Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-14, 13:32   #4981
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
To nie o głowę chodzi a o przeprost kręgosłupa który się robi jak nosimy dziecko pionowo. Nie powinno się do ok 4 miesiąca życia. Stad tak ważna tzw dupowpadka przy chustowaniu. Kręgosłup ma być w kształt litery C i przylegać do rodzica - dziecko nie ma wisieć, bo wtedy jest obciążenie na miednice i dolne partie kręgosłupa.

Byłam we wtorek na usg bioder z mała i mi ortopedka mówiła żeby właśnie w pionie nie nosić i ze plaga z tym noszeniem. Jedyna pozycja ok jest taka jak przerzucimy dziecko przez ramie - ręce ma z tylu i sobie leży na ramieniu bo wtedy kręgosłup jest odciążony.
No ja wlasnie tak nosze- przezuconego przez ramie. Bylam pewna, ze to sie zalicza do noszenia pionowego.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 13:43   #4982
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

no my sie dzisiaj przymierzalismy do chustonoszenia i failure.
Mala za bardzo sie odginala i prostowala ,nie bylo szans,zebym ja zamotala.
Kurcze niby wiedzialam,ze sie odgina i bylam u fizjo ale chyba jednak problem jest troche wiekszy a tak wszyscy go bagatelizuja.


najbradziej to mnie maz w tej chwili wkurza bo on dziecka nie umie nosic proawidlowo i ciagle go poprawiam a ten ma 2 lewe rece a jednak malej to szkodzi, wlasnie bo ciagle sie odgina.
Wiec chusta na razie odpada a mialam nadzieje na chuste i dlugie spacery . W wozku mala sie szybko nudzi
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 14:59   #4983
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Aurora mój tez się odgina jak próbuję motać i się denerwujemy, na razie odpuściłam, spróbuję w 3 miesiącu życia.

Ja pionowo tylko do odbijania, przerzucam właśnie przez ramię, ale i tak zaraz są nerwy i odginanie głowy w tył, nie umiem zapanować nad tym, żeby tej głowy przy odbijaniu nie podnosił tak wysoko i po chwili rezygnuje z odbicia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czasami jak jest śpiący to spokojnie położy główkę na ramieniu i sobie leży i zasypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 16:44   #4984
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Aurora mój tez się odgina jak próbuję motać i się denerwujemy, na razie odpuściłam, spróbuję w 3 miesiącu życia.

Ja pionowo tylko do odbijania, przerzucam właśnie przez ramię, ale i tak zaraz są nerwy i odginanie głowy w tył, nie umiem zapanować nad tym, żeby tej głowy przy odbijaniu nie podnosił tak wysoko i po chwili rezygnuje z odbicia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czasami jak jest śpiący to spokojnie położy główkę na ramieniu i sobie leży i zasypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

sovianka to mamy podobny problem.
A ja sie boje,zeby ona sobie krzywy nie zrobila i nie odgiela jej za bardzo. Ale czytam o wzmozonym napieciu i chyba to nie to, bo z niczym innym problemow nie mam tylko bardzo sie prezy na stres/tacenie rownowagi etc
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 17:02   #4985
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

A mają Wasze jeszcze asymetrie ciała? Mój delikatnie na lewo ciągnie jak leży na pleckach. Mam nadzieję, że to jeszcze pozostałości po ułożeniu w brzuchu, bo nie pręży się ani nie płacze.. staram się też podchodzić do niego raz z jedej raz z drugiej strony, tak samo jak biorę na ręce czy karmię.. może wariuję i szukam niepotrzebnych wad...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 17:28   #4986
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My generalnie jesteśmy w stałym kontakcie z fizjoterapeutą, bo mały ma też taki problem, że trzyma głowę tylko w lewo...w ogóle nie chce tej głowy odwracać w prawo, przez to też ma zniekształconą główkę, no ale rehabilitujemy się, pomału, pomału, mam nadzieje że, że to wypracujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 21:42   #4987
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
A mają Wasze jeszcze asymetrie ciała? Mój delikatnie na lewo ciągnie jak leży na pleckach. Mam nadzieję, że to jeszcze pozostałości po ułożeniu w brzuchu, bo nie pręży się ani nie płacze.. staram się też podchodzić do niego raz z jedej raz z drugiej strony, tak samo jak biorę na ręce czy karmię.. może wariuję i szukam niepotrzebnych wad...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ale ze wygina sie w literke C ?

