plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 01:21   #1
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22

Plaster evra


Witam! mam lat 20, choruje na astme. Wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej. Przykleiłam pierwszy plaster pierwszego dnia cyklu. Przez pierwsze dwa dni czułam się dobrze, później jednak zaczęły mi dokuczać silne bóle głowy, kłucie w klatce piersiowej i kaszel. 5 dnia niewytrzymałam tego i odkleiłam plaster. Przez pierwsze 3 dni miałam krwawienie pózniej przez dwa dni raczej plamienie. 7 dnia zaczęło się mocniejsze krwawienie, teraz 8 dnia krwawienie jest silne. Czy to normalne? To tak wygląda jakbym dostała drugi raz okres. Trochę sie niepokoje. Bardzo proszę o rady
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 03:00   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Plaster evra

namieszałaś sobie w gospodarce hormonalnej, więc się nie dziw, że organizm zwariował. proponuję lekturę zbiorczego dot. plastrów evra i odstawienia tabletek anty.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 13:06   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plaster evra

to są efekty odklejenia plastra...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 22:01   #4
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Plaster evra

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81253
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 21:07   #5
marica963
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Plaster evra

Przez 3 lata stosowałam tabletki Novynette. Od 1,5 roQ stosuje plastry EVRA, są super, nie obciążają układu pokarmowego. Jednak przeszkadzają mi pozostające kwadraciki po odklejeniu Ludzie jednak bardzo zwracają uwagę jak widzą plaster an ramieniu.....na dodatek zaczęły lekko kolidować z dodatkową pracą jaką wykonuję (sesje fot.) Chyba jednak wrócę do tabletek. Mam pytanko czy jest z tym jakiś problem??
marica963 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 21:12   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez marica963 Pokaż wiadomość
Przez 3 lata stosowałam tabletki Novynette. Od 1,5 roQ stosuje plastry EVRA, są super, nie obciążają układu pokarmowego. Jednak przeszkadzają mi pozostające kwadraciki po odklejeniu Ludzie jednak bardzo zwracają uwagę jak widzą plaster an ramieniu.....na dodatek zaczęły lekko kolidować z dodatkową pracą jaką wykonuję (sesje fot.) Chyba jednak wrócę do tabletek. Mam pytanko czy jest z tym jakiś problem??
nie ma
zawsze oprócz tabletek masz jeszcze Nuva ring...
no i nie musisz przyklejac plastra na ramieniu przeciez
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 21:28   #7
marica963
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Plaster evra

Ostatnio cały czas przyklejam na pośladQ, ale zawsze się przesunie, majcioszki od razu się przykleją
Po ostatnim opakowaniu, wybiorę się do lekarza i chyba wrócę do tabletek (już sobie wyobrażam codzienne przypomnienie na tabse )

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie ma
zawsze oprócz tabletek masz jeszcze Nuva ring...
no i nie musisz przyklejac plastra na ramieniu przeciez

możesz napisac coś więcej o tym nuvaring?
marica963 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 22:29   #8
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Plaster evra

zapraszam do zbiorczego, powinien gdzieś być w miarę na początku
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 16:38   #9
3dy513q
Przyczajenie
 
Avatar 3dy513q
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Plastry antykoncepcyjne- fałdka na środku

Witam serdecznie, obawiam się, że tego typu temat powstał na forum, lecz trudno mi było wśród nich znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, znalezienia wytłumaczenia i mam nadzieję pocieszenia w moim problemie.

Od prawie trzech tygodni używam plastrów antykoncepcyjnych, naklejam je na podbrzuszu gdyż tam nie robią mi się fałdki na skórze (gdy nie ma tam plastra) i wyczytałam tu na forum najwięcej pozytywnych opinii jeżeli chodzi o miejsce.
Już przy pierwszym plastrze były nerwy, że plasterek się odklei ale starałam się nie panikować, pierwszy okres (od stosowania plastrów) trwał krócej niż zazwyczaj więc się ucieszyłam przekonana, że plasterek mimo delikatnych odklejeń na rogach działa bez zarzutu.

