Budżet domowy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-21, 20:54   #541
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Te nie markowe też są na promocji i można je kupić taniej

Ja nie biegam za promocjami, oglądam gazetki tych marketów, w których normalnie robię zakupy, ale zwracam uwagę na promocje i sie na nich staram obkupić. Są niektóre rzeczy, które kupuje tylko jednej marki (nie kupię np podróbki coli /pepsi, więc staram się kupić je na promocji).

Jak trzeba, to przecież kupię i bez promocji, ale fajnie jest mieć np. trzecie masło gratis przy tych kosmicznych cenach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobrym patentem na zredukowaniu kosztów żywności jest dostosowywanie posiłków do promocji. jeśli w danym tygodniu na promocji jest np papryka i cukinia to z papryki i cukinii zrobić bazę obiadów, w następnym tygodniu kalafior i ryba - bo kalafiora i ryby przecenili itd.
wymaga to trochę wysiłku ale na dłuższą metę, w miesięcznym rozliczeniu widać oszczędności.

i nie trzeba latać po sklepach za promocjami. wystarczy śledzić te w sklepach w których robi się normalnie zakupy
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 21:28   #542
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Budżet domowy

Tinker chyba pisała, że nie bardzo gotuje. Tu może być jedno źródło uciekającej gotówki.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 21:37   #543
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dobrym patentem na zredukowaniu kosztów żywności jest dostosowywanie posiłków do promocji. jeśli w danym tygodniu na promocji jest np papryka i cukinia to z papryki i cukinii zrobić bazę obiadów, w następnym tygodniu kalafior i ryba - bo kalafiora i ryby przecenili itd.
wymaga to trochę wysiłku ale na dłuższą metę, w miesięcznym rozliczeniu widać oszczędności.

i nie trzeba latać po sklepach za promocjami. wystarczy śledzić te w sklepach w których robi się normalnie zakupy
Dokładnie.
Dla mnie to też dobry sposób jak nie mam pomysłu na obiad. Patrzę na promki i już wiem z czego on będzie, łatwiej mi wtedy coś konkretniej wymyślić
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 21:41   #544
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dobrym patentem na zredukowaniu kosztów żywności jest dostosowywanie posiłków do promocji. jeśli w danym tygodniu na promocji jest np papryka i cukinia to z papryki i cukinii zrobić bazę obiadów, w następnym tygodniu kalafior i ryba - bo kalafiora i ryby przecenili itd.
wymaga to trochę wysiłku ale na dłuższą metę, w miesięcznym rozliczeniu widać oszczędności.

i nie trzeba latać po sklepach za promocjami. wystarczy śledzić te w sklepach w których robi się normalnie zakupy
Tak, to jest super patent. Ja niestety jestem mega niejadek, ale staram się tak chociaż mięso ogarniać.

Ogółem gotowanie w domu i branie z domu jedzenia do pracy to już jest mega różnica cenowa. Przy moich obecnych wydatkach to jest jedyne miejsce do przyoszczędzenia kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 07:28   #545
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Budżet domowy

Tinker, z ręką na sercu - ile masz palet do makijażu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 07:44   #546
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Tinker, z ręką na sercu - ile masz palet do makijażu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dużo, natomiast od 5 miesięcy nie kupiłam żadnej, bo jak już nie raz pisałam, żadna mnie nie porwała na tyle, żeby sikać po nogach Natomiast nie pisałam pytania w tym wątku, tylko na wszystkowątku, żeby zapytać, czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego, więc nie wiem dlaczego został przeniesiony tutaj, bo nie chcialam rad, co mam zrobić, a jedynie odpowiedzi na pytanie czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 08:08   #547
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dużo, natomiast od 5 miesięcy nie kupiłam żadnej, bo jak już nie raz pisałam, żadna mnie nie porwała na tyle, żeby sikać po nogach Natomiast nie pisałam pytania w tym wątku, tylko na wszystkowątku, żeby zapytać, czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego, więc nie wiem dlaczego został przeniesiony tutaj, bo nie chcialam rad, co mam zrobić, a jedynie odpowiedzi na pytanie czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To ja Ci polece youtuba i instagrama o nazwie Po Taniosci, kobieta opisuje jak wyjsc z dolka finansowego i jak pracowac ze swoimi przekonaniami o finansach.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-22, 08:30   #548
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
To ja Ci polece youtuba i instagrama o nazwie Po Taniosci, kobieta opisuje jak wyjsc z dolka finansowego i jak pracowac ze swoimi przekonaniami o finansach.
Ja również obejrzałam prawie wszystkie jej filmy. Ma chyba też grupę na fb. Ja bardzo się interesuję sprawami finansów itd. Kocham planować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 08:43   #549
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja również obejrzałam prawie wszystkie jej filmy. Ma chyba też grupę na fb. Ja bardzo się interesuję sprawami finansów itd. Kocham planować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obejrzę zdecydowanie

