Problem z koleżanką z pracy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-08, 11:15   #61
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problem z koleżanką z pracy

Palenie w pracy kojarzy mi się wyłącznie z tym:

Dla mnie totalne zero profesjonalizmu.
(nie żeby pan prezes nie był profesjonalistą, ale czasy - słusznie minione pod wieloma względami).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 01:47   #62
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problem z koleżanką z pracy

zrób sobie ten pokój.
nawet jakbyś miała poświęcić na to chwilę i urządzić, to co zyskasz w kontekście twoich dylematów, bezcenne. całą resztę mogłabyś wówczas odpuścić i skupić na robocie i w ogole na sobie.

z 1 str masz poważny problem z 2 sama przeginasz (czy koleżanka).
dziecinada - manifestacyjne wkładanie rękawiczek.
twój wybór że odpicowałaś się na randkę do pracy - mogłaś spakować ciuchy do torby i ubrać się na koniec dnia. a jakbyś się ubrudziła albo czymś uszkodziła ubranie.
niepotrzebnie zmuszasz się do związywania włosów. nie wiem czy coś ci to daje.
nie powinnaś też zbytnio rozkminiać jej sprawa, co ona robi, co lubi, czego nie lubi, jej rzecz. trochę taka sensatka sama tu jesteś.

poważny problem natomiast bo śmierdzenie, zadymienie, gryzacy dym, bierne palenie, wyziębienie pokoju i jeszcze chamskie odzywki. szefową też masz dziwną, aktualnie palenie w miejscach publicznych jest zabronione. tego że ci źle jak w pokoju masz jak w ogródku u świętego Mikołaja to może akurat nie jest świadoma że nie lubisz aż takich ilości zimnego tlenu.

jak nie masz w sobie na tyle naturalnej asertywności by wymusić na szefowej i tej drugiej żeby fajkowało się poza pokojem i np. pani wychodziła - to w wojenki tym bardziej się nie baw bo cię to tylko bardziej wykonczy. asertywny człowiek usadziłby obie. koleżanka wlazla wam na głowę, nie wychodzi na fajkę bo latałaby na nią bez przerwy. nie ma co ''kablować'' tylko jesteś dorosła, nawet pracujesz tam 3 lata, więc też już masz jakąś pozycję, nie uznajesz takich szkodliwych warunków (zarówno fajki jak i biegun polarny w pokoju ) i tyle; to powinna wiedzieć i twoja szefowa i koleżanka. bez kłótni awantur i spinu. a to czy ta pani ma problemy z mężem to już jej sprawa.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-11-10 o 01:51
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 12:08   #63
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Problem z koleżanką z pracy

A nawet gdyby ta kobieta cię obgadywała, to co z tego? Z tego co piszesz - wszyscy łącznie z szefową wiedzą, że to alkoholiczka z problemami. Myślisz, że ktoś traktuje te gadki poważnie?

Popełniłaś błąd, że tyle czasu znosisz palenie w pracy, teraz będzie wam ciężej, bo kobieta się już przyzwyczaiła, że może. Byliście dla niej zbyt pobłażliwi.

Jestem w szoku jak można zaakceptować fakt, że jakaś kobieta pali wam w biurze. I to jeszcze kancelaria, prawnicy, w głowie się nie mieści. Reakcja na pierwszy papieros powinna być taka, że kobieta już nigdy by nie zapaliła. Przecież to się nadaje do inspekcji pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 12:54   #64
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problem z koleżanką z pracy

Dokładnie. Od 3 lat tolerujesz kacowe wyziewy chociaż śmierdzi ci to, podobnie jak fajki i mroźnię w pokoju. I jeszcze wykonujesz za nią jej obowiązki zamiast grzecznie odpowiedzieć że chętnie byś pomogła ale masz swoją pracę i swoje zadania.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 14:36   #65
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Problem z koleżanką z pracy

Cytat:
Napisane przez pannavavoom Pokaż wiadomość
Cóż, jakby to powiedzieć. Koleżanka z papierosowym problemem przez bardzo długi czas szkalowała jedną dziewczynę za to, że ta za głośno otwiera szafę z aktami, za głośno mówi lub chodzi. Nie, nie żartuję. W stronę tej dziewczyny leciały epitety za to, że za głośno przesuwa drzwi. Trwało to długo i mimo, że wszyscy bronili tej dziewczyny to ciągle miała do niej jakiś przytyk. Potem wsiadła na kolegę za to, że śmiał we własnym pokoju nie ustawić wentylacji latem. Widać gość nie miał potrzeby. Ona nawet w tym pokoju nie bywa, ale obgadywała srogo. To jest mega toksyczna osoba.

Zdaję sobie sprawę jak to brzmi. Jak jakaś patologia. I wiem, że ciężko uwierzyć, że w kancelarii, która zajmuje się poważnymi sprawami dochodzi do takich absurdów. Dlatego postanowiłam napisać, bo chyba potrzebuję się wygadać. Ciężko mi znaleźć wyjście, bo jak widać każde ma minus
Ciężko mi uwierzyć, że się na to zgadzasz dla stanowiska. Ok, masz do wyboru albo siedzenie cicho i się zgadzanie, albo uderzenie do szefowej. Nie możesz jej zmusić tak naprawdę, żeby się przejęła, notabene współczuję takiej szefowej bo to słabe jest. Prawnik, czy nie prawnik - nie lubię takich ludzi, nie rozumiem i osobiście nie chciałabym, żeby ktoś taki mnie reprezentował.... Jak uderzysz do niej i ona się nie przejmie to sama musisz podjąć decyzję co z tym zrobić. To nie jest sytuacja bez wyjścia, żadna sytuacja nie jest bez wyjścia. Ja na Twoim miejscu bym po prostu odeszła, gdyby notorycznie zdarzały się sytuacje, na jakie się nie zgadzam, nawet jeśli musiałabym znaleźć inną precesję. Albo tak, albo siak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-18 14:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.