Pielęgnacja a silna alergia na salicylany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-16, 17:20   #1
Miauczący Behemot
Przyczajenie
 
Avatar Miauczący Behemot
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20

Pielęgnacja a silna alergia na salicylany


Uprzedzam że jestem po intensywnej lekturze tego i innych setek forów, stron....odczyniam już przed kompem cuda i ....jestem zagubiona. Otóż; jestem silnie( wstrząsy anafilaktyczne, obrzęki twarzy i krtani) uczulona na salicylany(w tym leki NLPZ niesteroidowe leki przeciwzapalne)a jednocześnie fanatyk pielęgnacji i historii makijażowych. Czy znajdzie się tu chemik, kosmetolog, bądź nieszczęśnik bardziej doświdczony i napisze mi czego ( wszystkie występujące nazwy chemiczne związane z salicylanami) mam unikać w składach kosmetyków- pani farmaceutka w aptece pow ze wszytsko co ma fraze salicylic, ale wiem, że to nie do końca prawda...np. kwas hydrokarboksylowy ponoć, a tego w swej nazwie nie zawiera....Jeśli to gdzieś już jest - nie potępijacie- przysięgam że szukałam i nie uzyskałam informacji. Nie wiem jakie kremu p/w zmarszczkowe mogłabym stosować ,wiem że kwasy odpadają; próbowałam Effaclar K po użyciu którego byłam jak nabrzmiały melon((teraz wiem dlaczego...(( macie jakieś sugestie....?
Miauczący Behemot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.