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 08:52   #550
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dużo, natomiast od 5 miesięcy nie kupiłam żadnej, bo jak już nie raz pisałam, żadna mnie nie porwała na tyle, żeby sikać po nogach Natomiast nie pisałam pytania w tym wątku, tylko na wszystkowątku, żeby zapytać, czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego, więc nie wiem dlaczego został przeniesiony tutaj, bo nie chcialam rad, co mam zrobić, a jedynie odpowiedzi na pytanie czy warto z taką sprawa iść do doradcy finansowego

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Nie kupilaś palety, kupił ci mąż, za wasze pieniądze. Wszyscy o tym wiemy.
Jeżeli naprawdę chcecie coś zmienić, zacznijcie od rachunku sumienia i wspólnej strategii.
Do doradcy nie masz po co iść, bo to nie jest osoba, która ci powie gdzie znikają ci pieniądze. Pomóc możecie tylko sami sobie, póki nie wiesz na co idą pieniądze miesiąc w miesiąc to nie ruszysz z miejsca nawet o krok.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 08:54   #551
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nie kupilaś palety, kupił ci mąż, za wasze pieniądze. Wszyscy o tym wiemy.

Jeżeli naprawdę chcecie coś zmienić, zacznijcie od rachunku sumienia i wspólnej strategii.

Do doradcy nie masz po co iść, bo to nie jest osoba, która ci powie gdzie znikają ci pieniądze. Pomóc możecie tylko sami sobie, póki nie wiesz na co idą pieniądze miesiąc w miesiąc to nie ruszysz z miejsca nawet o krok.
A nie, no fakt, dostałam paletę za 40 zł, faktycznie tak jak pisze, nie chciałam we wszystkowątku rozwlekać a dlaczego tak, a dlaczego nie inaczej, a ile wydaje na to czy na tamto - chciałam informacji, czy warto iść z tym do doradcy finansowego. Dostałam odpowiedź, że nie, bo się tym nie zajmuję, ok, dzięki

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-22, 09:02   #552
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Budżet domowy

Nie potrafisz ogarnac finansow, ja tak. Z mojej perspektywy te 40 zl ma znaczenie, z twojej nie. Zatem zycze powodzenia w ogarnianiu budzetu.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Zreszta wstaw dowolna kwote. Moze byc 5 zl moze byc 500. To jest kwestia wzgledna. Poki bedziesz mowic, ze czegos nie kupilas, bo technicznie kupil twoj mąz to nie ruszysz z miejsca.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 09:06   #553
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A nie, no fakt, dostałam paletę za 40 zł, faktycznie tak jak pisze, nie chciałam we wszystkowątku rozwlekać a dlaczego tak, a dlaczego nie inaczej, a ile wydaje na to czy na tamto - chciałam informacji, czy warto iść z tym do doradcy finansowego. Dostałam odpowiedź, że nie, bo się tym nie zajmuję, ok, dzięki

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
napisalas jakby to 40zl to tyle co nic a w waszej sytuacj finansowej 4dychy to raczej duzo jak na zbedny kosmetyk.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 09:16   #554
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Budżet domowy

Powtarzam po raz kolejny - post został tu przeniesiony z wszystkowątku, nie zadawałam pytania "jak oszczędzać", zadałam pytanie, czy z taką sprawa warto iść do doradcy, dostałam odpowiedź, że nie, więc nie proszę o analizy mojego budżetu
Jak będę miała potrzebę to na pewno założę wątek na ten temat.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 09:22   #555
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Budżet domowy

No cóż, nawet w programach tv o osobach co są w dołku finansowym i nie wiedzą na co im przeciekają pieniądze najpierw jest analiza. Ostatnio - nie pamiętam niestety tytułu - była rodzina, która bardzo dużo wydawała na żarcie, w tym na z dowozem. Prowadzący program wpadł im do kuchni, powywlekał wszystko z szafek i lodówki - imponujące zapasy to były. Wszystkiego po kilka sztuk, bo poupychane wszędzie i kupowali, bo nie pamiętali, że mają.

Tu jako przykład był ryż w woreczkach kontra ryż luzem. Było przeliczone na porcję, jaka jest różnica w cenie. Facet pojechał po 3-kilowy worek ryżu na promocji w markecie.

