Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-29, 11:45   #1141
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej

Jesssu co za wieczór, co za poranek! Tyle dobrego, że wczorajszy wieczór zaczął się u Oli o 18 i wystartowała kolka. Bujalismy się do 20, kąpiele, szumy, cuda wianki i padła. Więc miałam czas dla Tosi, więc z jej strony nie było płaczu Ola wstała dzisiaj o 7 i do 10 się z nią bujalam. Jakieś pół godziny była spokojna. Potem zaczęła wyć i po jakiś 1,5h zrobiła kupę. I jej się zrobiło lepiej. Ale już była taka marudna i zmęczona, że zasnąć nie mogła. Padła bujana i na suszarce. Jeszcze by nie było nudno to oko jej ropieje.

Jutro na 15 idziemy do pediatry na tą pierwszą wizytę i po skierowanie na usg bioderek
Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Hejka
Sorki, że mało mnie na wizażu, ale nadal nie ogarniam rzeczywistości. Nie nadążam. U nas żadne szumu małej nie uspakają, ona pod tym względem jest jak starsza siostra, teoretycznie powinna lubić szum, ciasne opatulenie, a ona reaguje złością na to.

Też chcę kupić elektroniczny laktator, pewnie będzie, to medela mini electric. Ręczny pomaga gdy piersi są pełne a ssak śpi.
Ale widzę, że tym razem udaje mi się coś więcej ściągnąć, ale ręczne pompowanie jest męczące. Moja już w nocy się popsuła
A od 8 co przysypiała, jak tylko ją odłożyłam, to płacz.
W końcu z kawką obok się położyłam, tż kazałam zrobić śniadanie, a ja z Maludą leżę i ta śpi na mnie.
Może odreagowuje wczorajszy dzień, ze starszą siostrą i zakupy. Ale musieliśmy kupić starszej buty i baletki na zajęcia z baletu w przedszkolu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, wychodzicie do sklepów z maluszkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 11:48   #1142
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja moim śpiewam za karę
Tez dziala

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hahahah Ja nie znam żadnej kołysanki więc nie mam jak spiewać
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ja mam canpol easy start, bardzo dobrą cenę ma i do tej pory dobrze mi się sprawdzał.

Dziś mój mąż wrócił do pracy, więc skończyło się oglądanie seriali całymi dniami spacer mamy zaliczony, byłam w Rossmannie (pampersy 2 w bardzo fajnej cenie w klubie rossnę), a teraz mała śpi przy szumisiu a ja popijam pierwszą kawę od porodu

A jutro idę na taniec brzucha! ️ To będą moje pierwsze zajęcia po długiej przerwie (w sumie całą ciążę tańczyłam tylko w domu, nie w szkole), nie mogę się już doczekać. Od cc minęły cztery tygodnie, mam nadzieję, że moje ciało da radę. Coś już tam w domu tańczyłam, żeby się rozruszać, ale to co innego niż godzina techniki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Polecam, woda i powietrze to najlepsze kosmetyki na pupę dziecka my dużo wietrzymy i na razie żadnego odparzenia, tylko parę razy była lekko zaczerwieniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! Udanej zabawy!!!
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziecko mi się zepsuło. Nie można jej odłożyć. Drugie też się zepsuło - sika w majtki.
Czubasek zazdroszczę czasu na paznokcie, gaiete zazdroszczę czasu na seriale i wyjście z domu!
Mam nadzieje że u mnie to tylko chwilowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A więc jednak. Oby się naprawiły!

Ja piszę historię porodu. Uzmysłowiłam sobie, że tyle się tam wydarzyło, że będę mogła wydać jakąś nowelę

Mi ręczny teraz tyle odciąga, że elektrycznego nie potrzeba. Leje się jak z przebitego balonu.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:23   #1143
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Nadezhda Pokaż wiadomość
Mała budzi się co 2h na szamke... Ja nie mam siły po prostu. Dostała w nocy moje "skapane" mleko, bo już nie.dawalam rady... A i tak jak się najadła to nie chciała spac...

Szumisia mam jeszcze po starszaku. Na niego nie działało. Na małą też nie działa. Trzeba go wystawić na sprzedaż ��
Też myślałam że na mojego starszaka szumis nie działał. Okazało się że był za cichy.. Jak bebnil na full to zaczęło działać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj noc spokojna. Budzi sie co 3h, jedzenie i usypianie trwa godzine wiec zostaja 2 do przespania. O dziwo sie wyspalam albo to jeszcze adrenalina z wrazenia mnie trzyma ze nie bylo strasznych rykow
Ciekawe czy to te kropelki czy przypadek.

