Mamy LIPCOWE 2019 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-20, 03:49   #61
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

mala biegaczka - alez oczywiscie ze nerwy wchodzą w grę, nikt nie wytrzymałby czasem tych zachowań, to nieuniknione.
Ja zawsze w takich sytuacjach mówie że skoro my nie wytrzymujemy czasem z dziecmi, a jestesmy tymi starszymi, madrzejszymi, ktorzy powinni mmilion razy lepiej panowac nad emocjami to nie dziwmy się że oni też miewaja takie momenty - zwłaszcza gdy w życiu dużo zmian
I takie zachowanie kojarzy mi sie właśnie z potrzebą zwrócenia uwagi, poświecenia czasu, ale wiadomo że to wszystko nie jest też takie proste w życiu codziennych z niemowlakiem na stanie. do tego czasem mam wrażenie ze im wiecej czasu daję corce tym ona chce jeszcze więcej ��

ja mam duży problem z corka bo ma już 25 miesięcy, a śpi tragicznie. Raz ze budzi sie na jedzenie, to rzuca sie po łóżku, kopie, płacze, zdarza jej się spaść. Tragedia, mam ochote ja wysłac w kosmos. No i tez ostatnio za dużo podnosze głos na nią, wiem to, ale czasem tylko to sprawia że ona zrozumie, a wiadomo że często gęsto jej zachowanie zagraża jej bezpieczeństwu.
Nasz ma we wtorek 11 tygodni a od dluzszego czasu to taki promyczek mały co to wystarczy do niego mówić a cieszy sie jak mysz do sera ����
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤

Edytowane przez marttb
Czas edycji: 2019-09-20 o 03:50
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 09:49   #62
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
ojej, pamietam jak moj kuzyn mial taki eta jakos na 3-4 latka. Generalnie cokolwiek sie nie wydarzylo czy z nim nie zrobilo to byl atak zlosci ,rzucanie przedmiotami i bicie,
na szczescie mu przeszloi teraz jest kochanym 12 latkiem





ja plamie co 2-3 dzien,nie wiem czy to normalne..myslalam ze to okres ale sie konczy i zaczyna..



sovianka-biedactwo i malenstwo i Ty bo to mega stres




btw dziewczyny mam teraz schizy o mala. Pomijajac jej przenie to wszedzie gdzie czytam o rozwoju dziecka jest cos w tym stylu :


"Trzymiesięczne niemowlę jest bardzo towarzyskie, gdy tylko zobaczy rodziców, śmieje się do nich i radośnie grucha"


No wiec moja nie. Czasem udaje mi sie dostac jakis usmiech (zazwyczaj rano), ostatnio sie usmiechala do mnie i gruchala jak ja nosilam ale to pojedycnze sytuacje, wlasciwie to dzis nawet zauwazylam,ze woli patrzec na przedmioty, ja jej wchodze twarza we wzrok i proboje zlapac kontakt a ta odwraca glowe na wszystkie strony.
I nie wiem czy jeszcze za wczesnie po prostu czy cos jest nie tak... opiszecie jak to z Waszymi maluchami jest ?
Moja ma podobnie, uśmiecha się i grucha zazwyczaj z rana (choć ona skończyła w poniedziałek 2 miesiące dopiero), ale mimikę ma przeróżną. Po południu jest już zmęczona, dodatkowo niestety niemal codziennie ma kolki, męczą ja te gazy, to jak padnie około 20-21, to śpi bardzo długo w nocy.