To jest jeden z objawow ze cos jest troche nie tak ale nie martwilabym sie jesli nie zaobserwowalas nic innego


tu jest fajny post o tym co jest niie tak
http://www.terapia-ndt.waw.pl/npielegnacja.php



moja ma glownie z ta glowka problem-mega ja odgina do tylu, az czasem mam wrazenie, ze jakby sie dalo to by fikolka zrobila . czasem dla odmiany trzyma normalnie.
Ale martwie sie bo to juz chyba czas kiedy dziecko powinno odpychac sie od podloza a ona nie potreafi, puszcza rece i samolocik robi i zaczyna sie wtedy gniewac, musze jej wtedy raczki trzymac. A jak wasze maluchy ?


Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
My generalnie jesteśmy w stałym kontakcie z fizjoterapeutą, bo mały ma też taki problem, że trzyma głowę tylko w lewo...w ogóle nie chce tej głowy odwracać w prawo, przez to też ma zniekształconą główkę, no ale rehabilitujemy się, pomału, pomału, mam nadzieje że, że to wypracujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bylam u fizjo, ale za wiele nie pomogli..z drugiej strony kiedys chyba miala tak mniej. Ulewanie tez przeszkadza bo wtedy sie bardzo prezy i zlosci ;/
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 07:59   #4988
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas młoda głowę bardziej w prawo odgina. Ale w lewo tez - teraz jak już zabawki ja interesują to jej wszystko na lewa stronę pokazuje.

Na usg to prawe biodro wyszło graficznie. W sensie staw i mamy zalecenia jeśli o to chodzi i przy następnej wizycie jeśli nie będzie poprawy to dostanie szelki. Mam zalecenia kilkanaście (!) h na dobe ja trzymać z odwiedzionymi nogami ale jak dotąd nic nie robię. Jutro lecimy do domu to ja pewnie będę w chuście nosić bo to najwygodniejsza opcja żeby te pozycje mieć.

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:54 ----------

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
ale ze wygina sie w literke C ?

To jest jeden z objawow ze cos jest troche nie tak ale nie martwilabym sie jesli nie zaobserwowalas nic innego


tu jest fajny post o tym co jest niie tak
http://www.terapia-ndt.waw.pl/npielegnacja.php



moja ma glownie z ta glowka problem-mega ja odgina do tylu, az czasem mam wrazenie, ze jakby sie dalo to by fikolka zrobila . czasem dla odmiany trzyma normalnie.
Ale martwie sie bo to juz chyba czas kiedy dziecko powinno odpychac sie od podloza a ona nie potreafi, puszcza rece i samolocik robi i zaczyna sie wtedy gniewac, musze jej wtedy raczki trzymac. A jak wasze maluchy ?





Ja bylam u fizjo, ale za wiele nie pomogli..z drugiej strony kiedys chyba miala tak mniej. Ulewanie tez przeszkadza bo wtedy sie bardzo prezy i zlosci ;/
Jak tak odgina głowę to jej zabawki pokazuj w dół tak jakby - nad brzuszkiem. Żeby ona podążała za zabawka a nie zabawka za nia.

Tak mi właśnie teraz ta lekarka radziła.

