Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-01-28, 20:32   #1
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Unhappy

Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?


Witam wszystkich.

Mam 2o lat i nadal dwa mleczne zêby. S± to górne k³y. Zamiast górnych dwójek wyros³y mi k³y a brak dwójek. (mam k³y stale a obok mleczne). Moje mleczne zêby s± zdrowe, jednak chcialabym miec normalne dwójki nie szpiczaste. (po wyrwaniu mleczaków nie wyrosn± sta³e zêb bo nie mam zawi±zków). Mo¿e kto¶ z was mia³ taki problem i mi pomo¿e. Ja planuje wyrwac te mleczaki i k³y przesun±c na swoje miejsce (aparatem) a w miejsce dwójek wstawic co¶ sztucznego niestety Mo¿e kto¶ siê orientuje ile kosztuj± takie zêby sta³e (nie do szklanki)?

Pozdrawiam i pomó¿cie!

PS- je¿eli ten w±tek ju¿ by³ to przepraszam ale nie mog³am znale¼c nic takiego.

Edytowane przez serduszko_martyna
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:44
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-30, 07:07   #2
hejho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Hej,
ja mam, a w sumie mia³am identyczn± sytuacjê- brak dwójek, w miejscu dwójek sta³e trójki, a obok mleczaki, brak zawi±zków sta³ych zêbów. Po pierwsze, g³owa do góry, bo nie masz pojêcia jak czêste jest to zjawisko. Osobi¶cie znam 3 osoby, które tak maj±.
Oto co mi powiedzia³a ortodontka:
1. Mam 28 lat i mleczaki w dobrym stanie, mocno siê trzymaj±- mo¿na je zostawiæ i mog± mi pos³u¿yæ do koñca ¿ycia nawet. Nie musz± wypa¶æ. Wtedy trzeba spi³owaæ trójki w miejscu dwójek i nadaæ im niespiczasty kszta³t. Mi protetyk powiedzia³, ¿e mam bardzo "trójkowe" trójki i nie bêdzie to wygl±da³o fajnie.
2. Zdecydowa³am siê na usuniêcie mleczaków i zrobienie miejsca na most adhezyjny lub implanty.
3. Póki co wierzê, ¿e uda mi siê uzbieraæ kasê na implanty, jak nie to siê zakredytujê, jak nie to zrobiê mosty.
4. Moja siostra ma mosty i sobie chwali (te¿ mia³a takie uzêbienie), kosztu nie podam, bo to by³o dawno, ale nie powinno byæ wiêcej jak 1000-2000. Problem- do mostów trzeba spi³owaæ s±siaduj±ce zêby i po to tyle zachodu, kasy i kombinacji wk³adaæ, ¿eby zniszczyæ zdrowe zêby? Ja wola³abym tego unikn±æ.
5. Co do implantów, to droga sprawa, 6-7 tysiêcy za jeden z±b, ale ponoæ komfort nieporównywalny. Tylko jeszcze sprawa, czy implant siê przyjmie, jak organizm zareaguje itd.

Trudne to s± wybory, ale powiem Ci, ¿e dla tego dziwnego uczucia zobaczenia siebie w lustrze z "normalnym", niewampirzym u¶miechem warto. Teraz trójki mi siê przesunê³y i zrobi³y siê szpary z przodu, a ¿e nie jest fajnie byæ dziewczyn± bez zêba na przedzie, to ortodontka zaproponowa³a mi atrapy montowane na aparat. Nie jest to superwygodne, ani ³atwe do czyszczenia, wiecznie mi co¶ w³azi pod sztuczny fragment dzi±s³a, itd., ale dla mnie mieæ wszystkie zêby w równym szeregu i kolejno¶ci to ju¿ taki sukces, ¿e siê napatrzeæ nie mogê. Mimo tego, ¿e przecie¿ s± jeszcze zadrutowane.
Leczenie ortodontyczne do najtañszych nie nale¿y, ale warto.
Mam nadziejê, ¿e trochê rozja¶ni³am sprawê. Je¶li chcesz co¶ jeszcze wiedzieæ, pytaj.
Pozdrawiam.
hejho jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-30, 13:00   #3
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