Bialy szum uspil mnie ale dziecka nie

W szpitalu mi powiedzieli ze to ze dziecko non stop robi kupe to dobrze przy kp i ze moze byc nawet tak ze jednoczesnie je i robi i taki obieg zamkniety.
Ta pediatra wczoraj za to powiedziala ze powinno byc max tyle kup co karmien oczywiscie co zrobic ze niby jest za duzo to nie powiedziala. Wasze tez tyle robia?
No i pupa sie z tego wszystkiego odparzyla.

Pije kawe z mlekiem. Olalam ten caly system eliminacji poki co.

Ja mam nadzieje ze nie mam depresji poporodowej tylko taki zjazd hormonalny co w internetach pisza ze trwa do ok 3 tygodnia zycia dziecka.
W ogole juz pod koniec ciazy sie ledwo toczylam i ledwo zylam ale teraz mi brakuje tej istotki w brzuchu. Nie rozumiem sama siebie

No i brzucha juz praktycznie nie mam, jakbym nie byla w ciazy jeszcze 2 tyg temu. Dziwne to
Moja robi kupę przy jedzeniu, po przebraniu dotankowywuje i znowu robi... Także gowniana sprawa Ci powiem..
Synek reż tak robił, na dzień dziejszy mogę na palcach jednej ręki zliczyć ile dni w swoim życiu miał bez kupy. To jest super, bo jak widzę jak synek szwagierki się męczy i płacze przy zatwardzeniach to masakra.. A robi co kilka dni w bólach..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

My jutro mamy neonatologa i bioderka. Pewnie cały dzień się zejdzie, jedziemy same bo mąż musi iść do pracy, może urwie się szybciej i dołączy. Potem planuje zakupy, bo starszak nie ma butów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:25   #1144
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Mam pytanie jutro przychodzą do nas znajomi. Ci sami co opiekwali się Tosia, gdy rodzilam Olę. Chcielibyśmy im jakoś podziękować, ale nie mam pomysłu. Może Wam się uda coś wymyślić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:06   #1145
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Hahahah Ja nie znam żadnej kołysanki więc nie mam jak spiewać

Wow! Udanej zabawy!!!


A więc jednak. Oby się naprawiły!

Ja piszę historię porodu. Uzmysłowiłam sobie, że tyle się tam wydarzyło, że będę mogła wydać jakąś nowelę

Mi ręczny teraz tyle odciąga, że elektrycznego nie potrzeba. Leje się jak z przebitego balonu.
Zmyslam słowa na poczekaniu
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jutro przychodzą do nas znajomi. Ci sami co opiekwali się Tosia, gdy rodzilam Olę. Chcielibyśmy im jakoś podziękować, ale nie mam pomysłu. Może Wam się uda coś wymyślić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wino





Ja nie będę nic pisać o moim dziecku żeby się nie zepsuło


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:13   #1146
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Mi dziecko pozwoliło napisać w końcu opis porodu. 6 stron

Jestem słaba w wymyślaniu prezentów. Położne dostały od nas ciasto a lekarz dostanie swojego ulubionego torta, oby smakował Ale wino zawsze jest dobrym pomysłem
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:27   #1147
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jutro przychodzą do nas znajomi. Ci sami co opiekwali się Tosia, gdy rodzilam Olę. Chcielibyśmy im jakoś podziękować, ale nie mam pomysłu. Może Wam się uda coś wymyślić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam jestem prosta baba zrobiłabym obiad, ciasto, dała wino i z serca podziękowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 13:58   #1148
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka nawet nue wiem jakiej firmy mam ten ręczny, jakiś tani i beznadziejny - a nie jestem teraz w mieszkaniu, żeby sprawdzić. Chciałam w ogóle zobaczyć czy mi się przyda, położna że szkoły rodzenia radziła kupić, dopiero, jak okaże się przydatny 😊 Tym odciagam tyle co nic i straszna męka, a pokarmu mam dużo.