Jednak to co mnie najbardziej trapi jest to, że na środku plastra zrobiła się fałdka przechodząca dokładnie na całej jego długości, w tym miejscu plaster nie przylega do skóry cały czas. Podczas gdy się schylam, siadam plasterek w tym miejscu (na samym środku na całej długości) nie przylega, robi się tj. tunel (trudno mi to wyjaśnić lepiej)

Czytałam, że hormony są w środkowej części plastra więc martwię się czy fakt, że plasterek na środku się odkleja nie stanowi problemu i ew. zagrożenia przed niechcianą ciążą.

Bardzo was proszę forumowiczki doradźcie mi co mam zrobić, czy mam próbować innych miejsc naklejenia plastra?

Czy jest możliwość przyklejenia ich u dołu pleców, w okolicach lędźwi?
Czy tylko są do wyboru pupa, podbrzusze, ramiona i łopatki?

Edytowane przez 3dy513q
Czas edycji: 2010-12-16 o 21:17
3dy513q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 21:51   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Plastry antykoncepcyjne- fałdka na środku

Ja bym nakleiła gdzie indziej, na łopatkę na przykład. No nie powinny się robić takie fałdki.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 10:23   #11
rock_and_roll_queen
Raczkowanie
 
Avatar rock_and_roll_queen
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 172
Dot.: Plastry antykoncepcyjne- fałdka na środku

Ja mam na ramieniu i w zasadzie też mi się czasami odkleja/zgina po środku jeśli przykleję jakoś w miejscu, w którym skóra się "zgina". Podejrzewam, że skoro koleżanka dopiero co zaczęła używać to jest lekko przewrażliwiona na punkcie plastra, pewnie każda z nas tak miała

Nie sądzę, żebyś od razu miała zajść w ciążę, skoro plaster nie przylega na środku tylko gdy się ruszasz jakoś intensywniej.
rock_and_roll_queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 16:29   #12
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Plaster evra

Hej.

Dzis kupilam swoje nowe plastry EVRA. Od ponad 2 lat stosowalam tabletki antykoncepcyjne, ale bardzo niezdrowo wplywaly na moja watrobe wiec sie "przesiadlam" na plastry. I teraz mam pytanie, bo zapomnialam zapytac ginekologa.

Normalnie jakbym brala dalej tabletki to nowe opakowanie zaczelabym we wtorek (jutro), a pierwszy plaster kiedy mam przykleic?
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 17:59   #13
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Plaster evra

a ulotke czytalas? bo ja nie mialam stycznosci z evra ale znalazlam w 2 minuty odpowiedz na twoje pytanie


W przypadku zmiany metody antykoncepcji z doustnej tabletki antykoncepcyjnej na system transdermalny Evra:

W przypadku zmiany metody antykoncepcji z doustnej tabletki antykoncepcyjnej na plaster Evra: Należy poczekać do momentu pojawienia się krwawienia miesiączkowego Następnie należy przykleić pierwszy plaster w ciągu pierwszych 24 godzin krwawienia miesiączkowego.
Jeżeli plaster zostanie przyklejony po upływie „Dnia 1” okresu, należy: Stosować niehormonalną metodę antykoncepcji do „Dnia 8”, kiedy następuje zmiana plastra.
Jeżeli krwawienie miesiączkowe nie wystąpi w ciągu 5 dni od przyjęcia ostatniej doustnej tabletki antykoncepcyjnej, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku Evra.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 10:02   #14
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Plaster evra

No to co mi tu wkleilas to jest identyczne z tym co jest napisane w ulotce zalaczonej. Ale mi wlasnie chodzilo o kontynuacje antykoncepcji przy zmianie formy tej antykoncepji. Czy nie istanieje cos takiego jak utrzymanie ciaglosci kiedy zmienia sie forme antykoncepcji?

Musze po prostu zrobic miesiac przerwy od antykoncepcji, zeby przejsc z tabletek na plasry? Bo tak by wynikało.