a powiedz mi jeszcze ile trwa takie przesuwanie tych zêbów na swoje miejce? Bo wiesz rok bez dwójek na przodzie nie jest za fajne (albo d³u¿ej) ja chyba te¿ tak zrobiê ¿e wyrwê te mleczaki (przy okazji: bola³o bardzo?) za³o¿ê aparat i przesunê te sta³e trójki na swoje miejsce. Masz metalowy aparat? Pozdrawiam i ogromnie dziêkujê za odpowiedz
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-30, 18:24   #4
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Hej no wiêc mam taki sam problem. Mam 16 lat i du¿o siê naczyta³am o tym, gdyz tez planuje co¶ zrobiæ. No wiêc na pocz±tek wyrwanie mleczaków( u mnie jest po lewej stronie jedna) i potem przesuwanie k³ów i robienie im miejsce na dwójki. Niestety z tak± szpar± chyba bedzie trzeba chodziæ,dopiero z czasem gdy przerwy bêd± wiêksze do ³uku przyczepi± ci jaki¶ tymczasowy..
To bêdzie jaka¶ masakra chodziæ z takimi przerwami na przodzie ja nie chce byæ szczerbata;C Ale no có¿ zrobiæ.. taki u¶miech do koñca ¿ycia? Oj niee.. trzeba teraz pocierpiec ¿eby póxniej miec idealny usmiech powodzenia
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-30, 20:26   #5
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Ja kiedys by³am na konsultacji u ortodonty to mi kaza³a czekac a¿ bêdê doros³a bo jeszcze dojrzewam... Ciekawe jak bêdzie w twoim przypadku ale liczy siê efekt koñcowy
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-30, 23:00   #6
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

eh nie powinna ci orto tak radziæ, gdy¿ zêby juz moglas poprzesuwaæ dawno i w te miejsca wstawic jakies tymczasowe tzn. mosty czy jakie¶ tam wszystko prócz tych implantów xd
s³ysza³am ze jedna dziewczyna dala 5 tysi za jeden implant czyli trzeba zacz±æ zbieraæ... eh obawiam sie strasznie tych szpar ze juz sie wgl nie usmiechne przez te bite 2 lata :C
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-31, 06:34   #7
hejho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Moja siostra mia³a 14 lat jak za³o¿yli jej aparat. Mia³a to samo zamieszanie w zêbach- jak sz³a na studia to ju¿ mia³a piêkny u¶miech. Ja ¿a³ujê, ¿e siê wtedy nie zdecydowa³am, ale te prawie 15 lat temu aparaty by³y jeszcze rzadko¶ci± i po prostu siê wstydzi³am. A dzisiaj? Niektórzy zak³adaj± aparaty tylko dla lansu. Aparat to znak, ¿e o siebie dbasz.
Jak pisa³am Martynie, trójki przesunê³y mi siê na miejsce w ok. 6 miesiêcy i dosta³am w to miejsce atrapy zêbów zainstalowane na ³uku. Te pó³ roku to pryszcz. Nigdy nikt, ani w pracy, ani na imprezie, ani w¶ród znajomych nie zwróci³ uwagi na te szczerby (dlatego warto zainstalowaæ sobie pancerny, metalowy aparat, zak³adaæ kolorowe ligaturki- po prostu widaæ, ¿e prostujesz zêby i co¶ tam siê dzieje, wiêc nikt nie wnika), nawet przeciwnie, s³ysza³am, ¿e dobrze mi z aparatem Nawet mój ch³opak powiedzia³, ¿e nigdy nie zwróci³ uwagi na te szczerby, ¿e nie rzuca³y siê w oczy i dla niego to nigdy nie by³ problem.
W sumie- przed za³o¿eniem aparatu mia³am, jak Wy, mnóstwo obaw, ale rzeczywisto¶æ jest szybsza, przyjemniejsza, mniej bolesna i uci±¿liwa, ni¿ siê spodziewa³am.
¯yczê Wam tego samego.
Aha, implantów faktycznie nikt Wam teraz nie za³o¿y, ale czas na prostowanie zêbów jest idealny wiêc nie ma na co czekaæ. Im szybciej, tym lepiej. Czasami aparat nosi siê nawet 4-5 lat, wiêc jak go Wam zdejm±, to ju¿ bêdziecie mia³y pe³ne spektrum mo¿liwo¶ci.
hejho jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 16:27   #8
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