Dziękuję wszystkim za polecenia laktatorów, rzeczywiście ten z canpolu ma przystępną cenę i skoro się sprawdza to chyba na niego się zdecyduje

Byłam u pediatry dzisiaj. Przynajmniej mnie nie nastraszyla tak jak Ciebie wczoraj Fubizka... Ogólnie to z małą wszystko dobrze wg niej. Mówiłam o tym zapowietrzaniu i drzeniu... Powiedziała, że może tak się zdarzyć i kazała częściej kłaść ją na brzuszek. Zastanawiała się nad tym jak przybiera, zrozumiałam, że dobrze, ale jednak trochę przymało. Ogólnie waga spadkowa 3040,a teraz po prawie miesiącu ma 3700.
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:16   #1149
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Ja tam jestem prosta baba zrobiłabym obiad, ciasto, dała wino i z serca podziękowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie koleżanka mi powiedziała, że nie mam nic szykować, bo oni z wałowka przyjdą.
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka nawet nue wiem jakiej firmy mam ten ręczny, jakiś tani i beznadziejny - a nie jestem teraz w mieszkaniu, żeby sprawdzić. Chciałam w ogóle zobaczyć czy mi się przyda, położna że szkoły rodzenia radziła kupić, dopiero, jak okaże się przydatny Tym odciagam tyle co nic i straszna męka, a pokarmu mam dużo.

Dziękuję wszystkim za polecenia laktatorów, rzeczywiście ten z canpolu ma przystępną cenę i skoro się sprawdza to chyba na niego się zdecyduje

Byłam u pediatry dzisiaj. Przynajmniej mnie nie nastraszyla tak jak Ciebie wczoraj Fubizka... Ogólnie to z małą wszystko dobrze wg niej. Mówiłam o tym zapowietrzaniu i drzeniu... Powiedziała, że może tak się zdarzyć i kazała częściej kłaść ją na brzuszek. Zastanawiała się nad tym jak przybiera, zrozumiałam, że dobrze, ale jednak trochę przymało. Ogólnie waga spadkowa 3040,a teraz po prawie miesiącu ma 3700.
Minimum to 500g na miesiąc u takiego maluszka. Mieści się w normie? Mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:35   #1150
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka nawet nue wiem jakiej firmy mam ten ręczny, jakiś tani i beznadziejny - a nie jestem teraz w mieszkaniu, żeby sprawdzić. Chciałam w ogóle zobaczyć czy mi się przyda, położna że szkoły rodzenia radziła kupić, dopiero, jak okaże się przydatny 😊 Tym odciagam tyle co nic i straszna męka, a pokarmu mam dużo.

Dziękuję wszystkim za polecenia laktatorów, rzeczywiście ten z canpolu ma przystępną cenę i skoro się sprawdza to chyba na niego się zdecyduje

Byłam u pediatry dzisiaj. Przynajmniej mnie nie nastraszyla tak jak Ciebie wczoraj Fubizka... Ogólnie to z małą wszystko dobrze wg niej. Mówiłam o tym zapowietrzaniu i drzeniu... Powiedziała, że może tak się zdarzyć i kazała częściej kłaść ją na brzuszek. Zastanawiała się nad tym jak przybiera, zrozumiałam, że dobrze, ale jednak trochę przymało. Ogólnie waga spadkowa 3040,a teraz po prawie miesiącu ma 3700.
Mi dopiero za którymś razem poszło i wiem że w szpitalu dziewczyny używały tego Medela Swing, czy jak się nazywa ten szpitalny model i niektórym też szło dopiero po paru dniach, chociaż to ponoć taki mercedes wśród laktatorów Ja mam ręczny Medeli i on ma tryb stymulacji i poboru i tylko na stymulacji idzie mi pokarm nawet jak cycki pękają w szwach. Także jak masz taki problem to spróbowałabym elektryczny też z tą funkcją stymulacji, wiem, że albo Lovi albo Canpol czy tam te podobne marki w niektórych modelach to mają. Medela też ma ale one są pierońsko drogie te elektryczne.