Ja okres dostałam już 1 września, czyli niecałe 7 tygodni po porodzie. Trochę jednak to się różniło od takiej miesiączki, jaką miałam zazwyczaj, była bardziej skąpa i krótsza. Podjęliśmy też pierwsza próbę współżycia po porodzie, ale bez szału, zresztą moja ginekolozka mówiła mi, że dość ciasno mnie zszyli, może dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 10:57   #63
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Mój maluch wczoraj skończył 11 tygodni uśmiecha się i gaworzy jak się do niego mówi. Najśmieszniejsze jak podnosi pupe do góry i nogami kopie w karuzele i no łapie się za kolanka. Już taki "fajny" jest
Najgorzej, że w dzień śpi po 30 minut, dosłownie 4-5 drzemek po pare minut.. oszaleć idzie i skąd on ma potem tyle energii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 11:10   #64
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Klara będzie mieć 9 tygodnia,ale uśmiecha się bardzo cały czas w sumie... najchętniej do nas i do brata... interesują ja balony,i zabawki ale raczej jednolite kolory...nie znosi głośnych zabawek..uwielbia szumisia.....za smoczkiem nie przepada...
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 12:01   #65
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Tu widełki rozwoju dzieci, oczywiście każde dziecko rozwija się inaczej i nie należy aż tak mocno się tym sugerować, raczej jak to powinno przebiegać i jakie umiejętności dziecko powinno nabywać.Screenshot_20190920-125652_Drive.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 12:06   #66
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moj konczy w piatek 11 tyg i zachowuje sie tak, jak opisalas, czyli czasem sie usmiecha i bardziej go interesuja przedmioty niz ludzie.
Zwroc uwage na to, czy cos jej nie rozprasza. Moj np lubi patrzec na corki balony, ktore wisza w salonie, badz na okno. To go bardziej ciekawi, niz ja, maz czy corka, chociaz musze przyznac, ze na corke najbardziej lubi patrzec jesli chodzi o domownikow.

ok Twoja odpowiedz mnie troche pocieszyla, bo widze ze inne maluchy to juz sie smieja i gadaja na calego.
Ja sie o Ale boje bo :
a) przy porodzie mialysmy niedotlenienie a nigdy nie wiaodmo kiedy i jakie skutki tego wyjda
b)sluch jej badali w szpitalu i bylo ok ale mamy nowy blok, remontuja sie sasiedzi kolo nas i walenie wiertarkami na maksa, bardzo dlugo, nie wiem , chyba pojde jej sprawdzic sluch drugi raz bosie boje czy to jakos nie zaszkodzilo


mam wrazenie,ze wczesniej wiecej gadala ale moze to jakies moje schizy albo ten skok rozwojowy bo jakos teraz nam wypada



Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
No to u nas podobnie. I jak do tej pory miewał ataki, jak mu się czegoś zabraniało, tak teraz jest o wszystko - dziś rano zaczęło się od 'chodź jeść śniadanie'.

wow takie problemy sa dla mnie tak odlegle..nie wiem czy ja bede umiala ogarnac kilkulatke



Cytat:
I tak jedna rzecz mnie martwi - mała jak śpi, czasem zaczyna tak szybko głowę na boki odwracać - tak dosłownie nią rzucać. A dziś zauważyłam, że ma takie momenty, że nagle prostuje nogi i ręce i sobie wkręciłam padaczkę niemowlęcą (synek znajomej to miał w tym wieku gdzieś i tak te ataki wyglądały, tyle tylko, że on po tym mega płakał, a ona jest spokojna). No więc kutfa nigdy nie ma spokoju...

a moja tez tak miala-z tym,ze zaczyna sie od powolnych obrotow i powoli przyspieszala chociaz ostatnio rzadziej to obserwuje,
dla mnie to byl sygnal ,ze sie budzi i szuka cycka, moze zle odczytalam (chociaz zawsze bylo chap cycek jak sie zblizylam), za to teraz jak sie przeciaga to wygina sie w bok i glowa do tylu o 90stopni. Niby na lozku ale serio czasem sie boje czy karku sobie nie skreci


Cytat:
Z fajnych rzeczy - odkryła, że ma kolana i tak fajnie się po nich maca i rączkami się bawi
Ogólnie to taki miszmasz, bo widzę, że robi niektóre rzeczy do przodu, a inne ma w tyle. Np zaczyna się stopami odpychać już - robić mostki. Może gdzieś ma jakąś asymetrię jeśli chodzi o przód i tył.

to jesesmy na podonym etapie bo moja tez
jak ja trzymam na kolanach i widzi stopki to tez sie do nich cieszy ale jeszcze nie siega


Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Podjęliśmy też pierwsza próbę współżycia po porodzie, ale bez szału, zresztą moja ginekolozka mówiła mi, że dość ciasno mnie zszyli, może dlatego.