a czy usuwanie zdrowych mleczaków boli??? z chêci± zobaczy³abym zdjecie przed i po, nie wiem czy jest taka mo¿liwo¶c? czy zaraz po usunieciun mleczaków mo¿na zak³adac aparat? cz trzeba jaki¶ czas odczekac?
pozdrawiam
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-31, 18:05   #9
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez serduszko_martyna Poka¿ wiadomo¶æ
a czy usuwanie zdrowych mleczaków boli??? z chêci± zobaczy³abym zdjecie przed i po, nie wiem czy jest taka mo¿liwo¶c? czy zaraz po usunieciun mleczaków mo¿na zak³adac aparat? cz trzeba jaki¶ czas odczekac?
pozdrawiam
mysle ze nie, kiedy¶ mia³am wyrwanego i nawet nie poczulam ¿e ju¿ wyrwa³ tego to akurat najmniej sie mozna obawiaæ. te¿ bym prosila o jakie¶ zdjecia niedlugo trzeba sie wybraæ do orto po porady jakies ;
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-01, 22:58   #10
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

http://www.ortodoncja.info.pl/leczenie-wad-zgryzu ostatnie leczenie pacjentki, te¿ nie ma górnych dwojek jak widaæ pó¼niej uzyska³a piêkny u¶miechdziewczyn y musimy sie w koncu wzi±æ za siebie !
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-03, 17:49   #11
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

woow jaki efekt <marzy>, mam nadzieje ¿e i ja wkrótce siê doczekam
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 10:20   #12
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez serduszko_martyna Poka¿ wiadomo¶æ
woow jaki efekt <marzy>, mam nadzieje ¿e i ja wkrótce siê doczekam
nom ale ¿eby siê doczekaæ trzeba siê w koñcu podj±æ ;C ja teraz lecze wszystkie zêby i mam nadzieje ¿e juz wkrótce...
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 18:01   #13
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Martyna, jak tam? Jakie¶ zmiany? Podjê³a¶ siê ju¿ "leczenia"? Czy by³a¶ na wizycie u orto ?
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-04, 20:56   #14
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

w pi±tek przysz³y mam wizytê a ty jak?
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-05, 12:09   #15
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

jeszczE:p
w poniedzia³ek mam zdjejmowanie szwów z do³u i dopiero wtedy zapisze sie na wizyte co¶ too mów co ci poweidzieli
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-28, 17:30   #16
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

noo i jakies wiesci?
ja czekam wciaz na wizyte 7 kwiecieñ..
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 14:49   #17
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

ja zak³adam aparat 16 maja, bo nie ma terminów. No i jeszcze poczatkiem maja mam wyrwac mleczaki. 1400z³ aparat kosztuje u mnie w mie¶cie. zwy³ky metalowy a jak u ciebie? wizyte p³aci³am 40z³.
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-02, 21:50   #18
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

no ja dopiero za 5 dni siê dowiem. i jak ci te mleczaki wyrw± to szpara bedzie? ;/ ja mam jednego tylko po jednej stronie..
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-03, 12:44   #19
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

szpara, ale aparat metalowy wiec nie bedzie tego tak bardzo widac
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 12:56   #20
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Ju¿ po wizycie
wyciski mam pobierane na nast wizycie -28.04 , a aparat jeszcze nie wiem.
Bêdê miala usunietego mleczaka i wszystkie zêby te z tylu przesuwane na przod i przerabiane. Ty tez tak masz, czy miejsce robi ci na implanty? mi powiedzial ze to nie ma sensu bo cos tam xp
nie moge sie doczekac
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-23, 16:30   #21
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

ejj bedziesz mia³a przesuwane zêby od ty³u do przodu i potem przerabiane? bo wizyta juz za 5 dni a ja mam obawy
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-02, 19:16   #22
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Hej sroki ze tak pó¼no. wiesz co ja dzi¶ usunê³am mojego drugiego mleczaka. i jest git. 10.05 zak³adam gumki. ja trójki które s± w miejscu dwójek przesuwam do ty³u i bêdê miec pustkê i tam wstaiwam implanty czyli dwójki prawdziwe.
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-02, 19:36   #23
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

ah a ja odwrotnie.. w sumie i tak kasy na implanty bym nie mia³a
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dó³: 02.06.2011
W£OSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy byæ lepsi ni¿ jeste¶my..

ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-14, 18:04   #24
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

a co chcesz wstawic jak nie implanty? ja w pon juz zakladam... ciekawe jak bede wygladac
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-14, 20:35   #25
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez serduszko_martyna Poka¿ wiadomo¶æ
a co chcesz wstawic jak nie implanty? ja w pon juz zakladam... ciekawe jak bede wygladac
licówki . powodzenia
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dó³: 02.06.2011
W£OSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy byæ lepsi ni¿ jeste¶my..

ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-15, 11:29   #26
serduszko_martyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

zdam ci relacje pó¼niej :P
serduszko_martyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-15, 14:55   #27
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Ja równie¿ nie mam zawi±zków dwójek górnych, ale od 14 miesiêcy noszê aparat i mam zêby , jak " ta lala". Mia³am nak³adane wype³nienie kompozytowe na trójki, ¿eby zrobiæ z nich dwójki. Wygl±da to super, bardzo naturalnie. Nie musia³am trwoniæ kasy na drogie implanty, mosty itp. Dr zaproponowa³ mi przysuniêcie zêbów do siebie i przerobienie k³ów na dwójki, poniewa¿ powiedzia³, ¿e do moich rysów twarzy nie bêdzie korzystne "rozszerzanie" górnego ³uku i ³adowanie implantów. Moje czwórki maj± kszta³t trójkowaty, wiêc nikt nawet nie widzi, ¿e co¶ jest nieteges Aczkolwiek z tego co czytam u Was jest trochê inna sytuacja, bo ja nie mia³am mleczaków przed za³o¿eniem aparatu. Mia³am jedynki a obok nich sta³e trójki i ma³e szpary miêdzy jedynkami a trójkami, trójkami a czwórkami. W ogóle mam strasznie ma³o miejsca w ³ukach zêbowych.

Edytowane przez Auksencja
Czas edycji: 2011-05-15 o 14:56
Auksencja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-15, 15:39   #28
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez Auksencja Poka¿ wiadomo¶æ
Ja równie¿ nie mam zawi±zków dwójek górnych, ale od 14 miesiêcy noszê aparat i mam zêby , jak " ta lala". Mia³am nak³adane wype³nienie kompozytowe na trójki, ¿eby zrobiæ z nich dwójki. Wygl±da to super, bardzo naturalnie. Nie musia³am trwoniæ kasy na drogie implanty, mosty itp. Dr zaproponowa³ mi przysuniêcie zêbów do siebie i przerobienie k³ów na dwójki, poniewa¿ powiedzia³, ¿e do moich rysów twarzy nie bêdzie korzystne "rozszerzanie" górnego ³uku i ³adowanie implantów. Moje czwórki maj± kszta³t trójkowaty, wiêc nikt nawet nie widzi, ¿e co¶ jest nieteges Aczkolwiek z tego co czytam u Was jest trochê inna sytuacja, bo ja nie mia³am mleczaków przed za³o¿eniem aparatu. Mia³am jedynki a obok nich sta³e trójki i ma³e szpary miêdzy jedynkami a trójkami, trójkami a czwórkami. W ogóle mam strasznie ma³o miejsca w ³ukach zêbowych.
masz zrobione kompozytem przed zalozeniem aparatu ?a czy mo¿na by jakie¶ foto prosiæ ja dopiero 16 dzieñ jako¶ nosze i jak idzie przesuwanie? strasznie dlugo to sie ciagnie? ile jeszcze bedziesz nosic? ja najd³uzej to 16mcy
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dó³: 02.06.2011
W£OSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy byæ lepsi ni¿ jeste¶my..