Chciałabym już małą pokazać moim rodzicom ale dopiero dziś skończyliśmy minimalny okres kwarantanny zalecony przez szpital. Mój ojciec ma kontakt z wieloma ludźmi i dużo przebywa na dworzu, sezon infekcyjny w pełni, trochę się boję nadal Z drugiej strony tyle ma kontaktu z lekarzami, milionem położnych itd... No nie wiem

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

W ogóle jaką akcję miałam dzisiaj w nocy. Śpię sobie i nagle dociera do mojego mózgu kwilenie. Przebudziłam gdzieś z jedną trzecią mózgu i lulam to dziecko na leżąco, ona płacze coraz głośniej ja nagle panika, że zaplątałam ją w tą kołdrę i uduszę, szukam jej po pościeli, nie mogę znaleźć a płacz coraz głośniejszy. Panika, rozprostowałam kołdrę i macam, Boże gdzie ona jest. Nagle reszta mózgu się obudziła i patrzę, że przecież leży w swoim łóżeczku a ja jak nienormalna macam własną kołdrę. Cała mokra byłam

Czy funkcje poznawcze mi kiedyś wrócą?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:40   #1151
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Hej po trzech tygodniach wreszcie odpadł ten kikut, jupiii
Na synka suszarka działa magicznie, lepszy uspokajacz niż cyc (oczywiście jak płacz nie jest z głodu )

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
melduję się i ja Jak wróciliśmy że szpitala to mąż puszczal małej nagranie suszarki do włosów. Później znioslam nawilżacz powietrza i o ile nie zauważyłam żeby cokolwiek nawilżał to małą uspokaja i usypia przy nim, puszczamy jej też kołysanki, gdy jest najedzona i zadowolona z życia to słucha z szeroko otwartymi galami. A ja w głowie potem mam "Ta Dorotka, ta malusia ta malusia..." W ogóle jest muzykalna, kiedyś śpiewałam jej pół godziny to leżała mi na rękach i co chwilę się uśmiechała, nie mogłam się napatrzec A dzisiaj w nocy wyprobowalysmy teżn biały szum i również jej się spodobało i usnela

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Chciałam jeszcze zapytać czy któraś z was używa laktatora elektrycznego? Czy polecicie model? Mam ręczny i jest beznadziejny.
Ja mam elektryczny lovi, sprawdza mi się bardzo dobrze.

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ja mam canpol easy start, bardzo dobrą cenę ma i do tej pory dobrze mi się sprawdzał.

Dziś mój mąż wrócił do pracy, więc skończyło się oglądanie seriali całymi dniami spacer mamy zaliczony, byłam w Rossmannie (pampersy 2 w bardzo fajnej cenie w klubie rossnę), a teraz mała śpi przy szumisiu a ja popijam pierwszą kawę od porodu

A jutro idę na taniec brzucha! ️ To będą moje pierwsze zajęcia po długiej przerwie (w sumie całą ciążę tańczyłam tylko w domu, nie w szkole), nie mogę się już doczekać. Od cc minęły cztery tygodnie, mam nadzieję, że moje ciało da radę. Coś już tam w domu tańczyłam, żeby się rozruszać, ale to co innego niż godzina techniki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Polecam, woda i powietrze to najlepsze kosmetyki na pupę dziecka my dużo wietrzymy i na razie żadnego odparzenia, tylko parę razy była lekko zaczerwieniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, przemywanie wodą + wietrzenie działa zbawiennie na podrażnioną pupę
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 14:47   #1152
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka 😂 przemęczenie już u CB konkretne po prostu, mała dała Ci popalic i mózg fiksuje :P

Tija93 Ty jako położna wiesz lepiej, więc dzięki ja czytałam, że 600 gram to minimum, tylko nie wiedziałam czy 9d wagi urodzeniowej czy spadkowej, dlatego już sama zglupialam
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 15:14   #1153
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mi dopiero za którymś razem poszło i wiem że w szpitalu dziewczyny używały tego Medela Swing, czy jak się nazywa ten szpitalny model i niektórym też szło dopiero po paru dniach, chociaż to ponoć taki mercedes wśród laktatorów Ja mam ręczny Medeli i on ma tryb stymulacji i poboru i tylko na stymulacji idzie mi pokarm nawet jak cycki pękają w szwach. Także jak masz taki problem to spróbowałabym elektryczny też z tą funkcją stymulacji, wiem, że albo Lovi albo Canpol czy tam te podobne marki w niektórych modelach to mają. Medela też ma ale one są pierońsko drogie te elektryczne.

