki typ kolorystyczny? wydaje mi sie ze jesien ale polaczona z jakas inna pora roku bo w jesieni wsytepuja rude wlosy ale oczy sa brazowe i zielone a cera jasna i podatna na poparzenia sloneczne ktore u mnie nie wystepuja. bardzo prosze o pomoc w obydwoch moich pytaniach. pozdrawiam
mikunia305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:35   #3
mikunia305
Raczkowanie
 
Avatar mikunia305
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 73
Dot.: rude wlosy

naprawde nikt nie moze mi odpowiedziec? bardzo bym prosila
mikunia305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:36   #4
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: rude wlosy

Hm.. sama mam rude włoski ale one juz poprostu takie są :P Może rozjaśnij je troszke? Kiedyś słyszalam ze troszke cytrynki rozjasnia włosy ale nie jestem pewna. Co do cery nie znam sie za bardzo na tych typach urody:P
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 16:06   #5
mikunia305
Raczkowanie
 
Avatar mikunia305
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 73
Dot.: rude wlosy

mimo wszystko dziekuje za odp
mikunia305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:22   #6
peyton949
Raczkowanie
 
Avatar peyton949
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 348
GG do peyton949
Dot.: rude wlosy

No więc co do Twoich wlosow.... Czytałam kiedyś o tym w jakiejś gazecie więc potem poszukam i Ci napisze a oto co znalazłam ale to chyba mało na temat :/
Płukanka rozmarynowa (dla ciemnych włosów)

Zaparz kubek standardowej herbaty ekspresowej w torebce i dodaj do tego naparu 2 łyżki stołowe wysuszonych liści rozmarynu. Po 30 minutach, gdy napar już ostygnie, wylej odcedzony płyn na świeżo umytą głowę. Odczekaj minutę, a następnie wcieraj ten płyn w skórę głowy 2-3 minuty. Na koniec spłucz głowę ciepłą wodą. Dzięki temu zabiegowi ciemne włosy nabiorą głębszego i zdrowego połysku.

Płukanka z szałwi (pociemnia włosy) Zaparz czajniczek herbaty szałwiowej i odstaw go na 2 godziny. Następnie odcedzony napar wylej na włosy. Nie spłukuj włosów przez 30 minut - pozwól działać barwnikowi z szałwi.

Płukanka cytrynowa (dla jasnych włosów)

Zmieszaj sok z dwóch wyciśniętych cytryn z równą ilością wody. Zmocz włosy tą miksturą i usiądź w słońcu na 15 minut. Po czym spłucz włosy. Jest to tani, skuteczny i naturalny sposób rozjaśniania blond włosów.

Płukanka rumiankowa (dla jasnych włosów)

Wystygły napar z herbaty rumiankowej wylej na włosy głowy i zostaw na 15 minut. Następnie spłucz głowę. Regularnie stosowanie płukanki rumiankowej nie tylko rozświetla jasne włosy, ale też jest bardzo zdrowym kosmetykiem czyszczącym i pielęgnującym skórę głowy.

Rozmaryn, herbata szałwiowa i herbata rumiankowa są do nabycia w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych i aptekach.
__________________


peyton949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:39   #7
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: rude wlosy

Najlepszym wyjściem jest henna, która nadaje najbardziej ogniste rudości.

Polecam wątek o farbowaniu henną, dowiesz się ta jak uzyskać wymarzony kolor.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 21:59   #8
GreenDress
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: >mazury
Wiadomości: 646
GG do GreenDress
Dot.: rude wlosy

jestem farbowanym rudzielcem )
__________________



"Nie umiem cię nie dotykać, nie przysięgnę Bogom

Nie wiem czy potrafiłbym się powstrzymać nawet gdybyś miała kogoś..."

GreenDress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 16:04   #9
rudy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Rude włosy :<

Czesc.
Mam problem, mam jasno brązowe włosy, które zamieniaja sie pod wpływem słońca w rude! Chciał bym cos z tym zrobic...ale naturalnym sposobem i tak aby naprawde mocno je mi sciemnilo i nie bylo ani "kropli" tego rudego i aby ten ciemny braz juz byl moim naturalnym kolorem włosów. Prosze pomozcie!