Moja tez jeszcze samolot robi ale kompletnie się tym nie martwię. Z synem przeszłam wszystkie możliwe schizy - czego to on nie miał w mojej głowie :p - wiec teraz luzuje i daje dziecku czas na ogarnięcie wszystkiego w swoim czasie. Oczywiście wiem jakie mniej więcej są widełki czasowe ale nie spinam się nimi mocno.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-09-15 o 08:22
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 09:20   #4989
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Właśnie w takie mega mocne C się nie wygina, poza tym główke kładzie i na lewo i na prawo. Wiem, że ma jeszcze czas, żeby się unormowało, do 3 miesiąca to fizjologia jeszcze.
Aurora, ale w jakiej pozycji odgina tak główkę? Kładź może częściej na brzuszku, nawet po kilka sekund ale częściej. Niech ćwiczy mięśnie. Wiem, że to nieproste, bo mój też się złości i chciałoby się już brać na ręcę jak zajęczy
Jest kilka sposobów, żeby pomóc dziecku leżeć na brzuszku. Fizjoterapeutka z misją pokazuje zabawy na aktywnym brzuszku, są filmiki na facebooku. Mega pomocne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 10:55   #4990
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Masakra...jak już jest dobrze, to zawsze musi się wydarzyć coś co mi zaburza wszystko, mały odrzucił lewy cycek...płacze, rzuca się i nie chce jeść, jak przystawiam do prawego je normalnie, tak już od trzech dni, w sumie się nie dziwię, bo z lewej piersi mam straszny wypływ, tryska kilka strumieni na raz....nie wiem co robić...przecież nie będę karmiła z jednej piersi tylko....jak tak dalej pójdzie to będę zmuszona przejść na mm, ale chciałabym jeszcze pokarmić piersią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 11:13   #4991
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Sovianka moja mała też nie lubi z lewej, w sumie mi też o niebo lepiej karmi się z prawej... 😑
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 11:29   #4992
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moj po urodzeniu, trzymal glowke caly czas na prawo, po okolo 2 tygodniach, zaczal odwracac na lewo i tak jest do dzis. Odkad zaczal interesowac sie zabawkami, tak mu je pokazuje, zeby musial obrocic glowke. Przy karmieniu, opieram go na lewym ramieniu, wiec odwraca sie w prawo, zeby na mnie patrzec.
Do tylu sie odgina, ale tylko jak glowe podnosi. Nie wyglada to na wymuszone. Czytalam o wzmozonym napieciu miesniowym i odnosze wrazenie, ze wzbudza sie w rodzicach niepotrzebna panike. Owszem, trzeba dziecko obserwowac, ale bez popadania w paranoje. Moj zachowywal sie jak dziecko z wnm a okazalo sie, ze byla to wina gazow.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 11:33   #4993
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Monika ale całkowicie odrzuca lewą? Bo u mnie od trzech dni w ogóle nie chce jeść z lewej....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 11:48   #4994
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Sovianka, a spróbuj odciągnąć trochę z tej lewej piersi przed karmieniem, żeby mu nie tryskało tak bardzo. Pewnie się denerwuje i dlatego odrzuca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 11:59   #4995
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Nie ma to jak zwazyc sie w towarzystwie kobiet i przyznac sie do swojej wagi. Fakt ze od dluzszego czasu ani drgnie mi waga. Z wagi przedciażowej trzyma mi sie jeszcze 7kg, ale to w sumie 2 miesiace po porodzie.
Chociaz dzis poczulam zazdrosc ze moje ciało nie wyglada jeszcze w sukience tak jak siostry. Raz ze brzuch jeszcze nie ten, a dwa te staniki. Wiem ze laltacja jak sie unormuje to piersi zmaleja i wtedy przejde na zwykle staniki i nie chce kupowac nic na miesiac/dwa.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 12:45   #4996
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja się nie waże, boje się nie jest tak źle, ale ciało sflaczałe. Chciałabym już zacząć ćwiczyć i biegać.. ale jakoś nie mogę się za to zabrać, przychodzi wieczór a ja jestem wykończona i marzę tylko o ciepłym łóżku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 13:59   #4997
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też jeszcze mam kilka nadprogramowych kg, ale uważam, że nie wyglądam źle a w tym tygodniu udało mi się nawet 2 razy poćwiczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 15:46   #4998
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

A co ćwiczysz? Bo ja szczerze mówiąc nie wiem za co się zabrać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 15:57   #4999
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
A co ćwiczysz? Bo ja szczerze mówiąc nie wiem za co się zabrać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ściągnęłam aplikację Lewandowskiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 16:02   #5000
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

ja z tych niecwiczacych, bezdietnych
generalnie waga to pal licho, bo ja mam tez swoj wzrost, ale brzuch dalej nie ten, dobrze ze rozstepow nie mam i ten brzuch to pewnie kwestia czasu. z corką wiem ze po 4 miesiacach byl jak przed ciaza, ciekawe ile teraz mu zejdzie.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 19:17   #5001
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Zapraszam do nowej części
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1270369
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.