Na koniec nauczył ich gotować, to co lubią zamawiać.

W efekcie zmian w podejściu do żywienia zaoszczędzili miesięcznie 1000 funtów.



Do czego dążę - nawet w takich programach nie wpada ktoś z cudownym rozwiązaniem, tylko najpierw analizuje wydatki gospodarstwa domowego i gdzie ucieka kasa. Niestety Tinker, bez tego się nie obejdzie.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 09:42   #556
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Budżet domowy

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;89006591]
Do czego dążę - nawet w takich programach nie wpada ktoś z cudownym rozwiązaniem, tylko najpierw analizuje wydatki gospodarstwa domowego i gdzie ucieka kasa. Niestety Tinker, bez tego się nie obejdzie.[/QUOTE]

Bo tak jest i nawet gdyby doradca się tym zajmowal to nie da zadnej magicznej rady, nie powie ile na co masz wydawac od jutra a wszystko bedzie cacy. To jest wlasnie sedno problemu, czego Tinker raczej nie stara sie zrozumiec.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 10:40   #557
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Budżet domowy

Tinker nie chce rad, ale watek jest ciekawy, to moze kontynuujmy go bez Tinker, skoro nie chce sie niczego nauczyc a woli wydac pieniadze na osobe ktora jej powie, jak nie wydawac pieniedzy .

Historia Ani z Po Taniosci Blog jest w ogole ciekawa. Pierwsze zaoszczedzone 1000 funtow dalo jej tyle sily, by zostawic meza toksyka. To jest niesamowite, ile w zyciu kobiety moze zmienic taka niewielka kwota jak zaoszczedzone 1000 funtow.

Lubie tez sluchac na Instagramie ''Moje na wierzchu'', tez fajne porady dotyczace oszczedzania.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo tak jest i nawet gdyby doradca się tym zajmowal to nie da zadnej magicznej rady, nie powie ile na co masz wydawac od jutra a wszystko bedzie cacy. To jest wlasnie sedno problemu, czego Tinker raczej nie stara sie zrozumiec.
Takie uslugi sa przydatne u ludzi, ktorzy maja jakies horrendalnie wysokie kredyty konsumenckie typu 300 000 dolarow, nie maja pojecia, kto jest ich wierzycielami i w ogole nie wiedza komu sa winni. Wtedy taka osoba pozwala wynegocjowac korzystne warunki splaty.
Ale wydanie pieniedzy zeby ktos ci powiedzial, jak nie wydawac? Troche to sie chyba mija z celem.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 10:43   #558
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Budżet domowy

Puscilam sobie filmy potaniosci w tle do pracy, i spoko, przyjemnie wchodzą tylko grupa na fb chyba jest prywatna, nie wchodzi nawet z linka.

Ja muszę ostro popracować nad kwestiami zarządzania budżetem. Niby mam za mało na odkładanie, ale tak patrząc obiektywnie to powinno coś zostawać. Ludzie za tyle rodziny utrzymują przecież. Zaczynam od osobnych kont na rachunki i zwierzęta, niech się tam zbiera jakąś nadwyżka na dodatkowe wydatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 10:46   #559
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Budżet domowy

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89006720]

Takie uslugi sa przydatne u ludzi, ktorzy maja jakies horrendalnie wysokie kredyty konsumenckie typu 300 000 dolarow, nie maja pojecia, kto jest ich wierzycielami i w ogole nie wiedza komu sa winni. Wtedy taka osoba pozwala wynegocjowac korzystne warunki splaty.
Ale wydanie pieniedzy zeby ktos ci powiedzial, jak nie wydawac? Troche to sie chyba mija z celem.[/QUOTE]

istnieją tacy 'trenerzy' którzy pomagają ogarnąć finanse domowe. nie wiem czy w Polsce, ale gdy mieszkałam w Anglii to koleżanka korzystała z takiej usługi

generalnie usługa brzmi ciekawie - spisuje się rzetelnie wszystkie wydatki przez kilka miesięcy, potem z takim trenerem analizuje się wszystko (łącznie z tą inwentaryzacją wszystkiego, wyznaczeniem planów i potrzeb osoby) i konsultuje planowane zakupy, chodzi się z trenerem na zakupy itd. to raczej dla osób, które wielokrotnie próbowały ogarnąć budżet ale poległy. i które faktycznie nie umieją odróżnić co jest zachcianką, a co nie.

i wtedy z trenerem uczy się jak oszczędzać.

