Jaki język obcy wybrać? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-17, 13:52   #571
Smokkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 5
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Cytat:
Napisane przez kam_pt Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, tak się składa, że forum wizażowe czytam już od kilku lat jednak dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować XD

Mieszkam w UK od 6 lat więc ten angielski powiedziałabym, że zaawansowany jest Wcześniej miałam epizod z nauką francuskiego oraz 9 letnią naukę niemieckiego, z którego coś pamiętam ale niezbyt dużo, teraz uczę się hiszpańskiego (powiedzmy, że poziom B1 teraz) i chciałabym zacząć jakiś nowy język, najbardziej fascynują mnie języki skandynawskie typu norweski/szwedzki i z innej beczki fiński. Szwedzki jakoś nie wchodzi w grę, mój wybór bardziej będzie pomiędzy fińskim/norweskim. I w sumie nie wiem, który wybrać Zaznaczam, że planuję się uczyć bardziej dla własnej satysfakcji niż dla znalezienia super pracy i w ogóle, ponieważ moja przyszłość jest ściśle związana z Hiszpanią i językiem hiszpańskim.
W sumie nie wiem, po co to piszę ale widzę, że dużo tutaj pasjonatów językowych i tak się poczułam jak w domu trochę Do tego widzę, że od miesiąca coś tu cicho więc postanowiłam odświeżyć trochę wątek randki usa

Dawajcie znać jak tam Wasze postępy w nauce języków? Motywujmy się do pracy, będzie nam lżej siadać do tych notatek hahaha
Haha mam podobnie. Ogólnie szanuje takie dziewczyny bo poprawiają humor i motywują do nauki. Mnie też notatki męczą ale przyznam się, że trochę dzięki tutorowi(taki speaker) jest lżej.
Pozdrowionka!
Smokkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 09:38   #572
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Tak samo się też nie zgodzę co do Francuzów. Nie dziwię się im, i mnie ich zachowanie właśnie bardzo się podoba. Są u siebie, więc to normalne, że będą chcieli używać swojego języka, a nie jak cała reszta będą przechodzić na angielski, który, odnoszę wrażenie, zaczyna wypaczać lokalne języki. To naprawdę smutne. Francja to kraj właśnie pozbawiony poczucia niższości, i jako jedyni w Europie jeszcze chronią swój język nie dając się wciągnąć w tę angloamerykańską otoczkę. To się ceni. Smutnie się patrzy na kraje które nie doceniają własnej kultury, własnego języka, i wolą ,,dla praktyczności" używać angielskiego (myślę o Holandii, Skandynawii, a nawet o państwach niemieckojęzycznych). We Francji mówi się po francusku, tak samo jak w Polsce po polsku. Tak powinno być i basta. A nie wszyscy jak jeden mąż tylko angielski i angielski.

To w sumie też jeden z powodów dla których wolę język francuski od pozostałych języków europejskich. Czuć od niego taką ,,wyższość" i ma bardzo pozytywny akcent.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2022-05-18 o 09:43
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 13:33   #573
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
Tak samo się też nie zgodzę co do Francuzów. Nie dziwię się im, i mnie ich zachowanie właśnie bardzo się podoba. Są u siebie, więc to normalne, że będą chcieli używać swojego języka, a nie jak cała reszta będą przechodzić na angielski, który, odnoszę wrażenie, zaczyna wypaczać lokalne języki. To naprawdę smutne. Francja to kraj właśnie pozbawiony poczucia niższości, i jako jedyni w Europie jeszcze chronią swój język nie dając się wciągnąć w tę angloamerykańską otoczkę. To się ceni. Smutnie się patrzy na kraje które nie doceniają własnej kultury, własnego języka, i wolą ,,dla praktyczności" używać angielskiego (myślę o Holandii, Skandynawii, a nawet o państwach niemieckojęzycznych). We Francji mówi się po francusku, tak samo jak w Polsce po polsku. Tak powinno być i basta. A nie wszyscy jak jeden mąż tylko angielski i angielski.