no ja tez czuje to zszycie , choc u mnie tylko troche ciasniej ale dyskomfort jest. Choc i tak lepiej, pierwsze kilka razy to bolalo i zalowalam po raz kolejny porodu sn


drugi na pewno wezme cc
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 13:31   #67
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja się nigdy sama z własnej woli nie zdecytuje na cc, okropnie się bałam przed porodem, że może coś pójść nie tak i będą mnie cieli. Poród miałam ciężki ale o wiele szybciej doszłam do siebie jak dziewczyny po cc.. nawet pomimo tego, że przez 3 tyg. chodziłam jak kaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 18:37   #68
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Ja się nigdy sama z własnej woli nie zdecytuje na cc, okropnie się bałam przed porodem, że może coś pójść nie tak i będą mnie cieli. Poród miałam ciężki ale o wiele szybciej doszłam do siebie jak dziewczyny po cc.. nawet pomimo tego, że przez 3 tyg. chodziłam jak kaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

tez sie balam przed cc ,ze to operacja a z drugiej strony powiklania po sn tez sie zdarzaja..ja koniec koncow chyba zadnych nie mam ale swoje schizy przezylam..
ale najbardziej sie boje powiklan dla dziecka bo moja z niedotlenieniem z kolezanka skonczyla porod z proznociagiem etc..
Choc fakt,ze moja wielka byla bo 4,2 kg a to inaczej niz 3 kg jednak.


A dziewczyny po cc, jak sie czujecie ? Ciezko bylo dosjc do siebie? COs jeszcze was boli?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 19:04   #69
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Mój też się urodził przez pomocy vacuum, zaczął mu puls słabnąć a ja mdlałam z wyczerpania. Cieszę się, że lekarka zareagowała w odpowiednim momencie, bo wszystko mogło się stać. Jedyne co miał to krwiaczek na główce, który w ciągu 2 tyg. się wchłonął.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 19:43   #70
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

A. sie dzisiał rozgadał jak szalony, chyba przez pol godziny jak nie lepiej dyskutował. Wczesniej raz na jakis czas wydał z siebie dźwięk.
Pomysł z balonem powieszonym to super sprawa 👍

ja po cc nie narzekam, juz wszystko super. Generalnie nie jest to najmilsza rzecz, 3 psychicznie bym chyba nie zniosła już (alr cos jest w tym zapominaniupo czasie, bo chyba inaczej gatunek mógłby nie przetrwać ). Za to z seksem po nie moge mówić że coś tam boli, doskwiera itp. jest wszystko w jak najlepszym porządku
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 19:52   #71
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Aurora ja jestem po cc, najgorsze było pierwsze 5 dni, bolało, ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Teraz już jest bardzo dobrze generalnie myślałam, że będzie gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 20:25   #72
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

ja też po cc i faktycznie pierwszy tydzień najgorzej a później z dnia na dzień coraz lepiej, z tym że ja dużo chodziłam od samego początku, nawet jak kręgosłup dokuczał po znieczuleniu to robiłam te 2/3 kilometry z wózkiem żeby rozchodzić. na dzień dzisiejszy nic mi nie dolega, nic nie boli. Blizna różowa a u Was?

ogólnie dziś śniły mi się porody które słyszałam podczas tych dwóch tygodni w szpitalu, obudzilam sie przerazona. drugi raz napewno chce cc.
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 20:37   #73
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja juz rodzic nie bede ani tak ani inaczej, ale jesli juz bym musiala, to wolalabym sn pomimo kiepskich wspomnien.

Moj maly spi pieknie, od 3 dni zdarza mu sie wypic 160ml na raz. Kolek nie ma i ostatnio mnie taka refleksja naszla, ze szkoda, ze u corki rozpoznalam alergie na mleko, dopiero jak byla starsza, bo tez bysmy pewnie unikneli problemow brzuszkowych i placzu. Jestem pewna, ze zrodlem problemu bylo wlasnie mleko.
Maly ogolnie jest spokojny, czasem mu sie zdarzy, ze jest drazliwy, napina sie i przez to ulewa, ale coraz rzadziej.
Moglby jeszcze przesypiac te 5-6 godzin ciagiem w nocy i byloby idealnie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 22:02   #74
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

dziewczyny, myslicie ze lekko zielonkawe kupki na mm sa normalne? kolezanka mi dzisiaj powiedziala ze jesli mała placze przy bakach, napina sie ale brzuch ma miekki i kupy robi bez problemu ale zielone to trzeba zmienic mleko bo tak jej poradzil pediatra.
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 08:54   #75
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