Chciałabym już małą pokazać moim rodzicom ale dopiero dziś skończyliśmy minimalny okres kwarantanny zalecony przez szpital. Mój ojciec ma kontakt z wieloma ludźmi i dużo przebywa na dworzu, sezon infekcyjny w pełni, trochę się boję nadal Z drugiej strony tyle ma kontaktu z lekarzami, milionem położnych itd... No nie wiem

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

W ogóle jaką akcję miałam dzisiaj w nocy. Śpię sobie i nagle dociera do mojego mózgu kwilenie. Przebudziłam gdzieś z jedną trzecią mózgu i lulam to dziecko na leżąco, ona płacze coraz głośniej ja nagle panika, że zaplątałam ją w tą kołdrę i uduszę, szukam jej po pościeli, nie mogę znaleźć a płacz coraz głośniejszy. Panika, rozprostowałam kołdrę i macam, Boże gdzie ona jest. Nagle reszta mózgu się obudziła i patrzę, że przecież leży w swoim łóżeczku a ja jak nienormalna macam własną kołdrę. Cała mokra byłam

Czy funkcje poznawcze mi kiedyś wrócą?
No ładnie ja bym spokojnie rodziców zapraszała. Nie dajmy się zwariować. Jak są zdrowi i Ty chcesz ich zobaczyć to spoko kontaktu z zarazkami się nie uniknie. Ja juto idę do przychodni z młodą, do dzieci zdrowych. No, ale przecież też tam się chorzy kręcą, bo nie ma osobnego wejścia dla dzieci zdrowych.
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka przemęczenie już u CB konkretne po prostu, mała dała Ci popalic i mózg fiksuje

Tija93 Ty jako położna wiesz lepiej, więc dzięki ja czytałam, że 600 gram to minimum, tylko nie wiedziałam czy 9d wagi urodzeniowej czy spadkowej, dlatego już sama zglupialam
Zawsze od spadkowej się liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 15:23   #1154
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
No ładnie ja bym spokojnie rodziców zapraszała. Nie dajmy się zwariować. Jak są zdrowi i Ty chcesz ich zobaczyć to spoko kontaktu z zarazkami się nie uniknie. Ja juto idę do przychodni z młodą, do dzieci zdrowych. No, ale przecież też tam się chorzy kręcą, bo nie ma osobnego wejścia dla dzieci zdrowych. Zawsze od spadkowej się liczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie chciałabym ich na chwilę zaprosić bo to ich pierwszy wnuk a ja jestem jedynaczką, więc nie wiem czy nie ostatni I wiem, że bardzo na to czekają no i chcę się pochwalić co zrobiłam
Też byłam w dzieciach zdrowych ale było osobne wejście. Tylko te zdrowe to wiesz - jutro mogą być chore.
Ja bym pewnie tak się nie chrzaniła gdyby nie trauma poszpitalna
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 15:40   #1155
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No właśnie chciałabym ich na chwilę zaprosić bo to ich pierwszy wnuk a ja jestem jedynaczką, więc nie wiem czy nie ostatni I wiem, że bardzo na to czekają no i chcę się pochwalić co zrobiłam
Też byłam w dzieciach zdrowych ale było osobne wejście. Tylko te zdrowe to wiesz - jutro mogą być chore.
Ja bym pewnie tak się nie chrzaniła gdyby nie trauma poszpitalna
Ja byłam z Olą na pasowaniu na przedszkolaka taka byłam odważna, bądź głupia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 16:09   #1156
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Do mnie mama przyjechała od razu do pomocy i okazało się, że była już chora. Pierwszy zarazil się starszak, potem mąż, później mała dostała kataru na szczęście tylko, a na końcu ja. Nigdy nie wiadomo...niby ktoś zdrowy, a choroba może już siedzieć. Ja mam właśnie ten laktator Medela swing i to uwielbiam. Można wszystkie elementy nowe kupić, jedynie ten główny motor używany i jest też tanio i też u mnie na początku puszczam ta stymulacja, bo inaczej nie leci nic, a później już ssanie, po jakichś 2minutach
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 16:21   #1157
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

A do mnie przychodzi ciągle ktoś od tego zalania i dziś był pan i akurat mała była w pokoju. Po chwili ją zabrałam do sypialni bo kurde rodzicom żałuję a obcy ludzie chodzą
To i tak mi wparowali, żeby coś ustalić na szczęście przez próg Właśnie nigdy niw wiadomo czy ktoś nie wykluwa czegoś. Po tygodniowej antybiotykoterapii i przekłuwaniu jej ciągle tego wenflonu i płaczach już naprawdę nie chcę tego więcej przechodzić. Minął tydzień i dopiero mi psycha wraca do równowagi powoli.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 16:30   #1158
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Fubizka nawet nue wiem jakiej firmy mam ten ręczny, jakiś tani i beznadziejny - a nie jestem teraz w mieszkaniu, żeby sprawdzić. Chciałam w ogóle zobaczyć czy mi się przyda, położna że szkoły rodzenia radziła kupić, dopiero, jak okaże się przydatny Tym odciagam tyle co nic i straszna męka, a pokarmu mam dużo.