Edytowane przez doriss
Czas edycji: 2010-11-23 o 10:04
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:00   #15
evelina8822
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Plaster evra

Witam wszystkie wizażanki To mój pierwszy wpis na forum.Byłam u gina niedawno i przepisał mi evre, nigdy wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej bo miałam problemy z żołądkiem i nie mogłam łykać pigułek.Jestem za szczupła i gin powiedział, że po nich przytyje, to właśnie był mój główny cel, no ale niestety po paru dniach stosowania musiałam go odkleić.Myślałam,że skutki uboczne przeczekam ale się nie dało, drętwiała mi prawa noga i dłoń, czasem nie miałam w nich czucia, nie mogłam prowadzić samochodu, miałam mdłości czasem nie mogłam jeść odrzucało mnie i te zawroty głowy-koszmar.Tak chciałam przytyć pare kilo i uregulować okres mam dwa plastry na sprzedaż bo ja nie mam zamiaru już ich przyklejać, ponieważ dowiedziałam się,że u mnie w rodzinie są zakrzepowcy i boję się, szczególnie te drętwienie nogi i dłoni mnie przestraszyło. plastry są z datą ważności 02.2012
evelina8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 21:51   #16
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez doriss Pokaż wiadomość
No to co mi tu wkleilas to jest identyczne z tym co jest napisane w ulotce zalaczonej. Ale mi wlasnie chodzilo o kontynuacje antykoncepcji przy zmianie formy tej antykoncepji. Czy nie istanieje cos takiego jak utrzymanie ciaglosci kiedy zmienia sie forme antykoncepcji?

Musze po prostu zrobic miesiac przerwy od antykoncepcji, zeby przejsc z tabletek na plasry? Bo tak by wynikało.

nie nie, to juz kompletnie nie jest zdrowe zeby robic miesiac przerwy. wg ulotki chodzilo o krwawienie w 7 dniowej przerwie
patrz to -> Jeżeli krwawienie miesiączkowe nie wystąpi w ciągu 5 dni od przyjęcia ostatniej doustnej tabletki antykoncepcyjnej.


ja jednak wiem ze krwawienie moze wystapic w ciagu 7 dniowej przerwy, nawet 6 albo 7 dniu wiec to zdanie troche jest bez sensu no ale zacznij te plastry i stosuj dodatkowa antykoncepcje do 7 dni

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez evelina8822 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki To mój pierwszy wpis na forum.Byłam u gina niedawno i przepisał mi evre, nigdy wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej bo miałam problemy z żołądkiem i nie mogłam łykać pigułek.Jestem za szczupła i gin powiedział, że po nich przytyje, to właśnie był mój główny cel, no ale niestety po paru dniach stosowania musiałam go odkleić.Myślałam,że skutki uboczne przeczekam ale się nie dało, drętwiała mi prawa noga i dłoń, czasem nie miałam w nich czucia, nie mogłam prowadzić samochodu, miałam mdłości czasem nie mogłam jeść odrzucało mnie i te zawroty głowy-koszmar.Tak chciałam przytyć pare kilo i uregulować okres mam dwa plastry na sprzedaż bo ja nie mam zamiaru już ich przyklejać, ponieważ dowiedziałam się,że u mnie w rodzinie są zakrzepowcy i boję się, szczególnie te drętwienie nogi i dłoni mnie przestraszyło. plastry są z datą ważności 02.2012

idz koniecznie do lekarza z dretwieniem nog i rak. lekow sie nie sprzedaje !!!. tabletki i hormony anty nie sa na przytycie, aczkolwiek skutkiem ubocznym moga byc rozne wachania wagi. lekarz ciebie wprowadzil w blad bo kazdy inaczej reaguje na hormony, niektorym nie zmienia sie waga
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:21   #17
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Plaster evra

Nie zaczelam plastrow w ten wtorek, bo nie mialam pewnosci czy dobrze zrobie. Czy teraz zaczac te plastry pierwszego dnia miesiaczki, tak jak mowi ulotka (teraz nie biore nic, niestety wyszedl 1 miesiac przerwy) czy lepiej isc sie ginekologa dopytac co robic, bo sie troche martwie, zeby nie zrobic jakiegos balaganu w gospodarce hormonalnej...