To w sumie też jeden z powodów dla których wolę język francuski od pozostałych języków europejskich. Czuć od niego taką ,,wyższość" i ma bardzo pozytywny akcent.

Pracuje w Paryzu i rano zamiast Bonjour jest Hello. A w poludnie pol firmy je sandwiches.Tyle o Francuzach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 21:38   #574
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Paryż, a Francja to jednak co innego.

A co do tematu, to zdecydowanie hiszpański. Niemców się po prostu nie da lubić, i ten kraj jest zacofany pod wieloma względami.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 09:55   #575
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
Paryż, a Francja to jednak co innego.
.
Zaraz bedzie, ze Bretania to tez nie Francja. Tam uzywa sie tez jezyka bretonskiego i napisy sa i po francusku i po bretonsku. W Alzacji z kolei sa wplywy niemieckie, a na Korsyce wloskie.

Zeby sie nie okazalo, ze ta Francja wlasciwa to jakas jedna wioska Galow jak w Asteriksie i Obeliksie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 09:53   #576
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Owszem, różne regiony Francji mają swoje języki. Co nie zmienia faktu, że ten przypadek z Hello należy do rzadkości niż codzienności, ponieważ Francuzi na pewno by sobie nie pozwolili na zmianę swego języka na angielski. I za to ich cenię. Podoba mi się, że wszędzie tam, gdzie są umieszczane napisy po angielsku (opakowania itp.), to Francuzi często zamieniają je na swój język, lub dają swoje napisy nad angielskimi.

Tak samo podoba mi się to, że każdy kraj dubbinguje seriale i filmy. Niestety, ale szkoda że w Polsce nie doceniamy naszych aktorów głosowych i wkładu w ich pracę.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-07, 08:45   #577
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ertix Pokaż wiadomość
Owszem, różne regiony Francji mają swoje języki. Co nie zmienia faktu, że ten przypadek z Hello należy do rzadkości niż codzienności, ponieważ Francuzi na pewno by sobie nie pozwolili na zmianę swego języka na angielski. I za to ich cenię. Podoba mi się, że wszędzie tam, gdzie są umieszczane napisy po angielsku (opakowania itp.), to Francuzi często zamieniają je na swój język, lub dają swoje napisy nad angielskimi.

Tak samo podoba mi się to, że każdy kraj dubbinguje seriale i filmy. Niestety, ale szkoda że w Polsce nie doceniamy naszych aktorów głosowych i wkładu w ich pracę.
to mi się akurat wybitnie NIE PODOBA. Film nagrany w (np.) przepięknej miejscowości na południu Francji, ja już czekam na te pięknie brzmiące rozmowy, a tu... INNY JĘZYK, jakaś INNA OSOBA NIŻ AKTOR, KTÓREGO WIDZĘ, gada i usta aktora i głos w ogóle do siebie nie pasują.

Przecież aktor gra ciałem i głosem, a tu wychodzi takie nie wiadomo co.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-08, 10:06   #578
kornelia1998
kornelia1998
 
Avatar kornelia1998
 
Zarejestrowany: 2022-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Język hiszpański podoba mi się bardziej od języka francuskiego. Poza tym jest przydatny, wiele osób go umie i jest dość łatwy do nauczenia się.
kornelia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 11:14   #579
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez kornelia1998 Pokaż wiadomość
Język hiszpański podoba mi się bardziej od języka francuskiego. Poza tym jest przydatny, wiele osób go umie i jest dość łatwy do nauczenia się.
Ja własnie się zastanawiam, co wybrać po włoskim. Na pewno znając włoski na jakimś konkretnym poziomie, zrozumienie hiszpańskiego będzie dosyć łatwe.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 18:02   #580
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Pandora_, w dobie Internetu i dostępu do filmów nie sądzę by to był problem. A nawet w telewizji masz wybór ścieżki dźwiękowej.
Podsumowując, najlepsza opcja to dubbing i napisy (do wyboru). Na pewno nie lektor.