Edytowane przez ejzii
Czas edycji: 2011-05-15 o 15:40
ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-16, 18:49   #29
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez ejzii Poka¿ wiadomo¶æ
masz zrobione kompozytem przed zalozeniem aparatu ?a czy mo¿na by jakie¶ foto prosiæ ja dopiero 16 dzieñ jako¶ nosze i jak idzie przesuwanie? strasznie dlugo to sie ciagnie? ile jeszcze bedziesz nosic? ja najd³uzej to 16mcy
Kompozyt mia³am doczepiony w trakcie noszenia aparatu, tzn. po 7 miesi±cach, jak zêby siê "zesz³y" i nie by³o szpar. Zêby po 6 miesi±cach by³y juz ok i jak dla mnie, to mog³abym ju¿ po takim czasie aparat zdj±æ. Moje zêby przesuwaj± siê szybko, szybciej ni¿ u przeciêtnej osoby. Nie wiem, ile bêdê jeszcze nosiæ aparat, to wie chyba tylko wró¿ka. U¶miech juz jest piêkny. Teraz pracujemy z dr nad tym, ¿eby ustawiæ dobry k±t nachylenia zêbów górnych wzglêdem dolnych, ale to d³ugo nie trwa. Kto Ci powiedzia³, ze bêdziesz nosi³a aparat najd³u¿ej 16 miesiêcy. To jest baaaaaaaaaardzo indywidualna sprawa i zale¿y od predyspozycji. Sk±d lekarz mo¿e wiedzieæ, jak Twoje zêby zareaguj± na aparat i jak szybko bêd± siê przesuwaæ? Mo¿e szklan± kule ma w gabinecie... Nie zdziw siê , jak bêdziesz nosi³a aparat 2 lata. To jest ¶redni czas noszenia. "Mój" dr nigdy nie mydli komu¶ oczu i nie wciska kitu, ze kto¶ bêdzie nosi³ aparat XX miesiêcy, bo po prostu nie wiadomo, jak zêby siê zachowaj±. Znam osobê , która nosi aparat ponad 3 lata. Znam te¿ tak±, która nosi³a rok, ale dr nigdy nie mówi przy zak³adaniu aparatu, ile aparat na z±bkach zostanie. P.S. pochodze z rodziny stomatologów, wiêc wiem co piszê
Jak bêdê mia³a czas to wstawiê zdjêcia.
Auksencja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-16, 19:52   #30
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Brak zawi±zków sta³ych zêbów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez Auksencja Poka¿ wiadomo¶æ
Kompozyt mia³am doczepiony w trakcie noszenia aparatu, tzn. po 7 miesi±cach, jak zêby siê "zesz³y" i nie by³o szpar. Zêby po 6 miesi±cach by³y juz ok i jak dla mnie, to mog³abym ju¿ po takim czasie aparat zdj±æ. Moje zêby przesuwaj± siê szybko, szybciej ni¿ u przeciêtnej osoby. Nie wiem, ile bêdê jeszcze nosiæ aparat, to wie chyba tylko wró¿ka. U¶miech juz jest piêkny. Teraz pracujemy z dr nad tym, ¿eby ustawiæ dobry k±t nachylenia zêbów górnych wzglêdem dolnych, ale to d³ugo nie trwa. Kto Ci powiedzia³, ze bêdziesz nosi³a aparat najd³u¿ej 16 miesiêcy. To jest baaaaaaaaaardzo indywidualna sprawa i zale¿y od predyspozycji. Sk±d lekarz mo¿e wiedzieæ, jak Twoje zêby zareaguj± na aparat i jak szybko bêd± siê przesuwaæ? Mo¿e szklan± kule ma w gabinecie... Nie zdziw siê , jak bêdziesz nosi³a aparat 2 lata. To jest ¶redni czas noszenia. "Mój" dr nigdy nie mydli komu¶ oczu i nie wciska kitu, ze kto¶ bêdzie nosi³ aparat XX miesiêcy, bo po prostu nie wiadomo, jak zêby siê zachowaj±. Znam osobê , która nosi aparat ponad 3 lata. Znam te¿ tak±, która nosi³a rok, ale dr nigdy nie mówi przy zak³adaniu aparatu, ile aparat na z±bkach zostanie. P.S. pochodze z rodziny stomatologów, wiêc wiem co piszê
Jak bêdê mia³a czas to wstawiê zdjêcia.
no okee to czekam z niecierpliwo¶cia na zdjecia;P hmm no ja cie rozumiem,ale jak przedstawia plan leczenia too na oko tez moze czas podaæ no :-P mam nadzieje ze mi efekt tez wyjdzie ³adny
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dó³: 02.06.2011
W£OSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy byæ lepsi ni¿ jeste¶my..

ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 20:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.