Dziękuję wszystkim za polecenia laktatorów, rzeczywiście ten z canpolu ma przystępną cenę i skoro się sprawdza to chyba na niego się zdecyduje

Byłam u pediatry dzisiaj. Przynajmniej mnie nie nastraszyla tak jak Ciebie wczoraj Fubizka... Ogólnie to z małą wszystko dobrze wg niej. Mówiłam o tym zapowietrzaniu i drzeniu... Powiedziała, że może tak się zdarzyć i kazała częściej kłaść ją na brzuszek. Zastanawiała się nad tym jak przybiera, zrozumiałam, że dobrze, ale jednak trochę przymało. Ogólnie waga spadkowa 3040,a teraz po prawie miesiącu ma 3700.
Prawie 700g to mało?
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mi dopiero za którymś razem poszło i wiem że w szpitalu dziewczyny używały tego Medela Swing, czy jak się nazywa ten szpitalny model i niektórym też szło dopiero po paru dniach, chociaż to ponoć taki mercedes wśród laktatorów Ja mam ręczny Medeli i on ma tryb stymulacji i poboru i tylko na stymulacji idzie mi pokarm nawet jak cycki pękają w szwach. Także jak masz taki problem to spróbowałabym elektryczny też z tą funkcją stymulacji, wiem, że albo Lovi albo Canpol czy tam te podobne marki w niektórych modelach to mają. Medela też ma ale one są pierońsko drogie te elektryczne.

Chciałabym już małą pokazać moim rodzicom ale dopiero dziś skończyliśmy minimalny okres kwarantanny zalecony przez szpital. Mój ojciec ma kontakt z wieloma ludźmi i dużo przebywa na dworzu, sezon infekcyjny w pełni, trochę się boję nadal Z drugiej strony tyle ma kontaktu z lekarzami, milionem położnych itd... No nie wiem

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

W ogóle jaką akcję miałam dzisiaj w nocy. Śpię sobie i nagle dociera do mojego mózgu kwilenie. Przebudziłam gdzieś z jedną trzecią mózgu i lulam to dziecko na leżąco, ona płacze coraz głośniej ja nagle panika, że zaplątałam ją w tą kołdrę i uduszę, szukam jej po pościeli, nie mogę znaleźć a płacz coraz głośniejszy. Panika, rozprostowałam kołdrę i macam, Boże gdzie ona jest. Nagle reszta mózgu się obudziła i patrzę, że przecież leży w swoim łóżeczku a ja jak nienormalna macam własną kołdrę. Cała mokra byłam

Czy funkcje poznawcze mi kiedyś wrócą?
Moja juz dawno poznała całą rodzinę i znajomych.
Ale ona od początku jest dwa razy dziennie w dwóch różnych przedszkolach... no innego wyjścia nie ma.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:04   #1159
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Jesssu co za wieczór, co za poranek! Tyle dobrego, że wczorajszy wieczór zaczął się u Oli o 18 i wystartowała kolka. Bujalismy się do 20, kąpiele, szumy, cuda wianki i padła. Więc miałam czas dla Tosi, więc z jej strony nie było płaczu Ola wstała dzisiaj o 7 i do 10 się z nią bujalam. Jakieś pół godziny była spokojna. Potem zaczęła wyć i po jakiś 1,5h zrobiła kupę. I jej się zrobiło lepiej. Ale już była taka marudna i zmęczona, że zasnąć nie mogła. Padła bujana i na suszarce. Jeszcze by nie było nudno to oko jej ropieje.