aplikacja mówi: przypuszczalnie twoje dziecko jest teraz w wysmienitym humorze. Czy mogłby ktoś przypomniec o tym mojemu dziecku? On chyba inaczej to widzi
Nie idzie dziada malego odlożyc, a noc to był istny koszmar. Teraz o tyle dobrze że dał położyć sie brzuchem do brzucha, telepie sie cała i jakoś leżymy. Może nawet zasnie

co do mm nie pomogę

martynka - niestety ale to tak własnie jest że człowiek często przy pierwszym dziecku sie tego wszystkiegk uczy, za to przy drugim wszystko jest prostsze bo potrafi odpowiednio zareagowac. Zwlaszcza wlasnie w takich kwestiach

mamy problem z ciemieniuchą. Juz nam zeszła i znowu wrociło... na czole (brwi) i na główce. Co robicie żeby nie nawracala?
Corka miewała doslownie tylko na breiach i wystarczylo codziennie przeczesywac brwi i nie było problemu. U A. to działa np przez tydzien, a potem w dwa dni robi sie znowu całkiem spora ciemieniucha...
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 09:37   #76
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U nas tez nocka zarwana, bo maly sie obudzil i nie chcial zasnac. Nie plakal, ale stekal.

Maly ma lekka ciemieniuche na brwiach i glowce, ale szczotka daje rade. Corka miala istny koszmar na glowie, natluszczalam i wyczesywalam codziennie, ale to nic nie dawalo. Lekarz przepisal specjalny szampon i po kilku myciach byl spokoj, ale niestety nie pamietam nazwy.

pelnoletnia a nie ma biegunki? Bo biegunka moze byc zielona. Albo odwrotnie- czy robi kupe codziennie? Bo moj jak nie robi przez dwa dni, to tez pozniej robi zielona kupe, jak robi codziennie, to kolor jest normalny.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 10:44   #77
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U nas na ciemieniuche pomógł olejek z ziaji, koszt ok. 10 zł a walczyliśmy długo z tym dziadostwem. I jak widzę, że znowu wraca to nakładam znowu, masuje, zmywam i wyczesuje.
Co polecacie dla maluchów ze smyka? Dostaliśmy bon od znajomych i zastanawiam się co się przyda, jakieś must have zabawki? Puzle piankowe mamy, karuzele również..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 10:57   #78
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Ja aktualnie w smyku mam fazę na ksiązki, może teoche nad wyraz dla naszych maluchow ale w zasadzie lada moment zaczna sie przydawać a to też może byc nie mały wydatek może jakies puleczki sensoryczne? oball? wejdz na smyka w zabawki dla niemowlat i ja przepadam wtedy

z ta ciemieniucha to w ogole katorga jak dla mnie.2 dni temu nic nie było praktycznie, wczoraj przed kapiela juz widzialam ze wraca, natluscilam, wykąpałam go no i po kąpieli zasnał na piersi i nie wyczesalam...a dzisiaj już dużo tego (w moim odczuciu). Mam próvke tego preparatu z ziaji, spróbuje dzis z nim.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 11:17   #79
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Własnie ja też przepadam jak tam wchodzę, dlatego pytam co się na prawdę sprawdza i co zainteresuje dziecia bo mi się wszystko podoba szczególnie jesienna kolekcja ubranek, ale na to akurat nie ma sensu wydawać kasy, miesiąc i wyrośnie z tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 12:11   #80
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

zobacz za arką noego dumel, tez troche nad wyraz ale to jest moje must have dla syna - zaluje ze przy corce tego nie odkrylam, chociaz mysle ze zainteresuje się tym jeszcze za czasów brata
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 19:33   #81
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Co polecacie dla maluchów ze smyka? Dostaliśmy bon od znajomych i zastanawiam się co się przyda, jakieś must have zabawki? Puzle piankowe mamy, karuzele również..

ja sie zachwycam firma lamaze, chyba ze juz macie takie zabaweczki


https://www.google.com/search?q=smyk...w=1536&bih=752


mam osmiorniczke i jest super
a jak nie to moze komin/buciki na zime sobie kupisz jak przyjdzie pora



nie wiem co to ciemieniucha czy to dobrze,czy moglam ominac cos czego nie powinnam?


Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
aplikacja mówi: przypuszczalnie twoje dziecko jest teraz w wysmienitym humorze. Czy mogłby ktoś przypomniec o tym mojemu dziecku? On chyba inaczej to widzi

preglife?
MI pisze ze dziecko w srednim humorze a ona od rana jak promyczek. Wreszcie sie zasmiala! Musialam sie napracowac ale od wczoraj lapie z nami duzo kontaktu i nie wiem czy po rpostu sie nia wczesniej zle nie zajmowalam , mam troche wyrzuty sumienia, ale spoko, przynajmniej sie zaczela usmiechac


zapisalam sobie te arke noego jako must have do kupeinia
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 21:20   #82
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Co to macie za aplikacje na telefon???

My dostaliśmy wydrę usypiajke cudo z fisher price polecam.
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 18:14   #83
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Cytat:
Napisane przez Kasia32j Pokaż wiadomość
Co to macie za aplikacje na telefon???

My dostaliśmy wydrę usypiajke cudo z fisher price polecam.

ja mam preglife, taka sobie ale darmowa,
dzisiaj za to wyhaczylam baby sparks-wyglada super ale platne, musze sie zastanowic czy warto,ale wyglada na bardzo rozbudowana
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 19:12   #84
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Dzięki dziewczyny, zaraz powrzucam do koszyka
Ja miałam do czasu porodu aplikacje o rozwoju maluszka ale usunęłam, nic już poźniej się w niej nie działo.
5 października chrzcimy Franka. Jak znajdę sukienkę do tego czasu to będzie sukces. Zawsze mam z tym problem a potem na ostatnią chwilę w stresie latam po sklepach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 20:37   #85
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

My dzisiaj chrzciliśmy, mały bardzo grzeczny, cały czas praktyka spał za to ja złapałam jakieś przeziębienie, ledwo żyje, nie mam na nic siły....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 11:11   #86
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Oby i mój to spokojnie zniósł. Na sen nie liczę, bo śpi coraz mniej a coraz więcej potrzebuje uwagi. Dziś przebrałam go trzy razy, jak nie kupa to ulawa.. oszaleje.
Do tego mnie też coś bierze, póki co ból gardła. Mam nadzieję, że nie rozwinie się w coś gorszego. I w ogóle czuje się jak dziś. Chyba wezmę L4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 13:42   #87
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Hej, szukałam wątku, a tu już nowa część.

Chce być na bieżąco, a jakoś cieżko, mimo, że mam dużo czasu dla siebie. Mała grzeczniutka, już sobie rozmawia z nami i się uśmiecha - uwielbiam to. A i już chyba zorientowała się, że jest coś takiego jak dzień i noc, bo od 21 potrafi przespać do 4/5. Zjada i dalej zasypia na 2-3 godziny.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 16:48   #88
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Hejo

Moja mała marudna trochę od 2 dni ale zaczęła się ślinić na potęgę. Starszak miał tak samo i w wieku 4-4,5 miesiąca wyszły pierwsze zęby wiec może być powtórka. Jutro mamy szczepienie ale chyba odmowie drugiej dawki Rota bo po tej pierwszej nadal jej kupa nie wróciła do normy niezależnie co jem wiec nie chce dowalać. Zła o to jestem. Nie wiem czy to kwestia szczepienia czy taki zbieg okoliczności ale mam rezerwę...
Spanie po 6-7h tez się skończyło niestety dziś spała jednak prawie 5 ciągiem wiec tez nie narzekam.

Pogoda u nas brzydka wiec siedzimy w domu i się nudzimy wszyscy... ehh..
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 11:04   #89
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

U mnie tez pogoda okropna.

Moj maly zaczal pic w dzien nawet po 150 ml na raz a zdarzylo sie kilka razy, ze wypil raz dziennie po 200ml, za to w nocy wstaje glodny, pije 60-90 i idzie spac, za 3 godziny znow wstaje, pije mala ilosc i znow idzie spac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:44   #90
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019

Moja mała wypija tak 110 góra 120 mleka...w sumie w nocy już nie wstaje bo budzi się o 6 rano ...śpi przez dzień po dwie godziny ,a popołudniu przesypia 4/5 ciągiem ..bardzo dużo się śmieje i "guga".
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-22 12:03:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.