W ogole boje sie troche tych plastrow, tyle w necie pisza, z ete evra wcale nie sa dobre. Pewnie na kazdego dzialaja indywidualnie, jak wszystko. Ale wiadomo, ze sie zawsze trzeba pomartwic na zapas Z checia poslucham opinii pozytywnych na temat tych plastrow
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 21:37   #18
Calabrie
Raczkowanie
 
Avatar Calabrie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Plaster evra

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-07-20 o 08:39
Calabrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:52   #19
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Dziewczyny mam pytanie. Stosuję plasterki od ponad 4 lat, ale nigdy nie praktykowalam "przesuwania" krwawienia... Teraz bardzo bym chciala, bo jutro powinnam odkleić 3 plaster i zrobic przerwe, ale w piątek idę do szpitala robic implanty zabków i tam stomatolodzy mowili zeby lepiej nie w czasie okresu- a na termin do nich czekam juz dluuggoo i nie chce przekladac. W zwiazku z tym mam pyatnie:
Skoro jutro po odklejeniu pl.nr 3, nakleje kolejny czyli 4-rozumiem ze krwawienie nie wystapi? Skoro nakleje go jutro i odkleje za tydz w wtorek, to potem dostanę krwawienie z odstawienia i kolejny czyli 1 naklejam tak samo po 7 dniach ?
Troche się boje takiego "eksperymentu", bo nigdy tego nei robilam, malo tego ostatnio mialam zaburzona gospodarkę hormonalną przez przerwe w plasterkach i nie wiem ,co robic..czy jeszcze bardziej nie rozreguluję wszystkiego;/
Ale glownie chodzi mi o to- naklejam pl .czwarty ,odklejam po 7 dniach i kolejny naklejam po 7 dniowej przerwie-tak jak robi się to "normalnie"? dzwonilam do mojego gina, zeby spottac, ale on nie odbiera;/
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 14:17   #20
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Ja nigdy nie pomijałam tej przerwy na krwawienie, ale zawsze wydawało mi się, że chodzi po prostu o połączenie dwóch opakowań- czyli przerwę robisz nie po 4 plastrach ale po dwóch opakowaniach.
Nic tylko czekac aż dziewczyny, które to praktykowały wypowiedzą się i może mnie też wyprowadzą z błędu
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 14:50   #21
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Tak czokled, masz racej. Teraz oddzwonił do mnie ginekolog i powiedział ze jak rozpocznę drugie opakowanie-nie robiąc przerwy, to musze wybrac cale opakowanie, czyli na chłopski rozum wytlumaczyyl mi to tak ze chcac przesunac okres, moge przesunac go o miesiac, czyli naklejam 6 plasterków co tydzien po jednym i dopiero potem po odstawieniu-krwawienie z odstawienia
a ja myslalam ze sobie przesune tylko o tydzien heh
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:16   #22
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Kurcze dziwne... rozmawialam z ginek odnosnie przesuniecia okresu .. owil ze po prostu mam nie robić przerwy tylko zuzyc kolejne 3 plasterki...wczoraj przypadl mi "dzien zmainy plastra", ktory byl trzeciem..Rozpoczelamm nowe opakowanie pierwszym wczoraj ok 13.00. A tu zonk-po wspolzyciu z mezem dzisiaj rano plamienie i to takie jak hmmmmm podczas okresu dosyć obfite.. PO czym ustalo na caly dzien i teraz znowu mala plamka.. Gin mowil ze to nic groźnego jesli nei jest obfite to nie jest to zw. z planowanym krwawieniem z odstawienia, tylko plamienie ktore czasem się zdarza. Ale ja nigdy tak nie mialam..mslicie ze moze to być na wskutek nie zrobienia tez przerwy ?
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 23:11   #23
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Przesunięcie krwawienia plastrami EVRA