to fajna opcja, ale nie dla biednych ale raczej dla kogoś kto ma pieniądze, ale mimo, że wie, że wydaje ich za dużo, to nie umie sam się zorganizować. tylko też trzeba chcieć coś zmienić - trener za nikogo nie odwali całej pracy i nie zmieni magicznie czyiś nawyków

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-11-22 o 10:50
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-22, 10:53   #560
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
istnieją tacy 'trenerzy' którzy pomagają ogarnąć finanse domowe. nie wiem czy w Polsce, ale gdy mieszkałam w Anglii to koleżanka korzystała z takiej usługi

generalnie usługa brzmi ciekawie - spisuje się rzetelnie wszystkie wydatki przez kilka miesięcy, potem z takim trenerem analizuje się wszystko (łącznie z tą inwentaryzacją wszystkiego, wyznaczeniem planów i potrzeb osoby) i konsultuje planowane zakupy, chodzi się z trenerem na zakupy itd. to raczej dla osób, które wielokrotnie próbowały ogarnąć budżet ale poległy. i które faktycznie nie umieją odróżnić co jest zachcianką, a co nie.

i wtedy z trenerem uczy się jak oszczędzać.

to fajna opcja, ale nie dla biednych ale raczej dla kogoś kto ma pieniądze, ale mimo, że wie, że wydaje ich za dużo, to nie umie sam się zorganizować. tylko też trzeba chcieć coś zmienić - trener za nikogo nie odwali całej pracy i nie zmieni magicznie czyiś nawyków
No wlasnie, niestety zawsze trzeba zacząć od siebie. Niezaleznie od metody, zasobności portfela itd. To jest olbrzymi plus internetu, że mnostwo informacji jest na wyciągnięcie ręki kiedy człowiek nie wie jak sie za to zabrać i nie ma kto mu w tym pomóc.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 10:58   #561
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Puscilam sobie filmy potaniosci w tle do pracy, i spoko, przyjemnie wchodzą tylko grupa na fb chyba jest prywatna, nie wchodzi nawet z linka.

Ja muszę ostro popracować nad kwestiami zarządzania budżetem. Niby mam za mało na odkładanie, ale tak patrząc obiektywnie to powinno coś zostawać. Ludzie za tyle rodziny utrzymują przecież. Zaczynam od osobnych kont na rachunki i zwierzęta, niech się tam zbiera jakąś nadwyżka na dodatkowe wydatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byc moze na chwile zamkneli, bo od kiedy tak wszystko podrozalo, to mieli tam prawdziwy wysyp ludzi i nie nadazali z akceptowaniem zgloszen.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 11:16   #562
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Przeszło mi tez kupowanie kosmetyków na zapas ( po co? Tego jest w sklepach pierdyliard cały czas, promocja za promocją) i … bo są w sklepie.
To ja lubię zapasy w stylu np. 5-10 dezodorantów bo lubię jak mi starcza na dłużej i nie muszę o tym myśleć.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 11:31   #563
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
istnieją tacy 'trenerzy' którzy pomagają ogarnąć finanse domowe. nie wiem czy w Polsce, ale gdy mieszkałam w Anglii to koleżanka korzystała z takiej usługi

generalnie usługa brzmi ciekawie - spisuje się rzetelnie wszystkie wydatki przez kilka miesięcy, potem z takim trenerem analizuje się wszystko (łącznie z tą inwentaryzacją wszystkiego, wyznaczeniem planów i potrzeb osoby) i konsultuje planowane zakupy, chodzi się z trenerem na zakupy itd. to raczej dla osób, które wielokrotnie próbowały ogarnąć budżet ale poległy. i które faktycznie nie umieją odróżnić co jest zachcianką, a co nie.

i wtedy z trenerem uczy się jak oszczędzać.

to fajna opcja, ale nie dla biednych ale raczej dla kogoś kto ma pieniądze, ale mimo, że wie, że wydaje ich za dużo, to nie umie sam się zorganizować. tylko też trzeba chcieć coś zmienić - trener za nikogo nie odwali całej pracy i nie zmieni magicznie czyiś nawyków
No ja trener personalny. Podpowie z dietą, pokaże ćwiczenia, ale tyłek musisz ruszyć sam, cudów nie ma.

A szkoda. Fajnie by było zamawiać ćwiczenia jak mszę w kościele. "Dzisiaj ćwiczę w intencji Limonki z Wizażu" i ziomek ćwiczy, a ja chudnę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 11:46   #564
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ja trener personalny. Podpowie z dietą, pokaże ćwiczenia, ale tyłek musisz ruszyć sam, cudów nie ma.