Jutro na 15 idziemy do pediatry na tą pierwszą wizytę i po skierowanie na usg bioderek O właśnie, wychodzicie do sklepów z maluszkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na to oko ropiejące pomogło zakrapianie mlekiem (dzięki dziewczyny)
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mi dziecko pozwoliło napisać w końcu opis porodu. 6 stron

Jestem słaba w wymyślaniu prezentów. Położne dostały od nas ciasto a lekarz dostanie swojego ulubionego torta, oby smakował Ale wino zawsze jest dobrym pomysłem
Podziel się tą epopeją!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 17:32   #1160
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
U mnie na to oko ropiejące pomogło zakrapianie mlekiem (dzięki dziewczyny) Podziel się tą epopeją!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś pewna, że chcesz to czytać?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:43   #1161
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że chcesz to czytać?
No Lubię czytać opisy porodów. A ty tak w ciekawym stylu piszesz posty, więc opis może być ciekawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 18:20   #1162
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja swój też mam opisany i co kawalek coś mi się przypomina



U mnie dziś byl dzień pod znakiem dentysty tzn tz i dzieciaki. Dzieciaki bez ubytków a tz będzie miał zakładany aparat na górny łuk ja też muszę się umówić ale to jak z kp się unormujemy
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 21:36   #1163
Nadezhda
Zadomowienie
 
Avatar Nadezhda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 419
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
A jak Starszak?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Coraz bardziej interesuje się siostrą, przychodzi czasem i domaga się "i ja i ja!" Żeby dać mu małą "potrzymać"
__________________



Nadezhda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 00:45   #1164
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Jesssu co za wieczór, co za poranek! Tyle dobrego, że wczorajszy wieczór zaczął się u Oli o 18 i wystartowała kolka. Bujalismy się do 20, kąpiele, szumy, cuda wianki i padła. Więc miałam czas dla Tosi, więc z jej strony nie było płaczu Ola wstała dzisiaj o 7 i do 10 się z nią bujalam. Jakieś pół godziny była spokojna. Potem zaczęła wyć i po jakiś 1,5h zrobiła kupę. I jej się zrobiło lepiej. Ale już była taka marudna i zmęczona, że zasnąć nie mogła. Padła bujana i na suszarce. Jeszcze by nie było nudno to oko jej ropieje.

Jutro na 15 idziemy do pediatry na tą pierwszą wizytę i po skierowanie na usg bioderek O właśnie, wychodzicie do sklepów z maluszkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też zaczynają się problemy brzuszkowe, tylko tak jak u starszej i u Marty to dyschezja.

Nie jestem za tym by chodzić po galeriach handlowych, ale musiałam starszej kupić buty, a że nigdy nie wiadomo jaki rozmiar będzie dobry, to muszę jej przymierzyć. Tak samo z baletkami.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mi dopiero za którymś razem poszło i wiem że w szpitalu dziewczyny używały tego Medela Swing, czy jak się nazywa ten szpitalny model i niektórym też szło dopiero po paru dniach, chociaż to ponoć taki mercedes wśród laktatorów Ja mam ręczny Medeli i on ma tryb stymulacji i poboru i tylko na stymulacji idzie mi pokarm nawet jak cycki pękają w szwach. Także jak masz taki problem to spróbowałabym elektryczny też z tą funkcją stymulacji, wiem, że albo Lovi albo Canpol czy tam te podobne marki w niektórych modelach to mają. Medela też ma ale one są pierońsko drogie te elektryczne.

Chciałabym już małą pokazać moim rodzicom ale dopiero dziś skończyliśmy minimalny okres kwarantanny zalecony przez szpital. Mój ojciec ma kontakt z wieloma ludźmi i dużo przebywa na dworzu, sezon infekcyjny w pełni, trochę się boję nadal Z drugiej strony tyle ma kontaktu z lekarzami, milionem położnych itd... No nie wiem

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

W ogóle jaką akcję miałam dzisiaj w nocy. Śpię sobie i nagle dociera do mojego mózgu kwilenie. Przebudziłam gdzieś z jedną trzecią mózgu i lulam to dziecko na leżąco, ona płacze coraz głośniej ja nagle panika, że zaplątałam ją w tą kołdrę i uduszę, szukam jej po pościeli, nie mogę znaleźć a płacz coraz głośniejszy. Panika, rozprostowałam kołdrę i macam, Boże gdzie ona jest. Nagle reszta mózgu się obudziła i patrzę, że przecież leży w swoim łóżeczku a ja jak nienormalna macam własną kołdrę. Cała mokra byłam

