Duphostan,Bromergon,Niere gularne cykle, Gruczolak Przysadki Mózgowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-13, 12:33   #1
Joanna_Justyna1208
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 1
Question

Duphostan,Bromergon,Niere gularne cykle, Gruczolak Przysadki Mózgowej


Witam,jestem nową użytkowniczką.Mam 22 lata.Chciałabym prosić o poradę, moze któraś z Was mierzyła się z takim problemem.
Dojrzewanie zaczęłam w wieku ok. 9-10 lat. Pierwsza miesiączka w wieku 11 lat. Zawsze było róznie z nią. Różne cykle. 1 miał 25 dni, a następny 80 i więcej. W wieku 15-16 lat,zaczęłam brać Duphostan na regulacje. Lek brałam dość długo. Raz przerwałam, wszystko wróciło do stanu przed zażywaniem. Wróciłam do dupka, znowu było wszystko ok. Cykle się elegancko uregulowały, objawy też było mega. W końcu, w grudniu 2020 zażyłam ostatnie 5 tabletek, o więcej nie prosiłam. Minął grudzień, styczeń, luty - miałam ładne regularne krwawienia, bolesne nie były.. dało sie wytrzymać. Nie to co kiedys...
Nadszedł marzec 2021, czas krwawienia - krwawienia brak. Chciałam zapisać się do mojego gin. płakałam przez tel, bo z dnia na dzień czułam sie coraz gorzej, błagałam o zapisanie na wizyte, w słuchawce usłyszałam "Jeśli nie współżyjesz dalej.. możesz sobie poczekać, to nie jest pilna sprawa." Chłopak pomógł mi ogarnąć numer, do innego dobrego ginekologa w mieście. Wizyte miałam już dwa dni później.
Pani doktor dokładnie wysłuchała mojego problemu, zdziwła sie ,że wcześniej nie miałam żadnych badań wykonywanych. Zleciła mi wieeele badan. Hormony w wiekszosci były za wysokie. Udałam sie do endokrynologa. Po rozmowie, wysłuchaniu mojego problemu otrzymałam skierowanie na MRI Przysadki Mózgowej, oraz TK. Kory Nadnerczy.
W czerwcu wykryto u mnie gruczolaka przysadki mózgowej (Prolactinoma). jestem po 2 kontrolach od rozpoczęcia leczenia.
Prolaktyna póki co jest ok, pozostałe hormony ( dhea-s, TSH, AntyTPO, fT3,4 Glukoza,Testosteron) są w normie. Natomiast, podczas pierwszego badania Androstendion przy zakresie ref. 0.(..)- 1,34 wynosił 5.43. Wczoraj miałam badania krwi. Andostendrion przy zakresie 0.35-3.83 wynosi 6.06. W TK kory nadnerczy nic nie wyszło.Od końca czerwca 2021r. zażywam bromergon. Początki były mega trudne,teraz jest super.
Podczas badań USG, gin. nie wykrył nigdy u mnie jakichkolwiek torbieli, czy guzów na jajnikach.
Owulacje mam podczas każdego cyklu. Natomiast, od dawna mam troche wiecej włosków na rękach, czy brzuchu aniżeli inne kobiety. Czy któraś z Was miała podobny przypadek.
Dodam, że wizyte kontrolną u ednokrynologa z wynikami mam 22.11.2021. Trochę się martwię o ten wynik badań. Proszę,jeśli któraś z Was ma wiedzę,na ten temat o poradę.

Musze tutaj dodać, ze w końcu w marcu dostałam tę miesiączkę.. kwiecień, maj i czerwiec też krwawiłam normalnie, regularnie, ból był do zniesienia. Wtedy jeszcze nie miałam żadnych leków.
Z góry,dziękuję bardzo za jakiekolwiek sugestie.
Joanna_Justyna1208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-13 13:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.