wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-) Aga, Sam, Mauricel?! haloł...puk,puk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-12, 00:58   #1
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510

wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-) Aga, Sam, Mauricel?! haloł...puk,puk


To ja, tzn. moje zdjęcia

Mam pytanie z cyklu zasadniczych... 1) jaki mam kształt twarzy, 3) jak modelować taką buzię - tzn. w których miejscach używać różu a w których rozświetlacza żeby wyglądać ładnie 4) jaki kolor szminki i konturówki i cieni by mi najbardziej pasował - jeśli to możliwe poproszę o konkretne firmy i numery kolorów(ale sobie wymyśliłam heh

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie co do mojego imagu

Ps. To drugie zdjęcie wiem, że trochę posępne, ale miało być do dyplomu, więc troche kij połknęłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg anja2.jpg (4,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ania foto.jpg (8,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ania1.jpg (18,9 KB, 6 załadowań)
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 17:37   #2
shamanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 2
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-)

podnosze temacik
shamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 00:20   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-)

Dziewczyny, nie załamujcie mnie, czy na prawdę nic nie da się już ze mną zrobić?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 12:15   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-)

Witaj
Przepraszam, że tak długo czekałaś ale nie było mnie przez dwa tyg. w Warszawie i dopiero dzis zasiadłam przed komputerem.
Twarz masz moim zdaniem owalną, dość wysokie czoło, waskie usta i długa szyje. A teraz malujemy:
na poczatek podkład - na zime może być nieco cięższy niż latem
nastepnie sypki puder - nakładaj go szerokim pedzlem lub gabeczek - kawałek po kawałku poprzez wklepywanie - tak bys sobie nie starła podkładu
nastepnie róz - nałóz do na kościach policzkowych ukośnymi pociągnięciami pdzla - uwazaj żeby nie przesadzić w kolorkiem - musi on byc jak najbardziej naturalny
(słonecznie brązowe kulki lub delikatny róż)
oczy możesz malować kolorami: piaskowym, złotem, zielenia (soczystą i oliwką), niebieskim, fioletem, rozbielonym różem.
\\Myśle, że fajnie bys wygladała w zielono-złotym makijażu oczy i sytach a apetycznym kolorze toffi. Usta możesz malować błyszczykami - by zdawały sie większe.
Co do fryzurki włosy zaczesałabym jeszcze bardziej na bok - tzn. przesyneła przedziałek - mozesz stworzyc długa grzywke, która delikatnie zakryje Ci czoło.Z przody wystrzepione partie włosów mozesz podkręcac tak by lekko nachodziły na twarz.
Nie wiem czy na zdj. nr 3 masz naturalny kolor włosków...? ja bym Cie widziała w nieco ciemniejszej barwie np. kasztanie.

pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 15:01   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-)

Pięknie dziękuję za odpowiedź i udzielone rady. w ich kontekście nasunęły mie się jeszcze pytanka:

- czy do wysokiego czoła pasuje fryzura z grzywką czy bez?
- jaki kolor pomadki pasuje do cienia w kolorze rozbielonego różu?

A włoski obecnie mam właśnie ciemniejsze - zdjęcie 3 było robione w środku lata - wtedy zawsze mi włosy trochę rudzieją.Więc chyba jest dobrze.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 17:09   #6
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-) Aga, Sam, Mauricel?! haloł...puk,puk

puka i puka a tu się dzwoni

Sam ci ślicznie już wszystko napisała . Ja jedynie dodam że modelując twarz różem pamiętaj o tym aby nie schodzić z nim poniżej linii nosa . Dodatkowo przy wysokim czole możesz jedynie naprawdę minimalnie po uprzednim strzepnięciu nadmiaru różu z pędzla omieść nim nasadę włosów .
Jeżeli chodzi o rozświetlacz to w Twoim przypadku nałożyłabym go pod linią łuku brwiowego i jeżeli nie masz zmarszczek to delikatnie zawsze można rozświetlić i korzystnie wygładzić twarz nakładając minimalną jego ilość wzdłuż linii bruzd nosowo- wargowych . Dobre dla młodych u starszych nie wskazane . Jeżeli nie uzywasz korektora , nie masz cieni pod oczami śmiało możesz użyć delikatnie rozświetlacza zamiast niego .

Pomadki i konturówki - w naturalnych jasnych odcieniach , szczególnie że nie masz zbyt pełnych ust . Dlatego stworzone będą dla ciebie jasne kolory i wszelkie błyszczyki stosowane nawet na pomadkę . Jeżeli zastosujesz jedynie pomadkę możesz zaakcentować środek ust błyszczykiem . Górna warga - kreska prowadzona minimalnie powyżej naturalnego zarysu ust .

Kolory - zdecydowanie najbardziej podoba mi się Twoje pierwsze zdjęcie w ciemniejszych włosach i spiętych te rudości na ostatnim zdjęciu do mnie nie przemawiają ale wiem , że to efekt słońca . Kolory już wcześniej sugerowała wcześniej Sam i myślę że dobre będą też wszelkie czekoladowe odcienie , które bezpiecznie można kojarzyć z różem i jasnymi opalizującymi beżami .

Czy do wysokiego czoła robić grzywkę ? Wiesz , podobasz mi się właśnie z upiętymi włosami . Masz ładnie zarysowaną linię żuchwy , obojczyki , smukłą szyję i w takim uczesaniu to ładnie widać . Nie wyobrażam sobie Ciebie z grzywką . Poza tym stosując róż u nasady naprawde optycznie można oszukać wysokie czoło .I tu powiem Ci szczerze że masz proporcjonalną twarz i to czoło wcale nie jest okropnie wysokie . Co innego , kiedy ktoś ma twarz odwróconego trójkąta i jeszcze wysokie czoło - o , to dopiero widać

Konkretne kolory pomadek , konturówek - wiesz , zdjęciami na wizażu można się jedynie sugerować . Na każdym zdjęciu wyglądasz trochę inaczej i daleka byłabym ja osobiście do podawania konkretnych numerów . Co innego zdjęcie a co innego rzeczywistość

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 20:29   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: wizażystki i wizażanki, proszę o image'ową poradę :-) Aga, Sam, Mauricel?! haloł...puk,puk

oj jak się cieszę z waszych odpowiedzi...wreszcie uzyskałam rzetelną i profesjonalną analizę mojego typu urody

Rozumiem, że konkretnej kolorystyki nie da się w tym miejscu ustalic ale i tak jestem wdzięczna za makijażowe triki, które z pewnością udoskonalą mój warsztat

Dziękuję.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.