Ktoś tu pisał o chińskim i o tym, że większość Chińczyków żyje na stepach.
Szczerze? Nie wiem gdzie ten ktoś żyje, ale to jest największa BZDURA, że aż szkoda to komentować.
Największa część Chińczyków żyje w rozwiniętych miastach, nie raz lepiej rozwiniętych niż w Ameryce, a na pewno niż w Europie. Radzę zejść na Ziemię. To raczej my przy nich żyjemy w socjalistyczno-skostniałych warunkach.

Co do języka, to nie ma co wydziwiać, bo większość Chińczyków i Tajwańczyków porozumiewa się po mandaryńsku, więc żadne kantońskie, wu, hakka czy inne yu na nic się tu zdadzą. Chyba, że ktoś mieszka tam na miejscu. Warto jednak się zastanowić czy celujemy w wersję pekińską czy tajwańską. Większość kursów skupia się na nauczaniu wersji pekińskiej (niestety), więc jak ktoś chce iść inną drogą, lepiej to przemyśleć.

Co do języka angielskiego, to nie rozumiem tych śmiechów w stosunku do osoby, która pisała, że jest to najbardziej przyszłościowy język. W skali globalnej angielski jest, był i będzie najbardziej potrzebny. Prawda jest niestety taka, że większość języków (nawet ten chiński) się po prostu pomija, bo na świecie i tak dominuje tylko i wyłącznie angielski (a przynajmniej w większości).
Wydaje mi się to niesprawiedliwe, ponieważ jest masa innych, równie przydatnych i piękniejszych języków niż angielski. Smuci mnie to, że inne języki są traktowane bardziej po macoszemu.

Jeśli chodzi o Europę, angielski w zupełności wystarczy. Plus przydaje się znajomość hiszpańskiego, bo to drugi język międzynarodowy, choć może niekoniecznie przydatny w naszej części globu.
Alternatywą mógłby być francuski, lecz ten już ma czasy świetności za sobą. Niestety.


Języki germańskie? Po co, jeśli angielski wystarczy i nawet państwa północne często wolą używać angielskiego zamiast swoich języków? Jak dla mnie to tylko świadczy o ich porażce kulturowej. Nie po to ludzie uczą się języków z szacunku do danego miejsca, by potem i tak głównie porozumiewać się z autochtonami, którzy często gloryfikują ten angielski ponad swój własny. To naprawdę dobijające.

Dzisiaj najbardziej przydatne języki znajdują się za oceanem; angielski+hiszpański, oraz w rozwijającej się Azji Wschodniej.
Europa już nie jest taką potęgą jak kiedyś, dlatego wydaje mi się, że tak praktycznie rzecz biorąc, nauka europejskich języków jest dziś w zasadzie sztuką dla sztuki. Wiem jak to brzmi, ale trzeba realnie spojrzeć na sprawę, jeżeli ktoś patrzy na to bardziej globalnie, a nie ogranicza się jedynie do Europy. A i tak angielski w większości przebija wszystkie inne języki.

W dobie globalizacji istnieje wielkie ryzyko wymarcia wielu języków europejskich, i to jest po prostu przykre.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 12:55   #581
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Czy któraś z was miała rozterki - wybrać hiszpański czy francuski? Na co się finalnie zdecydowałyście i dlaczego?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-21, 02:28   #582
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89411431]Czy któraś z was miała rozterki - wybrać hiszpański czy francuski? Na co się finalnie zdecydowałyście i dlaczego?[/QUOTE]
Na oba. Jeden solidnie, w ustrukturyzowany sposób, pod okiem nauczycieli i z nastawieniem na znalezienie związanej z nim pracy, drugi dla przyjemności w ramach odskoczni, głównie przez muzykę, seriale albo podcasty, ewentualnie podręcznik raz na ruski rok albo jakiś wakacyjny kursik.
Pod kątem zawodowym wybrałabym francuski. Po pierwsze ze względu na to, że Francja inwestuje u nas znacznie więcej, po drugie dlatego, że na hiszpański jest duży boom, do tego mamy sporo emigrantów hiszpańskojęzycznych, więc i konkurencja większa.
Dla językoznawczej ciekawości chyba hiszpański, bo mówisz po włosku, a na Półwyspie Iberyjskim zasób leksyki trochę się różni - po pierwsze inna gałąź łaciny, po drugie piękne arabskie zapożyczenia. Słownictwo francuskie mogłoby być dla Ciebie łatwiejsze dzięki włoskiemu i angielskiemu, ale raczej trudno tu mówić o jakiejś powalającej przewadze.
Do obu znajdziesz tonę materiałów, filmów, piosenek, seriali, podcastów, portali itd. na tematy, które Cię interesują, więc aspektem kulturowym przejmowałabym się tylko, jeśli masz jakieś silne zainteresowanie np. muzyką latino albo kinem francuskim lub któryś kierunek znacznie bardziej Cię jara pod kątem turystycznym.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-22, 09:49   #583
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Dzięki! Właśnie też mi się wydaję, że francuski to lepszy wybór pod kątem zawodowym (patrzę też jak wyglądają oferty pracy we Włoszech, bo raczej tam chcę się osiedlić na stałe, ale racja - w PL jest podobnie: więcej ogłoszeń jest z francuskim).