Czy funkcje poznawcze mi kiedyś wrócą?
Mi mózg też się zacina, już kilka razy w nocy słysząc płacz małej zastanawiałam się czy, to moje dziecko, czy ja urodziłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 05:28   #1165
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja mialam wczoraj pierwszy dzien z dwojka dzieci, dwulatek i niemowlak to jednak wyzwanie przezylam, ale o 21 bylam juz w lozku, nawet nie wiem kiedy usnelam a w ogole, porownalam sobie sklad Infacolu-najbardziej popularny w Holandii-cos jak Espumisan. Sklad jest identyczny, czyli 40mg/ml simeticonu. Ten jest tu dostepny bez recepty, normalnie przeznaczony od urodzenia. Mysle, ze z tym Espumisanem to takie zabezpieczenie, bez wyraznej przyczyny. Jedynie dawkowanie jest mniejsze, bo 0,5 do max 1ml. Espumisan ma dawkowanie od 25kropel, czyli 1ml, trzeba sobie dostosowac. Wychodzi miedzy 12-25kropelek.

Starszak jedzac wczoraj bulke, kazal sobie sciagac ubrania, bo dzidzia tez ma robic am i on bedzie ja karmil cyckiem, myslalam, ze padne. W koncu jak mu przetlumaczylam, ze dzidzia je tylko u mamy, to odpuscil mi dopiero, jak sie rozebralam i pokazalam, ze dziecko spi i nie bedzie jadlo. Zawiedziony byl, ale uparty jest po mamie, larmo zrobil, na caly dom, az dziw, ze jej jednak nie obudzil

Dalam rade jeszcze wyjsc popoludniu do fryzjera, jestem jak nowonarodzona jakbym nie wyszla, to chyba mozg by mi eksplodowal, nie wiem, jak ja ta dwojke bede ogarniac i prace do tego...juz sie nie moge doczekac
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 05:53   #1166
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Sylwia podziwiam, ja nie da☠☠☠rady z noworodkiem a jeszcze meza mam w domu.

Mala caly dzien byla spokojna tylko ciagle na raczki. Pod koniec juz mialam dosc ale wazne ze brzudzek nie bolal. Gorzej w nocy. Nie dala sie odlozyc do lozeczka, co zasnela to znowu ryk. Brzuszek miekki wiec to nie od niego raczej. Nakarmioja przewinieta rozne pozycje czy jej wygodnie, przytulanie - i tak plakala. W pewnym momencie wzielam ja do lozka polozylam i nakarmic tez sie nie dala, myslalam ze moze spac z nami. Tez nie. Lezalam wiec z nia ona wyla a ja ja trzymalam i juz nic nie robilam. Obraz nedzy i rozpaczy, matka ktora ignoruje placz dziecka. Maz ja nosil cala noc i dawal mi tylko do karmienia.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 08:15   #1167
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, mój starszak dopiero jak trochę podrosl i zaczął się rozkopywac ze wszystkiego, dał nam do zrozumienia, że nie lubi ciepła mała też się budzi, ledwo ja przykryje, muszę czekać, aż usnie na dobre. W pokoju 21stopni i nawilżacz. Może za grubo jest ubrana?
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 08:16   #1168
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Moje dziecko od wyjścia ze szpitala (równy tydzień) przybrało 530 g. pobyt w domu i dostęp do matki najwyraźniej mu służy Starszak osiągał podobne wyniki.
A mnie rozkłada przeziębienie

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 08:22   #1169
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, mój starszak dopiero jak trochę podrosl i zaczął się rozkopywac ze wszystkiego, dał nam do zrozumienia, że nie lubi ciepła mała też się budzi, ledwo ja przykryje, muszę czekać, aż usnie na dobre. W pokoju 21stopni i nawilżacz. Może za grubo jest ubrana?
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 08:38   #1170
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

U mnie też nocki nieprzespane. Do tego Mały spi coraz mniej w dzień. Energię chyba z kosmosu czerpie. Jeszcze jestem silna i wytrwala. Nie noszę go w nocy. Odkładam do łóżeczka i walczę z nim. Ostatnio ponad 2h, usnal i po godzinie znowu się obudził. Pocieszam się, że wiecznie mały nie będzie.
Co myślicie o spaniu w nocy w wózku? Przyszło mi to ostatnio na myśl. To jakaś alternatywa do noszenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.