P.S Macie moze jakis dobry sposób na wągry?

pozdrawiam Was
rudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 18:12   #10
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Rude włosy :<

Żeby całkiem się rudości pozbyć, potrzebna byłaby dekoloryzacja, dopiero na "wypłukane z barwnika" włosy położyć dany kolor - w co się nie chcesz bawić jak rozumiem. Tego, aby naturalny kolor włosów zmienić "na zawsze" nie osiągniesz nigdy, zawsze będzie odrost naturalnych.
a krótką metę pomagają płukanki, sklepowe, szare czy inne do tego celu przeznaczone, za to większość płukanek naturalnych - jak szałwia czy kora dębu - powoduje ciemnienie włosów, ale i nadaje im rudawy odcień. O odcieniu jaki nadają płukanki z orzecha włoskiego nie czytałam.
Zawsze możesz włosy zafarbować, jednak kolor szybko będzie "rudział".

Drugie pytanie już nie na fryzjerskim.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 19:15   #11
rudy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rude włosy :<

A ile taka dekoloryzacja kosztuje, na czym polega, i gdzie to mozna zrobic?
Jakie sa skutki uboczne? I czy bedzie na zawsze taki kolor?
rudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 19:46   #12
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Rude włosy :<

1. Najlepiej umówić się do fryzjera, koszt zależnie od użytych specyfików i salonu.
2. Nie można zmienić barwy włosa "Na stałe" , koloryzowana jest tylko 'widoczna' część włosa, ponad skórą, natomiast włos rośnie dalej we własnym kolorze. Zapewne masz krótkie włosy, tak więc tym bardziej jest to mniej opłacalne, kiedy po miesiącu, dwóch, ściąłbyś koloryzowane włosy. Efekty uboczne? Zniszczenie włosów, ew. podrażnienie skóry głowy.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 23:05   #13
rudy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rude włosy :<

A odcień jakos mozna zlikwidowac? Bo chyba tylko to "robi" rude włosy ;d
rudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 19:48   #14
rudy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rude włosy :<

I sa moze jakies witaminy co pociemnia cos zrobia z tymi włosami ;/? Bo nie nawidze tego koloru włosów!
rudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 21:27   #15
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Rude włosy :<

Ocień jak mówiłam płukanki.. niebieska zniweluje nieco rudości, ale z przeznaczenia jest to włosów blond, aby nadać im odcień platyny, co na ciemniejszych z tego wyjdzie nie wiem , są też chyba jakieś specjalnie do brązowych przeznaczone.. poszukaj. Zwykłą farbę możesz położyć zawsze, ale jeśli już kolor wyjdzie dobry, po czasie "zrudzieje".
Witaminy mogą wzmocnić włosy, ale niestety nie wpływają na ilość pigmentu.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 07:03   #16
rudy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rude włosy :<

A te skorupki orzechów, pociemniaja i nie maja tego rudego odcienia?
I gdzie takie skorupki kupic :P?
rudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 07:42   #17
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Rude włosy :<

mi się wydaje że przede wszystkim powinnaś zacząć od ochrony włosów przed słońcem skoro sama zauważyłaś, że to ono jest głównie odpowiedzialne za rudy odcień,znajdź jakieś kosmetyki z filtrem do włosów
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 20:12   #18
sky3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nowy targ
Wiadomości: 9
rude włosy - pare pytań

witam
chce za niedługo zrobić rudy kolor na głowe i mam parę pytań..
po pierwsze to obecnie mam średni brąz na głowie żeby uzyskać taki kolor to fryzjerka będzie musiała rozjaśnić mi włosy? jeśli tak czy może to zrobić odrazy czyli pierwsze rozjaśnia a potem nakładać rudy czy dopiero po paru dniach musiałabym przyjść?
po drugie co z odrostami? wystarczyła by potem zwykła farba w tym kolorze czy też rozjaśnianie?
;]
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1236793920 - zdjęcie jest z innego watku ale właśnie taki odcień chce mieć
sky3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 22:55   #19
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: rude włosy - pare pytań

najlepiej idź ze zdjęciem do fryzjerki, myślę że trzeba będzie rozjasnić włosy i odrosty to samo :rozjaśnienie i farba moja koleżanka tak robi, robi pomarańcz na ciemnym blondzie ale musi rozjaśniać
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 09:43   #20
salamanca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 273
Dot.: rude włosy - pare pytań

Ja miałam takie włosy jak Ty i zrobiłam sobie też rudy (miodowy blond). Fryzjerka musiała rozjaśniać troszkę, ale jak są naturalne włosy to wszystko szybko bierzę i po 20 minutach już byłam ruda. Na odrostach jeszcze nie byłam, ale myślę, że też trzeba rozjaśniać.