A szkoda. Fajnie by było zamawiać ćwiczenia jak mszę w kościele. "Dzisiaj ćwiczę w intencji Limonki z Wizażu" i ziomek ćwiczy, a ja chudnę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki, popłakałam się ze śmiechu
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 11:58   #565
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
To ja Ci polece youtuba i instagrama o nazwie Po Taniosci, kobieta opisuje jak wyjsc z dolka finansowego i jak pracowac ze swoimi przekonaniami o finansach.
Silna i konsekwentna kobieta.
Warto zobaczyć jej starsze filmiki, np. te o zakupach żywieniowych, było tam sporo rad i Ania się tego posłuchała.
Nowe studia i nowa zupełnie praca. Takich osób potrzeba więcej na YT.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:19   #566
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
To ja lubię zapasy w stylu np. 5-10 dezodorantów bo lubię jak mi starcza na dłużej i nie muszę o tym myśleć.
Ja lubię mieć takie zapasy kapsułek do prania i płynu do płukania, daje mi to poczucie bezpieczeństwa . Tym bardziej, że ostatni zapas kupowałam w cenie 65gr/szt, a teraz w promocjach są, ale co najmniej 10gr/szt drożej.

Miejsca nie wylezy, a na czekoladę się zaoszczędziło.

Na takich upatrzonych zakupach potrafiłam zaoszczędzić nawet 50zl, więc serio sie opłaca wiedzieć kiedy jest dobra promocja i trochę nakupic, jak jest gdzie trzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:20   #567
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja lubię mieć takie zapasy kapsułek do prania i płynu do płukania, daje mi to poczucie bezpieczeństwa . Tym bardziej, że ostatni zapas kupowałam w cenie 65gr/szt, a teraz w promocjach są, ale co najmniej 10gr/szt drożej.

Miejsca nie wylezy, a na czekoladę się zaoszczędziło.

Na takich upatrzonych zakupach potrafiłam zaoszczędzić nawet 50zl, więc serio sie opłaca wiedzieć kiedy jest dobra promocja i trochę nakupic, jak jest gdzie trzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, w Polsce jest fajna aplikacja blix - mozna wyszukiwac po produktach. Szkoda, ze u mnie takiej apki nie ma.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:28   #568
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Budżet domowy

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;89006858]Taaak, w Polsce jest fajna aplikacja blix - mozna wyszukiwac po produktach. Szkoda, ze u mnie takiej apki nie ma.[/QUOTE]A to ja ceny już znam po prostu za kilo/sztukę i tylko przeglądam gazetki w tropicielu okazji. Fajnie, bo można robić tam screeny tego, co się chce kupić, więc jak jedzie mąż to mogę mu wysłać Foto promocji i wtedy wie, czego szukać i w jakiej ilości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:37   #569
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Budżet domowy

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89005849]Czy kusil Was kiedys pomysl miesiaca/ roku bez zakupow? Co Wy na to?[/QUOTE]


Ja, ja tak miałam pandemia, lockdown i zamknięte sklepy z ciuchami zmobilizowały mnie do tego. Prawie nic nie kupowałam w tym czasie (mam na myśli nowe ciuchy/buty/torebki). A wcześnie potrafiłam iść na wędrówkę certum handlowym ot tak, dla poprawy nastroju i spontanicznie kupić sobie coś nowego. Nie dlatego, że musiałam, tylko, że mogłam i miałam ochotę. Gdy byłam młodsza, zdecydowanie więcej kasy przepuszczałam na tzw. zachcianki.


Teraz pozwalam sobie na taką zachciankę ok. raz w miesiącu. Jeśli w ogóle. Parę miesięcy temu kupiłam nowe jeansy o określonym odcieniu, bo stare mi się podarły. W tym miesiącu buty, które podobały mi się od dłuższego czasu, i które świetnie pasowały do nowych i starych spodni.

Łażenie po sklepach i oglądanie ciuchów męczy
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:48   #570
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Budżet domowy

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Gdy byłam młodsza, zdecydowanie więcej kasy przepuszczałam na tzw. zachcianki.
Ja np. wydawałam więcej na makijaż, bardziej mnie interesowały różne nowości itd a potem zmądrzałam, bo przeciez po co mi tyle tego jak ani ze mnie bjuti guru ani co, to nigdy nie były duże kwoty, ale i tak uwazam, ze to było w mojej sytuacji bez sensu. Teraz kupuje bardzo minimalistycznie, nie znaczy ze tanio, ale faktycznie zuzywam te produkty i nie wala mi się 5 pudrów po kosmetyczce.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-05 18:07:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.