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
mslicie ze moze to być na wskutek nie zrobienia tez przerwy ?
Tak.
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:13   #24
g_lil
Raczkowanie
 
Avatar g_lil
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 30
plastry evra , pomoc

witam , mam pytanie jestem przy 2 plastrze w piatek czyli jutro powinnam zmienic na 3ci . ale mam problem poniewaz jestem za granica i czekam na opakowanie nowe , a ten trzeci plaster musialam wyrzucic z tego opakowania . nie wiem czy jutro mi dojda ,mam nadzieje . jak bd miec plaster to mam zaczac nowe opakowanie i nowy dzien zmiany , nakleic ten 3ci i tyle?? prosze o odpowiedzi szybkie
g_lil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:41   #25
rejected_darling
Raczkowanie
 
Avatar rejected_darling
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: bytom / kraków
Wiadomości: 360
Dot.: plastry evra , pomoc

Nowe opakowanie zacząć raczej musisz. Do 24h poślizgu przy zmianie plastra wszystko powinno być okej, ale broń boże nie odklejaj plastra nr 2 jutro żeby np w poniedziałek jak dostaniesz paczkę przykleić kolejny! Dzień zmiany plastra powinno się zmieniać tylko rozpoczynając nowy cykl. Najlepiej zadzwoń do swojego ginekologa, ewentualnie przejdź się do apteki, farmaceuci też mają obowiązek udzielić porad w kwestii stosowania leków.
rejected_darling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 19:11   #26
g_lil
Raczkowanie
 
Avatar g_lil
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: TARNÓW
Wiadomości: 30
Dot.: plastry evra , pomoc

dziekuje CI za odpowiedz , jak narazie ich nie majeszcze , a mam dokonczyc ten 3 plaster czy od nowa jechac opakowanie ??
g_lil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:15   #27
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: plastry evra , pomoc

w pt to byl wczoraj a nie dzisiaj (post pisany w pt, jutro jest sobota)

W środku cyklu (Tydzień 2 lub 3):
Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastra w ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin): Należy przykleić nowy plaster zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym „Dniu Zmiany Plastra”.
Nie jest konieczna dodatkowa, zabezpieczająca metoda antykoncepcji. Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastra w czasie dłuższym niż 2 dni (48 godzin lub dłużej):Istnieje ryzyko zajścia w ciążę Należy rozpocząć nowy, czterotygodniowy cykl, zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia, przyklejając nowy plaster W tym momencie następuje nowy „Dzień Zmiany Plastra” i nowy „Dzień 1”. Przez pierwszy tydzień nowego cyklu, istnieje konieczność stosowania dodatkowej, zabezpieczającej metody antykoncepcji.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 19:53   #28
p0isengirl
Raczkowanie
 
Avatar p0isengirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 432
Dot.: Plaster evra

Witam Dziewczyny, mam pytanie odnośnie stosowania Evry. Dziś mam 5 dzień miesiączki, czy mogę przykleić dzisiaj plaster i dodatkowo się zabezpieczać przez kolejny miesiąc? Chodzi mi o to , że zazwyczaj kiedy zaczynam brać nowy środek hormonalny to mam przez 1 miesiąc plamienia non stop, a na koniec kwietnia mam zaplanowany wyjazd i chciałabym te plamienia 'odhaczyć' teraz. Z góry dzięki za pomoc.
p0isengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 23:21   #29
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Arrow plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Plastry antykoncepcyjne Evra - cz. II

poprzednia część: klik


ulotka Evra

--------------------



Hej dziewczyny mam takie pytanie , czy po 4 dniach od pierwszego plastra ( wczeesniej ponad miesieczna przerwa w stosowaniu antykoncepcji) chyba jestem wystarczajaca zabezpierczona by moc sie swobodnie kochac ze swoim mezczyzna?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-07-05 o 00:03
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:26   #30
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

jestes zabezpieczona od 1 dnia
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.