Pozdrawiam.
salamanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:51   #21
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: rude włosy - pare pytań

Jeśli masz średni brąz to nie jest konieczne rozjaśnianie, średni brąz to poziom 5-6, a na zdjeciu mamy rudy na poziomie 6-7, wystarczyloby nalozyc sama farbę na mocniejszym oksydancie, np. na 9%. Zdecydowanie mniej zniszczysz wlosy.

Od jakiegoś roku mam na glowie intensywna miedź, naturalne wlosy mam w takim średnim mysim brązie. Co prawda ja musialam rozjasniac wlosy ale dlatego, ze na dlugosciach mialam farbę w kolorze bardzo ciemny brąz. Odrosty farbuję Majirelem 7.44 lub 7.45 (wolniej sie splukuje) na 6% oksydancie bez żadnego rozjaśniania.

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2009-03-16 o 12:54
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 17:53   #22
sky3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nowy targ
Wiadomości: 9
Dot.: rude włosy - pare pytań

Cytat:
Napisane przez salamanca Pokaż wiadomość
Ja miałam takie włosy jak Ty i zrobiłam sobie też rudy (miodowy blond). Fryzjerka musiała rozjaśniać troszkę, ale jak są naturalne włosy to wszystko szybko bierzę i po 20 minutach już byłam ruda. Na odrostach jeszcze nie byłam, ale myślę, że też trzeba rozjaśniać.

Pozdrawiam.
no tak tylko, ze ja mam farbowane te włosy już
dzieki za odp..
sky3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:05   #23
1gosienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 31
Dot.: rude włosy - pare pytań

Jesli masz farbowane to trzeba będzie rozjaśnić, zeby pozbyc sie starego kolorku. Ja farbuję na rudo od hohoho i jeszcze troszkę. Loreal feria kolor mango jestem bardzo zadowolona. Moj naturalny kolor to ciemny blond, miałam kiedyś rozjaśniane, ale u mnie nie ma koniecznosci rozjaśniania odrostów.
Mój kolorek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG 112 copy.jpg (67,3 KB, 194 załadowań)
1gosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:28   #24
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: rude włosy - pare pytań

Cytat:
Napisane przez 1gosienka Pokaż wiadomość
Jesli masz farbowane to trzeba będzie rozjaśnić, zeby pozbyc sie starego kolorku. Ja farbuję na rudo od hohoho i jeszcze troszkę. Loreal feria kolor mango jestem bardzo zadowolona. Moj naturalny kolor to ciemny blond, miałam kiedyś rozjaśniane, ale u mnie nie ma koniecznosci rozjaśniania odrostów.
Mój kolorek
wygladasz zjawiskowo !!
ja włąsnie zakupiłąm loreala mango i mam zaniar dzis farbowac, powiedz mi czy on po farbowaniu wychodzi ciemnej / tak samo jak na opakowaniu? troche sie obawiam chociaz miialam juz na glowie miedziany ale ten wydaje sie bardzo intensywny

edit:
jeszcze jedno: po jaki mczasie od farbowania robilas fotke?
__________________


Edytowane przez anusiaa89
Czas edycji: 2009-03-20 o 21:30
anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 23:21   #25
sky3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nowy targ
Wiadomości: 9
Dot.: rude włosy - pare pytań

Cytat:
Napisane przez 1gosienka Pokaż wiadomość
Jesli masz farbowane to trzeba będzie rozjaśnić, zeby pozbyc sie starego kolorku. Ja farbuję na rudo od hohoho i jeszcze troszkę. Loreal feria kolor mango jestem bardzo zadowolona. Moj naturalny kolor to ciemny blond, miałam kiedyś rozjaśniane, ale u mnie nie ma koniecznosci rozjaśniania odrostów.
Mój kolorek
o matko! jakie masz śliczne włosy
za niedługo wybiorę się już do fryzjerki.. ile ja bym dala za taki kolor jak ty masz.. cudo nie wlosy..
sky3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:30   #26
1gosienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 31
Dot.: rude włosy - pare pytań

Dziękuję
Fotkę robiłam parę dni po farbowaniu. Kolor jest taki jak na opakowaniu, bardzo intensywny, śliczny. Niestety z czasem włosy blakną, ale ja jestem maniaczką mycia wlosów i robię to co rano niestety. :P
1gosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.