Do tego sporo unijnych projektów jest prowadzonych w dwóch językach: and lub fr, a ja też zawodowo chcę w to iść :yes:
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 17:52   #584
Pondro02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cześć Agusia

Nauka języków obcych może być super przygodą. Mimo to może się czasem okazać dosyć żmudnym procesem. Według mnie jeśli nie czujesz, że niemiecki jest wart nauki, a nawet nie lubisz tego języka, to myślę, że dużo lepszą opcją będzie nauka hiszpańskiego.


Aby nauczyć się języka obcego będziesz musiała posiadać bardzo duże ilości samodyscypliny. Jeśli naprawdę podoba Ci się język hiszpański to poszedłbym w tym kierunku, gdyż dużo łatwiej będzie Ci się zabierało za naukę.


Co do sposobów nauki: obecnie jest masa darmowych aplikacji, od których możesz rozpocząć swoją przygodę z tym językiem. Wydaje mi się, że memrise będzie dobrą opcją. Jest to taka darmowa aplikacja, która przypadła mi do gustu.

Polecam zacząć od darmowych aplikacji, gdyż jeszcze nie wiesz czy język hiszpański jest tego wszystkiego wart. Jeśli jesteś zainteresowana sposobami nauki języków obcych to polecam ten artykuł

https://megalove.pl/index.php/2022/1...h-w-2023-roku/

Mam nadzieje, że choć troszkę pomogłem
Pondro02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 15:28   #585
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Pondro02 Pokaż wiadomość
Cześć Agusia

Nauka języków obcych może być super przygodą. Mimo to może się czasem okazać dosyć żmudnym procesem. Według mnie jeśli nie czujesz, że niemiecki jest wart nauki, a nawet nie lubisz tego języka, to myślę, że dużo lepszą opcją będzie nauka hiszpańskiego.


Aby nauczyć się języka obcego będziesz musiała posiadać bardzo duże ilości samodyscypliny. Jeśli naprawdę podoba Ci się język hiszpański to poszedłbym w tym kierunku, gdyż dużo łatwiej będzie Ci się zabierało za naukę.


Co do sposobów nauki: obecnie jest masa darmowych aplikacji, od których możesz rozpocząć swoją przygodę z tym językiem. Wydaje mi się, że memrise będzie dobrą opcją. Jest to taka darmowa aplikacja, która przypadła mi do gustu.

Polecam zacząć od darmowych aplikacji, gdyż jeszcze nie wiesz czy język hiszpański jest tego wszystkiego wart. Jeśli jesteś zainteresowana sposobami nauki języków obcych to polecam ten artykuł

https://megalove.pl/index.php/2022/1...h-w-2023-roku/

Mam nadzieje, że choć troszkę pomogłem
Odpisujesz na post z 2006?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-03, 09:52   #586
Pondro02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Odpisujesz na post z 2006?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie haha, chciałem tylko pomóc Człowiek uczy się na błędach
Pondro02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.